Jump to content

LG G2 mini (D620)


adipl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω και εγώ εδώ και δυο μέρες. Πολύ θετικές εντυπώσεις μέχρι τώρα, και κάνει και ωραία παρέα με το g-pad :D Έχει βρει κανένας καμιά θήκη αλλά χωρίς το παραθυράκι του quick view; Ιδανικά μια θήκη σαν του gpad να γίνεται και stand.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 797
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τζιφος με τη θήκη :P μου έχει έρθει update για το λειτουργικό. Αν το κάνω θα χάσω το ροοτ ? Αν ναι μπορώ να το ξαναρουταρω με τον ίδιο τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με ολα αυτα που εχω διαβασει τα πολυ καλα,θα το εχω μεχρι το τελος του μηνα!
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αγορα του απο τα σκρουτζομαγαζα?

 

Φιλε μου αυτο ειναι στην κριση σου. Εγω απο σκρουτζομαγαζα παιρνω συνεχεια και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα. :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο ειναι στην κριση σου. Εγω απο σκρουτζομαγαζα παιρνω συνεχεια και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα. :D

 

Επειδη δεν εχω κανει αλλη αγορα απο αυτα τα μαγαζια γιάυτο ρωτω. Με την εγγυηση ξερεις τι γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω κανει αλλη αγορα απο αυτα τα μαγαζια γιάυτο ρωτω. Με την εγγυηση ξερεις τι γινετε?

 

Επειδη βλεπω οτι το φερνουν μαγαζια οπως το πλαισιο και media merkt σιγουρα εχουν ευρωπαικη καλυψη και τα αλλα μαγαζια στο σκρουτζ οπως το kaizershop που εγω εχω παρει τα περισσοτερα κινητα μου. Καλο ειναι να κανεις και μια ερωτηση απο το μαγαζι που θα το παρεις αν ειναι ευρωπαικης εισαγωγης. Καποια κινητα που πηρα και ηταν απο Ασια μου ειπαν οτι με καλυπτουν αυτοι (το μαγαζι δηλαδη) για καθε ενδεχομενο βλαβης κ.λ.π και αναλαμβανουν αυτοι την οποια διαδικασια θα επαιρνε. Προς το παρον μαλλον ειμαι τυχερος και δεν ειχα καποιο προβλημα με κανενα κινητο που εχω παρει εως στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω οτι το φερνουν μαγαζια οπως το πλαισιο και media merkt σιγουρα εχουν ευρωπαικη καλυψη και τα αλλα μαγαζια στο σκρουτζ οπως το kaizershop που εγω εχω παρει τα περισσοτερα κινητα μου. Καλο ειναι να κανεις και μια ερωτηση απο το μαγαζι που θα το παρεις αν ειναι ευρωπαικης εισαγωγης. Καποια κινητα που πηρα και ηταν απο Ασια μου ειπαν οτι με καλυπτουν αυτοι (το μαγαζι δηλαδη) για καθε ενδεχομενο βλαβης κ.λ.π και αναλαμβανουν αυτοι την οποια διαδικασια θα επαιρνε. Προς το παρον μαλλον ειμαι τυχερος και δεν ειχα καποιο προβλημα με κανενα κινητο που εχω παρει εως στιγμης.

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Σαν νέος κάτοχος μπορω να πω οτι εχω μείνει ενθουσιασμενος τουλάχιστον με τη μπαταρία του (κι ας είναι μονο η πρώτη φόρτιση) και απο την ομαλότητα της συσκευής στην ανταπόκριση χωρίς αυτά τα "κολλήματα" που ειχα συνηθίσει στα Samsung....

 

Μια ερώτηση μονο για "αρχή", κάποιον launcher που να κανω ομαδοποίηση της εφαρμογές μπορείτε να μου προτείνετε; (δυστυχώς είδα η LG δεν εχει τέτοια επιλογή :( )

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και σαφώς!

Και μια ερώτηση ακόμα... "αποτύπωμα οθόνης" (κοινώς screen capture) πώς βγάζουμε;;

 

Edit. Άκυρο το βρήκα... το έχει και στο μενού "Προβολη" ;)

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ποιά η λογική του G2 Mini όταν υπάρχουν L9 II και L90 στα 40-50 Ευρώ φθηνότερα;

Με το L9 II.... http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6077&idPhone2=5650

Mε το L90 παράπονα γενικώς με τη μπαταρία του...

 

Την ίδια ερώτηση πιθανόν να κανει κάποιος και αντίστροφα ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε σήμερα να το δω από κοντά το κινητό και να ασχοληθώ μαζί του λιγάκι. Πολύ καλό μου φάνηκε,ωραία κάμερα,μέγεθος βολικό,κατασκευή μου φάνηκε μέτρια προς καλή και η οθόνη στα δικά μου μάτια έδειξε καλή( έχω διαβάσει πολλά παράπονα για την ανάλυση της οθόνης). Αύριο θα το αγοράσω σε λευκό για να το κάνω δώρο στην κοπέλα μου μιας και είχε χθες γενέθλια.Από μπαταρία άκουσα πολύ καλά λόγια. Με μέτρια χρήση το 2-3 μερο το χτυπάει πιστεύω
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να παρω το g2 με χειροτερη οθονη πιο παχυ και πιο ακριβο απο το l9ii?

Ακυρο απο την lg αν θες να βγαλεις την ναυαρχιδα σε μινι μην ξεφτιλιζεις τα χαρακτηριστικα

Link to comment
Share on other sites

"Σκληρή" απάντηση αλλά αληθινή! !

 

Σαν χρήστης που έχω αλλάξει 10δες συσκευές, έχω να πω καλά λόγια για αυτή τη συσκευή των 200ευρώ...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να παρω το g2 με χειροτερη οθονη πιο παχυ και πιο ακριβο απο το l9ii?

Ακυρο απο την lg αν θες να βγαλεις την ναυαρχιδα σε μινι μην ξεφτιλιζεις τα χαρακτηριστικα

 

Γιατί ο κόσμος προχωράει, η τεχνολογία εξελίσσεται και δεν διανοείται ένα σύγχρονο smartphone, σε μιά χώρα του δυτικού κόσμου, να μην έχει 4G. Αυτοί που ισχυρίζονται ότι δεν τους χρειάζεται, τα ίδια έλεγαν και πριν δέκα χρόνια για το 3G και πολλοί από αυτούς παίρνουν κινητό των 700 ευρώ, κλείνουν το 3G/4G για να μην αγοράσουν 500 ΜΒ με ένα τάληρο, και ψάχνουν καφετέριες με ανοιχτό wifi για να στείλουν κάνα τζαμπέ μήνυμα μέσω Viber γιατί έχουν να βάλουν κάρτα στο What's Up εδώ και ένα τρίμηνο!

 

Να προσθέσω πως στο μόνο που υπερτερεί το L9 II σε σχέση με το G2 Mini είναι στην ανάλυση της οθόνης (1280 x 720 pixels) και πουθενά αλλού. Σε όλα τα υπόλοιπα το L9 II είναι πίσω και κατά την γνώμη μου είναι και πιό ασχημο

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία του L90 μόνο θετικά ακούω απο αυτούς που το έχουν αγοράσει..Η μόνη ουσιαστική διαφορά του g2 mini και του L90 είναι το 4G. Και το πλήκτρο στο κάτω μέρος της οθόνης του L90 που δεν είναι αφής (μόνο σε μένα θυμίζει samsung? :/ )
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου οι κάτοχοι. . . Κάνει λήψη τόσο καλές φωτογραφίες ή η ιδέα μου είναι; :confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας! μπορει καποιος που το εχει κανει root να με βοηθηση διοτι προσπαθω ωρες και δεν μπορω να τα καταφερω?

:(

Link to comment
Share on other sites

Επειδη καπου μπερδευτικα....

αυτο Εδω

ειναι αλλο? ή απλα εκανε πατατα η Vodafone?... γιατι λεει 2 γιγα ραμ και 16 γιγα αποθ. χωρο....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη καπου μπερδευτικα....

αυτο Εδω

ειναι αλλο? ή απλα εκανε πατατα η Vodafone?... γιατι λεει 2 γιγα ραμ και 16 γιγα αποθ. χωρο....

 

Λάθος είναι, στην εσωτερική μνήμη του μένουν ελεύθερα 3.2 GB

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G2 mini (D620)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...