Jump to content

blogging @ myphone.gr: Το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών! [POLL]


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιό είναι κατά την γνώμη σας το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών;  

906 members have voted

  1. 1. Ποιό είναι κατά την γνώμη σας το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών;

    • Motorola DynaTAC 8000X
      9
    • Nokia 808
      39
    • HTC HD2
      188
    • Samsung Galaxy S
      83
    • Nokia 3310
      316
    • HTC Dream
      9
    • Ericsson T28/T68
      164
    • Nokia Ν900
      67
    • Nexus One
      21
    • Blackberry 6210
      10


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 205
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

....ελα ρε παιδιά, μη τρελαθούμε τώρα που μου βγάζετε το 3310 σαν καλύτερο!!

Ηταν ενα απλο τηλέφωνο με μηδαμινές δυνατότητες.

Ανθεκτικό? Οκ, Nokia 5210 που ηταν και αδιάβροχο.

Απλα πούλησε πολλα εκατομμύρια κομμάτια επειδή ηταν φθηνό, οχι επειδή ηταν "το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών"!!

 

Νο 1? (so far..)

HTC HD2 που ειναι μοντέλο του 2009 και τρεχει ακόμα και σήμερα μια χαρα.

Πάρα πολυ καλη ποιότητα κατασκευής και μην ξεχνάμε πως εχει windows αλλα πολυ εύκολα παίρνει και android!

Στην ιδια θεση μπορεί να μπει και το iphone(2007)!

Link to comment
Share on other sites

Siemens SL45i και τα μυαλά στα κάγκελα. Ακόμα και σήμερα στέκεται.

Είσαι τεράστιος! Αυτό είχα στο μυαλό μου και εγώ μόλις είδα τον τίτλο.

Αλλά η επιλογή μόνο ενός είναι απίστευτα δύσκολη. Γιατί πολύ απλά δεν θα είναι ποτέ ένα και μοναδικό.

Από τα 10 της ψηφοφορία η ψήφος μου πάει στο HD2, αλλά με βαριά καρδιά. Η τριάδα μου είναι 3310/Τ68/HD2.

Επίσης από τα εκτός λίστας στα all time best of the best, εκτός του SL45i ανήκει για μένα και το T39m. Κορυφαίο απλά, και ελπίζω και τα δύο αυτά να τα δούμε σε επόμενη ψηφοφορία.

 

Άν και το avatar μου δηλώνει το κορυφαίο κινητό για μένα (μέχρι σήμερα).... λόγο απουσίας απο την λίστα, επέλεξα το ''μικρό'' αδερφάκι του T28!

Συμφωνώ απόλυτα όπως καταλαβαίνεις! Τ39m ιστορία!

 

....ελα ρε παιδιά, μη τρελαθούμε τώρα που μου βγάζετε το 3310 σαν καλύτερο!!

Ηταν ενα απλο τηλέφωνο με μηδαμινές δυνατότητες.

Ανθεκτικό? Οκ, Nokia 5210 που ηταν και αδιάβροχο.

Απλα πούλησε πολλα εκατομμύρια κομμάτια επειδή ηταν φθηνό, οχι επειδή ηταν "το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών"!!

 

Δεν είναι το κινητό αυτό καθεαυτό που μετράει πιστεύω, αλλά και η "επίδραση" που είχε στην ιστορία των κινητών γενικότερα. Το 3310 άφησε το σημάδι του πως να το κάνουμε. Με τα παιχνίδια του την σύνθεση ήχων κλήσης τα λογότυπα και τα εικονομηνύματα.

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Άν και το avatar μου δηλώνει το κορυφαίο κινητό για μένα (μέχρι σήμερα).... λόγο απουσίας απο την λίστα, επέλεξα το ''μικρό'' αδερφάκι του T28!

 

Συμφωνώ απόλυτα. Το κορυφαίο τηλέφωνο για μένα είναι το Τ39. Για αυτό κι εγω ψηφίζω τον πρόγονο Τ28. Ακόμα θυμάμαι τι σοκ είχα πάθει από το μέγεθος και την ομορφιά του, όταν το είχα πρωτοδεί στα χέρια κάποιου, 15-16 χρόνια πριν. Λίγο καιρό μετά το πήρα, όπως και το Τ39 μετά, τα οποία τα έχω ακόμα!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Hands down για μενα το HTC hd2 οσον αφορα το κομματι "smartphone",με το αμεσως επομενο να βρισκεται μιλια μακρια.

Αν και θεωρω αδικη την οποια συγκριση του με αλλα smartphones γιατι το hd2 ειναι μια κατηγορια απο μονο του.

Καμμια συσκευη δε μπορεσε να το πλησιασει ουτε για αστειο στη παραμετροποιηση που προσεφερε και προσφερει ακομα (!!!) και ισως ειναι ο λογος που η HTC και οι αλλες εταιριες εγκατελειψαν τετοιου ειδους projects..

Φανταστειτε πως θα ηταν η αγορα,αν το project htc hd2 ειχε υιοθετηθει απο τις εταιριες...θα επαιρνες ενα lumia και θα του περνουσες android η ενα note 3 και θα του περνουσες wm η meego η οτι αλλο υπηρχε σε λειτουργικο...

Θα γινοταν ΜΥΛΟΣ!!:lol:

 

Οσον αφορα το κομματι κινητο,το nokia 3310 ειναι ο απολυτος βασιλιας..;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

....ελα ρε παιδιά, μη τρελαθούμε τώρα που μου βγάζετε το 3310 σαν καλύτερο!!

Ηταν ενα απλο τηλέφωνο με μηδαμινές δυνατότητες.

Ανθεκτικό? Οκ, Nokia 5210 που ηταν και αδιάβροχο.

Απλα πούλησε πολλα εκατομμύρια κομμάτια επειδή ηταν φθηνό, οχι επειδή ηταν "το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών"!!

 

Νο 1? (so far..)

HTC HD2 που ειναι μοντέλο του 2009 και τρεχει ακόμα και σήμερα μια χαρα.

Πάρα πολυ καλη ποιότητα κατασκευής και μην ξεχνάμε πως εχει windows αλλα πολυ εύκολα παίρνει και android!

Στην ιδια θεση μπορεί να μπει και το iphone(2007)!

 

Πλάκα κάνεις ?? Μηδαμινές δυνατότητες ένα κινητό που έστελνε εικονομηνύματα, έπαιζε space impact με τις ώρες χωρίς να κοιτάς συμβατότητα στο store, πόσο τρώει από τη μπαταρία, που μπορούσες να έχεις το λογότυπο της εταιρείας μπροστά (θυμάμαι τότε που πρωτοβγήκε ήταν η εποχή που όλοι μας είχαμε cu για να κάνουμε call me back εν ώρα μαθήματος και στέλνοντας κενό μήνυμα στο 1252 (?) σου έστελνε η vodafone το λογότυπο της και είχες μπροστά (ακόμα το έχω!), να βάλεις διάφορες εικόνες, κινούμενη lock screen , φωτιζόμενα πλήκτρα αναλόγως το ringtone, δόνηση ίση με το σεισμό της Κεφαλλονιάς και άλλα πολλά ?? :X

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Σιγα παιδια. Οχι και καλυτερο κινητο το 3310. Απλα ηταν mainstream τοτε και τιποτα παραπανω.

Nα πουμε για το 7110 (κατι σαν το τωρινο Samsung Note) να το καταλαβω.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προσέθετα στη λίστα και το Nokia 5800, καθώς ήταν το πρώτο πραγματικά προσιτό smartphone, που δεν υπολειπόταν σε τίποτα του πολύ ακριβότερου ανταγωνισμού.

 

Από τη λίστα, ξεκάθατα θα ψήφιζα το hd2 αφού άνοιξε το δρόμο για τα σημερινά smartphones.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψήφισα το n900 της Nokia. Όποιος το πήρε στα χέρια του πιστεύω θα με καταλάβει. Κινητός υπολογιστής. Μακάρι να ξανά έβγαινε ένα τέτοιο με τα σημερινά δεδομένα(οθόνης και επεξεργαστή)
Link to comment
Share on other sites

Nokia 3310 ... επικό.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει από τη κατοχή μου κατά χρονολογική σειρά (κάποιες στιγμές είχα και 2 ταυτόχρονα) αρκετά τηλέφωνα και συγκεκριμένα τα : Ericsson GH768, Τ18s, Panasonic GD90, Νokia 6110, Nokia 7110, Ericsson T65, Nokia 5210, Nokia 3310, Νokia 3650, Motorola V180, Motorola L7, Nokia 6681, LG KU990 , Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson P1i, Nokia 6610i slide, Samsung Omnia 2 και τώρα Μotorola Moto G.

Τα θυμάμαι όλα, από κάθε ένα έχω και μια ανάμνηση, κάποια τα πούλησα για να πάρω τα μεταγενέστερα (τα περισσότερα), κάποια χαρίστηκαν σε αγαπημένα μου πρόσωπα (το T18s και το Nokia 7110) κάποια απεβίωσαν στα χέρια μου (το Νokia 3650) και κάποια παρατήθηκαν σε κάποιο συρτάρι, μέχρι την τελική τους απαξίωση (τα Νokia 3310 και 6610i).

 

Από όλα αυτά ως καλύτερα τηλέφωνα (δεν αναφέρομαι σε smartphones) στην δική μου ιστορία θεωρώ μακράν τα Nokia 6110 και Νokia 7110 από τα κλασικά τηλέφωνα και το Sony Ericsson K800i από τα μεταγενέστερα.

 

Ελπίζω να τροποποιηθεί η λίστα και με άλλα μοντέλα (οπότε θα περιμένω)

Edited by yiankap74_
Link to comment
Share on other sites

Το 3310 σαφως δεν ηταν το καλυτερο κινητο.

Ομως θα μεινει στην ιστορια,σαν την απολυτη "entry level" συσκευη..

Ηταν το πρωτο κινητο του πιτσιρικα..του μαθητη..αλλα και της μανας μας,του πατερα μας..του παππου,της γιαγιας..αλλα και δικο μας,οταν θελαμε να εχουμε ενα δευτερο για καρτοτηλεφωνο..;)

Αλλωστε αν δεν με απατα η μνημη μου,πρεπει να ηταν μεσα στα 3 πρωτα σε παγκοσμιες πωλησεις στην ιστορια της κινητης τηλςφωνιας..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα Ν900 γιατί δεν υπήρχε το Ν950 στη λίστα, ακόμα κι αν δε βγήκε στην αγορά. Ν9 με QWERTY! Aπλά WOW!!!
make love not work
Link to comment
Share on other sites

Από τη συγκεκριμένη λίστα θα ψηφίσω πολύ εύκολα και χωρίς δεύτερη σκέψη το 3310.

Καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών όμως για μένα είναι το 6600 :happy:

Link to comment
Share on other sites

Htc HD2, το κινητό με το 1gh (oem τιμή :D ) με την 512ram και όχι μόνο πήρε τα android αλλά χαλαρά το είχες και με dual-boot.

Είμαι σαφέστατα υποκειμενικός αλλά το LEO ήταν ένα πειραματόζωο-δάσκαλος για όποιον το είχε, φυσικά μέχρι και σήμερα δεν το έχω πουλήσει και φυσικά το ανοίγω για να του περνάω τις ίδιες εκδόσεις Android με το Nexus μου!

Με μια επιφύλαξη, είναι και το κινητό που καθιέρωσε το Sense της HTC!

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα το Ericsson T28. Τρομερή μπαταρία σε σχέση με τα nokia της εποχής, λεπτό και μικρό. Μεγάλη αδυναμία αυτό το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...