Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερες. Έχω το κινητό κανένα χρόνο,και τον τελευταίο καιρό παρατηρώ ότι έχει γίνει πιο αργό,μάλλον λόγω βάλε-βγάλε εφαρμογές.Υπάρχει κάποιος γρήγορος τρόπος να το φέρω κοντά στις αρχικές ταχύτητες,εκτός format?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το GPS on πάντα με high accuracy.

Από google όλα ανοικτά μαζί με το location history.

Από mail έχω ένα account και από ειδοποιήσεις ότι εφαρμογές βλέπεις στην δεύτερη εικόνα.

Τα google services παρότι έχω καλούς χρόνους τρώνε αρκετά από τα σωθικά της μπαταρίας.

Αν σκεφτείς όμως ότι έχω ένα mi 4s (3260mAh) δίπλα μου με το ίδιο ακριβώς setup και παλεύω να δω πάνω από 4 ώρες sot δεν έχω παράπονο.

Για αυτό άλλωστε έγραψα παραπάνω περί sense mm soc.

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 

οι τιμες που εχεις πετυχει ειναι καλες και εναι αποκλειστικα με wifi

εχω πετυχει με πολυ χρηση 5,5 ωρες οθονη σε 24 ωρες με wifi αλλα κλησεις ειχα περιπου 45 λεπτα.

ομως το κινητο αυτο με αποκλειστικα 4g χωρις wifi ειναι εδω

http://i.imgur.com/Y3ynZQR.png

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες. Έχω το κινητό κανένα χρόνο,και τον τελευταίο καιρό παρατηρώ ότι έχει γίνει πιο αργό,μάλλον λόγω βάλε-βγάλε εφαρμογές.Υπάρχει κάποιος γρήγορος τρόπος να το φέρω κοντά στις αρχικές ταχύτητες,εκτός format?

Με ένα clear cache από recovery κάτι θα κάνεις.

 

@pik Πόσο κοντά είναι τα νούμερα αυτά με τα m9 και 10 που δοκίμασες ;

 

Sent from my Mi-4s using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με ένα clear cache από recovery κάτι θα κάνεις.

 

@pik Πόσο κοντά είναι τα νούμερα αυτά με τα m9 και 10 που δοκίμασες ;

 

Sent from my Mi-4s using Tapatalk

 

πιο κοντα με το 10 παρα με το Μ9.

Βασικα το Μ8 σε μπαταρια μοιαζει πολυ με το 10,αν και το 10 παιζει να ειναι ελαχιστα καλυτερο.

Ομως μην ξεχνατε ενα πολυ σημαντικο.

Το ιδιο τηλεφωνο με την ιδια χρηση σε διαφορετικο παροχο μπορει να εχει διαφορά 1 ωρα SOT

Πχ στο 10 βγαζω 4,5 ωρες οθονη ανετα αποκλειστικα με 4g με καρτα παροχο ΤΙΜ Ιταλιας ομως με Vodafone παω στις 5 ωρες αποκλειστικα 4g.

Στο Μ8 με vodafone οι χρονοι ειναι +15 με 20%

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει γίνει μόδα να έχουμε τα τελευταία google services είπα να αναβαθμιστώ.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160625/25ea030e1589e669bfc30b179dca0b35.jpg

 

Τεμπελίκι σήμερα με πολύ χρήση ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160625/84b8c6764a58c7d9263075671ed52981.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160625/a9c024a4b00ab8b5f5018d0ddac9cf64.jpg

 

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και χωρίς κάποιον λόγο άρχησε να κολλάει η εφαρμογή της κάμερας. Ανοίγει με δυσκολία, δεν πραγματοποιεί εναλλαγές μεταξύ κάμερας και βιντεοκάμερας και μετα απο επίμονη προσπάθεια βγάζει μία φωτογραφία και αμέσως αναφορά προβλήματος στην HTC. Για να βοηθήσω έχω κάνει αναβάθμιση σε 6 εδώ και αρκετό καιρό χωρίς κάποιο προβλήμα. Είχα κατεβάσει μία εφαρμογή δημοπρασιών η οποία έκανε χρηση και της κάμερας. Την διέγραψα θεωρώντας ότι ίσως φταίει αυτή. Τι άλλο να κάνω? Το πρόβλημα συνεχίζεται...:(

 

Σ.σ σε άλλες εφαρμογές όπως messanger insta κτλπ δεν έχει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω το ιδιο πρόβλημα και ψαχνωντας για λυση επεσα πανω σε αυτό

http://forum.xda-developers.com/htc-one-m8/help/camera-super-slow-t3405907/page2

 

Η αναβαθμιση της εφαρμογής HTC Speak μαλλον δημιουργει το πρόβλημα

απενεργοποιησε την και λογικα θα στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω αυτό με την πλήρη εκφόρτιση και επαναφόρτιση και βλέπουμε. Αν και θεωρώ απίθανο να είναι τόσο απλή η λύση..

Υγ: Θα ρωτήσω για άλλη μια φορά, πώς έχω screen on 2.08 h και held awake 2.16 h????

Edited by math3
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα επαθε κοκομπλοκο και ετοιμαζομουν για ρεσετ αλλα παλι καλα που ψαχτηκα λιγο και τη γλιτωσα,αρε htc με τα ωραια σου...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και χωρίς κάποιον λόγο άρχησε να κολλάει η εφαρμογή της κάμερας. Ανοίγει με δυσκολία, δεν πραγματοποιεί εναλλαγές μεταξύ κάμερας και βιντεοκάμερας και μετα απο επίμονη προσπάθεια βγάζει μία φωτογραφία και αμέσως αναφορά προβλήματος στην HTC. Για να βοηθήσω έχω κάνει αναβάθμιση σε 6 εδώ και αρκετό καιρό χωρίς κάποιο προβλήμα. Είχα κατεβάσει μία εφαρμογή δημοπρασιών η οποία έκανε χρηση και της κάμερας. Την διέγραψα θεωρώντας ότι ίσως φταίει αυτή. Τι άλλο να κάνω? Το πρόβλημα συνεχίζεται...:(

 

Σ.σ σε άλλες εφαρμογές όπως messanger insta κτλπ δεν έχει πρόβλημα...

 

 

 

Update κατάστασης:

 

Απεγκατέστησα τις ενημερώσεις του HTC speak και σταμάτησε να κολλάει η εφαρμογή της κάμερας. Πλέον κάνει κανονικά τις εναλλαγές και δεν κολλάει κατά την λειτουργία. Γενικώς πάντως με third party camera apps δεν είχε ούτε πριν πρόβλημα και αυτό ήταν που με παραξένεψε. Θα το παρακολουθήσω κάποιες μέρες ακόμα γιατί μου φαίνεται ότι όταν πατάω το εικονίδιο της εφαρμογής (HTC camera) καθυστερεί κάποια δέκατα του δευτερολέπτου, ενώ όλες οι άλλες εφαρμογές τρέχουν κανονικά.Ελπίζω να λύθηκε το θέμα και για τους άλλους.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα , μου ηρθε μια θηκη χρωματος μπλε slim

Aν καποιος φιλος την θελει την χαριζω, αρκει να κανει τον κοπο να περασει απο πικερμι- παλληνη αττικης .

Το pm μου στην διαθεση σας

Ευχαριστω Nεκ

http://www.ebay.com/itm/251574894210?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=550476135735&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα, η απεγκατάσταση των ενημερώσεων του HTC SPEAK ψιλοεπανέφερε την κάμερα στα φυσιολογικά της ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την ενημέρωση.

Το τελευταίο διάστημα (περίπου ένα με ενάμιση μήνα), ξαφνικά άρχισε να μου τρώει γρήγορα την μπαταρία, π.χ. σήμερα το πρωί μέσα σε μισή ώρα 3% στην αναμονή. Μπαίνω internet (σερφάρισμα με wi-fi) και χάνω στο δεκάλεπτο ίσως και 7%. Έκανα hard reset αλλά τα ίδια και μου εμφάνισε ακόμη ένα σταμάτησε να λειτουργεί το motion launch...καμιά ιδέα????

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα, η απεγκατάσταση των ενημερώσεων του HTC SPEAK ψιλοεπανέφερε την κάμερα στα φυσιολογικά της ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την ενημέρωση.

Το τελευταίο διάστημα (περίπου ένα με ενάμιση μήνα), ξαφνικά άρχισε να μου τρώει γρήγορα την μπαταρία, π.χ. σήμερα το πρωί μέσα σε μισή ώρα 3% στην αναμονή. Μπαίνω internet (σερφάρισμα με wi-fi) και χάνω στο δεκάλεπτο ίσως και 7%. Έκανα hard reset αλλά τα ίδια και μου εμφάνισε ακόμη ένα σταμάτησε να λειτουργεί το motion launch...καμιά ιδέα????

 

Μου συμβαίνουν όλα όσα γράφεις..το double tap πιάνει όποτε θέλει. Συνέχεια με restart είμαι. Η μπαταρία βγάζει απλά τη μέρα με νορμάλ χρήση. Βγάζω από το φορτιστή το πρωί πριν τη δουλεία και με δεδομένα συνεχώς ανοιχτά, μέχρι το μεσημέρι που θα γυρίσω είναι κοντά στο 50% με μια ώρα on screen μπορεί και λιγότερο... Έχω αρχίσει να απογοητεύομαι. Η κάμερα με ένα update που έδωσε το speak χτες έστρωσε λίγο, χωρίς να είναι όπως παλιά βέβαια. :(

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνουν όλα όσα γράφεις..το double tap πιάνει όποτε θέλει. Συνέχεια με restart είμαι. Η μπαταρία βγάζει απλά τη μέρα με νορμάλ χρήση. Βγάζω από το φορτιστή το πρωί πριν τη δουλεία και με δεδομένα συνεχώς ανοιχτά, μέχρι το μεσημέρι που θα γυρίσω είναι κοντά στο 50% με μια ώρα on screen μπορεί και λιγότερο... Έχω αρχίσει να απογοητεύομαι. Η κάμερα με ένα update που έδωσε το speak χτες έστρωσε λίγο, χωρίς να είναι όπως παλιά βέβαια. :(

 

Καλημέρα, εντελώς ξαφνικά επανήλθε το ξεκλείδωμα της οθόνης :) και όλα τα κόλπα του Motion Launch. Η μπαταρία επίσης έχει αρχίσει και ψιλοστρώνει (δυο μέρες με τη χρήση που κάνω εγώ), αφού απεγκατέστησα κανά δυο εφαρμογές και επίσης έκοψα τους πιο πολλούς συγχρονισμούς του Google.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..!!εδω και 2 μηνες εχω το κινητο...μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα...απο προχτες οταν κανω μια κληση ανοιγει το μεγαφωνο απο μονο του και ενω ειναι απενεργοποιημένη η περιστροφή οθονη..η οθονη γυρναει...εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλα παλι τα ιδια...σημερα ανοιγοκλεισε κανα δυο φορες...γνωριζει καποιος τι πρέπει να κανω??ευχαριστωωωωω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά,καλησπέρα.Θέλω λίγο τα φώτα σας.Είμαι στην 5.0.1.Ενώ λοιπόν πάτησα οκ για ανβάθμιση στην 6 μου βγάζει διαρκώς ανεπαρκής χώρος.Άδειασα το κινητό από κάποια αρχεία για να ελευθερωθεί χώρος αλλά πάλι τα ίδια.Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα ή έστω κάποια πρόταση για το τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς χρειάζεσαι περισσότερο χώρο στο κινητό. Μετακίνησε τις πιο μεγάλες εφαρμογές στην sd ή σβήσε τις. Δες πόσο χώρο χρειάζεται η νέα rom και ανάλογα άσε ελεύθερο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, παρατηρησα τυχαία ότι η μικρή κάμερα (γ την πάνω μιλάω) έχει κάποια ίχνη σαν σκόνη αλλά από μέσα πως μπήκαν δν ξέρω καθώς προσπαθούσα να την καθαρίσω είδα ότι με λίγη πίεση πιεζεται προς τα μέσα με αποτέλεσμα να βγαίνουν θολες οι φώτο, το κινητό δν μ έχει πέσει και Πάντα χρησιμοποιουσα θήκη, έχει τύχει σε κάποιον από εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Έναν μικρό εκνευριστικό κόκκο σκόνης τον έχω και εγώ. Αλλά δεν προσπάθησα ιδιαίτερα να τον βγάλω..Άλλωστε το τηλέφωνο βγάζει φωτό απο την άλλη κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

εμενα δν εχει ενα μικρο κοκο σκονης εχει καμια δεκαρια το εκνευριστικο εινια οτι πιεζεται προς τ μεσα η καμερα πραγμα που δν νομιζω να γινοταν πιο πριν,οχι οτι την χρησιμοποιω παρα πολυ την καμερα αλλα νταξει γτ να μην δουλευει? :P

ΥΓ κατι για οδοντοβουρτσες και τετοια ειχα ακουσει δν ξερω αν αληθευει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...