Jump to content

[Off Topic] LG G2 (D802)


_Aris_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οτι ο γραπτός λόγος ""σηκώνει" παρεξηγήσεις είναι δεδομένο, ωστώσο στην περίπτωση αυτή εισαι 1000% λάθος και το ορθότερο είναι να ζητήσεις συγνώμη καθώς ο τρόπος που έγραψες είναι τουλ. ακομψος.. επίσης πρόσεχε καθως το link που έχεις δώσει δεν έχει σχέση με το g2 αλλα είναι μαιμου.

 

Και αυτος ειναι λογος να του την πεις; Να βοηθησει προσπάθησε και εσυ παρεξηγηθηκες για τα οικονομικα σου! Πολυ που μας ενδιαφερουν κιόλας!

Χαλαρωσε λιγακι, εδω προσπαθουμε να βοηθησουμε ο ενας τον αλλο, με 5 πραγματα που μπορει να ξερει παραπανω ο καθενας μας!

Οπως για παραδειγμα αυτο που σου ειπαν και τα αλλα δυο παιδια. Οτι προκειται για μαϊμού g2 το συγκεκριμενο κινητο. Ολοι να σε προφυλάξουν προσπαθησαν γιατι πιστεψαν οτι δεν ειχες προσεξει την μαιμουδια.

Αν ομως, οπως λες, τα 150ευρω ειναι δελεαρ που δικαιολογει το ρισκο, τοτε go for it! Τι ρωτας;

 

δεν είναι μαϊμού,είναι η ιαπωνική έκδοση του g2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ok παιδιά το τηλέφωνο είναι μαϊμού και όχι η ιαπωνική έκδοση του g2, και δεν αξίζει να δώσεις 150€ λιγότερα e επειδή είναι και αδιάβροχο παρεπιμπτόντως όταν δεν ξέρω δεν μιλάω.... φαντάζομαι και αυτό μαϊμού είναι το site

http://www.lg.com/jp/mobile-phone/lg-LGL22

Επίσης όταν ρώτησα εδώ δεν είχα βρει την μαϊμού

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά το τηλέφωνο είναι μαϊμού και όχι η ιαπωνική έκδοση του g2, και δεν αξίζει να δώσεις 150€ λιγότερα e επειδή είναι και αδιάβροχο παρεπιμπτόντως όταν δεν ξέρω δεν μιλάω.... φαντάζομαι και αυτό μαϊμού είναι το site

http://www.lg.com/jp/mobile-phone/lg-LGL22

Επίσης όταν ρώτησα εδώ δεν είχα βρει την μαϊμού

 

Αυτο πρεπει να ειναι το νεο μοντελο της lg το isai το οποιο προοριζεται μονο για τις εκει αγορες....

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ρε Kοντζ ναι ειναι η ιαπωνικη εκδοση του G2 πηγαινε στο θεμα του και περιμενε εκει απαντησεις.

Αν δεν εχει θεμα ανοιξε ενα εσυ.

Ακομα καλυτερα πηγαινε στο insomnia. :)

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

OK, δεν το γνωριζα το isai. Οπως και να εχει ομως δεν δικαιολογει (ουτε αιτιολογεί) την απαντηση! Προσωπικα με ενόχλησε το υφος της απαντησης!

Αυτα και δεν το συνεχιζω αλλο!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!

θα ηθελα να ρωτησω αν συμφερει να παρω τωρα το G2 που η τιμη του στα σκρουτζομαγαζα ειναι γυρω στα 320 ευρω η να περιμενω την παρουσιαση (η εστω την ανακοινωση ) του G3 .... αν η τιμη πεσει 30-40 ευρω το περνω τωρα αν ειναι να πεσει παραπανω τοτε καλυτερα να περιμενω ετσι δεν ειναι;..αυτα!!

ευχαριστω εκ τον προτερον !!! περιμενω απαντησεις σας !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!

θα ηθελα να ρωτησω αν συμφερει να παρω τωρα το G2 που η τιμη του στα σκρουτζομαγαζα ειναι γυρω στα 320 ευρω η να περιμενω την παρουσιαση (η εστω την ανακοινωση ) του G3 .... αν η τιμη πεσει 30-40 ευρω το περνω τωρα αν ειναι να πεσει παραπανω τοτε καλυτερα να περιμενω ετσι δεν ειναι;..αυτα!!

ευχαριστω εκ τον προτερον !!! περιμενω απαντησεις σας !!!

Το s4 πάντως ακριβυνε 25 ευρώ! Το είχα πάρει 304 το μπλακ εντισιον τη μεγαλοβδομαδα.

Δύσκολο να ακριβύνει το g2, αλλά δεν πιστεύω να πέσει πολύ. Αμα το γουσταρεις μιας και είναι το καλύτερο Κάτω από 400 Ευρώ κινητό, τσιμπα το!

Link to comment
Share on other sites

Το s4 πάντως ακριβυνε 25 ευρώ! Το είχα πάρει 304 το μπλακ εντισιον τη μεγαλοβδομαδα.

Δύσκολο να ακριβύνει το g2, αλλά δεν πιστεύω να πέσει πολύ. Αμα το γουσταρεις μιας και είναι το καλύτερο Κάτω από 400 Ευρώ κινητό, τσιμπα το!

 

 

Μαλλον ετσι θα γινει δικε μου !!! ευχαριστω για την απαντηση σου !

Link to comment
Share on other sites

μόνο που το s5 ήταν πατάτα ειδικά για όσους δεν το είχαν δει απο κοντά !

 

σε 2 φιλους που το θελουν, τους εχω πει να περιμένουν να βγει πρώτα το G3 !

 

δεν νομίζω να μας απογοητεύσει η LG με το G3 !

 

πάντως είναι τόσο τέλειο το G2 που μετά και να πέσει 20-30 Ευρώ δεν θα το σκέφτεσαι καν ! :D:D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

μόνο που το s5 ήταν πατάτα ειδικά για όσους δεν το είχαν δει απο κοντά !

 

σε 2 φιλους που το θελουν, τους εχω πει να περιμένουν να βγει πρώτα το G3 !

 

δεν νομίζω να μας απογοητεύσει η LG με το G3 !

 

πάντως είναι τόσο τέλειο το G2 που μετά και να πέσει 20-30 Ευρώ δεν θα το σκέφτεσαι καν ! :D:D

 

μια χαρα τηλ ειναι to samsung s5..εχει τον δυνατοτερο επεξεργαστη κ τα βαζει ολα κατω!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πανω απο 20-30 ευρω τουλαχιστον στην αρχη και εγω δεν νομιζω να παει... Οποτε μιας και σου αρεσει παρτο τωρα !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ήδη η τιμή του είναι πολύ καλή!

Δεν νομίζω να πέσει και πολύ η τιμή του.. (μπορεί να μην πέσει και καθόλου) γιατί το G2 mini δεν θα πουλήσει καθόλου.

 

Για να μειωθεί και άλλο η τιμή θα πρέπει να χάσει και το G2 mini αλλά και το Nexus 5.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λιγο offtopic, αλλά κοιτατε ποσο παραπληροφορηση πεφτει. Επειδή λιγο πολυ ολοι εχουν καταλαβει οτι το g3 εχει χαμηλοτερη φωτεινότητα απο το g2 και γι αυτο καπως ποιο μουντα χρώματα, (οποιος τα δει δίπλα δίπλα σε καποιο μαγαζι θα το διαπιστώσει), φτασαν στο σημειο να ανεβασουν ητε παραποιημενες φωτο, ή απο χαλασμενο g2 για να πεισουν. Κοιτάτε τι λευκό δειχνει υποτίθεται το g2. Κίτρινο!! :lol: Και ολοι οι βαλτοι απο κατω συμφωνουν!! Στην κυριολεξία κανουν το ασπρο μαυρο.

Προσωπικά επειδη εδω τσακωθει στο εκει threat δεν ξανα κανω το ίδιο λαθος να προσπαθω να αποδειξω τα αυτονόητα σε κουφους.

Αλλα οποιος θελει και εχει το g2, ας μπει εκει να γραψει αν το g2 εχει τετοιο λευκο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5534629#post5534629

Link to comment
Share on other sites

Λιγο offtopic, αλλά κοιτατε ποσο παραπληροφορηση πεφτει. Επειδή λιγο πολυ ολοι εχουν καταλαβει οτι το g3 εχει χαμηλοτερη φωτεινότητα απο το g2 και γι αυτο καπως ποιο μουντα χρώματα, (οποιος τα δει δίπλα δίπλα σε καποιο μαγαζι θα το διαπιστώσει), φτασαν στο σημειο να ανεβασουν ητε παραποιημενες φωτο, ή απο χαλασμενο g2 για να πεισουν. Κοιτάτε τι λευκό δειχνει υποτίθεται το g2. Κίτρινο!! :lol: Και ολοι οι βαλτοι απο κατω συμφωνουν!! Στην κυριολεξία κανουν το ασπρο μαυρο.

Προσωπικά επειδη εδω τσακωθει στο εκει threat δεν ξανα κανω το ίδιο λαθος να προσπαθω να αποδειξω τα αυτονόητα σε κουφους.

Αλλα οποιος θελει και εχει το g2, ας μπει εκει να γραψει αν το g2 εχει τετοιο λευκο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5534629#post5534629

Δεν πιστεύω ότι πρέπει να ασχοληθεί κάποιος είτε συμφωνούμε εμείς είτε διαφωνούν αυτοί. Δεν είμαστε σε γήπεδο να υπερασπιζόμαστε ομάδες. Σε έχω διαβάσει Κ από κει . ο καθένας ας πιστεύει ότι θέλει. Αυτά από μένα .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι πρέπει να ασχοληθεί κάποιος είτε συμφωνούμε εμείς είτε διαφωνούν αυτοί. Δεν είμαστε σε γήπεδο να υπερασπιζόμαστε ομάδες. Σε έχω διαβάσει Κ από κει . ο καθένας ας πιστεύει ότι θέλει. Αυτά από μένα .

Δεκτό, αλλά ετσι πρακτικά ακυρώνεται καθε χρησιμότητα ενος φόρουμ. Υποτίθεται οτι μπαίνει καποιος για να σχηματισει καλύτερη αποψη μιας συσκευής. Αυτο που γίνεται με πολλούς να παρουσιάζουν το ασπρο για μαύρο, πραγματικά το καλύτερο που εχει να κανει καποιος ειναι να μη διαβασει καθολου κανενα φορουμ, γιατι πιθανότατα λαθος αποψη θα σχηματίσει.

Επίσης οτι δεν ειμαστε ομάδες ισχυει για ολους. Το θάψιμο που πεφτει στο g2 για να φανει καλο το g3, ειναι απλα απαράδεκτο. Ειδικά οταν γράφονται μονο ψεματα.

Τελος το offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Δεκτό, αλλά ετσι πρακτικά ακυρώνεται καθε χρησιμότητα ενος φόρουμ. Υποτίθεται οτι μπαίνει καποιος για να σχηματισει καλύτερη αποψη μιας συσκευής. Αυτο που γίνεται με πολλούς να παρουσιάζουν το ασπρο για μαύρο, πραγματικά το καλύτερο που εχει να κανει καποιος ειναι να μη διαβασει καθολου κανενα φορουμ, γιατι πιθανότατα λαθος αποψη θα σχηματίσει.

Επίσης οτι δεν ειμαστε ομάδες ισχυει για ολους. Το θάψιμο που πεφτει στο g2 για να φανει καλο το g3, ειναι απλα απαράδεκτο. Ειδικά οταν γράφονται μονο ψεματα.

Τελος το offtopic.

Φίλε εσύ που μπορείς να κάνεις καλύτερο τεστ στις συσκευές μην διατάσεις, κάντο. Στα λόγια δεν βγαίνει αποτέλεσμα για τους συμμετέχοντες στην συζήτηση. Πάρε το κινητό σου και πήγαινε σε ένα Πλαίσιο που έχουν σε παρουσίαση το g3 και βγάλε μερικές φωτογραφίες. Και μην νομίζεις ότι δεν συμφωνώ για το πόσο καλό είναι το g2! Αλλά αν δεις δεν εξέφρασα άποψη: είμαι απλά τυχερός και έχω και τις 3 αυτές συσκευές και είπα να κάνω μια γρήγορη σύγκριση.

 

Εγώ έκατσα και ασχολήθηκα 20 λεπτά ακόμα και σήκωσα και δεύτερο ποστ με νέες "μετρήσεις". Που είναι το σχόλιο σου τωρα που το g2 είναι πιο φωτεινό και ισορροπημένο? Με βάζεις και εμένα στους "Βαλτούς"? Για εμένα το εκανα? Ή με πληρώνει κανένας που κάθομαι και κάνω αυτό που δεν μπορούν να κάνουν αλλοι? Εδώ μερικοί δεν μπορούν να καταλάβουν από ένα crop 1:1 ποιο κινητό είναι ποιο.. ούτε να συζητήσουμε για eye droper και μετρήσεις: Με το μάτι οι συγκρίσεις και αν δεν βάλω εγώ τα RGB πάνω από τα crop ο ένας θα λέει ότι είναι πάπυρος και ο άλλος ότι είναι το καλύτερο λευκοτερο ξεξασπρο το g2. Μα όλοι της λογοτεχνίας και της τρίτης δέσμης εδώ μέσα μαζεύτηκαν?

 

Έχω και τα 3 κινητά και είναι η πρώτη φορά που έκατσα να τα βάλω δίπλα δίπλα. Βλέπεις δεν με ενδιέφεραν ποτέ οι μετρήσεις και τα συγκριτικά. Ούτε αν έχω εγώ το καλύτερο κινητό στον κόσμο, ή αν έκανα την καλύτερη επιλογή.

 

Και όλα αυτά τα γράφω γιατί ζητάς να υπάρχει ο αντίλογος, ο δημιουργικός προσθέτω εγώ. Το να λες για χαλασμένα panels και συνωμοσίες δεν βοηθάει κανέναν. Ευχαριστώ έπρεπε να λες που είναι οι πρώτες συγκριτικές φωτογραφίες στο Φόρουμ μας, και να συζητάμε παρέα προτάσεις για καλύτερα τεστ. Αλλά να σου πω, κάνε εσύ καλύτερο τεστ και έλα να κάνω εγώ τον Τιμογιαννακη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εσύ που μπορείς να κάνεις καλύτερο τεστ στις συσκευές μην διατάσεις, κάντο. Στα λόγια δεν βγαίνει αποτέλεσμα για τους συμμετέχοντες στην συζήτηση. Πάρε το κινητό σου και πήγαινε σε ένα Πλαίσιο που έχουν σε παρουσίαση το g3 και βγάλε μερικές φωτογραφίες. Και μην νομίζεις ότι δεν συμφωνώ για το πόσο καλό είναι το g2! Αλλά αν δεις δεν εξέφρασα άποψη: είμαι απλά τυχερός και έχω και τις 3 αυτές συσκευές και είπα να κάνω μια γρήγορη σύγκριση.

 

Εγώ έκατσα και ασχολήθηκα 20 λεπτά ακόμα και σήκωσα και δεύτερο ποστ με νέες "μετρήσεις". Που είναι το σχόλιο σου τωρα που το g2 είναι πιο φωτεινό και ισορροπημένο? Με βάζεις και εμένα στους "Βαλτούς"? Για εμένα το εκανα? Ή με πληρώνει κανένας που κάθομαι και κάνω αυτό που δεν μπορούν να κάνουν αλλοι? Εδώ μερικοί δεν μπορούν να καταλάβουν από ένα crop 1:1 ποιο κινητό είναι ποιο.. ούτε να συζητήσουμε για eye droper και μετρήσεις: Με το μάτι οι συγκρίσεις και αν δεν βάλω εγώ τα RGB πάνω από τα crop ο ένας θα λέει ότι είναι πάπυρος και ο άλλος ότι είναι το καλύτερο λευκοτερο ξεξασπρο το g2. Μα όλοι της λογοτεχνίας και της τρίτης δέσμης εδώ μέσα μαζεύτηκαν?

 

Έχω και τα 3 κινητά και είναι η πρώτη φορά που έκατσα να τα βάλω δίπλα δίπλα. Βλέπεις δεν με ενδιέφεραν ποτέ οι μετρήσεις και τα συγκριτικά. Ούτε αν έχω εγώ το καλύτερο κινητό στον κόσμο, ή αν έκανα την καλύτερη επιλογή.

 

Και όλα αυτά τα γράφω γιατί ζητάς να υπάρχει ο αντίλογος, ο δημιουργικός προσθέτω εγώ. Το να λες για χαλασμένα panels και συνωμοσίες δεν βοηθάει κανέναν. Ευχαριστώ έπρεπε να λες που είναι οι πρώτες συγκριτικές φωτογραφίες στο Φόρουμ μας, και να συζητάμε παρέα προτάσεις για καλύτερα τεστ. Αλλά να σου πω, κάνε εσύ καλύτερο τεστ και έλα να κάνω εγώ τον Τιμογιαννακη.

 

Ok φιλε, με επισες. Η οθονη του g2 είναι κατακιτρινη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το διαβασες?

"Που είναι το σχόλιο σου τωρα που το g2 είναι πιο φωτεινό και ισορροπημένο?"

Πραγματικά πριζεις @@. Για κακη σου τυχη, εδώ εχουν ολοι το g2, και ξερουν αν το λευκο που βγαζει εχει καμια σχεση με το κιτρινισμενο λευκο που φαίνεται στην φωτο που εχεις ανεβασει. Αρκει να συγκρινει καποιος στην οθονη του g2 το λευκο του browser με το λευκο που φαινεται στη φωτο που εχεις ανεβασει να δειχνει το δικο σου g2. (Να τα βλέπει και τα 2 ταυτόχρονα.) Βλεπει οτι δεν εχουν καμια σχεση, αρα η φωτο δεν αποδιδει την πραγματικότητα. Και φυσικα δεν πιστεύω οτι σου ετυχε χαλασμενο g2. Απλα κανεις το μαυρο ασπρο, (για την ακρίβεια το ασπρο κίτρινο εδω) για να εμφανίσεις οτι το g3 δειχνει καλυτερα τα χρώματα. Οτι θα υπήρχαν τετοιοι απαράδεκτοι τύποι που θα προσπαθούν να εμφανισουν χαλια την οθονη του g2 για να πεισουν για την υποτιθέμενη ανωτερότητα των χρωμάτων της οθονης του g3 ηλικρινα δεν το περίμενα.

Στο έχουν γραψει όλοι οσοι ΈΧΟΥΝ το g2, οτι δεν δειχνει ετσι και συνεχιζεις να τρολαρεις.

Επειδη ομως ειμαστε offtopic, πηγαινε στο threat του g3 να συνεχίσεις το promotion του g3, και την συκοφαντιση του g2.

Εγω απλα εδω ενημέρωσα τους κατόχους του g2, οτι υπαρχει χρηστης που ισχυρίζεται οτι το λευκο του g2 σε τερμα φωτεινότητα μάλιστα, είναι κίτρινο. (ετσι φαίνεται στη φωτο), ωστε να παρουν θεση ΕΑΝ και οποιος θελει.

Τελικος κριτης ειναι τα ματια και μονο, και καμια φωτο οθονης. Και δωξα το θεο τα εχω δει ταυτόχρονα άπειρες φορες.

Επειδη ειναι ολοφανερο για εμενα οτι ψευδεσαι ασυστόλως, κανενα διαλογο δεν επιθυμω μαζι σου. Τερμα οριστικως το offtopic απο μενα.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα παιδιά.

Λόγο ανωτέρας βίας. . (η σύζυγός με άλλα λογια) θα πρέπει να αποχωριστώ το S3 μου το οποίο και θα της παραδώσω εντός εβδομάδας αφού χρειάζεται ένα καλό κινητό.

Το θέμα λοιπόν είναι ότι κοιτώντας τα σκρουτζομαγαζα βλέπω διάφορα τιμής μικρή μεν μεταξύ S4 και G2.

Έχω σχεδόν καταλήξει στο G2 αλλά διστάζω ακόμα και θέλω τις γνώμες σας.

Το s3 μου λαγκαρει φρικτά πολλές φορές στα χέρια μου.

έχει κακή ποιότητα ήχου από το ηχείο του σε κλίση πάντα.

Υπάρχει βελτίωση συγκριτικά πάντα με το G2?

 

βλέπω πως οι παρτίδες που κυκλοφορούν είναι από 802 αν δεν κάνω λάθος.

χρησιμοποιώ Gps στις βόλτες μου με το ποδήλατο στο βουνό λύθηκαν τα προβλήματα?

 

Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας

Παντελής

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Λόγο ανωτέρας βίας. . (η σύζυγός με άλλα λογια) θα πρέπει να αποχωριστώ το S3 μου το οποίο και θα της παραδώσω εντός εβδομάδας αφού χρειάζεται ένα καλό κινητό.

Το θέμα λοιπόν είναι ότι κοιτώντας τα σκρουτζομαγαζα βλέπω διάφορα τιμής μικρή μεν μεταξύ S4 και G2.

Έχω σχεδόν καταλήξει στο G2 αλλά διστάζω ακόμα και θέλω τις γνώμες σας.

Το s3 μου λαγκαρει φρικτά πολλές φορές στα χέρια μου.

έχει κακή ποιότητα ήχου από το ηχείο του σε κλίση πάντα.

Υπάρχει βελτίωση συγκριτικά πάντα με το G2?

 

βλέπω πως οι παρτίδες που κυκλοφορούν είναι από 802 αν δεν κάνω λάθος.

χρησιμοποιώ Gps στις βόλτες μου με το ποδήλατο στο βουνό λύθηκαν τα προβλήματα?

 

Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας

Παντελής

Οι τελευταιες παρτιδες εδω και μηνες ειναι αψευγαδιστες.

Ειναι καλυτερο σε ολα απο το S4 εκτος απο υποδοχη microSD. Για συγκριση με το S3 δε χρειαζεται να πουμε τιποτα νομιζω.....

 

Οσο για τον ηχο του μεγαφωνου δεν ξερω τι να σου πω καθως δεν τον εχω συγκρινει με κανενα S3 ή S4.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...