Jump to content

Παρουσιαση Xiaomi Pistons Ακουστικα - Handsfree


CrazyAnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω, τελικα τα πήρα και τα 2.

 

πες και 2 λογια για τα ακουστικα οταν τα παραλλαβεις

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Σκέφτομαι τα xiaomi hybrid από Gearbest. Όσοι τα πήρατε από εκεί, (τσαμπε μεταφορικά κλασσικά), τα φέρνουν σε συστημένο δέμα ώστε να γυρίσουν ταχυδρομείο αν δε σε βρουν; Είμαι σε διαμέρισμα και φοβάμαι λίγο μη μου τα βουτήξουν από το κοινόχρηστο χώρο στη περίπτωση που δεν είναι. Είναι κουτάκι υποθέτω.

Ευχαριστώ..

Άκυρο, το βρήκα μόνος μου. Έβαλα registered mail και τέλος.

Edited by Nikos751
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Piston-Basic-Edition-In-ear-Headset-Earphone-With-Mic-p-1044879.html?rmmds=search αυτα εδω τα εχει κανεις; να προχωρήσω στην αγορα ή δεν ειναι original?
Link to comment
Share on other sites

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Piston-Basic-Edition-In-ear-Headset-Earphone-With-Mic-p-1044879.html?rmmds=search αυτα εδω τα εχει κανεις; να προχωρήσω στην αγορα ή δεν ειναι original?

Έχω τα λευκά. Είναι γνήσια και φοβερά!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα hybrid εδω και δυο μερες.Οι εντυπωσεις μου ειναι αριστες απο τα ακουστικα. Πρωτα πρωτα το ντιζαιν τους ειναι χαρμα οφθαλμων,αν και με χαλασε καπως το καλωδιο-κορδονι.Θα προτιμουσα το πλατυ καλωδιο αλλα μαλλον ειναι θεμα συνηθειας οποτε το παραβλεπω.Για τον ηχο τωρα που κυριως ενδιαφερει,ναι,εχουν φοβερη αποδοση.Πολυ ισορροπημενα μπασα και κρυσταλινες υψηλες (εδω νομιζω πως διαπρεπουν).Oι δικες μου απαιτησεις υπερκαλυπτονται!Ενδεικτικα να αναφερω οτι μεχρι τωρα σαν σημειο αναφορας ειχα τα sony MH1 (για οσους γνωριζουν) και τωρα πια τα Hybrid.

Μπηκα στον πειρασμο φυσικα να κανω συγκριτικα τεστ με τα Youth της κορης μου και τα sony με το ιδιο σετ ρυθμισεων και κομματιων στον poweramp.Oσον αφορα τα Youth ακουγονται πιο "ξερα" σε σχεση με τα hybrid που ειναι σε ολα πιο "πλουσια"(βαθος και λεπτομερεια).Αναμενομενο βεβαια μιας και εχουν τη διπλασια -και βαλε....-τιμη. Για τα sony MH1 δεν μπορω να πω ξεκαθαρη αποψη επειδη λογω μακροχρονιας χρησης ηδη ειχαν παραδωσει το πνευμα ως ενα βαθμο και η συγκριση δεν θα βασιζονταν σε αντικειμενικα δεδομενα.Παντως μετα απο πολλα χρονια τα αντικατεστησα με το προιον της xiaomi πληρως ικανοποιημενος.

Εν κατακλειδι,προτεινω ανεπιφυλακτα τα hybrid σε ολους τους μερακληδες του ηχου που δεν θελουν να βαλουν πολυ βαθια το χερι στην τσεπη.Ασε που κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει και λογος μιας και μπορεις να παρεις εξαιρετικο αποτελεσμα σε συνδυασμο με ποιοτικο σοφτγουερ αναπαραγωγης.Koρυφαια επιλογη στον τομεα αυτο ο Poweramp με εναλλακτικη ( απο αποσταση ομως ) τον jetAudio Music Player Plus .

Να αναφερω τελειωνοντας και ζητωντας προκαταβολικα συγγνωμη για το οφτοπικ του πραγματος,την εντυπωσιακη εξυπηρετηση του GearBest. Mου ηρθε μεσα σε 10 μερες απο Κινα (απλη αποστολη) οταν η προηγουμενη αγορα μου ηρθε σε 14 μερες και η προπροηγουμενη εκανε περιπου ενα μηνα !!! Τι να πω,μην τους ματιασω :D Aν δεν ειναι τυχαιο και αν το ιδιο συμβαινει και με τα αλλα κινεζομαγαζα τοτε μαλλον δρεπουμε τους καρπους της κινεζικης αποβασης στο λιμανι του Πειραια :p

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα hybrid εδω και δυο μερες.Οι εντυπωσεις μου ειναι αριστες απο τα ακουστικα. Πρωτα πρωτα το ντιζαιν τους ειναι χαρμα οφθαλμων,αν και με χαλασε καπως το καλωδιο-κορδονι.Θα προτιμουσα το πλατυ καλωδιο αλλα μαλλον ειναι θεμα συνηθειας οποτε το παραβλεπω.Για τον ηχο τωρα που κυριως ενδιαφερει,ναι,εχουν φοβερη αποδοση.Πολυ ισορροπημενα μπασα και κρυσταλινες υψηλες (εδω νομιζω πως διαπρεπουν).Oι δικες μου απαιτησεις υπερκαλυπτονται!Ενδεικτικα να αναφερω οτι μεχρι τωρα σαν σημειο αναφορας ειχα τα sony MH1 (για οσους γνωριζουν) και τωρα πια τα Hybrid.

Μπηκα στον πειρασμο φυσικα να κανω συγκριτικα τεστ με τα Youth της κορης μου και τα sony με το ιδιο σετ ρυθμισεων και κομματιων στον poweramp.Oσον αφορα τα Youth ακουγονται πιο "ξερα" σε σχεση με τα hybrid που ειναι σε ολα πιο "πλουσια"(βαθος και λεπτομερεια).Αναμενομενο βεβαια μιας και εχουν τη διπλασια -και βαλε....-τιμη. Για τα sony MH1 δεν μπορω να πω ξεκαθαρη αποψη επειδη λογω μακροχρονιας χρησης ηδη ειχαν παραδωσει το πνευμα ως ενα βαθμο και η συγκριση δεν θα βασιζονταν σε αντικειμενικα δεδομενα.Παντως μετα απο πολλα χρονια τα αντικατεστησα με το προιον της xiaomi πληρως ικανοποιημενος.

Εν κατακλειδι,προτεινω ανεπιφυλακτα τα hybrid σε ολους τους μερακληδες του ηχου που δεν θελουν να βαλουν πολυ βαθια το χερι στην τσεπη.Ασε που κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει και λογος μιας και μπορεις να παρεις εξαιρετικο αποτελεσμα σε συνδυασμο με ποιοτικο σοφτγουερ αναπαραγωγης.Koρυφαια επιλογη στον τομεα αυτο ο Poweramp με εναλλακτικη ( απο αποσταση ομως ) τον jetAudio Music Player Plus .

Να αναφερω τελειωνοντας και ζητωντας προκαταβολικα συγγνωμη για το οφτοπικ του πραγματος,την εντυπωσιακη εξυπηρετηση του GearBest. Mου ηρθε μεσα σε 10 μερες απο Κινα (απλη αποστολη) οταν η προηγουμενη αγορα μου ηρθε σε 14 μερες και η προπροηγουμενη εκανε περιπου ενα μηνα !!! Τι να πω,μην τους ματιασω :D Aν δεν ειναι τυχαιο και αν το ιδιο συμβαινει και με τα αλλα κινεζομαγαζα τοτε μαλλον δρεπουμε τους καρπους της κινεζικης αποβασης στο λιμανι του Πειραια :p

Να σαι καλα για την αναλυτική άποψη! Και γω απο gearbest τα πηρα, 21.10 παραγγελία,εχουν μπει ελλαδα απο τις 31 αλλα ακομα δεν εχουν ερθει. Επελεξα βέβαια registered..

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετούς μήνες με τα hybrid και συνεχώς με εκπλήσσουν με τις δυνατότητες τους.

Θεωρούσα το poweramp το κορυφαίο πρόγραμμα αναπαραγωγής ώσπου αγόρασα το usb audio player pro και διαπίστωσα το εύρος τους, κρυστάλλινος ήχος με λεπτομέρειες που δεν άκουγα πριν, το μπάσο πιστεύω ότι είναι το αδύνατο σημείο τους σε σχέση με τα piston 3.:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

τόοοσα βγάζουν κανά ενσύρματο (γιατί τώρα βγάλαν με bt) sport δεν μπορούν να βγάααλουν ;;;

Link to comment
Share on other sites

Βγάλαν και με bt

 

http://m.banggood.com/Original-Xiaomi-Sport-In-ear-Earhooks-Wireless-Bluetooth-Headset-Earphone-With-Mic-p-1102646.html

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Hybrid or Piston 3 (ξανά), ιδού η απορία.. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Hybrid or Piston 3 (ξανά), ιδού η απορία.. :ninja:

 

Έχοντας και τα 2 αυτά ακουστικά θα σου πρότεινα τα hybrid. Είναι αρκετά ανώτερα θεωρώ στον τομέα ποιότητας ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Καποια αποψη για αυτη την εκδοση των xiaomi hybrid;

 

Καλημέρες, http://www.head-fi.org/t/825485/xiaomi-in-ear-headphones-pro-hd-2-1-hybrid τα έχω στα υπόψην για αγορά, πρέπει να είναι τα κορυφαία τους.

 

@Sofos_5 Τα hybrid σαφώς καλύτερα, τα έπαιζα στο G5 με την εφαρμογή USB audio και ήταν σαν να άκουγα τα τραγούδια σε στούντιο, εκπληκτική απόδοση σε σχέση τιμής.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας και τα 2 αυτά ακουστικά θα σου πρότεινα τα hybrid. Είναι αρκετά ανώτερα θεωρώ στον τομέα ποιότητας ήχου.

 

Παιδιά τι διαφορά έχουν τα Xiaomi Hybrid Pro Six Drivers Graphene Earphone από αυτά που παρήγγειλα;

http://www.dd4.com/goods/Original-Xiaomi-Hybrid-Pro-Three-Drivers-Graphene-Earphone-Headphone-With-Mic-For-iPhone-Android_93976.html

 

ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι διαφορά έχουν τα Xiaomi Hybrid Pro Six Drivers Graphene Earphone από αυτά που παρήγγειλα;

http://www.dd4.com/goods/Original-Xiaomi-Hybrid-Pro-Three-Drivers-Graphene-Earphone-Headphone-With-Mic-For-iPhone-Android_93976.html

 

ευχαριστώ,

Βρήκα ένα σάιτ που τα πουλάνε,αλλά δεν κατάφερα να καταλάβω τι διαφορά έχουν από τα three drivers.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχουν βγάλει ένα κάρο εκδόσεις..

Όταν λέτε και προτείνετε hybrid, ποια έκδοση εννοείτε;

 

Αυτή ή αυτή;

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, για να αναφέρετε όλοι τα hybrid κάτι θα ξέρετε..

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγάλει ένα κάρο εκδόσεις..

Όταν λέτε και προτείνετε hybrid, ποια έκδοση εννοείτε;

 

Αυτή ή αυτή;

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, για να αναφέρετε όλοι τα hybrid κάτι θα ξέρετε..

Δεν έχω κανένα από τα δύο (έχω μείνει στα piston 2.1), αλλά τα pro (δεύτερο λινκ) είναι η συνέχεια των απλών (πρώτο λινκ).

 

Προσωπικά, θα πήγαινα στα pro.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχουν πραγματικα δεκαδες επιλογες για οικονομικα ακουστικα.. Ποια ομως ειναι τα καλυτερα; Πιστευετε οτι παντα τα ενσυρματα θα ειναι ενα κλικ πιο πανω απο τα ασυρματα;
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο 5 μηνες χρησης (εντατικης θεωρω-ενα τριωρο τη μερα)στα Youth της κορης μου μειωθηκε η ενταση στο μισο.Και στα δυο ακουστικα. Να τα αποχαιρετισω και να παω για αλλα ή υπαρχει κανενα tip που πιθανον τα επαναφερει ;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά.παρελαβα τα Xiaomi In-Ear Headphones Pro HD.Εχω μια ερώτηση για τα κουμπιά χειρισμού.πατώντας οποιοδήποτε κουμπί κάνει pause το κομμάτι και πατώντας δυο φορές αλλάζει κομμάτι αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάποιον συνδυασμό για να ανεβοκατεβαζω την ένταση.Υπάρχει κάποιος τρόπος για να ανεβοκατεβαίνει η ένταση η δουλεύουν τα κουμπάκια μονο με Xiaomi κινητά;

Σημείωση η συσκευή με την οποία τα χρησιμοποιώ είναι το Lenovo A806.

Edited by Sdouze
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά.παρελαβα τα Xiaomi In-Ear Headphones Pro HD.Εχω μια ερώτηση για τα κουμπιά χειρισμού.πατώντας οποιοδήποτε κουμπί κάνει pause το κομμάτι και πατώντας δυο φορές αλλάζει κομμάτι αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάποιον συνδυασμό για να ανεβοκατεβαζω την ένταση.Υπάρχει κάποιος τρόπος για να ανεβοκατεβαίνει η ένταση η δουλεύουν τα κουμπάκια μονο με Xiaomi κινητά;

Σημείωση η συσκευή με την οποία τα χρησιμοποιώ είναι το Lenovo A806.

Τα περιμένω και εγώ.

Περίεργο αυτό που λες.

Όλα τα προηγούμενα πιστονς που είχα δοκιμάσει, έπαιζε η ρύθμιση ήχου κανονικά από τα κουμπιά και η παύση από το μεσαίο.

Δοκίμασε και σε άλλο κινητό.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ξερει καποιος που μπορω να βρω ta pistons v2 original, μιας που τα θεωρω τα πιο καλα ακουστικα για τα δικα μου αυτια?
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος που μπορω να βρω ta pistons v2 original, μιας που τα θεωρω τα πιο καλα ακουστικα για τα δικα μου αυτια?

Κι εγώ ψάχνω τα 3 αλλά μάλλον οι προηγούμενες εκδόσεις πλέον δεν υπάρχουν πουθενά σε στοκ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...