Jump to content

Ηuawei Ascend P7


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:!::wacko:Της μπαταριας; δηλαδη υπαρχει και χειροτερο του LG στην μπαταρια; μου αρεσει παρα πολυ το optimus g μπορω να πω σε ολα εκτος της μπαταριας, εχω παντα μαζι power bank
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 659
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι κάτοχος P7 l10 εγώ θεωρώ ότι από τα πιο δυνατά σημεία του τηλεφώνου είναι η μπαταρία . Πάντα με data ανοιχτά συνδεδεμένα εταιρικά mail περίπου 20 την ημέρα Bluetooth στο αυτοκίνητο περίπου 3 ώρες την ημέρα αρκετή ομιλία πάνω από 3 ώρες σε 3G η πολλές φορές και gps καθώς αρκετή χρήση internet η αυτονομία ξεπερνάει την ημέρα. Σε μη εργάσιμη περίοδο σίγουρα ξεπερνάει τις 2 ημέρες . Μακάρι να διατηρηθεί και να μην αλλάξει σε κάποια ενδεχόμενη αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

ευτυχής κάτοχος κι εγω σε λευκό..πανέμορφο και στιβαρό.

ερώτηση, το σημείο κάτω που κάνει την καμπύλη εκει που ειναι η υποδοχή φόρτισης ειναι βαμμένο πλαστικό; γιατι εχει κάπως διαφορετική υφή απο το υπόλοιπο σώμα.

 

εντυπώσεις για τη μπαταρία του θα γράψω σε λίγες μέρες, ακόμα είναι στο στρώσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους .. θα ήθελα μια βοήθεια οποίος γνωρίζει ..

Ο πατέρας μου πήρε το p7-L10 και το ρουταρα με το root genius για να περάσω το adaway να μην του πετάγονται διαφημίσεις..

Όμως πρώτη φορά μου τυχαίνει να μην μπορεί να εγκαταστήσει τα hosts..Δοκίμασα και το adblock και πάλι δεν τα κατάφερα ..Το κινητό είναι κανονικά πάντως ροοταρισμένο..Έτσι αποφάσισα να περάσω twrp recovery για να περάσω custom rom, αλλά πρέπει να ξεκλειδώσω το boodloader.. Πως βλέπω άμα είναι κλειδωμένος η ξεκλείδωτος ο bootloader ? Αφού έκανα root κανονικά δεν πρέπει να είναι ξεκλείδωτος ?

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρει κανείς αν έχεις τη δυνατότητα στο Ρ7 να αλλαξεις το χρώμα του background στα menu από άσπρο σε μαύρο και πως;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε δυνατή βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΤΡΕΣ ΝΑ ΧΟΥΜΕ, ΕΠΕΙΔΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΙΛΗΜΑ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΟ Π7 ΠΟΗ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΤΑ ΣΚΡΟΥΤΖΑΔΙΚΑ ΜΑΓΑΖΑΚΙΑ, ΑΠΟ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΙ ΛΕΕΙ ΜΕ ΝΟΡΜΑΛ ΧΡΗΣΗ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΡΚΕΙ?? Ο ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ?? ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ, ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ,

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

απο το 10 εως 100% έκανε 3 ώρες και 40 λεπτά να φορτίσει..πολύ δεν είναι; βέβαια το led πρασίνισε αρκετά νωρίτερα αλλά δεν ειχε ολοκληρωθει η φόρτιση. και ολα αυτά απο την πρίζα, φαντάσου μεσω usb στο pc πόση ώρα θα κανει
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρόνια πολλά αλλά και καλά.

Το αγορασε ενα φιλος εχτες το βραδυ. οταν το πρωτοανοιξε σημερα το πρωι την ωρα που κανει boot φαινεται σε 3 σημεια ποιο φωτινο στην ακρη αριστερα. λογικα bleeding. οταν φορτωσει οθονη και ανοίξει κανονικα μετα ολα καλα. κανει κατι; ή απλα το χαίρεται το εργαλείο;

Link to comment
Share on other sites

Ποσα mah φορτιστη εχει?

 

1.0 A είναι

παιδια καλησπερα και χρόνια πολλά αλλά και καλά.

Το αγορασε ενα φιλος εχτες το βραδυ. οταν το πρωτοανοιξε σημερα το πρωι την ωρα που κανει boot φαινεται σε 3 σημεια ποιο φωτινο στην ακρη αριστερα. λογικα bleeding. οταν φορτωσει οθονη και ανοίξει κανονικα μετα ολα καλα. κανει κατι; ή απλα το χαίρεται το εργαλείο;

 

μόλις έκανα reboot, πράγματι είναι λίγο πιο φωτεινό στις άκρες αλλά κοιτώντας το μόνο υπο γωνία. φυσικά μετα απο λίγα δευτερόλεπτα που φορτώνεται η αρχική οθόνη δε φαίνεται τίποτα όπως αναφέρεις κι εσύ. οπότε ας απολαύσει το πανέμορφο αυτό κινητό και να μην ανησυχεί.

 

χρονια πολλα :)

Link to comment
Share on other sites

1.0 A είναι

Περίεργο, θα έπρεπε να κάνει λιγοτερο χρόνο. Εκτος και αν κάτι δούλευε από πίσω την ώρα που φόρτιζε

Xρόνια πολλά!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Lollipop θα πάρει;επίσης αναβαθμίςη στο emui στη τελευταία version που έχει το mate 7 θα πάρει;

2 ημέρες το έχω το κινητό και με έχει εκπλήξει ευχάριστα.

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που το έχει δοκιμάσει μπορεί να μου πει αν διαβάζει εξωτερικό σκληρό ? έχω έναν 2,5'' 1ΤΒ και θέλω να ξέρω αν τον ανοίγει πριν το πάρω γιατί σε πολλά κινητά που ενώ έχουν otg και διαβάζουν κανονικά στικάκια ο σκληρός δεν ανοίγει.
Link to comment
Share on other sites

sossssss

 

Παιδια σημερα το πρωι απλα δεν ανοίγει. Τι κανουμε; Μπρικάρισε;

 

Η καρτα sim ειχε υγρα. μαλλον η μπαταρια ανοιξε. δειχνει ενα απειροελαχιστο φουσκωμα πισω μερος κοντα στο volume rocket. Που και πως στελενται; πποια εχει την αντιπρωσοπεια εδω; ειναι αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο πριν 8 ημερες. ειναι το ascend p7-l10.

 

ευχαριστω παιδια εκ των προτερων. ειναι για φιλο. σορρυ για τις πολλες ερωτησεις.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

sossssss

 

Παιδια σημερα το πρωι απλα δεν ανοίγει. Τι κανουμε; Μπρικάρισε;

 

Η καρτα sim ειχε υγρα. μαλλον η μπαταρια ανοιξε. δειχνει ενα απειροελαχιστο φουσκωμα πισω μερος κοντα στο volume rocket. Που και πως στελενται; πποια εχει την αντιπρωσοπεια εδω; ειναι αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο πριν 8 ημερες. ειναι το ascend p7-l10.

 

ευχαριστω παιδια εκ των προτερων. ειναι για φιλο. σορρυ για τις πολλες ερωτησεις.

 

το επίσημο σερβις των huawei συσκευών στην Ελλάδα το αναλαμβάνει η arvato στην Αθήνα αν δεν κάνω λάθος, πάρε ενα τηλέφωνο να τους ρωτήσεις

http://www.teleservice.com/teleservice_departments_greece.php

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και το είδα σήμερα στο mediamarkt. Απορώ τι σας άρεσε σε αυτό το τηλέφωνο. Το αποτυχημένο quad xl που έχω είναι πολύ ωραιότερο κατασκευαστικά. Ασε το πιο αστείο, που το πουλάνε 400 (και 300 μέσω του σάιτ) :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα σε αυτο,το νεξους 5 και το htc one mini 2..

Ποιο μου προτεινετε;;

 

καλύτερα να ανοίξεις ένα νέο θέμα εδώ

 

Πηγα και το είδα σήμερα στο mediamarkt. Απορώ τι σας άρεσε σε αυτό το τηλέφωνο. Το αποτυχημένο quad xl που έχω είναι πολύ ωραιότερο κατασκευαστικά. Ασε το πιο αστείο, που το πουλάνε 400 (και 300 μέσω του σάιτ) :lol::lol::lol:

 

εμένα προσωπικά μου άρεσε η ποιότητα κατασκευής του, το λεπτό design και το χαμηλό του βάρος. γούστα του καθενός ειναι αυτά.

οσον αφορά τις τιμές, όποιος γνωρίζει μπορεί να το προμηθευτεί απο αλλού φθηνότερα. ελεύθερη αγορά έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και το είδα σήμερα στο mediamarkt. Απορώ τι σας άρεσε σε αυτό το τηλέφωνο. Το αποτυχημένο quad xl που έχω είναι πολύ ωραιότερο κατασκευαστικά. Ασε το πιο αστείο, που το πουλάνε 400 (και 300 μέσω του σάιτ) :lol::lol::lol:

Αρχηγέ μου τι δε σου άρεσε κατεσκευαστικα,τα υλικά κατασκευής;το λεπτό προφίλ του;η το βάρος του;αλήθεια απορώ τι δε σου άρεσε!!! Αν είχε για σηματάκι κανά μηλαρακι η έγραφε Samsung/htc θα το λατρευες πιστεύω.

only Apple
Link to comment
Share on other sites

διαβασα ολες τις σελιδες και ολοι λενε οτι κολλαει..ισχυει αυτο;;;

 

εχω το ευρωπαϊκό μοντέλο (L10)

έκδοση emui 2.3

αριθμός έκδοσης Β133

 

στο τηλέφωνο υπάρχουν 57 εφαρμογές μεταξύ των οποίων fb, messenger, viber, skype κλπ.

παιχνίδια παίζω 2-3 οχι ιδιαίτερα βαριά όμως.

εχω τον στοκ launcher, δεν ειναι τοσο γρήγορος οσο ο nova παρ ολα αυτα μου αρέσει εξίσου.

 

κόλλημα δεν εχω συναντήσει ποτέ, η δε μπαταρία του κυμαίνεται στο μέσο όρο δηλαδή μια μέρα με έντονη χρήση με τα πάντα ανοιχτά και δυο μέρες με νορμαλ χρήση.

 

το μονο που με χαλάει λίγο ειναι που πνίγεται ο ήχος όταν χτυπάει και το έχεις αφημένο πάνω σε μαλακή επιφάνεια (πχ. κρεβατι) λόγω της απόλυτα επίπεδης πλάτης του.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο samsung grand 2... παντως,τα χαρακτηριστικα του κινητου ειναι πολυ καλα... απο σκρουτζ το πηρες;; απο ποιο καταστημα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...