Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω και εγω σαν ασχετος λιγο , χωρις να αλλαξω την multi rom, οπου ολοι λετε οτι καταπινει μπαταρια , αλλαξω τον luncher με τον nova θα δω διαφορα στην μπαταρια ???
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη δεν παλευεται αλλο πραγματικα η multi που εχω (41) ποια global να περασω. η JHCMIBH45.0 ειναι καλη? την εχει κανενας?

λεω να δωσω μια ευκαιρια ακομα σε miui πριν παω σε cm.

 

Αν θυμάμαι καλά η 41 ειδικά είχε προβλήματα. Δοκίμασε καμιά νεότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή 19/10 θα μαζευτούμε μερικοί κολλημένοι με την XIAOMI στη Θεσσαλονίκη και συγκεκριμένα στο καφέ Σαλονίκ στην Καμάρα (Εγνατίας με Ιασωνίδου). Θα μαζευτούμε στις 6 το απόγευμα για να μπορέσουμε να πιάσουμε τα καλά τραπέζια :lol:

Θα πούμε τον πόνο μας και οι παλιότεροι και εμπειρότεροι (με τα περισσότερα bricks ;) ) θα μεταφέρουν τις εμπειρίες τους στους νεότερους.

Θα γίνουν νέα bricks και unbricks και θα ανταλλαγούν πολλά προγράμματα. Θα γίνουν μετρήσεις και κοντρούλες, γι΄αυτό να είστε υπερφορτισμένοι και κρύοι (επιτρέπονται οι παγοκύστες :lol: )

Όσοι πιστοί προσέλθετε.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι για τα mi3/4

 

Αδελφέ αν προσέξεις λίγο παρακάτω στο πρώτο πόστ που είναι οι ανακοινώσεις και οι τρέχουσες εκδόσεις για την ελληνική θα δεις ότι λέει το εξής:

 

Redmi 1S Full ROM => xiaomi-miui-hellas-4.3_armani_Stable45-Hellas-GTV-4.10.15.zip (Root με MIUI Patch)

 

Άρα συνάγεται το συμπέρασμα ότι η τελευταία GTV για Redmi 1S είναι η 4.10.15 και η 4.9.26 έχει πάει περίπατο....:) Λίγο προσοχή χρειάζεται....:lol:

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ αν προσέξεις λίγο παρακάτω στο πρώτο πόστ που είναι οι ανακοινώσεις και οι τρέχουσες εκδόσεις για την ελληνική θα δεις ότι λέει το εξής:

 

Redmi 1S Full ROM => xiaomi-miui-hellas-4.3_armani_Stable45-Hellas-GTV-4.10.15.zip (Root με MIUI Patch)

 

Άρα συνάγεται το συμπέρασμα ότι η τελευταία GTV για Redmi 1S είναι η 4.10.15 και η 4.9.26 έχει πάει περίπατο....:) Λίγο προσοχή χρειάζεται....:lol:

Δεκτο..αλλα,στον φιλο που απαντησα ηταν για την συγκεκριμενη που ρωτησε(4.10.10)

ειμαι απο κινητο και ηταν λιγο δυσκολο να το δω αυτο...οποτε ειμαι λιγο δικαιολογημενος...

Link to comment
Share on other sites

ok ok κανένα πρόβλημα. Για να μη μπερδευτεί το είπα. Δεν χρειάζεται να απολογείσαι....χιχιχιχι:lol:
.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Με την Rom 4.9.26, η εφαρμογή XExtStorage δουλεύει κανονικά??

Ρωτάω διότι σε μένα για παράδειγμα, όταν τραβάω φώτο δεν τις περνάει στην εξωτερική sd αλλά τις αποθηκεύει στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο.

Υπάρχει κάποια λύση γι' αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Με την Rom 4.9.26, η εφαρμογή XExtStorage δουλεύει κανονικά??

Ρωτάω διότι σε μένα για παράδειγμα, όταν τραβάω φώτο δεν τις περνάει στην εξωτερική sd αλλά τις αποθηκεύει στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο.

Υπάρχει κάποια λύση γι' αυτό??

Με την 4.9.26 δεν χρειάζεσαι πια το Xect... διότι από τις ρυθμίσεις στον αποθηκευτικό χώρο σου δίνει την επιλογή αποθήκευσης στην sd ή στην εσωτερική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά μην κάνεις τίποτα παρα μονο ενα wipe την dalvik cach. Αν μετά την εγκατάσταση τηε Ρομ δεις προβλημστακια τότε κάνε ένα γενικό wipe.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γενικά με τη μπαταρία πως τα πάει; Έχω την multilingual v43 και το τηλέφωνο βγάζει δε βγάζει 16ώρες με ελάχιστη χρήση, 2ώρες οθόνη μερικά λεπτά κλήσεων, data πάντα ανοιχτά, πράμα το οποίο είναι αισχρό, ούτε το νέξους 5 μου, που η μπαταρία είναι κυριολεκτικά μισό λεμόνι δεν είναι τέτοιο χάλι.

 

Πιστεύετε ότι μπορεί να φταίει η multilingual; Να την αλλάξω με ελληνική; Τι νούμερα βλέπετε εσείς;

 

Χωρίς πατρεξήγηση αλλά αυτό που περιγράφεις δεν είναι ελάχιστη χρήση!!

Είναι μία μέση χρήση, δεν είναι αισχρό και το συγκεκριμένο τηλ βγάζει μία ημέρα με μέση χρήση όπως ακριβώς και το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχουμε πολύ διαφορετικούς ορισμούς της χρήσης του κινητού. Η αυτονομία του συγκεκριμένου κινητού με τη MIUI είναι η χειρότερη που έχω δει σε smartphone και έχουν περάσει πολλά απ τα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

παιδες SOS

εκατσα σημερα να φλασαρω cm11 R6 με τον οδηγο του bilakou

ολα καλα , ανοιξα την ρομ κανονικα, εβαλα σιμ, wifi κτλ

οταν ομως ξαναμπηκα σε recovery να φλασαρω gapps, μετα οταν επελεξα wipe cache/dalvik , ξαφνικα εκει που περιμενα να τελειωσει να κανω το οριστικο reboot, μου κλεινει το τηλ.

τωρα ανοιγει κανονικα, αλλα δεν λειτουργει το wifi και ΔΕΝ αναγνωριζει τισ σιμ, ουτε μου δινει επιλογη να βαλω pin οταν ανοιγει το κινητο.

τι κανω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

παιδες SOS

εκατσα σημερα να φλασαρω cm11 R6 με τον οδηγο του bilakou

ολα καλα , ανοιξα την ρομ κανονικα, εβαλα σιμ, wifi κτλ

οταν ομως ξαναμπηκα σε recovery να φλασαρω gapps, μετα οταν επελεξα wipe cache/dalvik , ξαφνικα εκει που περιμενα να τελειωσει να κανω το οριστικο reboot, μου κλεινει το τηλ.

τωρα ανοιγει κανονικα, αλλα δεν λειτουργει το wifi και ΔΕΝ αναγνωριζει τισ σιμ, ουτε μου δινει επιλογη να βαλω pin οταν ανοιγει το κινητο.

τι κανω τωρα?

Ξανακάνεις την διαδικασία του flashαρισματος από το βήμα 5 και μας λες τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Ξανακάνεις την διαδικασία του flashαρισματος από το βήμα 5 και μας λες τα αποτελέσματα.

 

ελα ρε μαγκα bilako

φιλε πηγα στα wipes και δεν πατησα advanced wipes αλλα εκανα swipe to factory ...η καπως ετσι, δεν θυμαμαι.

και τωρα ειμαι κομπλε.

 

ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

επισης παιδες ξερετε τι παιζει με τον proximity?

γιατι σε κληση που δεχτηκα πριν αργησε αρκετα να κλεισει με αποτελεσμα να εχω ανοιξει ημερολογια κτλ

 

και γενοκα ειναι ιδεα μου η ο ηχος του κινητου, σε κλησεις, βιντεο κτλ μειωνεται με cm?

Edited by leviathan_
Link to comment
Share on other sites

Από αυτό το σάιτ http://www.flipkart.com/ έχει κανείς καμιά εμπειρία; Γιατί η τιμές και για το 1s αλλά και για το mi3 είναι σούπερ.
Link to comment
Share on other sites

επισης παιδες ξερετε τι παιζει με τον proximity?

γιατι σε κληση που δεχτηκα πριν αργησε αρκετα να κλεισει με αποτελεσμα να εχω ανοιξει ημερολογια κτλ

 

και γενοκα ειναι ιδεα μου η ο ηχος του κινητου, σε κλησεις, βιντεο κτλ μειωνεται με cm?

 

Κοινό πρόβλημα της cm ο proximity.

Ναι η ένταση ήχου κλήσης είναι χαμηλός. Και αν έχεις συνδεδεμένο bluetooth γίνεται.........ψιθύρισμα.

Για μένα, χάνει τα όποια πλεονεκτήματα έχει σε σχέση με την διαχείριση πόρων, εξαιτίας αυτού του προβλήματος.

Με το volume+ διορθώνεται ο ήχος, αλλά με συνδεδεμένο bluetooth όχι, παραμένει χαμηλός.

Κάνω υπομονή μέχρι να βγει η miui v.6 kitkat για να ξαναγυρίσω (αν φυσικά έχουν διορθώσει τα γνωστά προβλήματα).

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...