Jump to content

Doogee DG800


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε προσφορά στα $95.99 στο happy hour της Παρασκευής στο pandawill.

http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=Friday

Τι μου προτείνεται;Να το τσιμπήσω;

Είμαι ανάμεσα σ'αυτό,το Jiayu G2F,Foxconn InFocus M310,Huawei G525 και PHICOMM X100w

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 748
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, έχω αυτό το τηλέφωνο και ξαφνικά σήμερα το πρωί άρχισε τα boot loops...

 

Εντάξει λέω ας του περάσω το recovery και καμιά άλλη rom μπας και στρώσει.

 

Πέρασα το recovery, έκανα backup κλπ, όλα καλά. Όταν το επανεκκίνησα λοιπόν συνέχισε πάλι

με boot loops, αλλά επίσης τώρα δεν μπορώ να μπω ουτε στο recovery για να κάνω format κλπ

ή να περάσω την καινούρια rom.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα να προτείνει;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση πολλή σπατάλη μπαταρίας στην αναμονή?Το έχει η κοπέλα μου, το φορτιζει, κοιμαται το βραδυ και μετα από 6-7 ώρες η μπαταρία έχει πέσει περίπου 15%..Στην κατανάλωση γράφει 50% κυψέλη και 50% αδράνεια...Εμένα το δικό μου κινητό χάνει 1-2 % και το δικό της 15....Μήπως να αλλάξουμε μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας λιγο απο το xda λεει οτι ενεργοποιωντας τα back touch button αλλα untick ολες τις επιλογες κραταει περισσοτερο η μπαταρια και το κινητο μπαινει σε deep sleep.

JBousd δοκιμασε με κατω κουμπι φωνης και power button να μπεις στο κινεζικο μενου και απο εκει προσπαθησε να διαλεξεις την επιλογη που λεει για emmc. Ουσιαστικα το επαναφερεις στις εργοστασιακες ρυθμισεις

The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Guys καλημερα,

 

Εχει βρει κανεις θηκουλα για το συγκεκριμενο κινητο που να μην ειναι τυπου wallet?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

πριν κανα μηνα παρελαβα το dg800 και ενω το κινητο ειναι αψογο (παντα για τον τροπο που το χρησιμοποιω εγω) εχω τρελο θεμα με την μπαταρια.τι apps εβαλα τι disable εκανα...τιποτα το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.

mobile stndby 30%

wifi (αφου εκλεισα τελειως το keep on during sleep και το scanning always available) 29% (ηταν 30% παλιοτερα)

phone idle 25%

 

δηλαδη χαλι γιατι αναγκαζομαι να εχω το κινητο ολη μερα συνδεδεμενο με μια πριζα.θα το παλεψω λιγο ακομα αλλα οποιος θελει να το αγορασει πρεπει να το σκεφτει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Guys καλημερα,

 

Εχει βρει κανεις θηκουλα για το συγκεκριμενο κινητο που να μην ειναι τυπου wallet?

 

Στο ebay κοίταξες; Υπάρχει πληθώρα επιλογών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το κινητο εχει ελληνικα?ή τουλαχιστον εχει βγει ρομ ελληνικη?επισησ η μπαταρια του ισχυει οτι δεν ειναι και πολυ καλη?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το κινητο εχει ελληνικα?ή τουλαχιστον εχει βγει ρομ ελληνικη?επισησ η μπαταρια του ισχυει οτι δεν ειναι και πολυ καλη?ευχαριστω.

 

Το κινητο εχει ελληνικα και το λογισμικο κιτ κατ. Για μενα ειναι απο τα best value for money οσο για την μπαταρια ειναι αναλογως την χρηση. Αν δουλευει μονο για τηλεφωνα και μερικα μειλ αντε και λιγο φεισμπουκ κραταει δυο μερες αλλα αυτοματα αλλαζει αυτο σε τρεις ωρες αν δεν το αφησεις απο τα χερια σου με παιχνιδια και ιντερνετ απο 3g.

Edited by juke
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγει καινούργια ROM τον Αύγουστο μέσω του site αλλά όχι μέσω OTA (Wifi). Απλά τα σπάει!!!! Το κινητό κοντεύει μετά από 4-5 κλήσεις (5-10 λετπά κάθε μία) τη μέρα και 20-30 λεπτά νετ τη μέρα ( ανοιγοκλείνω το 3G τα data ανοιχτά συνέχεια για το Whats app) να κλείσει 3η 2ω 1λ λειτουργίας και είναι στο 44%!!!!!! Ελπίζω να μην μου κάνει καμιά ξαφνική βουτιά, που το περιμένω.

 

Βασικό. Αναφέρθηκε πως το κινητό δεν μπορεί να πέσει σε deep sleep (και άρα υπερβολική κατανάλωση όσο η οθόνη είναι σβηστή) λόγο bug με το backtouch. Βασικό MHN TO ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΕ!!!! Ακόμη και να μην το θέλετε απλά ξετικάρετε όλες τις επιλογές. Εγώ έβαλα και λίγο ταινία στις επαφές στο καπάκι για να μην με ενοχλεί. Φυσικά υπάρχει και η λύση να χρησιμοποιήσετε το 2ο καπάκι που δεν έχει touch. Το κινητό μόνο με ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ του backtouch μπορεί να πέσει κανονικά σε deep sleep.

Edited by Kamui
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγει καινούργια ROM τον Αύγουστο μέσω του site αλλά όχι μέσω OTA (Wifi). Απλά τα σπάει!!!! Το κινητό κοντεύει μετά από 4-5 κλήσεις (5-10 λετπά κάθε μία) τη μέρα και 20-30 λεπτά νετ τη μέρα ( ανοιγοκλείνω το 3G τα data ανοιχτά συνέχεια για το Whats app) να κλείσει 3η 2ω 1λ λειτουργίας και είναι στο 44%!!!!!! Ελπίζω να μην μου κάνει καμιά ξαφνική βουτιά, που το περιμένω.

 

Βασικό. Αναφέρθηκε πως το κινητό δεν μπορεί να πέσει σε deep sleep (και άρα υπερβολική κατανάλωση όσο η οθόνη είναι σβηστή) λόγο bug με το backtouch. Βασικό MHN TO ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΕ!!!! Ακόμη και να μην το θέλετε απλά ξετικάρετε όλες τις επιλογές. Εγώ έβαλα και λίγο ταινία στις επαφές στο καπάκι για να μην με ενοχλεί. Φυσικά υπάρχει και η λύση να χρησιμοποιήσετε το 2ο καπάκι που δεν έχει touch. Το κινητό μόνο με ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ του backtouch μπορεί να πέσει κανονικά σε deep sleep.

 

Μπορώ να το επιβεβαιώσω πρακτικά αυτό που λες για την μπαταρία.Βλέπω οτι πολλοί γράφουν για πρόβλημα με την μπαταρία ενώ εγω δεν έχω αντιμετωπίσει τίποτα..αντιθέτως είμαι και αρκετά ικανοποιημένος...ωστόσο να αναφέρω ότι από την πρώτη μέρα φοράει το καπάκι με το back touch...και πρόσφατα αποεπέλεξα όλα τα κουτάκια στο μενού του χωρίς να το κλείσω (λόγω θήκης)..Είμαι κάτοχος S2 και μπορώ να πώ ότι το DG800 είναι εκπληκτικό!Το έχω προτείνει σε άλλους δέκα και το έχουν αγοράσει!!!

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγει καινούργια ROM τον Αύγουστο μέσω του site αλλά όχι μέσω OTA (Wifi). Απλά τα σπάει!!!! Το κινητό κοντεύει μετά από 4-5 κλήσεις (5-10 λετπά κάθε μία) τη μέρα και 20-30 λεπτά νετ τη μέρα ( ανοιγοκλείνω το 3G τα data ανοιχτά συνέχεια για το Whats app) να κλείσει 3η 2ω 1λ λειτουργίας και είναι στο 44%!!!!!! Ελπίζω να μην μου κάνει καμιά ξαφνική βουτιά, που το περιμένω.

 

Προσπαθώ να περάσω την καινούρια ROM (Download) αλλά το sp flash μου βγάζει μήνυμα "PMT changed for the ROM, it must be downloaded." :blink: . Εσύ είχες κανένα πρόβλημα ;; Έκανες Download η firmware Upgrade ;;;

 

P.S. Το τηλέφωνό μου αναγνωρίζεται κανονικά από το flash tools .

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Doogee DG800 μου ρθε την Πεμπτη.Το παρήγγειλα απο την Ισπανικη αποθηκη του Antelife.

Μου ρθε σε 5 μολις μερες με Γενικη Ταχυδρομικη, με μονη επιπλεον χρεωση 25$ τα οποία χαλαλιζω γιατι ηρθε πολυ γρηγορα..! :cool:

Στα του τηλεφωνου τωρα,μου ρθε με 2 πισω καπακια ενα με backtouch κι ενα χωρις.Το backtouch με εντυπωσιασε ομολογουμενως αν και λιγο σπαστικο γιατι δεν το χω συνηθισμενο.Η κατασκευη του τηλεφωνου ειναι στιβαρη και η οθονη εχει πολυ ζωντανα χρωματα και πολυ καλη αποκριση χωρις προβληματα.Το αλλο καπακι εχει ωραια επιφανεια και μου αρεσε οπως και ολο το κινητο που καθεται πολυ ανετα στο χερι.Επισης ηρθε με android 4.4.2.Στα της καμερας τωρα,βγαζει πολυ καλες φωτος και μπρος και πισω με καλη αναλυση.Επιπλεον μνημη και επεξεργαστης συνεργαζονται αρμονικα, υπαρχει καλη υλοποιηση και δεν μου κολλησε πουθενα.Η μπαταρια μου επεφτε με νορμαλ ρυθμο αν και, αν ηταν 2500mah θα ταν σιγουρα καλυτερα!Σκεπτωμενος την τιμη αγορας του,μπορω με σιγουρια να πω οτι αξιζει για τα λεφτα του και ειναι πολυ συμμαζεμενο κινητο.Ειναι η τεταρτη αγορα μου απο το Antelife και η πρωτη μου απο την Ισπανικη τους αποθηκη.

Ζητησα και απο τη σελιδα τους στο Facebook https://www.facebook.com/AntelifeGreece?fref=ts να επισπευσουν τις διαδικασιες της παραγγελιας αν και δεν χρειαστηκε τελικα.Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτους!

Αυτα για την ωρα,παιδια ευχομαι οσοι το πηραν να το χαρουν το τηλεφωνο..! :)

 

Και δν μας λες αδερφε...απο φλας και gps πως παμε?? Μαπα και τα δυο οπως στα περισσοτερα κινεζικα ή παιζει τπτ αλλο??

Nothing is true, everything is permitted

- Altaïr Ibn-La'Ahad -

Link to comment
Share on other sites

Τα Doogee έχουν γενικότερα θέμα με τη μπαταρία ή μόνο το συγκεκριμένο μοντέλο; Γενικά πόσα mAh πρέπει να είναι η μπαταρία ενός smartphone για να κρατάει τουλάχιστον μια ολόκληρη μέρα;
Link to comment
Share on other sites

Περασα την καινουρια ρομ αλλα με windows xp γιατι δεν μπορουσα να περασω τους drivers στα 7. Θα την δουλεψω τρεις μερες και θα σας πω εντυπωσεις. Πιο δυσκολο ειναι παντως να περασεις τους drivers παρα να φλασαρεις το κινητο
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Περασα την καινουρια ρομ αλλα με windows xp γιατι δεν μπορουσα να περασω τους drivers στα 7. Θα την δουλεψω τρεις μερες και θα σας πω εντυπωσεις. Πιο δυσκολο ειναι παντως να περασεις τους drivers παρα να φλασαρεις το κινητο

 

Την πέρασες με το spFlash και εντολή download ή firmware upgrade ;;;; Εμένα οι drivers φαινονται ΟΚ και το κινητό αναγνωρίζεται αλλά βγάζει μνμ " PMT changed for the rom, it must be downloaded" .

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις προβλημα με το touch?το δικο μου δεν περνει χαμπαρι μαλλον το digitizer τα επαιξε.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εψαχνα για μεταχειρισμενο samsung galaxy grand neo και βρηκα καποιον απο αθηνα που φερνει κινεζικα κινητα με εγγυηση 1 χρονο. ειδα το doogee dg800 στα 115 ευρω και λεω να κανω την αγορα.εσεις τι λετε αξιζει;οτι προβλημα εχω το στελνω σε αυτον μιας και πριν στειλει τις συσκευες τα δοκιμαζει πρωτα για να σιγουρευτει οτι δεν εχουν καποιο προβλημα.σας παρακαλω την βοηθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

καλητερα να δωσω 115 και να εχω καποιον εδω αν χρειαστω κατι παρα 85 και να ψαχνω τον κινεζο.αποψη μου.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εψαχνα για μεταχειρισμενο samsung galaxy grand neo και βρηκα καποιον απο αθηνα που φερνει κινεζικα κινητα με εγγυηση 1 χρονο. ειδα το doogee dg800 στα 115 ευρω και λεω να κανω την αγορα.εσεις τι λετε αξιζει;οτι προβλημα εχω το στελνω σε αυτον μιας και πριν στειλει τις συσκευες τα δοκιμαζει πρωτα για να σιγουρευτει οτι δεν εχουν καποιο προβλημα.σας παρακαλω την βοηθεια σας.

 

τιποτα κανενας;

Link to comment
Share on other sites

Στις 17 σελίδες του νήματος έχει πολλές απόψεις για να βγάλεις τα συμπεράσματά σου.

Το είχα για ενάμιση μήνα και μπορώ να πω ότι είναι μια καλή επιλογή, με τα συν και τα πλην του.

Η άποψή μου...

+VFM (ειδικά στα 85), Κάμερα, Ταχύτητα, Οθόνη, KitKat, Εμφάνιση, Βάρος

-Μπαταρία, Χάλια ακουστικά, Αφή δυο σημείων (και όχι σε οριζόντια θέση)

Ειδικά το τελευταίο απαιτεί εξοικείωση και σε καθυστερεί.

Το αν σου ταιριάζει, εξαρτάται από τις ανάγκες σου και τον τρόπο που θα το χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εψαχνα για μεταχειρισμενο samsung galaxy grand neo και βρηκα καποιον απο αθηνα που φερνει κινεζικα κινητα με εγγυηση 1 χρονο. ειδα το doogee dg800 στα 115 ευρω και λεω να κανω την αγορα.εσεις τι λετε αξιζει;οτι προβλημα εχω το στελνω σε αυτον μιας και πριν στειλει τις συσκευες τα δοκιμαζει πρωτα για να σιγουρευτει οτι δεν εχουν καποιο προβλημα.σας παρακαλω την βοηθεια σας.

Η τιμη αν ειναι με αποδειξη (συν ΦΠΑ δηλαδη) ειναι λογικοτατη.Εσυ θα κρινεις αν αξιζουν τα 30 Ευρω διαφορα την αμεση παραδοση και την εγγυηση (?).Ρωτα τι σημαινει η εγγυηση που προσφερει.Να το πας στο μαγαζι και να το στειλουν στην Κινα και να το παρεις μετα απο δυο μηνες?

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Η τιμη αν ειναι με αποδειξη (συν ΦΠΑ δηλαδη) ειναι λογικοτατη.Εσυ θα κρινεις αν αξιζουν τα 30 Ευρω διαφορα την αμεση παραδοση και την εγγυηση (?).Ρωτα τι σημαινει η εγγυηση που προσφερει.Να το πας στο μαγαζι και να το στειλουν στην Κινα και να το παρεις μετα απο δυο μηνες?

 

αν παθει κατι το επισκευαζει ο ιδιος.αν ειναι τοσο σοβαρο που να μην μπορει τοτε παει κινα.ετσι μου ειπε τουλαχιστον.οσο για τα 30 ευρω παραπανω,η αγορα απο κινα πιστευω οτι ειναι ρισκο.σε καποιον μπορει να το παρει και να ειναι μια χαρα και σε αλλον να εχει καποιο προβλημα.αντα μετα να μπεις στην διαδικασια να το στειλεις κινα.πανω απο 2 μηνες θα μεινεις χωρις τηλ.σκευτομαι και το αλλο.αν καποια στιγμη θελω να το πουλησω ποιος θα το παρει....ενω το επωνυμο σιγουρα θα φυγει.δεν ξερω ακομα τι θα κανω.δεν μπορω να αποφασισω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στις 17 σελίδες του νήματος έχει πολλές απόψεις για να βγάλεις τα συμπεράσματά σου.

Το είχα για ενάμιση μήνα και μπορώ να πω ότι είναι μια καλή επιλογή, με τα συν και τα πλην του.

Η άποψή μου...

+VFM (ειδικά στα 85), Κάμερα, Ταχύτητα, Οθόνη, KitKat, Εμφάνιση, Βάρος

-Μπαταρία, Χάλια ακουστικά, Αφή δυο σημείων (και όχι σε οριζόντια θέση)

Ειδικά το τελευταίο απαιτεί εξοικείωση και σε καθυστερεί.

Το αν σου ταιριάζει, εξαρτάται από τις ανάγκες σου και τον τρόπο που θα το χρησιμοποιείς.

 

τις διαβασα φιλε μου αλλα δεν μπορω να καταλειξω καπου.δεν με βοηθαει κανεις ποιο απο τα 2 θα επαιρνε στην θεση μου.

τι εννοεις αφη οχι σε οριζοντια θεση;το κινητο το θελω για κλησεις μυνηματα wi-fi και 3G.τι μπορει να κανει το doogee που δεν μπορει να κανει το grand neo η το αντιθετο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...