Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ότι αργεί να boot-άρει δεν ενοχλεί κανέναν? Ασε που δεν υπάρχει πια και η επιλογή για fast boot.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ότι αργεί να boot-άρει δεν ενοχλεί κανέναν? Ασε που δεν υπάρχει πια και η επιλογή για fast boot.

Το κλείνεις;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Με μπαταρία δεν Έχω δει καμία μειωμένη απόδοση και όλα μου δουλεύουν ρολόι..

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως δεν μου συνδέεται αυτόματα σε αποθηκευμένο δίκτυο WiFi όσο είναι σβήστη η οθόνη. Μόλις ανοίξω οθόνη μόνο τότε θα υπάρξει σύνδεση. Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτο?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος θα το εκτιμούσα.. Εμένα στο gsam μου δείχνει 67%...τι να κάνω για να δω αυτά που λες;

Πάντως και εγώ οφείλω να ομολογήσω ότι τρώει περισσότερο σε σχέση με κιτ κατ σε αναμονή....

 

Κάτω κάτω εκεί που λέει λοιπόν το ποσοστό , πατάς πάνω του και σου δείχνει αναλυτικά τις καταναλώσεις των προγραμμάτων.

Πατάς λοιπόν εκεί που λέει σύστημα ανδροιντ και βλέπεις ποιες εφαρμογές περιλαμβάνει. Πατάς πάνω δεξιά που λέει manage και σου βγάζει μια λίστα με ποιες εφαρμογές θέλεις να κλείσεις. Μπρελόκ, Οδηγός HTC , backup, συσκευές εισόδου και ότι τέτοιο μου φάνηκε περιττό ,απλά το έκλεισα. Το πολύ πολύ αν κάποια από αυτές τις χρειάζεται το σύστημα, απλά θα ξανανοιξουν δεν είναι πάγωμα, σταμάτημα είναι.

Τώρα το σύστημα μετά από δύο ημέρες μου καταναλώνει 47-49% . Θεωρώ ότι κάνει διαφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το κλείνεις;

Κάθε βράδυ.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Με μπαταρία δεν Έχω δει καμία μειωμένη απόδοση και όλα μου δουλεύουν ρολόι..

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως δεν μου συνδέεται αυτόματα σε αποθηκευμένο δίκτυο WiFi όσο είναι σβήστη η οθόνη. Μόλις ανοίξω οθόνη μόνο τότε θα υπάρξει σύνδεση. Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτο?

 

Στην θέση του fast boot έχουν βάλει το sleep Mode.. (settings, power και πας τέρμα κάτω) το ξετικαρεις και τέλος αυτό που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, το wifi παλι κουλα κανει...

Σημερα οσες εφαρμογες ειχαν προβλημα συνδεσης προχθες, το παρουσιασαν παλι...

Υπαρχει τροπος να ξαναπερασεις ενα λειτουργικο σβηνοντας τα παντα?

Link to comment
Share on other sites

Κάτω κάτω εκεί που λέει λοιπόν το ποσοστό , πατάς πάνω του και σου δείχνει αναλυτικά τις καταναλώσεις των προγραμμάτων.

Πατάς λοιπόν εκεί που λέει σύστημα ανδροιντ και βλέπεις ποιες εφαρμογές περιλαμβάνει. Πατάς πάνω δεξιά που λέει manage και σου βγάζει μια λίστα με ποιες εφαρμογές θέλεις να κλείσεις. Μπρελόκ, Οδηγός HTC , backup, συσκευές εισόδου και ότι τέτοιο μου φάνηκε περιττό ,απλά το έκλεισα. Το πολύ πολύ αν κάποια από αυτές τις χρειάζεται το σύστημα, απλά θα ξανανοιξουν δεν είναι πάγωμα, σταμάτημα είναι.

Τώρα το σύστημα μετά από δύο ημέρες μου καταναλώνει 47-49% . Θεωρώ ότι κάνει διαφορά.

 

Σε ευχαριστω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπα, το wifi παλι κουλα κανει...

Σημερα οσες εφαρμογες ειχαν προβλημα συνδεσης προχθες, το παρουσιασαν παλι...

Υπαρχει τροπος να ξαναπερασεις ενα λειτουργικο σβηνοντας τα παντα?

 

Τι κουλά εννοείς; σε συγκεκριμένες εφαρμογές; ποιες είναι; έκανες clean install?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι κουλά εννοείς; σε συγκεκριμένες εφαρμογές; ποιες είναι; έκανες clean install?

 

Εκανα επαναφορα πριν την νεα εγκατασταση.

Δεν λειτουργει ενα ταβλι, το geekbench3, διαφορα παιχνιδια δεν μπορουν να συνδεθουν με το facebook account να συγχρονισουν, το newsbeast. Γενικα το wifi μεσα απο εφαρμογες ειναι θεμα, το κακο ειναι οτι κατα καιρους εχουν λειτουργησει καναδυο...

 

Το ΟΤΑ μου περασε την 4.16.401.9 και σκεφτομαι να περασω την 4.16.401.10... τι λετε?

Edited by eNeRGy
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα πριν την νεα εγκατασταση.

Δεν λειτουργει ενα ταβλι, το geekbench3, διαφορα παιχνιδια δεν μπορουν να συνδεθουν με το facebook account να συγχρονισουν, το newsbeast. Γενικα το wifi μεσα απο εφαρμογες ειναι θεμα, το κακο ειναι οτι κατα καιρους εχουν λειτουργησει καναδυο...

 

Το ΟΤΑ μου περασε την 4.16.401.9 και σκεφτομαι να περασω την 4.16.401.10... τι λετε?

Εγώ πάντως την 4.16.401.10... Δεν ξέρω τι να σου πω... Facebook δεν χρησιμοποιώ οπότε ότι και να σου πω... Μήπως όμως φταίνε οι εφαρμογές; εγώ δεν αντιμετωπίζω το παραμικρό...

Μην κάνεις επαναφορά αλλά πέρνα μια μια την εφαρμογή που έχεις...

Link to comment
Share on other sites

Χθες πέρασα OTA την επίσημη lollipop στο S4 της γυναίκας μου. Και σ αυτο υπάρχει μείωση στην αυτονομία.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στην θέση του fast boot έχουν βάλει το sleep Mode.. (settings, power και πας τέρμα κάτω) το ξετικαρεις και τέλος αυτό που αναφέρεις.

 

Περίμενε να το εξηγήσω καλύτερα....Δεν μου αποσυνδέεται μόνο του σε κατάσταση αδράνειας.

Έχω ανοιχτό WiFi και είμαι συνδεδεμένος στο δίκτυο του σπιτιού μου φεύγω ξαναγυρναω και δεν μου ξανασυνδεεται αυτόματα. Μόνο όταν ανοίξω την οθόνη. Αυτή η ρύθμιση που μου προτείνεις δεν είναι για τα δεδομένα μέσω κινητής μόνο ?

Τεσπα σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου...θα το δοκιμάσω και θα αναφέρω αν δουλεψε

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να το εξηγήσω καλύτερα....Δεν μου αποσυνδέεται μόνο του σε κατάσταση αδράνειας.

Έχω ανοιχτό WiFi και είμαι συνδεδεμένος στο δίκτυο του σπιτιού μου φεύγω ξαναγυρναω και δεν μου ξανασυνδεεται αυτόματα. Μόνο όταν ανοίξω την οθόνη. Αυτή η ρύθμιση που μου προτείνεις δεν είναι για τα δεδομένα μέσω κινητής μόνο ?

Τεσπα σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου...θα το δοκιμάσω και θα αναφέρω αν δουλεψε

Αυτό μου έχει εμφανιστεί και στο LG G3 και στο Nexus 5 με lollipop. Πρέπει να είναι θέμα της Google.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου έχει εμφανιστεί και στο LG G3 και στο Nexus 5 με lollipop. Πρέπει να είναι θέμα της Google.

 

Και γω πιστεύω ότι είναι κάποιο bug της lollipop. Το εκανε κ στην 4.4.2 με το s4 που είχα .

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα από το πρωί,κρασαρει η οθόνη συνέχεια,πατώντας το home πολλές φορές,επανέρχεται,αλλά πάλι ξανακολλαει.Ή οθόνη δείχνει πολλές γραμμές,πολλά χρωματα,.

Σκέφτομαι με βαριά καρδιά να το στείλω για σέρβις,με τόσα που γράφουν εδώ μέσα.

Ξέρει κάποιος να μου πει,πως μπορούμε να δούμε αν είναι ελληνικό,η ξένο.

Ευχαριστώ.

Αμοίβεστε περί πάρτης!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την 4.16.401.10... Δεν ξέρω τι να σου πω... Facebook δεν χρησιμοποιώ οπότε ότι και να σου πω... Μήπως όμως φταίνε οι εφαρμογές; εγώ δεν αντιμετωπίζω το παραμικρό...

Μην κάνεις επαναφορά αλλά πέρνα μια μια την εφαρμογή που έχεις...

 

Ουτε το twiter δουλευει... Καλα παμε! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιμετωπίζω τίποτα με Twitter...

 

Τουλαχιστο με το iphone μπορουσες να ξαναπερασεις ενα καθαρο λειτουργικο απο πανω... εδω τι μπορουμε να κανουμε?

 

Επισης μου εβγαλε και αυτο στην πρωτη εγκατασταση (τα κοκκινα γραμματα).

Γιατι ειναι δοκιμαστικη η συσκευη μου??? :lol:

Edited by eNeRGy
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να το εξηγήσω καλύτερα....Δεν μου αποσυνδέεται μόνο του σε κατάσταση αδράνειας.

Έχω ανοιχτό WiFi και είμαι συνδεδεμένος στο δίκτυο του σπιτιού μου φεύγω ξαναγυρναω και δεν μου ξανασυνδεεται αυτόματα. Μόνο όταν ανοίξω την οθόνη. Αυτή η ρύθμιση που μου προτείνεις δεν είναι για τα δεδομένα μέσω κινητής μόνο ?

Τεσπα σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου...θα το δοκιμάσω και θα αναφέρω αν δουλεψε

Όχι αυτό που σου λέω είναι για όταν δεν χρησιμοποιείς πολύ ώρα το κινητό να σταματάει τα δεδομένα είτε wifi είτε 3g... Και να ξαναλειτουργει όταν ανοίγεις την οθόνη... Δοκίμασε και πες.. Αν και πολλοί το είχαν αναφέρει σαν bug στο nexus αν και εγώ δεν είχα το παραμικρό με το νεξους ούτε στο htc

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τουλαχιστο με το iphone μπορουσες να ξαναπερασεις ενα καθαρο λειτουργικο απο πανω... εδω τι παιζει?

Στην θέση σου θα έκανα factory reset, μετά wipe cache partition και θα ξαναπερνουσα τις εφαρμογές μια μια.. Με λίγα λόγια θα διάλεγα set up as new και όχι από recovery.... Εγώ και iPhone που είχα σε Major update το σεταρα as new...

Καθαρό το περνάς όπως σου περιγράφω...

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου θα έκανα factory reset, μετά wipe cache partition και θα ξαναπερνουσα τις εφαρμογές μια μια.. Με λίγα λόγια θα διάλεγα set up as new και όχι από recovery.... Εγώ και iPhone που είχα σε Major update το σεταρα as new...

Καθαρό το περνάς όπως σου περιγράφω...

 

Εσβησα τα παντα, factory reset, cache wipe, εγινε εναρξη, περασα μονο το twitter, και δεν συνδεεται!

Μαλλον πρεπει να ξαναπερασω το λειτουργικο απο πανω και δεν υπαρχει τροπος...

Link to comment
Share on other sites

Εσβησα τα παντα, factory reset, cache wipe, εγινε εναρξη, περασα μονο το twitter, και δεν συνδεεται!

Μαλλον πρεπει να ξαναπερασω το λειτουργικο απο πανω και δεν υπαρχει τροπος...

Το σεταρες ως New χωρίς restore από backup? Δεν συνδέεται ούτε σε 3g?

Link to comment
Share on other sites

Από την μέρα που έκανα επαναφορά και πέρασα τις εφαρμογές μια μια δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.

Το μόνο αρνητικό είναι η κάπως αυξημένη κατανάλωση όταν ή συσκευή είναι σε χρήση, όχι σε αναμονή.

Μην φανταστείτε κάτι τρομερό. Και πάλι ξεπέρασε τις 4 ώρες οθόνη με χρήση 3g - Wi-Fi 70/30 στις 15 ώρες που το είχα χωρίς φόρτιση.

 

@Energy, αν θυμάμαι καλά είχες πει ότι έχεις περάσει το λειτουργικό μόνο του από πάνω. Μήπως εκεί έγινε κάτι?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Από την μέρα που έκανα επαναφορά και πέρασα τις εφαρμογές μια μια δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.

Το μόνο αρνητικό είναι η κάπως αυξημένη κατανάλωση όταν ή συσκευή είναι σε χρήση, όχι σε αναμονή.

Μην φανταστείτε κάτι τρομερό. Και πάλι ξεπέρασε τις 4 ώρες οθόνη με χρήση 3g - Wi-Fi 70/30 στις 15 ώρες που το είχα χωρίς φόρτιση.

 

@Energy, αν θυμάμαι καλά είχες πει ότι έχεις περάσει το λειτουργικό μόνο του από πάνω. Μήπως εκεί έγινε κάτι?

Αν θυμάσαι το λέω από την πρώτη στιγμή... Ότι λες ισχύει και για μένα... Και για την μπαταρία τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν η χρηση ειναι πολυ ανεβασμενη στο λειτουργικο συστημα τι σημαινει?

Εννοω αντι να τρωει μπαταρια η οθονη ας πουμε μου βγαζει πανω πανω οτι η μεγαλυτερη καταναλωση εγινε απο το λειτουργικο...

Ξερει κανεις κατι?

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Το σεταρες ως New χωρίς restore από backup? Δεν συνδέεται ούτε σε 3g?

 

New τελειως, κανενα restore και μολις εγκατεστησα το twitter δεν συνδεετε.

Σε 3G/4G ειναι μια χαρα....

 

Αυτο με τα κοκκινα γραμματα οτι η συσκευη μου ειναι τεστ τι ειναι τελικα? ξερει κανεις?

Επειδη ειναι unlocked ο bootloader? S-off? η κατι αλλο?

 

Περασα την 4.4.3, μετα την ΟΤΑ 4.4.4, και τωρα με ΟΤΑ την 5.0.1 και θα κανω καθαρη εγκατασταση μηπως φτιαξει.

Αν δεν φτιαξει, θα το επιστρεψω στην 4.4.4 και τελειωσαμε με την lollipop μεχρι να φτασει ενηλικιωση, δηλαδη στην 5.1

Edited by eNeRGy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...