Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια!

 

Μολις μου ηρθε το τηλεφωνακι.

 

Διαβαζω επισταμμενα το thread αλλα ως πρωταρης στο MUI εχω καποιες αποριες. Βαλτε κανα χερακι plz :)

1)Πως κλεινω τη δυνατοτητα να χρησιμοποιει internet απο την τηλεφωνικη μου συνδεση?

2)Ειμαι rooted με την MultiLingual. Μπορω να αφαιρεσω μερικες χαζοεφαρμογες που εχει?

3)Μπορω να εχω την αλλη SIMM μονο για internet?

4)Oι εφαρμογες γινονται εγκατασταση στο device memory των 5.5GB ή στο 1GB RAM?

 

Ευχαριστω!

Edited by Pytzamarama
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια!

 

Μολις μου ηρθε το τηλεφωνακι.

 

Διαβαζω επισταμμενα το thread αλλα ως πρωταρης στο MUI εχω καποιες αποριες. Βαλτε κανα χερακι plz :)

1)Πως κλεινω τη δυνατοτητα να χρησιμοποιει internet απο την τηλεφωνικη μου συνδεση?

2)Ειμαι rooted με την MultiLingual. Μπορω να αφαιρεσω μερικες χαζοεφαρμογες που εχει?

3)Μπορω να εχω την αλλη SIMM μονο για internet?

4)Oι εφαρμογες γινονται εγκατασταση στο device memory των 5.5GB ή στο 1GB RAM?

 

Ευχαριστω!

1)κλείνεις τα δεδομένα(ή Data) από την πάνω μπάρα ή τα settings

2)μπορείς, αλλά είναι πιθανόν να προκαλέσεις προβλήματα σε άλλες που συνδέονται μαζί τους.Θα σου σύστηνα απλώς να τις απενεργοποιήσεις(freeze) και δεν θα φαίνονται ή φορτώνουν πουθενά.Αν δεν είναι μέρος της miui(μερικά καταστήματα βάζουν διάφορα)τότε άφοβα.Αν βάλεις την ελληνική,νομίζω δεν τις περιέχει.

3)μπορείς αλλά 3G μπορείς να έχεις μόνο στην θέση 1

4)στο device memory φυσικά,η RAM είναι η προσωρινή μνήμη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενος φίλου μου του έπεσε και ράγισε το τζαμακι της πίσω κάμερας.Παρόλαυτά βγάζει κανονικές φωτογραφιες.

Ψάχνω στο eBay να βρω ανταλλακτικό αλλά έχει μονο για το πρωτο hongmi.Γνωρίζει κανεις αν είναι το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενος φίλου μου του έπεσε και ράγισε το τζαμακι της πίσω κάμερας.Παρόλαυτά βγάζει κανονικές φωτογραφιες.

Ψάχνω στο eBay να βρω ανταλλακτικό αλλά έχει μονο για το πρωτο hongmi.Γνωρίζει κανεις αν είναι το ίδιο;

 

το ίδιο είναι νομίζω.. τουλάχιστον οι θήκες για το ένα κάνουν και για το άλλο

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο είναι νομίζω.. τουλάχιστον οι θήκες για το ένα κάνουν και για το άλλο

 

Για τις θήκες το ξέρω η κάμερα είναι ίδια; Είναι τουλάχιστον το τζαμί ίδιο; Υπαρχει κανεις που τα χει και τα δυο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά ενος φίλου μου του έπεσε και ράγισε το τζαμακι της πίσω κάμερας.Παρόλαυτά βγάζει κανονικές φωτογραφιες.

Ψάχνω στο eBay να βρω ανταλλακτικό αλλά έχει μονο για το πρωτο hongmi.Γνωρίζει κανεις αν είναι το ίδιο;

 

http://www.mobile-phones.cn/xiaomi-rice-hongmi-redmi-camera-glass-cover-original-p-16812.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες εχει παρατηρηθεί ότι στις κλήσεις δεν με ακούει καλά ο συνομιλητής μου ή ακούγομαι με διακοπές, φοράω την ελληνική MIUi, έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

Στατιστικά μπαταρίας με CM11 R16 + Xcelerate kernel με σκληρή θα έλεγα χρήση (τα 3g δεδομένα και το WiFi δεν κλείνουν ποτέ).

 

Έβγαλε σχεδόν 5 ώρες οθόνη.

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

το τηλεφωνο μου ηρθε με την εικονιζομενη multilanguage εκδοση απο Vickmall

[ATTACH]56115[/ATTACH]

Ποια εκδοση ειναι?

 

 

Μεχρι στιγμης παντως, περα της λιγης διαθεσιμης RAM (περι τα 200MB) καλη φαινεται

 

Αυτα τα χαζο DU,Clean Master και DR Safety πως τα ξεφορτωνομαι?

 

Πηρα BackUp με το εργαλειο της MIUI. ΑΝ βαλω την Ελληνικη ROM και θελω να ξαναγυρισω στην original, θα μπορω να κανω το restore του backup?

 

Ευχαριστω

Edited by Pytzamarama
Link to comment
Share on other sites

Μια ασχετη ερωτηση, το myphone δεν εχει αγγελιες;

Θελω να βαλω το 1s για να το πουλησω και δεν βρισκω πουθενα κανενα θεμα με αγγελιες.

Link to comment
Share on other sites

Μια ασχετη ερωτηση, το myphone δεν εχει αγγελιες;

Θελω να βαλω το 1s για να το πουλησω και δεν βρισκω πουθενα κανενα θεμα με αγγελιες.

 

Ψαξε καλλιτερα.Εχει στο forum,buy and sell.Για κινητα και οχι μονο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω το μαμα email

εδω και 4-5 μερες ενω ο gmail λογαριασμος παει μια χαρα

στον εταιρικο μου

η χανω μηνυματα η καθε φορα που ανοιγω wifi ή δεδομενα μου χανει ολα τα παλια και μου δειχνει τι καινουργιο εχει λαβει

 

το εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλά για να μπορεί κάποιος να το δει και να το χρησιμοποιήσει , πρέπει να έχει 150 αναρτησεις στο φόρουμ.

 

Δηλαδη αμα δεν γραφω πολλα δεν μπορω να δω καν τις αγγελιες; Αμα στειλω καποιο μυνημα σε συντονιστη λετε να γινει τιποτα;

 

Επισης ειμαι με την 4.11.14 την ελληνικη και σαν να εχω ενα κλικ καλυτερο σε αυτονομια σε σχεση με την 3.22 που ειχα. Την cm δεν την φτανω, αλλα με χρηση λιγο βαιμπερ, ραδιοφωνο κανα διωρο και 2 ωρες οθονη εβγαλε 2μιση μερες. Καλα ειναι πιστευω, σημειωση δεν εχω τιποτε αλλο απο εφαρμογες στο κινητο περα απο το βαιμπερ.

Αμα δεν το πουλησω για να παω σε windows θελω να δοκιμασω και την μπαταρια του redmi 2, αμα ταιριαζει πιστευω ενα 10% αυξηση κοντα ειναι καλα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω το μαμα email

εδω και 4-5 μερες ενω ο gmail λογαριασμος παει μια χαρα

στον εταιρικο μου

η χανω μηνυματα η καθε φορα που ανοιγω wifi ή δεδομενα μου χανει ολα τα παλια και μου δειχνει τι καινουργιο εχει λαβει

 

το εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο?

Ειχα ιδια θεματα με εφαρμογη yahoo mail,αλλα και του κινητου...

Πριν αλκαξω κινητο το ειχα λυσει βαζοντας συντομευση στην αρχικη οθονη απο τον browser απευθειας αφου ειχα περασει πρωτα κωδικους και always remember οπως ειχα κανει επισης και με το facebook.

Δοκιμασε το και θα ξεννοιασεις

Αν παλι θες,κατεβαση αλλες εφαρμογες απο playstore και πειραματισου...

Link to comment
Share on other sites

Μια ασχετη ερωτηση, το myphone δεν εχει αγγελιες;

Θελω να βαλω το 1s για να το πουλησω και δεν βρισκω πουθενα κανενα θεμα με αγγελιες.

 

Συχνές απορίες για το Buy and Sell

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αμα δεν γραφω πολλα δεν μπορω να δω καν τις αγγελιες; Αμα στειλω καποιο μυνημα σε συντονιστη λετε να γινει τιποτα;

 

Επισης ειμαι με την 4.11.14 την ελληνικη και σαν να εχω ενα κλικ καλυτερο σε αυτονομια σε σχεση με την 3.22 που ειχα. Την cm δεν την φτανω, αλλα με χρηση λιγο βαιμπερ, ραδιοφωνο κανα διωρο και 2 ωρες οθονη εβγαλε 2μιση μερες. Καλα ειναι πιστευω, σημειωση δεν εχω τιποτε αλλο απο εφαρμογες στο κινητο περα απο το βαιμπερ.

Αμα δεν το πουλησω για να παω σε windows θελω να δοκιμασω και την μπαταρια του redmi 2, αμα ταιριαζει πιστευω ενα 10% αυξηση κοντα ειναι καλα.

 

Όχι δεν μπορεί να γίνει εξαίρεση. Πρόσβαση στις αγγελίες έχουν μόνο τα ενεργά μέλη.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργο μελος ειμαι και εγω, γραφω οτι προβλημα εχω απλα δεν γραφω πολυ και δεν ανακυκλωνομαι. Αμα μπορω να βοηθησω σε κατι απανταω.

Οι κανονες ειναι κανονες παντως, ευχαριστω για την διευκρινηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

το τηλεφωνο μου ηρθε με την εικονιζομενη multilanguage εκδοση απο Vickmall

[ATTACH]56115[/ATTACH]

Ποια εκδοση ειναι?

 

 

Μεχρι στιγμης παντως, περα της λιγης διαθεσιμης RAM (περι τα 200MB) καλη φαινεται

 

Αυτα τα χαζο DU,Clean Master και DR Safety πως τα ξεφορτωνομαι?

 

Πηρα BackUp με το εργαλειο της MIUI. ΑΝ βαλω την Ελληνικη ROM και θελω να ξαναγυρισω στην original, θα μπορω να κανω το restore του backup?

 

Ευχαριστω

 

αν δεν κάνω λάθος είναι από τις πρώτες εκδόσεις μπορείς να βάλεις την 45 ή 47 άνετα , μαμά μπορείς να βάλεις και να κάνεις restore (απλά όταν κάνεις backup τον φάκελο για καλό κακό πάρε τον από την κάρτα και σώσε τον και αλλού μην κάνεις κανένα full wipe και πάει περίπατο)

 

"DU,Clean Master και DR Safety " δεν εννοείς αυτά του λειτουργικού ? αν όχι με το titanium όλα φεύγουν μια χαρά

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα

εχω το μαμα email

εδω και 4-5 μερες ενω ο gmail λογαριασμος παει μια χαρα

στον εταιρικο μου

η χανω μηνυματα η καθε φορα που ανοιγω wifi ή δεδομενα μου χανει ολα τα παλια και μου δειχνει τι καινουργιο εχει λαβει

 

το εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο?

 

με ποια έκδοση είσαι στην 45 είχα παρόμοια θέματα με το μαμά mail ( και είχα βάλει άλλα) στην 47 (multi) δεν τα έχω άλλο

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε lost!

 

Παντως παταω στο Settings->About Device και οταν παταω το System Updates μου λεει οτι ειμαι up-to-date...

 

Aυτη ειναι η τελευταια Multi?

http://en.miui.com/download-226.html

Edited by Pytzamarama
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε lost!

 

Παντως παταω στο Settings->About Device και οταν παταω το System Updates μου λεει οτι ειμαι up-to-date...

 

Aυτη ειναι η τελευταια Multi?

http://en.miui.com/download-226.html

Η ROM που έχεις είναι του vickmall,πολύ παλιά και φυσικά δεν αναβαθμίζεται.

Η ROM που ποστάρεις είναι η official με αγγλικά/κινέζικα.

H multi (unofficial) είναι εδώ:

http://xiaomi.eu/community/threads/5-1-30.26910/

Η ελληνική εδώ:

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5861-Stable-47-0-Xiaomi-Hongmi-Redmi-1S-GTV-5-1-5/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...