Jump to content

[Επίσημο] LG G Flex


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσο κι αν το αγαπάω αυτο το κινητό για πολλα πράγματα...ειναι ασυγχώρητο να μην πιανει καλο σήμα. δεν ειναι δυνατόν να ειμαι σε εξωτερικό χωρο και να εχω 1 κουτακι σημα cosmote και να μου λενε ολοι πως εχω το κινητο μου κλειστό. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!!!

Σήμα χάλια!!!!

Τεράστιο μειονέκτημα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οσο κι αν το αγαπάω αυτο το κινητό για πολλα πράγματα...ειναι ασυγχώρητο να μην πιανει καλο σήμα. δεν ειναι δυνατόν να ειμαι σε εξωτερικό χωρο και να εχω 1 κουτακι σημα cosmote και να μου λενε ολοι πως εχω το κινητο μου κλειστό. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!!!

Σήμα χάλια!!!!

Τεράστιο μειονέκτημα αυτο.

 

μήπως πρέπει να το κοιτάξεις με το service?

εγώ πάντως δεν έχω απολύτως κανένα θέμα εδώ και ένα δίμηνο.

μάλιστα μπορώ να πω πως έχει καλύτερο σήμερα από το G2 που είχα προηγουμένως (το οποίο βεβαίως βεβαίως επίσης δε φημίζεται για το καλό του σήμα).

πληροφοριακά το έχω μονίμως σε 3G (και όχι αυτόματο 2G/3G), έχω cosmote και μένω Αθήνα.

αλλά όπου και να έχω βρεθεί, δεν είχα ποτέ λιγότερο από 3 κουτάκια και ποτέ δεν έχω χάσει κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Η κοσμοτε πιστευω οτι φταιει μου τα εκανε και εμενα μεχρι που γυρισα σε βονταφον και τελος τα προβληματα.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα LG έχουν λίγο θέμα με το σήμα. Και το g3 είχε χαμηλότερη ισχύ από αλλά τηλέφωνα που είχα αλλά οι περισσότεροι λένε ότι το σήμα είναι αδύνατο λόγω του πολύ χαμηλού sar που έχουν οι συσκευές. Εγώ στην ζυγαριά πάντως λίγο χαμηλότερο σήμα ή ψητός εγκέφαλος θα διάλεγα το πρώτο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχα τεράστιο πρόβλημα με την cosmote στο σπίτι μου παρότι μένω σε ρετιρέ στην καρδιά της Θεσσαλονίκης. Κάποια στιγμή ωστόσο διορθώθηκε η κατάσταση. Με το flex δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα λήψης. Θα έλεγα μάλιστα ότι είναι καλύτερο από το xperia S που είχα προηγουμένως. Ρύθμιση δικτύου στο αυτόματο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδιά προσπάθησα 10αδες φορές να μπω σε boot mode με volume down και power , αλλά τίποτα... έχει κάποιο άλλο κόλπο?
:up:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Άσχετο, αλλά ας ασχοληθούμε και λίγο με την υπέροχη μπαταρία.

 

Τελευταία μέτρηση, με φόρτιση στο 9%:

Αναμονή 50:38 h

Κλήσεις 1:45 h

Οθόνη 7:40 h με κακή χρήση (internet μόνο με 3G, καθόλου WiFi), εκ των οποίων οι 2:20 farm heroes (ήταν μέρα με αρκετό ελεύθερο χρόνο!).

 

Δυστυχώς δεν έχω φωτογραφικό υλικό.

Την επόμενη φορά θα βάλω και screenshots.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχουμε μήπως κανένα νέο για κάποιο update?

 

Σε όλες τις επικοινωνίες που έκανα (LG Ελλάδας, Γερμανίας και International) όλοι μου είπαν ότι δεν έχουν επίσημη πληροφόρηση.

Αυτό έγινε πριν από 2,5 μήνες.

 

Ίσως αν επικοινωνούσα τώρα θα είχα μία οριστική (μάλλον αρνητική) απάντηση.

Αλλά δεν έχω κουράγιο να τους κυνηγάω πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε update ... Το εχει δοκιμασει κανενας ??

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε update ... Το εχει δοκιμασει κανενας ??

Τι update είναι μικρό?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι update είναι μικρό?

 

Μεεεχ, το εκανε καταλαθος, 4.4.2 ειναι ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Μεεεχ, το εκανε καταλαθος, 4.4.2 ειναι ...

Κατάλαβα...

Ειναι κρίμα πραγματικά που άφησαν αυτό υπέροχο τηλέφωνο στην μοίρα του.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος μου πουλάει 220 το g flex με ένα σημαδάκι αριστερά κάτω στο πλαστικό και ψήνομαι να το πάρω άγρια για δεύτερο.........μόνο που έχει τέτοια μπαταρία.....σαν δεύτερο θα το έχω γιατί έχω και το note 4......
Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος μου πουλάει 220 το g flex με ένα σημαδάκι αριστερά κάτω στο πλαστικό και ψήνομαι να το πάρω άγρια για δεύτερο.........μόνο που έχει τέτοια μπαταρία.....σαν δεύτερο θα το έχω γιατί έχω και το note 4......

 

Φιλε μου να το παρεις γιατι ειναι φοβερο κινητο. Οσο για τη μπαταρια φοβαμαι μην εχεις για δευτερο κινητο το note 4:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Να το πάρεις με χίλια... Το τηλέφωνο πραγματικά είναι διαμάντι. Πολύ γρήγορο και αυτονομία απίστευτη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα στο φόρουμ!

 

Μετά από 10 μήνες άψογης λειτουργίας εμφανίστηκε δυστυχώς πρόβλημα στο flex μου: η οθόνη δεν ανταποκρίνεται στο πάτημα σε μια στενή λωρίδα ακριβώς στο μέσο της. Προς το παρόν βολεύομαι με scroll up & down αλλά μάλλον πρέπει να το πάω στο σέρβις. Είχε κανείς σας παρόμοιο πρόβλημα? Πιστεύετε ότι θα χρειαστεί αλλαγή οθόνης (με τον αναπόφευκτο μεγάλο χρόνο αναμονής)? Καλύπτεται από την εγγύηση και που θα γίνει (αν γίνει) η αλλαγή? Μένω Θεσσαλονίκη. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
...Επειδή δεν γράφει κανείς. .....εμείς τι θα γίνει? ??? Θα γίνει απευθείας αναβάθμιση σε 6.01:p:p:X:D

Δυστυχώς από ότι φαίνεται αυτό το εξαιρετικό τηλέφωνο το παράτησαν από άποψη αναβαθμισεων... Μεγάλο φάουλ της LG...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδω λεει οτι θα το παρει σε 2η φαση http://techblog.gr/mobile/android-6-marshmallow-update-4576/ αν και φαινεται απιθανο κατι τετοιο Edited by toko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...