Jump to content

Doogee DG800


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, πάει και σε μένα η μπαταρία. Κρατάει 2 ώρες με πολλή χρήση που του κάνω. Ναι, 2 ώρες!!!! Τι μπορώ να κάνω;

Αυτό με το ενεργοποιημένο back panel-απενεργοποιημένα τα τικ, αρκεί; Σημείωση, έχω βάλει τώρα τη θήκη χωρίς το back touch.

Βοηθήστε με, είναι κρίμα το κινητό κατά τα άλλα να σπέρνει, αλλά να πέφτει συνέχεια η μπαταρία! Το φορτίζω 3 φορές τη μέρα δηλαδή και λίγες είναι πάλι!

 

Εγώ το έχω με κλειστό το back touch και άνετα έβγαζε μια μέρα..ποια έκδοση λογισμικού έχεις;

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 748
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατι δεν μπορουμε να κατεβασουμε την νεα ρομ?ξερει κανεις?

Εννοεις μέσω ΟΤΑ..;

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτοί που το πήραν απο ebay είναι όλα κομπλε? εκεινο που λέει για το back panel τι εννοεί??

 

Ευχαριστω :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

οχι μεσω οτα.υπηρχε στο needrom κ τωρα δεν υπαρχει

 

other ROM has been removed.

due to low battery life.

sorry…

(http://www.needrom.com/download/dg800-2014_10_08-custom-rom/)

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

other ROM has been removed.

due to low battery life.

sorry…

(http://www.needrom.com/download/dg800-2014_10_08-custom-rom/)

 

δεν ειναι official αυτη αλλα custom.πριν λιγες μερες ειχε βγει κ official rom απο την doogee που τωρα δεν την βρισκω πουθενα

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι official αυτη αλλα custom.πριν λιγες μερες ειχε βγει κ official rom απο την doogee που τωρα δεν την βρισκω πουθενα

 

Το link υπάρχει στο ποστ 299

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Το link υπάρχει στο ποστ 299

 

ευχαριστω για την πληροφορια.μια ακομα ερωτηση την εχει δοκιμασει κανεις αυτη την official rom?και αν ναι αξιζει?

μπαταρια κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το κινητό......μετά από.....30 μέρες......Μόλις το άνοιξα,άρχισε να τρεμοπαίζει η οθόνη.....Βάζω τον φορτιστή να το φορτίσω ....δεν κάνει τίποτα.....ούτε με το δικό του , ούτε με άλλον......Τι να κάνω τώρα ?.....το πήρα από To2C.com
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το κινητό......μετά από.....30 μέρες......Μόλις το άνοιξα,άρχισε να τρεμοπαίζει η οθόνη.....Βάζω τον φορτιστή να το φορτίσω ....δεν κάνει τίποτα.....ούτε με το δικό του , ούτε με άλλον......Τι να κάνω τώρα ?.....το πήρα από To2C.com

 

δοκιμασε να flashαρεις την νεα ρομ και αν δεν γινει και παλι το στελνεις πισω.απλα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να flashαρεις την νεα ρομ και αν δεν γινει και παλι το στελνεις πισω.απλα τα πραγματα

 

το έκανα όπως λες....δυστηχώς τα ίδια....έπεσα σε προβληματικό την τύχη μου μέσα......οκ....να το στείλω.....δεν ξερω την διαδικασια ομως...το πήρα από To2C.com......

Ανοίγω κάποιο θέμα στο paypal ?....αν στείλω απλά το τηλέφωνο πίσω στην Κινα .....εγώ ΠΩΣ είμαι κατοχυρωμένος ?

Εννοώ....οκ...το στέλνω....το παίρνει ο κινέζος-και κάνει τον κινέζο.....και εγώ περιμένω τηλέφωνο-και αυτός με έχει γραμμένο.

Πως έχει η διαδικασία ....γνωρίζει κάποιος που το έχει κανει ?

Link to comment
Share on other sites

Κανε dispute στο paypal για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Και αν δεν σου πουν απο το μαγαζι να σου στειλουν καινουριο ζητα refund δηλαδη τα λεφτα πισω ,αλλα φροντισε να το δικαιολογησεις σωστα στο paypal με σωσταω αγγλικα
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, προσπαθώ να βάλω μία κάρτα μνήμης micro sd όπως δείχνει η εικόνα που έχει, αλλά δεν μπαίνει. Στα δικά σας μπαίνει εύκολα; Πρώτη φορά αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα.

 

 

 

Υ.Γ. : Τελικά ήταν λίγο στραβό ένα σιδεράκι που κρατάει την κάρτα και γι αυτό δεν έμπαινε. Τέλος καλό, όλα καλά.

Edited by tonikar
Λύθηκε το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Τεράστιο πρόβλημα...Παρακαλώ βοήθεια όποιος ξέρει..

 

Έκανα την αναβάθμιση στην τελευταια οφισιαλ της doogee και χάθηκε το imei της συσκευής? Μου ζητάει κανονικά pin αλλά δε βρίσκει σήμα με τίποτα. Έκανα και check με το *#06# και βγάζει " μη εγκυρο IMEI"

 

 

SOS γιατί δεν έχω τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Τεράστιο πρόβλημα...Παρακαλώ βοήθεια όποιος ξέρει..

 

Έκανα την αναβάθμιση στην τελευταια οφισιαλ της doogee και χάθηκε το imei της συσκευής? Μου ζητάει κανονικά pin αλλά δε βρίσκει σήμα με τίποτα. Έκανα και check με το *#06# και βγάζει " μη εγκυρο IMEI"

 

 

SOS γιατί δεν έχω τηλέφωνο.

Κοίτα αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5771805

 

Και πες μας τι έκανες

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο engineering mode και πρόσθεσα to imei (μόνο για την sim 1, την sim2 την αφησα ετσι) και επανήλθαν όλα... να σαι καλά pappasmix για το ενδιφέρον σου..
Link to comment
Share on other sites

Εχθές μου ήρθε κι εμένα το κινητό. Απο μια πρώτη ματιά το κινητό τα σπάει. Αφάνταστα γρήγορο και πανέμορφο. Το μονο μειον που βλέπω εινια η μπαταρία του και τίποτε άλλο. Οσο για την οθόνη δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ολα οκ. Θα ξαναγράψω για να σας πω την απόδοση της μπαταρίας γιατί μια φόρτιση του έχω κάνει. Value for money.
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο engineering mode και πρόσθεσα to imei (μόνο για την sim 1, την sim2 την αφησα ετσι) και επανήλθαν όλα... να σαι καλά pappasmix για το ενδιφέρον σου..

Φτιάξε και τη δεύτερη να την έχεις έτοιμη γιατί όταν θα την θέλεις θα ψάχνεσαι παλι να βρεις τον οδηγό.

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε και τη δεύτερη να την έχεις έτοιμη γιατί όταν θα την θέλεις θα ψάχνεσαι παλι να βρεις τον οδηγό.

 

Δεν την χρησιμοποίησα ποτέ αλλά και να θελήσω να την κάνω είναι πανεύκολο πλέον..Αν κάποιος αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα ας μου στειλει pm.. Το περίεργο είναι ότι είμαι ο μονος σε όλο τον κόσμο που το έπαθε επειτα απο αναβάθμιση στο συγκεκριμένο κινητό..

Link to comment
Share on other sites

Δεν την χρησιμοποίησα ποτέ αλλά και να θελήσω να την κάνω είναι πανεύκολο πλέον..Αν κάποιος αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα ας μου στειλει pm.. Το περίεργο είναι ότι είμαι ο μονος σε όλο τον κόσμο που το έπαθε επειτα απο αναβάθμιση στο συγκεκριμένο κινητό..

Δεν είσαι ο μόνος.. Και μένα μετά από αναβάθμιση μου έγινε.. Όταν μου το έστειλαν πίσω είχαν περάσει άλλη ROM γιαυτό μάλλον χάθηκε το imei.. αν δεις και στο xda το έχουν πάθει κι άλλοι...

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρο προβλημα...

με φορτισμενο κινητο μετα απο λιγη χρηση ,αρχιζει και κανει συνεχομενες επανεκκνησεις

απο μονο του...μονο αν βγαλω την μπαταρια σταματαει η αν το βαλω στον φορτιστη...

τι φταιει???που οφειλεται????η μπαταρια θελει αλλαγη η φταει η συσκευη????:)

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρο προβλημα...

με φορτισμενο κινητο μετα απο λιγη χρηση ,αρχιζει και κανει συνεχομενες επανεκκνησεις

απο μονο του...μονο αν βγαλω την μπαταρια σταματαει η αν το βαλω στον φορτιστη...

τι φταιει???που οφειλεται????η μπαταρια θελει αλλαγη η φταει η συσκευη????:)

Κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αρχικά...αν συνεχιστεί ξανα περνα τη ρομ...αν και νομιζω ότι είναι μπαταρία.

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι η μπαταρία γιατί το έπαθα και εγώ, θες άλλη οπότε.Η μπαταρία χαλάει αν την εκθέσεις σε υψηλές θερμοκρασίες. Πιθανόν να σου έχει φουσκώσει. Και σε μένα το ίδιο έπαθε και παρήγγειλα άλλη και όλα μια χαρά.Την χρησιμοποιείς για λίγο και κάνει επανακινηση συνεχώς γιατί δεν έχει την ενέργεια όταν καταστρέφεται.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...