Jump to content

Παρουσιαση Xiaomi Pistons Ακουστικα - Handsfree


CrazyAnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 3 πάντως με το σχεδιασμό τους κάθονται πολύ καλά στα αυτιά. Σε μισή ώρα γρήγορο τρέξιμο αντε να βγει κάποιο μια φορά. Εν αναμονή των pistons 4.

 

Για να μην βγαίνουν κάνω το εξής, βάζω το αριστερό στο δεξί αυτί και το ανάποδο. Δεν πέφτουν με τίποτα. Το δοκίμασα στα v3 youth και στα Hybrid.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά δεν ξέρω πάντως για συχνή χρήση αφού παρόμοια είναι μικρές διαφορές μεταξύ τους αλλα μεγάλες με τα υπόλοιπα που κυκλοφορανε στην Ελλάδα στο θέμα ποιότητας και τιμης.Αρα μπορείς να πάρεις 2 τεμαχια με 9 ευρω περίπου και όσο σε βγάλουν σε χρόνο. Η τιμη 4.24 είναι εξευτελιστικη για την ποιότητα και τον ηχο που βγάζουν.
Link to comment
Share on other sites

Σορυ, αλλά τι ηλικία έχεις;

 

Τι σχέση έχει η ηλικία; 45 είμαι αλλά έχει αναφερθεί από πολλούς αυτό το πρόβλημα! Άντε να τρέχεις και να ψάχνεις να απαντήσεις ή να αυξομειώσεις την ένταση! Εδώ στην καρέκλα κάθομαι και δεν τα βρίσκω! Και δεν έχω ούτε χοντρά δάχτυλα ούτε τίποτε! Δηλαδή εσύ τα βρίσκεις πρακτικά;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η ηλικία; 45 είμαι αλλά έχει αναφερθεί από πολλούς αυτό το πρόβλημα! Άντε να τρέχεις και να ψάχνεις να απαντήσεις ή να αυξομειώσεις την ένταση! Εδώ στην καρέκλα κάθομαι και δεν τα βρίσκω! Και δεν έχω ούτε χοντρά δάχτυλα ούτε τίποτε! Δηλαδή εσύ τα βρίσκεις πρακτικά;

 

Ισχύει, είναι αρκετά μικρά και είναι ένας από τους λόγους που δεν τα χρησιμοποιώ πολύ συχνά...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έπειτα από μια αποτυχημένη απόπειρα να πάρω τα v3 από το gearbest (τουλάχιστον πήρα τα λεφτά μου πίσω) θέλω να τα ξαναπαραγγείλω. Από ποιο site μου προτείνετε για να είναι και τα γνήσια;

 

Απο Banggood μου ήρθαν σε 8 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Και γω τα περισσότερα Xiaomi από banggood τα έχω πάρει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχοντας πάρει τα v2, τα v3 και τα hybrid έχω να πω οτι σε ποιότητα κατασκευής μου αρέσουν τα hybrid αλλά σε ήχο τα καλύτερα ειναι τα v2.
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η ηλικία; 45 είμαι αλλά έχει αναφερθεί από πολλούς αυτό το πρόβλημα! Άντε να τρέχεις και να ψάχνεις να απαντήσεις ή να αυξομειώσεις την ένταση! Εδώ στην καρέκλα κάθομαι και δεν τα βρίσκω! Και δεν έχω ούτε χοντρά δάχτυλα ούτε τίποτε! Δηλαδή εσύ τα βρίσκεις πρακτικά;

Πώς δεν έχει σχέση.

Το ίδιο είναι ένας 25αρης με έναν 45αρη στις απαιτήσεις τους;

 

Προς Θεού δεν λέω ότι ο ένας ή ο άλλος έχει άδικο, απλα ο καθένας επηρεάζεται από διάφορες συνθήκες. Και όσο ναναι, όσο μεγαλώνουμε παραξενευουμε.

 

Προσωπικά δεν λέω ότι είναι σούπερ πρακτικά, αλλά δεν με ενοχλούν ώστε να διαμαρτυρηθώ κιόλας.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για να μην βγαίνουν κάνω το εξής, βάζω το αριστερό στο δεξί αυτί και το ανάποδο. Δεν πέφτουν με τίποτα. Το δοκίμασα στα v3 youth και στα Hybrid.

Έτσι τα βάζω και εγώ γύρω γύρω από τα αυτιά και μπαίνουν ακριβώς στο αυτί. Στη μισή ώρα αντε να βγουν μια φορά δεν είναι θέμα ίσως θέλει να βάλω λίγο μεγαλύτερο από το μαύρο το μπροστά. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος και το καλώδιο αρκετά μακρύ και τα κουμπιά βολεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Πώς δεν έχει σχέση.

Το ίδιο είναι ένας 25αρης με έναν 45αρη στις απαιτήσεις τους;

 

Προς Θεού δεν λέω ότι ο ένας ή ο άλλος έχει άδικο, απλα ο καθένας επηρεάζεται από διάφορες συνθήκες. Και όσο ναναι, όσο μεγαλώνουμε παραξενευουμε.

 

Προσωπικά δεν λέω ότι είναι σούπερ πρακτικά, αλλά δεν με ενοχλούν ώστε να διαμαρτυρηθώ κιόλας.

 

Η πρακτικότητα είναι η ίδια σε όλες τις ηλικίες! Πήγαινε τρέξε στο βουνό και αν μπορέσεις να απαντήσεις κλήση τρέχοντας ή να αυξομειώσεις την ένταση έλα πες μου με τόσο μικροσκοπικά κουμπιά! Ακόμη και στην οδήγηση όμως είναι δύσκολο να βρεις το κουμπί! Όπως είπα ούτε χοντρά δάχτυλα έχω, ούτε οικοδόμος είμαι με σκληρά και δουλεμένα δάχτυλα και να μην νοιώθω τι πιάνω. Ενδεχομένως οι δικές σου αισθήσεις να είναι εξαιρετικές και πάνω από τον μέσο όρο!;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα παιδια, μιας και ειμαι ενα βημα απο την παραγγελια των v3, θα μπορουσε κανεις να μου πει με λιγα λογια πως ανταποκρινονται σε μουσικη χαρντ ροκ/μεταλ/μπλουζ? Γνωριζω οτι το μπασο ειναι χαμηλοτερο απο των v2, αλλα δεν με ενδιαφερει και τοσο ετσι και αλλιως το πολυ δυνατο μπασο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, μιας και ειμαι ενα βημα απο την παραγγελια των v3, θα μπορουσε κανεις να μου πει με λιγα λογια πως ανταποκρινονται σε μουσικη χαρντ ροκ/μεταλ/μπλουζ? Γνωριζω οτι το μπασο ειναι χαμηλοτερο απο των v2, αλλα δεν με ενδιαφερει και τοσο ετσι και αλλιως το πολυ δυνατο μπασο.

Τα ακουστικα είναι άψογα. Πεντακαθαρος ήχος και το μπάσο είναι μια χαρά δεν σε πέρνει τα αυτιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, μιας και ειμαι ενα βημα απο την παραγγελια των v3, θα μπορουσε κανεις να μου πει με λιγα λογια πως ανταποκρινονται σε μουσικη χαρντ ροκ/μεταλ/μπλουζ? Γνωριζω οτι το μπασο ειναι χαμηλοτερο απο των v2, αλλα δεν με ενδιαφερει και τοσο ετσι και αλλιως το πολυ δυνατο μπασο.

 

Μια χαρά ποιοτικό ήχο έχουν και παίζουν πολύ καλά στα ροκ/μέταλ. Το μόνο κακό είναι η ένταση όπου σε κινητό θα το παίζεις τέρμα άντε ένα κλικ πιο κάτω, χωρίς όμως κάποια παραμόρφωση. Απομονώνει αρκετά καλά εξωτερικούς θορύβους. Για τα λεφτά τους είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Ξέρει κανένας που μπορώ να βρω τα piston 2 μιας και στο skroutz έχουν εξαφανιστεί και επίσης αν είναι συμβατά με το mate 7?. Ευχαριστώ. Edited by aris1976
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τα 3, εξαιρετικά, ποιοτικά σε ήχο ίδια με τα 2 απ'όσο θυμάμαι με καλύτερη ηχομόνωση λόγω σχήματος και εφαρμογής.

 

Απαραίτητη μια εφαρμογή τύπου poweramp λόγω amplifier για την καλύτερη αξιοποίηση τους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Θα μπορούσε κανεις να μου προτείνει μαγαζί που έχει αυθεντικά (τα χρυσά όμως, να ταιριάζουν και με το RN3 :lol:) σε καλή τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Θα μπορούσε κανεις να μου προτείνει μαγαζί που έχει αυθεντικά (τα χρυσά όμως, να ταιριάζουν και με το RN3 :lol:) σε καλή τιμή?

Κινέζικα μαγαζιά που έχουν προταθεί δεν σου κάνουν;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κινέζικα μαγαζιά που έχουν προταθεί δεν σου κάνουν;

Διάβασα όλο το thread, τα περισσότερα είναι για τα κλασσικά μοντέλα και δεν έχουν σε χρυσά, κυρίως σε ασπρο ή σε μαύρο, και δεν ξέρω αν όλα τα κινεζομάγαζα έχουν τα αυθεντικά.

Πχ. Εχω βρει αυτά που μαρέσουν στο vickmall, αλλα τα έχει 25€, το ibuygou που τα έχει γύρω στα 14€ είναι εκτός στοκ . Ακόμα και αυτά μου κάνουν, αρκεί να ξέρω οτι δεν θα είναι τα μαιμουδέ.:cry:

Δεν με νοιάζει να έχουν τον σουπερ ήχο, μιας και δεν τα θέλω για μουσική, παρα μόνο για ομιλία..

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το thread, τα περισσότερα είναι για τα κλασσικά μοντέλα και δεν έχουν σε χρυσά, κυρίως σε ασπρο ή σε μαύρο, και δεν ξέρω αν όλα τα κινεζομάγαζα έχουν τα αυθεντικά.

Πχ. Εχω βρει αυτά που μαρέσουν στο vickmall, αλλα τα έχει 25€, το ibuygou που τα έχει γύρω στα 14€ είναι εκτός στοκ . Ακόμα και αυτά μου κάνουν, αρκεί να ξέρω οτι δεν θα είναι τα μαιμουδέ.:cry:

Δεν με νοιάζει να έχουν τον σουπερ ήχο, μιας και δεν τα θέλω για μουσική, παρα μόνο για ομιλία..

 

Τα χρυσά είναι το παλιό μοντέλο και έχουν καταργηθεί για αυτό τα βρίσκεις δύσκολα.

 

Banggood, geekbuying, tinydeal έχουν αυθεντικά. Όπου τα βρεις παρτα

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το thread, τα περισσότερα είναι για τα κλασσικά μοντέλα και δεν έχουν σε χρυσά, κυρίως σε ασπρο ή σε μαύρο, και δεν ξέρω αν όλα τα κινεζομάγαζα έχουν τα αυθεντικά.

Πχ. Εχω βρει αυτά που μαρέσουν στο vickmall, αλλα τα έχει 25€, το ibuygou που τα έχει γύρω στα 14€ είναι εκτός στοκ . Ακόμα και αυτά μου κάνουν, αρκεί να ξέρω οτι δεν θα είναι τα μαιμουδέ.:cry:

Δεν με νοιάζει να έχουν τον σουπερ ήχο, μιας και δεν τα θέλω για μουσική, παρα μόνο για ομιλία..

Πώς διάβασες όλο το thread και ψάχνεις μοντέλο 2 ετών δεν μπορώ να το καταλάβω

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Θα μπορούσε κανεις να μου προτείνει μαγαζί που έχει αυθεντικά (τα χρυσά όμως, να ταιριάζουν και με το RN3 :lol:) σε καλή τιμή?

 

Εχει και στην Ευρώπη ανοίξει μαγαζί της Xiaomi.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τα χρυσά είναι το παλιό μοντέλο και έχουν καταργηθεί για αυτό τα βρίσκεις δύσκολα.

Banggood, geekbuying, tinydeal έχουν αυθεντικά. Όπου τα βρεις παρτα

Ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

αυτά εδώ http://www.geekbuying.com/item/Original-Xiaomi-Piston-III-Dazzle-Edition-Earphones-With-Mellow-Bass-Remote-Mic-For-Android-iOS---Black-355067.html έχουν διαφορά; γιατί είναι μεγάλη η διαφορά στην τιμή με κλασικά 3άρια
Link to comment
Share on other sites

Είναι τα youth version (dazzle edition) που στη version 3 είναι τρομερά σε απόδοση για τα λεφτά τους, σχεδόν 90% ίδια με την κανονική έκδοση. Από μένα προτείνονται με χίλια

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...