Jump to content

Παρουσιαση Xiaomi Pistons Ακουστικα - Handsfree


CrazyAnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτά εδώ http://www.geekbuying.com/item/Original-Xiaomi-Piston-III-Dazzle-Edition-Earphones-With-Mellow-Bass-Remote-Mic-For-Android-iOS---Black-355067.html έχουν διαφορά; γιατί είναι μεγάλη η διαφορά στην τιμή με κλασικά 3άρια

Τόσο φτηνά, δεν γίνεται να μην έχουν διαφορά με τα κανονικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από ένα χρόνο σχεδόν καθημερινής χρήσης το Piston 3 μου χαλάσανε. Οπότε πάμε για άλλα. Έχετε δοκιμάσει τα Hybrid και αν ναι από που τα πήρατε; ή να πάω πάλι στα 3 λέτε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τα hybrid, ακόμα καλύτερος ήχος.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά τα hybrid από πού τα πήρατε; Προσπαθώ από banggood και gearbest και δεν τα καταφέρνω να πληρώσω με paypal, ούτε δέχεται τη revolut...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα hybrid από πού τα πήρατε; Προσπαθώ από banggood και gearbest και δεν τα καταφέρνω να πληρώσω με paypal, ούτε δέχεται τη revolut...

 

Από Bang good έχω πάρει 20 διαφορετικά πράγματα με την πιστωτική της Eurobank,όχι με PayPal.Kανονικά,κανένα πρόβλημα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τα πήρα από everbuying μέσω revolut χωρίς κάποιο πρόβλημα.

 

Παρόμοιος ήχος με τα 3, λίγο καλύτερα τα κουμπιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σκεφοτμαι να αγορασω αυτα εδω, μιας που ειμαι αρκετα ευχαριστημενος και α βρισκω Αθηνα στα 14€.

Καταλαβαινετε αν ειναι τα original, γιατι ουτε οι ιδιοι γνωριζουν?

 

http://www.geta.gr/eshop/products/akoustika-pseires/xiaomi-piston-ii-akoustika-35mm-in-ear-headphone-hands-free-with-mic/435-22272

Link to comment
Share on other sites

Ετοίμασε και τις μπανάνες.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

το ξερεις, η το λες ετσι? Και αν ναι, πως το καταλαβαινεις? Γιατι απο τις φωτογραφιες δεν φανεται...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν τα χρώματα που διαθέτει, δε βγαίνουν σε αυτά τα χρώματα. Επίσης λόγω τιμής αποκλείεται.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λες εεε? Επειδη εχω παραγγειλει τα χρυσα, τα οποια τα εχω original, απο κοντα φαινεται η διαφορα σε σχεση με τα original, αν τα ανοιξω και τα συγκρινω, η να μην το ρισκαρω?
Link to comment
Share on other sites

Λες εεε? Επειδη εχω παραγγειλει τα χρυσα, τα οποια τα εχω original, απο κοντα φαινεται η διαφορα σε σχεση με τα original, αν τα ανοιξω και τα συγκρινω, η να μην το ρισκαρω?

 

Θα αγόραζες ένα προϊόν που ούτε το κατάστημα που το πουλάει δεν ξέρει άμα είναι αυθεντικό... μην ετοιμάσεις απλά μπανάνες... ετοίμασε φυτεία ολόκληρη...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά από κάτι γνήσια ακουστικά samsung που είχα και μου κράτησαν 3,5 χρόνια λέω να δοκιμάσω και γω τα xiaomi hybrid. Έχω λογαριασμό στο gearbest και με κάτι πόντους που μπορώ να εξαργυρώσω κατεβαίνει στα 12.93 δολάρια. Να τα αγοράσω από εκεί ή από το banggood στα 16.99 ???
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάτι γνήσια ακουστικά samsung που είχα και μου κράτησαν 3,5 χρόνια λέω να δοκιμάσω και γω τα xiaomi hybrid. Έχω λογαριασμό στο gearbest και με κάτι πόντους που μπορώ να εξαργυρώσω κατεβαίνει στα 12.93 δολάρια. Να τα αγοράσω από εκεί ή από το banggood στα 16.99 ???

 

Από το Βanggood,αγοράζω συνέχεια με πιστωτική,αλλά από το Gear Best,δεν με αφήνει.Πως αγοράζεις εσύ;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Από το Βanggood,αγοράζω συνέχεια με πιστωτική,αλλά από το Gear Best,δεν με αφήνει.Πως αγοράζεις εσύ;

 

Έχω της Alpha Bank την American Express την χρεωστική της και την έχω συνδέσει στο paypal και κάνω όλες τις αγορές μου εδω και πολλούς μήνες.

Απο όπου σε συμφερει αγορασε τα

 

thnx mol τα πήρα από το gearbest και θα τα δοκιμάσω σε κανα 3 βδομάδες που θα έρθουν !!! Μακάρι να είναι αξιοπρεπής ο ήχος τους...

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

thnx mol τα πήρα από το gearbest και θα τα δοκιμάσω σε κανα 3 βδομάδες που θα έρθουν !!! Μακάρι να είναι αξιοπρεπής ο ήχος τους...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Έχω της Alpha Bank την American Express την χρεωστική της και την έχω συνδέσει στο paypal και κάνω όλες τις αγορές μου εδω και πολλούς μήνες.

 

 

thnx mol τα πήρα από το gearbest και θα τα δοκιμάσω σε κανα 3 βδομάδες που θα έρθουν !!! Μακάρι να είναι αξιοπρεπής ο ήχος τους...

Λες να μην είναι αξιοπρεπής όταν τα έχουμε δοκιμάσει εκατοντάδες άτομα εδώ μέσα;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, καλησπέρα, διαβασα τα comments σας, αλλα ακόμα αναρωτιέμαι για ενα πράγμα. Εχουν καμια ουσιαστικη διαφορά σε ήχο τα Dazzle με τα Hybrid? Διοτι τα τελευταια τα βρίσκω φθηνά μεν στο tinydeal 15.5E αλλα τα Dazzle τα v3 τα εχει μονο 5Ε. Οπότε τι αξίζει; Ουσιαστικές διαφορές μεταξύ τους;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα, διαβασα τα comments σας, αλλα ακόμα αναρωτιέμαι για ενα πράγμα. Εχουν καμια ουσιαστικη διαφορά σε ήχο τα Dazzle με τα Hybrid? Διοτι τα τελευταια τα βρίσκω φθηνά μεν στο tinydeal 15.5E αλλα τα Dazzle τα v3 τα εχει μονο 5Ε. Οπότε τι αξίζει; Ουσιαστικές διαφορές μεταξύ τους;

Ευχαριστώ!

 

Παιδια, καμια ιδέα τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Εχουν διαφορα, αλλα τα dazzle ειναι υπερβολικα καλα για αυτα τα λεφτα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα κ λογικά να το πάρεις έχουν μεγάλη διαφορά. Τα hydrid σε σχέση με τα άλλα πρέπει να έχουν διαφορά στον ήχο μεγάλη καθώς έχουν διπλούς drivers . ενώ στα youth ,duzle, basic,colourful οι διαφορές είναι κυριός κατασκευστικες στα hydrid έχουμε άλλη φιλοσοφία ακουστικη. Εγώ τα basic έχω και δεν ξερω πόσο μεγάλη διαφορά έχουν στον ήχο αλλά από όσο διαβάζω λένε για εξαιρετική ποιότητα ηχου.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από GB τα basic . όπως τα περίμενα πολύ καλός ήχος ικανοποίητικη κατασκευή και άριστη εφαρμογή . για κάτω από 5 ευρώ άψογα. Επόμενη αγορά τα hydrid . παρεμπιπτόντως άψογο και το GB γρήγορη αποστολή και κάτω από 10 μέρες .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χθες παρελαβα τα Youth για την κορη μου και πραγματικα εντυπωσιαστηκα. Σε σχεση με τα κορυφαια sony MH1 που χρησιμοποιω εγω, εχω να πω οτι αν και δεν φθανουν το "βαθος" της sony, εντουτοις μπορουν να σταθουν απεναντι τους με αξιωσεις. Ηδη ψηνομαι για τα hybrid. Aν ακουστικα με 7 ευρω(Youth ) εχουν τετοια ποιοτητα δεν μπορω να φανταστω την αποδοση αυτων με τα 15 ευρω(hybrid)!

Να πω επισης οτι για μια ακομα φορα ηταν αψογο το Gearbest (14 μερες).

Και κατι τελευταιο: τα καλα ακουστικα θελουν και καλο software για να δειξουν την κλαση τους. Στον τομεα αυτο η κορυφαια επιλογη κατα τη γνωμη μου ηταν και παραμενει (οσον αφορα το android τουλαχιστον) ο Poweramp. Καλα ακουστικα +κορυφαιο λογισμικο =εγγυημενη απογειωση της ακουστικης εμπειριας.

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sakisv
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...