Jump to content

Doogee DG800


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Led φόρτισης δεν έχει και το καλώδιο που έρχεται με το τηλέφωνο δεν κάνει καλή επαφή. Προσπάθησε με άλλο καλώδιο ή πίεσε το λίγο προς τις επαφές στη μεριά του φορτιστή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 748
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα το καλοδιο του φορτιστη κανει μια χαρα επαφη και με το παραπανω αλλα θελω να πω πως το φορτισα με samsung φορτιστη επισης μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα την αναβαθμιση νομιζω βελτιωθηκε το σημα του wifi.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια, μου εσπασε η οθονη. Το κινητο δουλευει βεβαια, αλλα πως θα γινει να βρουμε καπου ωστε να την αλλαξω?

Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι, μηπως μπορει να βοηθησει κανεις?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια, μου εσπασε η οθονη. Το κινητο δουλευει βεβαια, αλλα πως θα γινει να βρουμε καπου ωστε να την αλλαξω?

Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι, μηπως μπορει να βοηθησει κανεις?

 

φιλε μου το καλυτερο ειναι να ρωτησεις απο εκει που το πηρες αν μπορουν να σου στειλουν ανταλλακτικο.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το καλυτερο ειναι να ρωτησεις απο εκει που το πηρες αν μπορουν να σου στειλουν ανταλλακτικο.

Ευχαριστω φιλε μου, απο Geek το πηρα και τους εστειλα ηδη μηνυμα. Περιμενω απαντηση. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει αυτή η αναβάθμιση που βελτιώνει το wifi, πρέπει να έχει γίνει root? Γιατί είμαι παντελώς άσχετη με τις διαδικασίες αυτές..
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια μου παρουσιάζει το κλασικό πρόβλημα που η μπαταρία πάει στο 50% (μετά από 1,5-2 μέρες) και μετά τσουπ κλείνει γιατί δεν έχει μπαταρία, φυσιολογικά. Έγιναν στην αρχή και 3-4 full φορτίσεις αποφορτίσεις. Έχουμε κάνα άλλο κολπάκι μπας και διορθώσει. Για αρχή λέω πάντως να δοκιμάσω αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=el.
Link to comment
Share on other sites

Διάφορα δείγματα φωτο και βίντεο. (Το βίντεο αν το κάνετε download θα δείχνει καλύτερο, από ότι με τον flash player της ιστοσελίδας).

 

@alexk01

Για να κάνεις την αναβάθμιση, με ανοιχτο το WiFi, πηγαίνεις Ρυθμίσεις-->Σχετικά με το τηλέφωνο-->Wireless update-->Check for updates, βρίσκεις την ΟΤΑ αναβάθμιση, την κατεβάζεις και την εγκαθιστάς. Δεν χρειάζεται το root.

 

@Kamui

Δοκίμασα διάφορα calibration, battery doctor και δεν είδα καμιά ιδιαίτερη διαφορά, το μόνο που βελτιώνει κάπως την διάρκεια χρήσης, πιστεύω πως είναι το greenify.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μολις εκανα παραγγελια τη συσκευουλα απο minideal για φιλη μου. Διαβαζω λιγο πιο πανω ασχημα νεα για την μπαταρια του... ισχυει πως εχει θεματακι με αυτο αλλα και με το WiFi? :cry: Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

παρελαβα την παρασκευη στις 27 ιουνιου το DG 800 το ειχα παραγγειλει στις 9 ιουνιου ηρθε μεσω swiss post.

ολα καλα λειτουργει μια χαρα , το μονο που με προβληματιζει οτι η μπαταρια τελειωνει γρηγορα, αλλα ελπιζω να λυθει το θεμα μετα απο μερικες φορτισεις.

το προβλημα που εχω ειναι οτι παιζοντας με τις ρυθμισεις τσεκαρα την ρυθμιση που λεει

Talkback που ειναι για τυφλους και οποιο πληκτρο πατας σου μιλαει λεγοντας τι ειναι.

το προβλημα ειναι οτι τωρα δεν μπορω να ξετσεκαρω αυτη την ρυθμιση γιατι το τηλεφωνο οταν παταω με το δαχτυλο την οθονη ανταποκρινεται πολυ λιγο εως καθολου.

υπαρχει τροπος να κανω επαναφορα των εργοστασιακων ρυθμισεων και να το επαναφερω γνωριζει καποιος ?

Edited by danis19_
Link to comment
Share on other sites

Πηγενε ρυθμισεις αντιγραφα ασφαλειας και μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

 

Η οθονη δεν ανταποκρινεται καλα .πριν την ρυθμιση ηταν μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε αν υπαρχει καποιος συνδυασμος κουμπιων που μπαινει σε recovery mode και κανε απο κει φακτορι ρεσετ...αλλα μαλλον θα ειναι στα κινεζικα εκει :-/

δεν μπορεις να πας κανονικα στο υπομενου για την επαναφορα ε?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν μπορείς να κανείς επαναφορά, λόγω της μη σωστής απόκρισης της οθόνης?

Πάντως το τηλέφωνο υποστηρίζει OTG, οπότε με ένα καλώδιο otg μπορείς να συνδέσεις κάποιο mouse και να κάνεις την επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε αν υπαρχει καποιος συνδυασμος κουμπιων που μπαινει σε recovery mode και κανε απο κει φακτορι ρεσετ...αλλα μαλλον θα ειναι στα κινεζικα εκει :-/

δεν μπορεις να πας κανονικα στο υπομενου για την επαναφορα ε?

 

πηγαινω στο μενου που λεει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με το ζορι το τσεκαρω αλλα δεν επανερχεται.

ειχα απενεργοποιησει το κουμπι που εχει απο πισω για να βγαζεις φωτο και μετα τσεκαρα την επιλογη talk back απο τοτε δεν λειτουργει σωστα το κινητο δηλαδη δεν εχει σωστη αισθηση επαφης με τα δαχτυλα .

οταν καλεις το νουμερο μου φαινεται οτι εχει κληση μπαινει στο ιντερνετ μεσω wifi ολα κανονικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή δεν μπορείς να κανείς επαναφορά, λόγω της μη σωστής απόκρισης της οθόνης?

Πάντως το τηλέφωνο υποστηρίζει OTG, οπότε με ένα καλώδιο otg μπορείς να συνδέσεις κάποιο mouse και να κάνεις την επαναφορά.

 

εχω καλωδιο που συνδεεται στο κινητο και μετα σε θυρα usb στον υπολογιστη .

το ειδα το καλωδιο που λες.

τι ειναι το mouse ? γιατι δεν γνωριζω.

ποντικι εννοεις .λετε με το ποντικι να επανελθει ?

Edited by danis19_
Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα ότι αν δεν κατάφερνες με το touch να έκανες την επαναφορά, να την έκανες κάπως

.

Και το otg καλώδιο είναι άλλου τύπου καλώδιο που πωλείται χωριστά και με μικρό κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Το συνδεσα μεσω καλωδιο OTG και μπορεσα και εκανα επαναφορα ρυθμισεων εργοστασιου.

ευχαριστω ολους τους φιλους του φορουμ που με βοηθησαν με την γνωμη τους

Link to comment
Share on other sites

Το συνδεσα μεσω καλωδιο OTG και μπορεσα και εκανα επαναφορα ρυθμισεων εργοστασιου.

ευχαριστω ολους τους φιλους του φορουμ που με βοηθησαν με την γνωμη τους

 

Και τελικα διορθωθηκε το προβλημα?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το update και καμια διάφορα στο σημα wifi.
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Και τελικα διορθωθηκε το προβλημα?

 

ναι διορθωθηκε.

δεν ηταν προβλημα μαλλον ειχα τσεκαρει κατι που ειχε να κανει με την ευαισθησια του πατηματος στην οθονη.

θελω να ρωτησω κατι αλλο.

εχω βαλει μια καρτα μνημης και μια καρτα σιμ .

παω να βαλω και αλλη μια καρτα σιμ αλλα δεν χωραει για λιγο , η υποδοχη της καρτας σιμ 2 γραφει WCDMA SIM2 τι σημαινει ?

θελει κοψιμο η καρτα σιμ για να χωρεσει ?

δευτερον πολλες φορες οταν προσπαθω να βγαλω φωτο καποιο προσωπο η ενα τοπιο πριν ακομη πατησω για ληψη της φωτο εστιαζει απο μονη της η φωτογραφικη μηχανη και βγαζει φωτο , πως μπορω να απενεργοποιησω αυτη την λειτουργια ?

τριτον στο βιντεο του εργοστασιου μας δειχνει οτι κυλαει η οθονη χωρις να την ακουμπας απο ποια ρυθμιση γινεται αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι νομιζω θελει κοψιμο ενα φιλος μου το κανε και λειτουργει.Οσο για την καμερα νομιζω στις ρυθμισεις θα εχει να το βγαλεις .Με το πισω αγγηγμα το κανει χωρις να ακουμπισει την οθονη.Πρεπει να το εχεις 2θηκες ενα με πισω αφη και ενα κανονικο.Αν λες το αλλο πας ρυθμισεις intelligent,smart somatosensory κσι επιλεγεις το desktop θα δεις και μετα κουνα το χερι στον αισθητηρα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...