Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6670


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oresti$ ( 5 Νοέ. 2004 , 18:36)

 

Εχω ένα προέσθημα, οτι με δυο ψιλοαλλαγές το 7610 θα μπορεί να πάρει αυτή τη πρόσοψη και να γίνει 6670...

Φυσικά johner μου εχεις δίκιο απο κει που το βλέπεις... Αλλά μάλλον τα μπολντ τώρα που θα το ξαναδείς ίσως να σου αλλάξουν τη γνώμη. :o :rolleyes: Λοιπόν, αν είχα ενα 6670 θα το είχα δοκιμάσει, αλλά μιας και δεν έχω υποθέτω οτι γίνετε με απλό τρόπο, με αλλαγή ενός εξαρτήματος!

 

 

Δεν καταλαβαίνω! :stupid:

Πως θα γίνει αυτό; Για ποιά αλλαγή εξαρτήματος μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 578
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 ( 6 Νοέ. 2004 , 13:27)

 

εκτος απο το σχημα τι διαφορα υπαρχει απο το 7610

 

 

Καμμια φιλε μου

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

pedia doylebo se Nokia shops kai h timitoy einai sta 455 ευρω!!!

tis kaliteres times na kserete oti tis exoyme panta emis.an kapoy briskete pio fthina na kserete oti den einai ta gnisia(simboyli)eiparxi kai h pithanotita na pezi prosfora afto spania...ta leme

resident evil
Link to comment
Share on other sites

Αυτού του εξαρτήματος, δηλαδή της πλακέτας που στέλνει το σημα των κουμπιών που πατήθηκαν στην αλλη πλακέτα.
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oresti$ ( 6 Νοέ. 2004 , 15:07)

 

Αυτού του εξαρτήματος, δηλαδή της πλακέτας που στέλνει το σημα των κουμπιών που πατήθηκαν στην αλλη πλακέτα.

 

what?????

Link to comment
Share on other sites

με λίγα λόγια του πληκτρολογίου :P όχι των κουμπιών! δες τη φωτό και θα καταλάβεις
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια οι αλλαγες ειναι ελαχιστες.περισοτερο απο ολα ειναι στο software,οπως το office ας πουμε και to lifeblock.

σε ενα site διαβασα και κατι ψιλοδιαφορες αλλα δεν το θυμαμαι.κατα τα αλλα το τηλ ειναι ενα αλλο version του 7610 σε πιο σοβαρο,που μπορω να πω οτι εμενα τουλαχιστον μου αρεσει.το πληκτρολογιο για εμενα υστερα απο 1+ χρονο που ειχα 6600 ειναι παρα πολυ καλο και στην σχεδιαση-εργονομια, αλλα και στην υφη.

λογικα για οσους περιμενουν κατι καινουργιο πρεπει να δουν και το 6630 και μετα να αποφασισουν.

p.s το πηρα 480 απο νοκια σεντερ πριν απο περιπου μια εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oresti$ ( 7 Νοέ. 2004 , 18:39)

 

με λίγα λόγια του πληκτρολογίου :P όχι των κουμπιών! δες τη φωτό και θα καταλάβεις

 

 

ορεστι$ εχεις δικιο-το εβγαλα και γω;), το θεμα ειναι τωρα αν πισω απο την πλακετα του πληκτρολογιου οι επαφες ειναι στην ιδια θεση και στο 6670, οπως επισης και αν τεριαζει μια προσωψη του 7610 στο 6670(μπρος-πισω)

Αν μπορει καπιος ας το δοκιμασει-εστω τις προσωψεις :)

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ νομίζω ότι είναι πολυ πιο σταθερό και γρήγορο απο το 6600 και στο μενού αλλά και στις εφαρμογές.Προσθέτως γλιτωνεις με την βελτιωμένη κάμερα σε θέματα φωτογραφίας και βιντεο,την εγκατασταση άλλων εφαρμογών όπως πχ.ΕΤΙ ή Philips Camcorder κλπ. που σε τελική αναλυση δεν αποδίδουν τα αναμενόμενα.Η μη ύπαρξη υπέρυθρων απλώς σε γλιτώνει από τον άλλο μεγάλο μπελά,το Psiloc Total irRemote-Bugware,ούτως ή άλλως συχνότερα και πιο βολικά χρησιμεύει το Bluetooth για αποστολή δεδομένων.Σε γενικές γραμμές πιστεύω πως το 6670 είναι μια σαφή βελτιωμένη συσκευή,όσο για το 6630,ίσως το πάρω με την αναβάθμιση συμβολαίου τον Ιανουάριο.Κάτι όμως μου λεει ότι θα δούμε πολλές Series 60 συσκευές ακόμη και σύντομα,η επιλογή θα είναι πολύ δύσκολη,σαφέστατα το 6630 θα είναι το πιο προικισμένο και ανανεωμένο ειδικά από αποψεως λογισμικού,είδωμεν......

 

ΥΓ. Μία εφαρμογή του 6670,το PhotoEditor δουλεύει σωστα και στο 6600,αφορά βέβαια μόνο τις ληφθείσες φωτογραφίες με την κάμερα(αλλα και με το Photoacute,απλως για επεξεργασία επιλέγεται το δεύτερο αρχείο .jpg και όχι το -std.jpg). Η εφαρμογή αυτη βρίσκεται ελεύθερη για κατέβασμα στο http://www.nokia.com/6670

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα κι εγω μετα απο αρκετη σκεψη λοιπον το κινητο οντως δεν ειναι τοσο ασχημο ισως να το προτιμησουν αρκετοι η βασικη του αλλαγη ειναι στην εμφανιση που ειναι αρκετα πιο σοβαρο και στο πληκτρολογιο που αφηνει εξαιρετικες εντυπωσεις κατα την πληκτρολογηση αριστο θα ελεγα απο κει κι επειτα αλλη μια διαφορα που βλεπω αλλα ισως να φταινε και τα ματια μου ειναι οτι η οθονη ειναι λιγο καλυτερη απ οτι του 7610 αν εχει κανεις και τα 2 ας το κοιταξει αυτο και ισως συμφωνησει με μενα,καλο θα ελεγα αν και ειναι η πρωτη μερα συμβιωσης μαζι του

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστά τα μάτια σου,είναι όντως πολύ καλή οθόνη,τρομερά ευκρινής και πολύ φωτεινή,βέλτιστη απόδοση χρωμάτων.

Επίσης,επιτέλους ο ενσωματωμένος browser ειναι πολύ λειτουργικός και σε πλήρη οθόνη,πανω πανω σε μία λεπτή μπλε γραμμή εμφανίζετα κατα την αποστολή/αίτηση/λήψη μία μικρη γη να περιστρέφεται,η απεικόνιση είναι ιδιαίτερα ικανοποιητική....όλα τέλεια λοιπόν.Ο εγκατεστημένος Netfront πραγματικα είναι περιττος,τουλαχιστον για μένα,αναλίσκει απλώς πολύτιμη μνήμη(4 ΜΒ),όπως και άλλες εφαρμογές ,τις έσβησα όλες.Σε γενικές γραμμές το 6670 βρίσκεται ένα σκαλί κάτω από το πολυαναμενόμενο 6630,και σαφέστατα πάνω απο το 6260 σε τελικό αποτέλεσμα ποιότητας/ευχρηστίας/φορητότητας.Αποψη μου πάντα,χωρίς παρεξήγηση,κρίνοντας απο τους ανασταλτικους παραγοντες που απέτρεψαν την αγορά του 6260.

Link to comment
Share on other sites

rostropol μπορεις να δοκιμασεις αυτο πουυ γραφω πιο πανω με την προσοψη μιας και εχεις το τηλεφωνο;
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

jois21,δεν έχω την δυνατότητα να το κάνω.Πάντως λογικά δεν πρέπει να δουλεύει αυτό σωστά,άλλο το 7610 και αλλο το 6670.Διάβασα κάπου αλλού ότι το Handsfree radio θα έκανε στο 6670 την ίδια δουλειά όπως στο 6630 με το ενσωματωμένο ράδιο,ε λοιπόν για δοκιμή πήρα ενός φίλου μου τα Handsfree radio και όταν τα έβαλα μου έβγαλε μύνημα"Μη υποστηριζόμενο εξάρτημα",αρα δεν επαληθεύτηκαν τα διάφορα που γραφτηκαν,και καλώς διότι τότε η Νοκια θα ήταν ανόητη,εάν μέσα σε ένα μήνα έβγαζαν μια συσκευη η οποία δεν έχει κατι καινουργιο.Το 6670 είναι πολυ καλή συσκευή,το 6630 θα είναι μάλλον καλύτερη συσκευη θα προσφέρει πιο πολλά και πάει λέγοντας.Οποιος όμως θέλει να πειραματιστεί με την πλακέττα ας το κάνει,εγώ δεν θα το επιχειρούσα εαν είχα ένα 7610,δεν το έχω διότι από την αρχή που το είδα δεν μου άρεσε η διάταξη του πληκτρολογίου και η απόδοση της οθόνης του,υποκειμενικα κριτήρια.Το 6670 μου άρεσε ακριβώς για τους αντίθετους λόγους.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iliasp (11 Νοέ. 2004 , 01:49)

 

telika peite mas an exei ontws diafora i othoni toy 6670 apo toy 7610....

 

καλημερα φιλε μου ναι εχει διαφορα η οθονη σε σχεση με του 77610 εμφανεστατη διαφορα φιλε μου φανταζομαι του 6630 τι τελεια που θθα ειναι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

To 6670 xreiazotan kapoies mikres veltioseis(sto mp3 kai stin camera px)gia na ginei ena akoma akros antagonistiko smartphone tis NOKIA.... :worry: Parolauta paramenei mia pliris protasi :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rostropol (11 Νοέ. 2004 , 09:30)

 

Διάβασα κάπου αλλού ότι το Handsfree radio θα έκανε στο 6670 την ίδια δουλειά όπως στο 6630 με το ενσωματωμένο ράδιο,ε λοιπόν για δοκιμή πήρα ενός φίλου μου τα Handsfree radio και όταν τα έβαλα μου έβγαλε μύνημα"Μη υποστηριζόμενο εξάρτημα",αρα δεν επαληθεύτηκαν τα διάφορα που γραφτηκαν,και καλώς διότι τότε η Νοκια θα ήταν ανόητη,εάν μέσα σε ένα μήνα έβγαζαν μια συσκευη η οποία δεν έχει κατι καινουργιο.Το 6670 είναι πολυ καλή συσκευή,το 6630 θα είναι μάλλον καλύτερη συσκευη θα προσφέρει πιο πολλά και πάει λέγοντας.

 

 

 

Μα αυτο που λες ειναι αυτονοητο....... :alien:

Το 7610 και το 6670 ειναι ακριβως τα ιδια τηλεφωνα, απα πως θα ηταν δυνατο το 6670 να εχει στερεο εξοδο και να υποστηριζει ραδιο απο τη στιγμη που ουτε το 7610 το κανει...

Οσο για το 6630 δε νομιζω να τηθεται ζητημα για το πιο ειναι καλυτερο :)

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DON (21 Οκτ. 2004 , 10:43)

 

Σύγκριση των φωτογραφικών μηχανών του 6670, του SE S700 και του Siemens S65 εδώ

 

Τα συμπεράσματα δικά σας! ;)

 

Να να σκεφτείτε ότι δεν συμμετέχει στην σύγκριση το 6630 που διαθέτει καλύτερο φακό!

 

 

Η φώτο του 6670 είναι περασμένη απο το noiseware φαινετε πεντακάθαρα

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται,ενα καλο review για το 6670 θα βρειτε εδω:

http://www.mobique.com/nokia/6670/page1.php

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

to kinitaki to pira kai gw simera kai pragmatika einai korifeo exei peripou tis litourgies tou 7610 alla einai kai poli pio sovaro .apo konta einai poli kalitero apo oti stis fotografies!
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lazman (13 Νοέ. 2004 , 20:47)

 

to kinitaki to pira kai gw simera kai pragmatika einai korifeo exei peripou tis litourgies tou 7610 alla einai kai poli pio sovaro .apo konta einai poli kalitero apo oti stis fotografies!

 

Αυτο θα το επιβεβαιωσω και εγω μετα απο την μικρη "επαφη" που ειχα μαζι του.

Ειναι αρκετα ομορφο το κινητο,καμια σχεση με τις φωτογραφιες...Κατα τα αλλα ειναι το ιδιο με το 7610.

 

Το πληκτρολογιο του εχει καλη υφη αλλα δεν μου πολυαρεσε η τελευταια σειρα των πληκτρων * 0 # τα οποια ειναι λιγο μικρα τουλαχιστον για τα δικα μου δακτυλα.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lazman (13 Νοέ. 2004 , 20:47)

 

to kinitaki to pira kai gw simera kai pragmatika einai korifeo exei peripou tis litourgies tou 7610 alla einai kai poli pio sovaro .apo konta einai poli kalitero apo oti stis fotografies!

 

Τιμουλα??

Επειδη θελω να το παρω με επιδοτηση απο vodafone (απο καρτοκινητο σε συνδεση 120) θελω να ρωτησω σε τι χρωματα κυκλοφορει και αν η live εκδοση διαφερει σε τπτ απο την κανονικη (κλειδωματα πχ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...