Jump to content

Ηuawei Ascend P7


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο διάδοχος του κατά πολλούς ωραιότερου smartphone που έχει κυκλοφορήσει του πολύ επιτυχημένου - και εμπορικά - Huawei Ascend P6 αναμένεται σύντομα οπότε είναι ώρα να αρχίσουμε να συζητάμε για αυτό.

 

Χαρακτηριστικά:

 

Oθόνη αφής 5 ιντσών LCD IPS ανάλυσης 1920×1080 pixels

Tετραπύρηνο επεξεργαστή HiSilicon Kirin 910T 1.8GHz

Mνήμη RAM 2GB

Kάμερα 13 Megapixel και δεύτερη μπροστινή κάμερα 8 Megapixel

Eνσωματωμένη μνήμη 16GB και υποδοχή για κάρτες μνήμης microSD,

NFC, Ραδιόφωνο FM και Android 4.4.2 KitKat

 

Έχουν κυκλοφορήσει ήδη αρκετά hands οn στο youtube....

 

http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_p7-6124.php

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 659
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για 399 ευρώ ακούγεται, σκρουτζάδικα θα ξεκινήσει κάπου 350 πιστεύω...

 

Αυτό που μου αρέσει περισσότερο είναι το γυαλί στην πλάτη του κινητού, το μέταλλο του P6 χαράσσεται πολύ εύκολα... Κατά τα άλλα δεν θα έμπαινα τώρα στην λογική να αλλάξω το P6 με το P7 καθώς δεν βλέπω το λόγο προς το παρών...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το 1949deal.com μας κοροιδευει?

Τι 250 $ λεει? και μου το εχουν και out of stock?????

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Aπο τη στιγμή που δεν έχει κυκλοφορήσει λογικό να λέει out of stock. Τώρα η τιμή δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύει...
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή στην Κίνα ειναι περιπου 340. Εχω το δικαρτο p6 το οποιο πηρα 220 πριν λιγο καιρο. Αυτο που δεν βλεπω να τονιζεται ιδιατερα ειναι οτι η sd slot ειναι συμβατη με nano sim, οποτε επιλεγεις αν θελεις αποθηκευτικο χωρο ή δευτερη sim. Δεν ειμαι βεβαιος αν αυτο ισχυει και για την εκδοση της Ευρωπης.

 

Οσο χρειαζομαι Ελληνικο και κινεζικο τηλέφωνο δεν θα αναβαθμισω, αλλα αν γυρισω Ελλαδα μεσα στην χρονια, θα το τσιμπησω πριν φυγω.

Edited by andreoug
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή στην Κίνα ειναι περιπου 340. Εχω το δικαρτο p6 το οποιο πηρα 220 πριν λιγο καιρο. Αυτο που δεν βλεπω να τονιζεται ιδιατερα ειναι οτι η sd slot ειναι συμβατη με nano sim, οποτε επιλεγεις αν θελεις αποθηκευτικο χωρο ή δευτερη sim. Δεν ειμαι βεβαιος αν αυτο ισχυει και για την εκδοση της Ευρωπης.

 

Οσο χρειαζομαι Ελληνικο και κινεζικο τηλέφωνο δεν θα αναβαθμισω, αλλα αν γυρισω Ελλαδα μεσα στην χρονια, θα το τσιμπησω πριν φυγω.

 

αλήθεια, τι λέει το δίκαρτο P6S?

με ενδιαφέρει από άποψη λειτουργίας και κυρίως Μπαταρίας!

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Βγαινουμε off topic αλλα με 2 κουβεντες, οπως το p6 γρηγορο με τον περιορισμο των 16- GB. Εχω αλλαξει πολλα τηλεφωνα και οταν δεν θα χρειαζομαι δικaρτο θα το σκεφτω πολυ μεταξυ p7 και p6 με sd γιατι με βολευουν οι 4.7 . Μπαταρια πολυ καλυτερο απο s4 mini δικαρτο οπου ομως μπορεις να εχεις εξτρα μπαταρια μαζι. το s4 mini αντεχε δεκαωρο, το p6 δικαρτο, περιπου 16ωρο χωρις gps.
Link to comment
Share on other sites

τελικώς ισχύει ότι η slot sd του ascend P7 είναι και sim οπότε μιλάμε για δίκαρτο. Για μένα είναι το επόμενό μου κινητό. Το θεωρώ μετά το iphone 3gs, galaxy s4 ένα από τα πιο όμορφα, λεπτά και δυνατά κινητά που έχουν φτιαχτεί. Αυτή τη στιγμή κοστίζει 320€ από vickmall το οποίο δεν το έχει ακόμα ανεβάσει αλλά τους ρώτησα σήμερα και μου είπαν τιμή..

Αυτό που με φρέναρε από την αγορά του αυτή τη στιγμή είναι κάποια πράγματα που μου είπε η Selina από το vickmall.

1. Δεν μπορούν να το ρουτάρουν ακόμα οπότε,

2. Δεν παίρνει playstore και οπότε,

3. Δεν παίρνει multilanguage έκδοση.

Όλα αυτά προς το παρόν...

Εσείς τι λέτε; Γίνεται root ώστε να περαστεί έστω το play store;

Link to comment
Share on other sites

τελικώς ισχύει ότι η slot sd του ascend P7 είναι και sim οπότε μιλάμε για δίκαρτο. Για μένα είναι το επόμενό μου κινητό. Το θεωρώ μετά το iphone 3gs, galaxy s4 ένα από τα πιο όμορφα, λεπτά και δυνατά κινητά που έχουν φτιαχτεί. Αυτή τη στιγμή κοστίζει 320€ από vickmall το οποίο δεν το έχει ακόμα ανεβάσει αλλά τους ρώτησα σήμερα και μου είπαν τιμή..

Αυτό που με φρέναρε από την αγορά του αυτή τη στιγμή είναι κάποια πράγματα που μου είπε η Selina από το vickmall.

1. Δεν μπορούν να το ρουτάρουν ακόμα οπότε,

2. Δεν παίρνει playstore και οπότε,

3. Δεν παίρνει multilanguage έκδοση.

Όλα αυτά προς το παρόν...

Εσείς τι λέτε; Γίνεται root ώστε να περαστεί έστω το play store;

 

Ωραία συσκευή αλλά πιο βολικό λόγω οθόνης και τιμής μου φαίνεται το G750 και έχει Play Store εγγύηση και τα πάντα !

Link to comment
Share on other sites

Πιο βολικό το 5,5; Υποκειμενικά είναι όλα αλλά εγώ ρωτώ εάν μπορεί τελικά να γίνει ρουτ, γιατί σε κάτι reviews στο YouTube βλέπω εικονίδιο playstore
Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα το παρω αντι για το Ascent Mate 2...... $435 μου ειπε η "Selina" στο vickmall και μαζι screen film and a silicone case....... δε θα εχει ελληνικα αλλα ολα μου τα κινητα τα εχω στα αγγλικα...τωρα το root... συγουρα μεχρι να το εχω στα χερια μου ολο και κανενα "αστερι" θα εχει βρει την λυση.....και το Xioami m3 που εχω ηρθε χωρις playstore και το βρηκαμε.. Edited by moviehunter2009
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο. Βεβαια ειδικα στην Ελλαδα κατα πασα πιθανοτητα οταν ερθει θα ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ!

 

Θα έρθει από Wind στα 399. Στα λεφτά του είναι εξαιρετικό. Φοβερή ποιότητα κατασκευής, οθόνη για σεμινάριο και πολύ καλή κάμερα. Το μόνο του "μείον" είναι ο παρωχημένος επεξεργαστής. Από την άλλη όμως κοστίζει κάπου 300 ευρώ φθηνότερα από οποιοδήποτε high-end smartphone ;)

Link to comment
Share on other sites

Το εχει out of stock το vickmall γιατι δεν μπορουν να το ρουταρουν.... και σε αλλη τιμη απο αυτη που μου ειπαν.... το αλλαξε λοιπον για λιγο για να κανω την παραγγελια και θα το ξανακλειδωσει μετα...αυριο ειπε το στελνει.....ειναι η πρωτη φορα που παιρνω απο αυτους.....παντα απο το To2C επαιρνα αλλα επειδη ακουγα καλα λογια ειπα να δοκιμασω και αυτους..το εχει και το Το2C $433.89 1,2$ φθηνοτερα αλλα δεν εχει μαζι screen film και silicone case....αυτα.....περιμενουμε λοιπον το 15ημερο...

και ναι.....να και το root http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2643183&page=14 ..To To2c δεν το εχει σε στοκ.....το vickmall μου εστειλε σημερα και tracking nub ..

Edited by moviehunter2009
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι παρωχημένος; Εξηγήστε μου στον άσχετο εδώ..

Έτσι για να λέμε ότι κάτι γράψαμε δηλαδή;

Στα σκρουτζομάγαζα που το πουλάνε γιατί λένε ότι είναι μονόκαρτο; Υπάρχει και τέτοια έκδοση ή απλά δεν έχουν πάρει χαμπάρι ότι στη θέση της sd μπορεί να μπει μια sim;

 

Το εχει out of stock το vickmall γιατι δεν μπορουν να το ρουταρουν.... και σε αλλη τιμη απο αυτη που μου ειπαν.... το αλλαξε λοιπον για λιγο για να κανω την παραγγελια και θα το ξανακλειδωσει μετα...αυριο ειπε το στελνει.....ειναι η πρωτη φορα που παιρνω απο αυτους.....παντα απο το To2C επαιρνα αλλα επειδη ακουγα καλα λογια ειπα να δοκιμασω και αυτους..το εχει και το Το2C $433.89 1,2$ φθηνοτερα αλλα δεν εχει μαζι screen film και silicone case....αυτα.....περιμενουμε λοιπον το 15ημερο...

και ναι.....να και το root http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2643183&page=14 ..To To2c δεν το εχει σε στοκ.....το vickmall μου εστειλε σημερα και tracking nub ..

 

Περιμένουμε εντυπώσεις όταν με το καλό το παραλάβεις

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που πωλούν στα σκρουτζομάγαζα είναι δίκαρτα;; Δεν έχω καταλάβει εάν η huawei έχει βγάλει έκδοση με μονόκαρτο και δίκαρτο. Γιατί εάν αυτό που πωλούν εδώ είναι δίκαρτο το έχω πάρει αύριο κιόλας..

Μόλις ρώτησα.. δεν εχουν καν ιδέα ότι είναι δίκαρτο!!:lol::lol::lol: Και επέμενε κιόλας ότι δεν υπάρχει δίκαρτο και ότι και το P6 έβγαινε μόνο με μία sim..:X

Μόλις πήρα και απάντηση από την Huawei customer care. Τους έστειλα e-mail..

Dear customer,

Thank you for contacting Huawei device.

P7-L00: the up slot microSD or Nano-Sim is available, the down slot Micro-Sim is available

p7-L05,P7-L07: the up slot microSD is available, the down slot Micro-Sim is available

P7-L09: the up slot Nano-Sim is available,the down slot Micro-Sim is available

Only P7-L00,P7-L09 can work with two sim cards

the down slot only support 4G/3G/2G, the up slot of P7-L00 and P7-L09 only support 2G

Once again thank you for contacting Huawei device.

Best Regards.

Huawei Device Customer Care Team.

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ενσωματωμένη είναι.. αλλά τι σημασία έχει;

 

Κατ εμε εχει σημασια.Γιατι μετα απο 2 χρονια φορτισμα-ξεφορτισμα δεν θα κραταει οσο κραταγε στην αρχη,οποτε παιρνεις μια καινουργια και δεν θα εισαι με τον φορτιστη στο χερι...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα υπάρχει διαδικασία να την αλλάξεις.. έχω αλλάξει πάμπολλες φορές σε iphone και κάποια άλλα κινητά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...