Jump to content

LG G2 mini (D620)


adipl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OTG ΔΕΝ υποστηρίζει. Ούτε MHL.

 

DLNA, WiFi Direct και WiFi Hotspot υποστηρίζει.

 

Ευχαριστώ! Δυσευρετο τελικα το mhl.

 

Κάτι ακόμα, υπάρχει δυνατότητα απόκρυψης των software buttons π.χ όταν βλέπεις ιστοσελίδες ή βίντεο; γιατί αλλιως η οθόνη είναι ουσιαστικά 4,5 ιντσών.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 797
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου antdel, όχι, ουσιαστικά μόνο με root!

 

Πολύ καλή συσκευή, αλλά 2 πράματα μου έκαναν κακή εντύπωση που χαλούν την πολύ καλή γενική εικόνα της συσκευής:

δεν έχει led ειδοποίησης (νόμιζα ότι είχε)

δεν έχει αισθητήρα φωτός

 

Κατά τα άλλα, είναι πολύ ποιοτική συσκευή και είμαι απολύτως ευχαριστημένος!

Link to comment
Share on other sites

στο βίντεο φεύγουν

στο internet μονο η μπάρα που δείχνει μπαταρία κτλ φεύγει

αισθητήρα φωτός μάλλον έχει αλλα δεν μπαίνει η φωτεινότητα αυτόματη , αλλα όταν πας το κινητό στο αυτι σβήνει η οθόνη!! ..:blink:

εμενα το μονο που με χαλάει είναι το led ειδοποιήσεων ...

Link to comment
Share on other sites

αισθητήρα φωτός μάλλον έχει αλλα δεν μπαίνει η φωτεινότητα αυτόματη , αλλα όταν πας το κινητό στο αυτι σβήνει η οθόνη!! ..:blink:

Αυτό είναι proximity sensor, όχι φωτεινότητας...

Πάντως, βρήκα στο xda τρόπο να ρυθμίζεται η φωτεινότητα, μέσω της front camera, με λήψη δείγματος κάθε φορά που ξεκλειδώνει η συσκευή!

Υπάρχει μια εφαρμογή που το κάνει αυτό, και λέγεται Lux.

Την δοκιμάζω, για να δούμε!

Edited by mechpanos
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο αλλα με ενδιαφερει ιδιαιτερα να δουλευει η παρακατω εφαρμογη

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glensk.RCCDroid

 

http://rccdroidpro-en.glensk.com/

 

 

Την υποστηριζει το κινητο? Στο L9 II της γυναικας μου πχ δεν με αφηνει καν να την κατεβασω

Λογικα η εφαρμογη προϋποθέτει OTG, κατι δηλαδη που δεν υποστηριζει το κινητο της, ετσι?

 

Μπορει να την κατεβασει καποιος και να μου πει αν την ανοιγει?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την υποστηρίζει την εφαρμογή αυτή. ...πήγα να την κατεβάσω κ δεν με αφήνει
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, συνδεεις με otg καλώδιο την camera, και την αναγνωρίζει?

Αν είναι αυτό, το g2 mini δεν υποστηρίζει εγγενώς otg, πήγαινε για το moto g καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, συνδεεις με otg καλώδιο την camera, και την αναγνωρίζει?

Αν είναι αυτό, το g2 mini δεν υποστηρίζει εγγενώς otg, πήγαινε για το moto g καλύτερα!

 

 

Συνδεεις την καμερα με το κινητο και μπορεις να την χειριζεσαι απο το κινητο (εγω το θελω για να χρησιμοποιω το κινητο ως ντεκλασερ οταν η καμερα ειναι σε τριποδο)

 

To moto g υποστηριζει OTG? Led ειδοποιησεων εχει? Αυτα τα 2 ηθελα στο g2 mini, σε ολα τα αλλα με καλυπτε (4G, NFC, υπερυθρες, καλη μπαταρια κτλ)

Τελικα οτι λειπει απο ενα κινητο το βρισκεις σε ενα αλλο, αλλα δεν εχει και αυτο με την σειρα του καποια πραγματα που εχει το πρωτο..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

\\\\Σχετικά με το Moto G: Νομίζω υποστηρίζει εγγενώς otg και έχει led ειδοποιήσεων, αλλά όχι πολύχρωμο μόνο λευκό (άλλη μ...κία αυτή!!!)...\\\\

Σχετικά με το G2 mini: Δεν ξέρω αν μπορείς να το κάνεις να υποστηρίξει otg μέσω root...μάλλον όχι, πρέπει να περαστεί custom kernel και αυτό προϋποθέτει ξεκλείδωτο boot-loader, ενώ δε το "πείραγμα" του g2 mini δεν έχει προχωρήσει και πολύ γιατί είναι σχετικά φρέσκια συσκευή και δεν έχει φτάσει στα χέρια πολλών developers!

Άσε που χάνεις και εγγύηση! Δεν παίρνεις ένα ξεκλείδωτο κινέζο εκει πέρα με 120 € να κάνεις δουλειά σου!!! Εν τω μεταξύ, φαντάσου εκειπέρα που είσαι έτοιμος να βγάλεις την ιδανική φωτογραφία, να σε πάρει τηλέφωνο η μάνα σου να σου πει ότι έχει φασολάκια να πας να φας!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις γιατί τώρα που έχει φτάσει στα 175 ευρώ το κινητό αξίζει πιστεύω...

1) Πως πάει από άποψη χώρου; Είναι αρκετά τα περίπου 4 gb;

2) Πως πάει σε θεμα μπαταρίας και κάμερας;

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία καμερα αψογα

Χώρος ικανοποιητικοτατος. Ειναι σφεντόνα κινητο δεν κολλάει πουθενα,αλλα εχει 2 μειον

Πρωτον λεντ Ειδοποίησης δεν. Υπαρχει ,και δεύτερον δεν εχει αυτόματη φωτεινότητα. Η οθόνη ειναι ικανοποιητική απλά τιποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κυριάκο, για τον χώρο εξαρτάται τι θέλεις να κάνεις!

Από τη στιγμή που υπάρχει η sd, ο χώρος για εμένα είναι υπεραρκετός, δεν μου έχει λείψει κάτι! Και αν μου λείψει, κάνω ένα root και περνάω link2sd όπως είχα και στο defy mini.

Σαν κάμερα είναι αρκετά καλή, λίγο πιο αργή στην εστίαση και στην ρύθμιση από ότι ίσως θα ήθελα, αλλά βγάζει πολύ πολύ καλές φωτογραφίες!

Μπαταρία ίσως από τις καλύτερες της κατηγορίας.

 

Τώρα για το θέμα Led και αυτόματης φωτεινότητας, είναι τα μόνα μελανά του σημεία, αλλά επιλύοντια και τα δυο με τις εφαρμογές Prof Reminder για το led, και Lux για τη φωτεινότητα που δουλεύει ίσως ακόμα καλύτερα και από την επιλογή του android! Τεσταρισμένο και δεν κάνει battery drain!

Link to comment
Share on other sites

Ποια ακριβώς εφαρμογή λες για τις ειδοποιήσεις γιατί όπως τη γράφεις τη συγκεκριμένη δε μου το βγάζει προσωπικά στο store...

 

Aν εχεις τη καλοσύνη το λινκ... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έχω την συσκευή εδώ και ένα μήνα και έχω το εξής πρόβλημα με το GPS.

Ενώ κλειδώνει το σήμα όταν είναι σταθερό, κατά την διάρκεια μιας διαδρομής χάνει πολύ συχνά το σήμα και το ξαναβρίσκει λίγο αργότερα.

Έχει άλλος πρόβλημα με σήμα στο GPS;

Link to comment
Share on other sites

Σε πια εφαρμογή στο κάνει αυτό ;

Το έχω και εγώ αυτό πχ εκεί που οδηγώ χάνει το στίγμα για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Σε πια εφαρμογή στο κάνει αυτό ;

Το έχω και εγώ αυτό πχ εκεί που οδηγώ χάνει το στίγμα για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται.

 

Έχω δοκιμάσει την πλοήγηση με τους google maps και το copilot GPS.

Το κινητό σου είναι ελληνικής εισαγωγής;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει την πλοήγηση με τους google maps και το copilot GPS.

Το κινητό σου είναι ελληνικής εισαγωγής;

 

Εγώ έχω το sygic.

Όχι δεν είναι Ελληνικής εισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία καμερα αψογα

Χώρος ικανοποιητικοτατος. Ειναι σφεντόνα κινητο δεν κολλάει πουθενα,αλλα εχει 2 μειον

Πρωτον λεντ Ειδοποίησης δεν. Υπαρχει ,και δεύτερον δεν εχει αυτόματη φωτεινότητα. Η οθόνη ειναι ικανοποιητική απλά τιποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο

 

Φίλε Κυριάκο, για τον χώρο εξαρτάται τι θέλεις να κάνεις!

Από τη στιγμή που υπάρχει η sd, ο χώρος για εμένα είναι υπεραρκετός, δεν μου έχει λείψει κάτι! Και αν μου λείψει, κάνω ένα root και περνάω link2sd όπως είχα και στο defy mini.

Σαν κάμερα είναι αρκετά καλή, λίγο πιο αργή στην εστίαση και στην ρύθμιση από ότι ίσως θα ήθελα, αλλά βγάζει πολύ πολύ καλές φωτογραφίες!

Μπαταρία ίσως από τις καλύτερες της κατηγορίας.

 

Τώρα για το θέμα Led και αυτόματης φωτεινότητας, είναι τα μόνα μελανά του σημεία, αλλά επιλύοντια και τα δυο με τις εφαρμογές Prof Reminder για το led, και Lux για τη φωτεινότητα που δουλεύει ίσως ακόμα καλύτερα και από την επιλογή του android! Τεσταρισμένο και δεν κάνει battery drain!

Σας ευχαριστώ και τους δύο παιδιά! Νομίζω πως το led και η αυτόματη φωτεινότητα αν και είναι πάντα χρήσιμα δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητα και σίγουρα δεν κρίνουν την αγορά... Λογικά το κινητό θα αγοραστεί γιατί φαίνεται καλό και σίγουρα καλύτερο από τον ανταγωνιστή του (galaxy s4 mini)

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το sygic.

Όχι δεν είναι Ελληνικής εισαγωγής.

 

Και το δικό μου δεν είναι ελληνικής εισαγωγής, συγκεκριμένα είναι από Πολωνία.

Το πρόβλημα δεν φαίνεται να είναι το πρόγραμμα πλοήγησης αλλά του GPS της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου δεν είναι ελληνικής εισαγωγής, συγκεκριμένα είναι από Πολωνία.

Το πρόβλημα δεν φαίνεται να είναι το πρόγραμμα πλοήγησης αλλά του GPS της συσκευής.

 

Πώς μπορώ να δω από που ακριβός είναι η δικιά μου συσκευή ;

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν εχει την λειτουργια που η οθονη παραμενει ανοιχτη οσο κοιτας την οθονη;

το εχουν τα samsung αυτη τη λειτουργια. σε ενα review διαβασα οτι την εχει και το g2 mini.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν εχει την λειτουργια που η οθονη παραμενει ανοιχτη οσο κοιτας την οθονη;

το εχουν τα samsung αυτη τη λειτουργια. σε ενα review διαβασα οτι την εχει και το g2 mini.

Ναι εχει .

 

10 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G2 mini (D620)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...