Jump to content

Ηuawei Ascend P7


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 659
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Αγοράστηκε νεο Ascend P7, το οποιο έβγαλε δυο φορες μεχρι τωρα το εξης πρόβλημα: Επανεκκινηση διότι δήθεν αφαιρέθηκε η SIM. Δυστυχως το doa δεν το προλαβαμε για μια μέρα. Τι μπορει να φταίει? Η SIM? Η rom? Η συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αγοράστηκε νεο Ascend P7, το οποιο έβγαλε δυο φορες μεχρι τωρα το εξης πρόβλημα: Επανεκκινηση διότι δήθεν αφαιρέθηκε η SIM. Δυστυχως το doa δεν το προλαβαμε για μια μέρα. Τι μπορει να φταίει? Η SIM? Η rom? Η συσκευή?

 

καλησπέρα, η κάρτα sim που τοποθετήθηκε είναι καινούρια micro sim ή παλαιά που την κόψατε σε διαστάσεις micro;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, η κάρτα sim που τοποθετήθηκε είναι καινούρια micro sim ή παλαιά που την κόψατε σε διαστάσεις micro;
Ολοκαινουρια. Το πρώτο πράγμα που πρέπει να τσεκάρω φαντάζομαι είναι αν έχει μπει σωστά. Από την στιγμή όμως που δουλεύει, ποσά λάθος μπορεί να είναι;
Link to comment
Share on other sites

Ολοκαινουρια. Το πρώτο πράγμα που πρέπει να τσεκάρω φαντάζομαι είναι αν έχει μπει σωστά. Από την στιγμή όμως που δουλεύει, ποσά λάθος μπορεί να είναι;

 

τσέκαρε το άλλη μια φορά, αν δεν στρώσει κανε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και βλέπουμε..

Να το και το update!

 

μόλις τσέκαρα, ήρθε και σε μενα και το κατεβάζω τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Yπέροχο το ΕMUI3.0, αλαγκάριστο με ωραία themes, έξτρα επιλογές και λειτουργίες. Φυσικά και θα βάλω Nova από πάνω αλλά θα το κρατήσω έτσι λίγο.

 

Για μπαταρία είναι νωρίς καθώς έχω κάνει μονο μια φόρτιση και όχι καλή αλλά φαίνεται ΟΚ. Με τη χρήση που κάνω (καθόλου παιχνίδια) 2 μέρες θα με βγάζει. Antutu με το νεο update 29000 και κάτι ψιλά.

Link to comment
Share on other sites

τις πραγματικές δυνατότητες της μπαταρίας θα τις δεις μετά απο 10-15 μέρες περίπου, αν κάνεις και σωστές φορτίσεις ειδικά θα δεις πολύ θετικά αποτελέσματα.

κι εμένα 2 μέρες με πηγαίνει, με ελαφρύ gaming (μισή ώρα την ημέρα περίπου) και πάντα στη διπλή λειτουργία 3G/2G

 

ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση, πανέμορφο το emui 3.0

Β609 ειναι πλέον η έκδοση

 

περα απο το γραφικό κομμάτι, δεν βλέπω τρελές αλλαγές. θα ήθελα να βάζανε ενα double tap για κλείδωμα/ξεκλείδωμα της οθόνης. προστέθηκε επιλογή να μην εμφανίζεται το όνομα του παροχου πανω αριστερά για όποιον το επιθυμεί, όπως και βελάκια για κρύψιμο των on screen buttons και για να κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων

 

16153022890_32968eb8f4.jpg

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο δεν με αφηνει να ορισω τον Νova ως προεπιλεγμενο launcher.

 

Εdit: Γίνεται μέσω επιλογής στη διαχείριση εφαρμογών...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Να το και το update!

 

Ο πατέρας μου έχει το κινητό και του το έχω ροοταρισμενο, αλλά στις ενημερώσεις που πήγα την βρήκε την αναβάθμιση 609 και την κατέβαζε αλλά το σταμάτησα γιατί λέει ότι δεν πρέπει να έχει ρίζες .. Εσείς παιδιά ήσασταν unroot;

Και όταν κατεβαίνει η ενημέρωση μετά γίνετε αυτόματα εγκατάσταση;Από τις εφαρμογές που είχατε στην προηγούμενη έκδοση τις χάσετε μετά την αναβάθμιση;

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου έχει το κινητό και του το έχω ροοταρισμενο, αλλά στις ενημερώσεις που πήγα την βρήκε την αναβάθμιση 609 και την κατέβαζε αλλά το σταμάτησα γιατί λέει ότι δεν πρέπει να έχει ρίζες .. Εσείς παιδιά ήσασταν unroot;

Και όταν κατεβαίνει η ενημέρωση μετά γίνετε αυτόματα εγκατάσταση;Από τις εφαρμογές που είχατε στην προηγούμενη έκδοση τις χάσετε μετά την αναβάθμιση;

 

-δεν είχα root

-αφού κατεβεί, σε ενημερώνει οτι απαιτείται επανεκκίνηση. πατώντας ναι, σβήνει και γίνεται η εγκατάσταση της νέας ρομ

-δεν έχασα καμία εφαρμογή, ολα ήταν στη θέση τους. απλά έπρεπε να ξαναφτιάξω φακέλους, οι εφαρμογές ήταν χυμα

Link to comment
Share on other sites

Το ρουτ δεν χάνεται αν είναι στην ίδια έκδοση (Emui3 σε Εmui3 και όχι από Emui 2.3 σε Εmui3)..έκανα την προηγούμενη εβδομάδα update από Β608 σε Β610 και δεν το έχασα.
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.. Να χάσω το ροοτ δεν είναι πρόβλημα..Απλά το σταμάτησα επειδή έγραφε ότι δεν πρέπει να έχουμε ροοτ την συσκευή.. Εξάλλου του το έκανα ροοτ, μόνο για το adaway για τις διαφημίσεις(αλλά δύστυχος δεν λειτούργησε στην συσκευή, πρώτη φορά μου έτυχε αυτό)..Όσοι είστε root κάνατε κάτι με τις διαφημίσεις σε Official rom;

Το κακό είναι ότι δεν είναι δικό μου το κινητό και έχει περάσει αρχεία εφαρμογές

Κτλ και δεν έχω την ευκαιρία να πειραματιστώ με mod & custom rom..

ΥΓ. Η συσκευή είναι στολίδι και έχει και αξιόλογες κάμερες..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλάξει 5 κινητά το τελευταίο εξάμηνο, αυτό ήρθε για να μείνει... Πραγματικά υπέροχο.... Επίσης δεν θα ξαναπέσω στο τριπάκι που έπεσα με το P6 που κάθε beta που έσκαγε μύτη την έβαζα... OTA μόνο. Για την lollipop δεν υπάρχει βιασύνη.. Δεν θα προσφέρει τίποτα τρομερό. Πιο πολλά προσφέρει η ανανέωση του EMUI στα κινητά της Huawei πιστεύω και το EMUI 3 ειναι πολύ καλό...

 

Πολυ καλη και η φωτογραφική μηχανη του....

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πολυ ομορφο το κινητο.Το gps του το εχει χρησιμοποιησει κανεις αρκετα, για να μαθω αν κλειδωνει γρηγορα δορυφορους και αν ειναι υψηλης ακριβειας (να μη σε πεταει σε διπλανους δρομους). ??
To be a rock... and not to roll...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πολυ ομορφο το κινητο.Το gps του το εχει χρησιμοποιησει κανεις αρκετα, για να μαθω αν κλειδωνει γρηγορα δορυφορους και αν ειναι υψηλης ακριβειας (να μη σε πεταει σε διπλανους δρομους). ??

 

δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα.. και το sygic που δούλεψα και το google maps βρήκαν το στίγμα ακαριαία, μέσα στο δωμάτιο κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα νεος κατοχος του κινητου κι εγω (προ 2 ημερων).

Εκανα την ενημερωση και κατεβαζει τωρα την καινουργια εκδοση Β609...

2 ερωτησεις

(δεν ξερω αν φταει η συνδεση, βρισκομαι στην δουλεια) αλλα αργει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ....και σε αλλους ?

σε καμια ωρα σχολαω... αναγκαστικα θα πρεπει να διακοπει το κατεβασμα...γινεται καποιο pause και συνεχιζει ξανα ή θα πρεπει να το ξανακατεβασω απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα νεος κατοχος του κινητου κι εγω (προ 2 ημερων).

Εκανα την ενημερωση και κατεβαζει τωρα την καινουργια εκδοση Β609...

2 ερωτησεις

(δεν ξερω αν φταει η συνδεση, βρισκομαι στην δουλεια) αλλα αργει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ....και σε αλλους ?

σε καμια ωρα σχολαω... αναγκαστικα θα πρεπει να διακοπει το κατεβασμα...γινεται καποιο pause και συνεχιζει ξανα ή θα πρεπει να το ξανακατεβασω απο την αρχη?

 

ναι και σε μενα έκανε αρκετή ωρα, μισή ώρα περίπου να την κατεβάσει και άλλα 5-10 λεπτά να την εγκαταστήσει.

 

για το άλλο που ρωτάς δεν γνωρίζω, δες αν υπάρχει η επιλογή παύσης πέρα απο διακοπή και πάτησε την

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη τελευταία αναβάθμιση η αυτονομία της μπαταρίας καμία σχέση με πριν, ο χρόνος αναμονής με ανοιχτά τα δεδομένα έπεσε στο μισό!!! και γενικώς τα κολλήματακια του τα κάνει.Ειναι άλλο κινητό,πως μπορώ να επιστρέψω στη προηγούμενη έκδοση :mad:
only Apple
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη τελευταία αναβάθμιση η αυτονομία της μπαταρίας καμία σχέση με πριν, ο χρόνος αναμονής με ανοιχτά τα δεδομένα έπεσε στο μισό!!! και γενικώς τα κολλήματακια του τα κάνει.Ειναι άλλο κινητό,πως μπορώ να επιστρέψω στη προηγούμενη έκδοση :mad:

 

Για ποια εκδοση μιλας;

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Για το emui 3.0 και B609...

 

Εγω οταν περασα σε emui 3.0 ειδα φοβερη μειωση μπαταριας...θελω 2 φορες την ημερα φορτιση,αλλα ειμαι συνεχεια νετ και σπανια καμια "φαρμα". με την προηγουμενη 2.3 emui εφθανα μεχρι το βραδυ περιπου.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη τελευταία αναβάθμιση η αυτονομία της μπαταρίας καμία σχέση με πριν, ο χρόνος αναμονής με ανοιχτά τα δεδομένα έπεσε στο μισό!!! και γενικώς τα κολλήματακια του τα κάνει.Ειναι άλλο κινητό,πως μπορώ να επιστρέψω στη προηγούμενη έκδοση :mad:

 

Εγω οταν περασα σε emui 3.0 ειδα φοβερη μειωση μπαταριας...θελω 2 φορες την ημερα φορτιση,αλλα ειμαι συνεχεια νετ και σπανια καμια "φαρμα". με την προηγουμενη 2.3 emui εφθανα μεχρι το βραδυ περιπου.

 

ισχύει.. το κινητό κέρδισε μεν σε εμφάνιση αλλά έχασε σε απόδοση.

 

ενδεικτικά, παίζοντας subway surfers που δεν είναι βαρύ παιχνίδι τρωει μερικα σκαλώματα ενω πριν με την Β133 έτρεχε νερακι

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω θεμα παντως... Δυο μερες το προλαβα πριν την ενημέρωση οποτε δεν βλεπω διαφορές...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...