Jump to content

Phicomm C230w


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.conrad.com/medias/global/ce/0000_0999/0600/0670/0671/1092613_BB_00_FB.EPS_1000.jpg

specs http://www.phicomm.com/products_mobile_details.html/374

 

τιμη 56.99$

 

SAR http://www.legalo.eu/de/phicomm-clue-android-smartphone-weiss.html

Edited by valanths
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρέλαβα σήμερα.Το ήθελα σαν δεύτερο κινητό για να μπορώ να το κουβαλάω μιας και είναι 4 ίντσες.Ενώ λειτουργούν όλα μια χαρά όταν πάω να πάρω τηλέφωνο παρουσιάζει ένα πρόβλημα.Με το που πατάω να κάνω κλήση ενεργοποιείται ο σένσορας για να κλείσει την οθόνη.Ανεξάρτητα από το αν το έχω κοντά στο κεφάλι μου ή το χέρι κοντά στον σένσορα και δυστυχώς η οθόνη δεν ανάβει μέχρι να τερματιστεί η κλήση,είτε πραγματοποιηθεί είτε όχι, χωρίς να μπορώ εγώ να την κλείσω.

 

Λέτε να είναι πρόβλημα hardware ή software?Είδα μια εφαρμογή που μου επιτρέπει να σταματήσω την λειτουργία κάποιων από τους σένσορες.Αλλά είνα για root συσκευές.Άμα είναι θα το δοκιμάσω.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα.Το ήθελα σαν δεύτερο κινητό για να μπορώ να το κουβαλάω μιας και είναι 4 ίντσες.Ενώ λειτουργούν όλα μια χαρά όταν πάω να πάρω τηλέφωνο παρουσιάζει ένα πρόβλημα.Με το που πατάω να κάνω κλήση ενεργοποιείται ο σένσορας για να κλείσει την οθόνη.Ανεξάρτητα από το αν το έχω κοντά στο κεφάλι μου ή το χέρι κοντά στον σένσορα και δυστυχώς η οθόνη δεν ανάβει μέχρι να τερματιστεί η κλήση,είτε πραγματοποιηθεί είτε όχι, χωρίς να μπορώ εγώ να την κλείσω.

 

Λέτε να είναι πρόβλημα hardware ή software?Είδα μια εφαρμογή που μου επιτρέπει να σταματήσω την λειτουργία κάποιων από τους σένσορες.Αλλά είνα για root συσκευές.Άμα είναι θα το δοκιμάσω.

 

μπορείς να μου πεις ποια είναι αυτή η εφαρμογή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου πεις ποια είναι αυτή η εφαρμογή ?

 

Hardware Disabler.Oρίστε και το link από play store

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hatcyl.android.Hardware_Disabler&hl=el

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα.Το ήθελα σαν δεύτερο κινητό για να μπορώ να το κουβαλάω μιας και είναι 4 ίντσες.Ενώ λειτουργούν όλα μια χαρά όταν πάω να πάρω τηλέφωνο παρουσιάζει ένα πρόβλημα.Με το που πατάω να κάνω κλήση ενεργοποιείται ο σένσορας για να κλείσει την οθόνη.Ανεξάρτητα από το αν το έχω κοντά στο κεφάλι μου ή το χέρι κοντά στον σένσορα και δυστυχώς η οθόνη δεν ανάβει μέχρι να τερματιστεί η κλήση,είτε πραγματοποιηθεί είτε όχι, χωρίς να μπορώ εγώ να την κλείσω.

 

Λέτε να είναι πρόβλημα hardware ή software?Είδα μια εφαρμογή που μου επιτρέπει να σταματήσω την λειτουργία κάποιων από τους σένσορες.Αλλά είνα για root συσκευές.Άμα είναι θα το δοκιμάσω.

Δοκίμασε να κανείς για αρχή μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω επαναφορά αλλά τι??Σήμερα το πήρα το κινητό δεν πρόλαβα να του κάνω κάτι.

 

Αν το δοκιμάσει κανείς το Hardware Disabler και σταματήσει την λειτουργία του proximity sensor.Mιας και αυτός φαίνεται να μην δουλεύει(ή να μην δουλεύει σωστά) ας το ποστάρει.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε τον αισθητήρα από τις ρυθμίσεις κλήσης, αλλά δεν θα σβήνει η οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσης

 

Δεν με ενδιαφέρει αν θα σβήνει στις κλήσεις.Είναι μικρό το κακό τότε.Βρήκες αυτό που λες στις ρυθμίσεις??

 

Δοκίμασα μια εφαρμογή από το playstore που λέγεται Hardware Sensors και κάνει ελέγχους.Στο phicomm στο proximity μου έβγαλε 0.Ενώ σε ένα xperia j που δοκίμασα έβγαλε 10.Λογικά έχει θέμα.

 

Δοκίμασα να κάνω root με το framaroot αλλά δεν πέτυχε.Ξέρετε κανέναν άλλο τρόπο?

 

Σε περίπτωση που το στείλω πίσω να κάνω dispute?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το επιστρέψεις; Θα λυθεί το θέμα αυτό. Μέχρι τότε πήγαινε ρυθμίσεις κλήσεων και θα το βρείς , proximity sensor απενεργοποίηση.

 

Κατά τ' άλλα καλό το τηλέφωνο αλλά δεν θέλει πολύ φόρτωμα λόγω μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει την ζελατίνα τοποθετημένη λάθος και ο σενσορας συνεχώς διαβάζει ότι κάτι είναι κοντά?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει την ζελατίνα τοποθετημένη λάθος και ο σενσορας συνεχώς διαβάζει ότι κάτι είναι κοντά?

 

Έβγαλα την ζελατίνα και δεν έχει screen protector.Oπότε κάτι άλλο είναι.

 

Γιατί να το επιστρέψεις; Θα λυθεί το θέμα αυτό. Μέχρι τότε πήγαινε ρυθμίσεις κλήσεων και θα το βρείς , proximity sensor απενεργοποίηση.

 

Κατά τ' άλλα καλό το τηλέφωνο αλλά δεν θέλει πολύ φόρτωμα λόγω μνήμης.

 

Δλδ εσύ την βρήκες την ρύθμιση που μου λες???Για στείλε που είναι γτ δεν το βλέπω.Mήπως χρειάζεται root?

 

edit: To βρήκα.Τώρα όλα εντάξει.

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τι λεει το τηλεφωνο αυτο παιδια,μεχρι τωρα ? Ενταξει σας βγηκε ?

Με την 1500mah μπαταρια τι γινεται ? Ποσο αντεχει με μετρια χρηση (μονο κλησεις) ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κανένα νεότερο από τους κατόχους; Αξίζει η αγορά του. Το έχει κάνει root κανείς; Πόσο κρατά η μπαταρία;

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κανένα νεότερο από τους κατόχους; Αξίζει η αγορά του. Το έχει κάνει root κανείς; Πόσο κρατά η μπαταρία;

:thanks:

Φιλε μου καλημερα το κινητο το εχω παρει δωρο στον πατερα μου και το κρατησα καμια βδομαδα να το σεταρω.Κοιτα για την ηλικια των 55 χρονων που ειναι ο πατερας μου,το κινητο ειναι μια χαρα,μ'αυτο εννοω οτι ειναι για πολυ απλη χρηση (μηνηματα,κλησεισ,και λιγο ιντερνετ).τωρα σχετικα με την μπαταρια του μια μερα βγαζει ανετα οπως τα περισσοτερα smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, και οι 56άρηδες έχουν απαιτήσεις...:lol:

 

Χαχα άστα να πάνε.Εμένα το ήθελε μονο για το καλοκαίρι.Τώρα θα αναβαθμιστεί και ψάχνουμε Nubia 7 mini και Huawei 6....:p

 

Πάντως παρόλα αυτά αυτά είναι αξιοπρεπές.εγώ το πήρα 35 ευρώ.Και μας έβγαλε μια χαρά

 

Τώρα απο μπαταρία βγάζει γυρω στις 2-3 μερες.Ανάλογα την χρηση παντα.Στις κλήσεις οκ.btw έχει δική του εφαρμογή dialer,sms με υποστήριξη για. 2 sim.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αξίζει τελικά τα λεφτά του? το θέλω για απλή χρήση (τηλ. μηνύματα, λίγο ιντερνετ, πολύ Gps, μουσική και κανά παιχνιδάκι) από που το πήρες με 35 ευρώ?
Link to comment
Share on other sites

Clearance στο pandawill με 35€

 

Καμιά θήκη σιλικόνης έχετε βρει που να ταιριάζει;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Βρήκα το Phicomm 230w τετραπύρηνο στα 42 ευρώ?. Αξίζει ή να κοιτάξω κάτι άλλο?

Από ποιό κατάστημα; Είναι διπύρινο το κινητό, οπότε για να γράφουν τετραπύρινο κάτι «βρωμάει».

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...