Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το έχω δουλέψει αλλά υπάρχει αυτή η επιλογή στις ρυθμίσεις.

 

αυτό με το bluetooth ούτε εγώ το έχω δουλέψει, πιθανώς να δουλεύει για μεταφορά επαφών. Αν όχι, για να συγχρονίσεις επαφές από iphone σε mail αρχικά πρέπει ΣΤΟ IPHONE να έχεις ενεργό το icloud με την επιλογή να συγχρονίζει ΚΑΙ επαφές (by default δεν είναι γι αυτό το τονίζω). Αφού γίνει αυτό και εννοείται έχει συνδεθεί το κινητό σου στο internet για να στις ανεβασει, πας στο λαπτοπ και ανοιγεις το icloud.com. Πηγαίνεις στις επαφές, ctrl+A επιλογή όλων, κάτω αριστερά έχει επιλογή export as vcf. Είναι αρχείο το οποίο αποθηκεύεται στο pc σου και μπορείς να το κάνεις εισαγωγή στο gmail για να συγχρονίσουν έτσι οι επαφές σου σε όποια κινητή συσκευή έχεις περασμένο το συγκεκριμένο λογαριασμό gmail.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ.

Οχι οι επαφές δεν είναι αποθηκευμένες σε mail. Πως γίνεται αυτο; με icloud; Με το outlook γινεται; (έχω macbook)

 

Α) Στο PC που εχεις το itunes, παιρνεις το τελευταιο backup με το iphone σου,

Β) Εγκαθιστας το htc sync managerconnect,

Γ) Συνδεεις το νεο σου htc και στην επιλογη για επαναφορα του βαζεις απο iphone (itunes backup)

 

Ψαχνει και βρισκει μονο του το τελευταιο itunes backup απο το PC σου και σου περναει πολλα πραγματα απο το iphone, οχι μονο επαφες...

 

 

Καλο ειναι μετα να συνδεσεις ενα google account να εχεις για παντα εκει τις επαφες σου και ειτε android ειτε iOS ειτε MS, θα μπορεις να συνδεεσε και να εχεις τις επαφες σου παντου και παντα διαθεσιμες και ενημερωμενες...

Edited by eNeRGy
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω κατοχος του Μ8 εδω και 2 βδομαδες...ολα μια χαρα αλλα σημερα κανοντας και την τελευταια αναβαθμιση σε 4.4.4 το τηλεφωνο πλεον λειτουργει σαν τρελο και δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται υποτιθεται οτι διαλεξα HTC για να μην εχω προβληματα και πλεον εχω αγανακτησει...δεν ειμαι καποιος expert με τα κινητα , για αυτο και ζηταω βοηθεια απο κανα φιλο εδω πριν το παω για service που δεν νομιζω να το αποφευγω καινουργιο κινητο. Το κινητο λοιπον μετα την τελευταια αναβαθμιση ανοιγει την οθονη απο αδρανεια μονο του ενω οταν μπαινω internet σε καποια σελιδα με πεταει εξω στην αρχικη οθονη και γενικα εκει που ειμαι σε καποια εφαρμογη ή σε καποια ρυθμιση με πεταει στην ουσια εξω...εχεις κανεις καμια ιδεα ;;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω κατοχος του Μ8 εδω και 2 βδομαδες...ολα μια χαρα αλλα σημερα κανοντας και την τελευταια αναβαθμιση σε 4.4.4 το τηλεφωνο πλεον λειτουργει σαν τρελο και δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται υποτιθεται οτι διαλεξα HTC για να μην εχω προβληματα και πλεον εχω αγανακτησει...δεν ειμαι καποιος expert με τα κινητα , για αυτο και ζηταω βοηθεια απο κανα φιλο εδω πριν το παω για service που δεν νομιζω να το αποφευγω καινουργιο κινητο. Το κινητο λοιπον μετα την τελευταια αναβαθμιση ανοιγει την οθονη απο αδρανεια μονο του ενω οταν μπαινω internet σε καποια σελιδα με πεταει εξω στην αρχικη οθονη και γενικα εκει που ειμαι σε καποια εφαρμογη ή σε καποια ρυθμιση με πεταει στην ουσια εξω...εχεις κανεις καμια ιδεα ;;

 

Δοκίμασε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Παιδες καποια λυση για file explorer σε Apple macbook υπαρχει?Ενω στα windows 7 λειτουργει τελεια σαν usb flash drive,στο macbbok υπαρχει μια εφαρμογη,Αndroid File Transfer λεγεται ...με την οποια δεν ειμαι ευχαριστημενος...
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει απόδειξη αγοράς, ίσως σε καλύπτει η εγγύηση. Αν όχι, βρες φθηνό ανταλλακτικό στο ίντερνετ και δώστο σε κάποιο έμπειρο σέρβις να στο περάσουν. Προσωπική άποψη, όταν αγοράζεις μεταχειρισμένη συσκευή, η επαναφορά ρυθμίσεων επιβάλλεται. Από εκεί και πέρα νομίζω αρκεί να βεβαιωθείς ότι έχει στοκ ρομ περασμένη και λογικά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές φίλε μου :)

Δεν υπάρχει απόδειξη αγοράς. Επειδή δεν το κατέχω το θέμα, μπορείς να μου δώσεις λεπτομέρειες;

Υπάρχει ανταλλακτικό για το ηχείο; Είναι κάτι τέτοιο; Επειδή είμαι Καναδά, αναρρωτιέμαι σε τί κατάστημα να πάω.. Να ψάξω για επίσημο σέρβις της htc?

 

Πώς κάνω επαναφορά ρυθμίσεων; Είναι το factory data reset?

Επίσης, πώς μπορώ να ξέρω αν είναι η στοκ ρομ περασμένη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει εργοστασιακα καθαριστή το m8 κάτι σαν το clean master?
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

IllusionOfLife για σιγουριά μπορείς να το πας στο επίσημο service της HTC και αυτοί θα τα αναλάβουν όλα με το ανάλογο κόστος φυσικά. Καλύτερα πρώτα να επικοινωνήσεις με το σέρβις της HTC ώστε να ξέρεις πόσο θα σου κοστίσει σε κάθε περίπτωση και μετά να αποφασίσεις τι θα κάνεις. Εγώ αυτό που πρότεινα είναι η φθηνή λύση. Είπες "αν δεν έχω τα handsfree, ο άλλος δε μ'ακούει." οπότε υπέθεσα ότι το μικρόφωνό σου είναι χαλασμένο. Αν αποφασίσεις να ακολουθήσεις τη φθηνή λύση, θα πρέπει να ξέρεις τι είναι χαλασμένο πριν κάνεις οποιαδήποτε αγορά. Καλύτερα να το δει πρώτα κάποιος τεχνικός.

Ναι είναι το factory data reset.

Κλείσε τη συσκευή, και έπειτα κράτα πατημένο το power μαζί με το volume down. Στην οθόνη που θα σου εμφανίσει αν στις τρεις πρώτες γραμμές γράφει "Software status official", "Locked" και "S-ON" τότε έχεις stock rom.

 

kalvar, όχι δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Software status modified, unlocked.

 

Έχει καμία σχέση με το ότι μπορώ να βάλω τον δικό μου πάροχο;

Link to comment
Share on other sites

Χθες η συγκάτοικός μου είχε την ιδέα ότι μπορεί να ήταν βουλωμένες οι τρυπούλες του ηχείου (!) και δοκιμάσαμε να τις καθαρίσουμε με πινέζα. Τώρα μπορώ να ακουστώ στο άλλο τηλέφωνο, αλλά με δυσκολία. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Software status modified, unlocked.

 

Έχει καμία σχέση με το ότι μπορώ να βάλω τον δικό μου πάροχο;

 

αυτό σημαίνει root τηλέφωνο με root εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Μια γεύση κ από τα δικά μου στατιστικά.

Όλη η χρήση έγινε με WiFi και οθόνη στο 1/4 ,αυτόματο σε εσωτερικό χώρο.

Από σήμα είμαι χάλια υπόψιν...edge 2 γραμμές και καμία φορά 3g με μια έως καθόλου μπάρα.

Ρε παιδιά,πείτε και σε μας τον λαουτζίκο να ρυθμίσουμε και το δικό μας m8 για να πιάνουμε τέτοιους χρόνους! :):o:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,πείτε και σε μας τον λαουτζίκο να ρυθμίσουμε και το δικό μας m8 για να πιάνουμε τέτοιους χρόνους! :):o:cool:

 

Πρόσεξε...οι 7 ώρες οθόνης στο 10 % ήρθαν με συνεχές λιώσιμο..Μέσα σε 13 ώρες μπαταρίας αν θυμάμαι καλά χωρίς πολύ ομιλία κ καθόλου δεδομένα κινητής οπότε είναι σχετικά εύκολο το νούμερο αυτο...συνηθως με πιο νορμάλ χρήση που κάνω,μου βγάζει 1μιση μέρα με 5-5:30 ώρες οθόνη στο 15% όπου το συνδέω με το φορτιστή. Πέρα από οθόνη που την έχω στο 1/4 αυτόματο , GPS στην εξοικονόμηση και δόνηση για κουμπιά εκτός, δεν έχω κάνει τίποτα άλλο...τα δεδομένα (ειδικά σε 4g) και η υψηλή φωτεινότητα έχουν μεγάλη κατανάλωση να ξέρεις.

Επίσης φροντίζω να μην πέφτει ποτέ κάτω από το 15% αλλά κ να έχει γίνει αυτό είναι πολύ σπάνιες οι φορές.

Να και μια πιο νορμάλ χρήση μου..

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

παιδιά απο σήμερα ανήκω κ εγώ στην ομάδα:D,

μολις παράγγειλα και εγώ ένα ολοκαινουργιο htc one m8 glacial silver, προερχόμενος απο iphone 5

αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι πως θα περάσω τις επαφές απο το παλιό στο νέο όταν με το καλό έρθει (μου ειπαν Δευτέρα)

 

παιδιά παρέλαβα σήμερα και οι πρώτες εντυπώσεις άριστες, καλύτερες από ότι περίμενα! το κινητό ειναι κόσμημα...

τελικά όλα καλά με τις επαφές τις πέρασα σχετικά ευκολα, ωστόσο δεν βλέπω να συνεργάζονται και πολυ αρμονικά το macbook με το one... ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω το μακ να βλέπει σαν usb flash το one? γιατί μεχρι τώρα μόνο με το htc sync manager συνδέονται..

(ευχαριστώ εκ των προτέρων)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχει το τηλέφωνο μόνο χρήση 2g;ψάχνω και δεν την βρίσκω πουθενά:mad:

 

Έχει: Settings, Mobile data, Network mode, 2g only

992
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει φίλε μου το δικό μου,3 Επιλογές έχω 3g,2g-3g,2g-3g-4g.

 

Κανονικά πρέπει να σου δείχνει τις εξής επιλογές:

3G μόνο

2G μόνο

2G/3G αυτόματο

2G/3G/4G αυτόματο

 

αυτά έχει το δικό μου με 5.0.1

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει 3 ρε παιδιά πως γίνεται αυτό;Πώς βγάζω screenshot για να το ανεβάσω να δείτε;

 

Πας σε αυτό που θες να βγάλεις screenshot κ πατάς ταυτόχρονα power k volume down

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Πας σε αυτό που θες να βγάλεις screenshot κ πατάς ταυτόχρονα power k volume down

Ευχαριστώ φίλε μου ορίστε και screenshot

[ATTACH]61869[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...