Jump to content

[Επίσημο] LG G Flex


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την εντυπωση οτι το doa εχει να κανει με την πολιτικη του καταστηματος κι οχι με το αν ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας ή EU.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω την εντυπωση οτι το doa εχει να κανει με την πολιτικη του καταστηματος κι οχι με το αν ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας ή EU.

 

Ναι αλλα τα καταστηματα αυτα δε προμηθευονται 500 1000 κομματια πχ,απο γερμανια,γαλλια,κλπες χωρες,οποτε ναι μεν εχουν doa μιας εβδομαδας να το επιστρεψεις αλλα αν δεν εχουν διαθεσιμο θα περιμενεις πχ αλλες 1 2 3 βδομαδες να παραλαβουν.Ενω η ελληνικη αντιπροσωπεια 99% θα στο αλλαξει αμεσα λογω διαθεσιμοτητας.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γειας παιδια ξερει μηπως κανεις τι τρεχει με αυτο το site απο που κανει εισαγωγες και ποσο αξιοπιστο ειναι ή μηπως ειναι καλυτερα να αγορασω την ιδια συσκευη 40 ευρω πιο πανω απο το tokinito.gr
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση απο την lg για το αν και ποτε θα λαβει ενημέρωση το g flex:

Προς απάντηση του ερωτήματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσαμε ότι δεν έχουμε λάβει ακόμη κάποια σίγουρη ημερομηνία αναβάθμισης του λογισμικού android στην έκδοση Lollipop για το μοντέλο G Flex. Επίσης, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι κάθε αναβάθμιση που ανακοινώνεται από το εργοστάσιο αφορά συγκεκριμένες εκδόσεις του ιδίου μοντέλου, οι οποίες έχουν εισαχθεί από την εκάστοτε αντιπροσωπεία. Βρισκόμαστε σε αναμονή για νεότερη ενημέρωση το συντομότερο δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση απο την lg για το αν και ποτε θα λαβει ενημέρωση το g flex:

Προς απάντηση του ερωτήματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσαμε ότι δεν έχουμε λάβει ακόμη κάποια σίγουρη ημερομηνία αναβάθμισης του λογισμικού android στην έκδοση Lollipop για το μοντέλο G Flex. Επίσης, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι κάθε αναβάθμιση που ανακοινώνεται από το εργοστάσιο αφορά συγκεκριμένες εκδόσεις του ιδίου μοντέλου, οι οποίες έχουν εισαχθεί από την εκάστοτε αντιπροσωπεία. Βρισκόμαστε σε αναμονή για νεότερη ενημέρωση το συντομότερο δυνατό.

 

Τραγική αντιμετώπιση από την LG στην ουσιαστικά περσινή της ναυαρχίδα...

Link to comment
Share on other sites

Τραγική αντιμετώπιση από την LG στην ουσιαστικά περσινή της ναυαρχίδα...

 

Φιλε μου τι να πω. Εγω οσο και να μου αρεσει το τηλ που πραγματικα ειναι παρα πολυ καλο , ψιλοξενερωσα με το θεμα update lolipop και οτι δεν υπαρχει delevopment να παιξω λιγο μαζι του με διαφορες εκδοσεις android οπως cyanogen κτλ.

Με βλεπω να το πουλαω μονο και μονο γι αυτο τον λογο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τι να πω. Εγω οσο και να μου αρεσει το τηλ που πραγματικα ειναι παρα πολυ καλο , ψιλοξενερωσα με το θεμα update lolipop και οτι δεν υπαρχει delevopment να παιξω λιγο μαζι του με διαφορες εκδοσεις android οπως cyanogen κτλ.

Με βλεπω να το πουλαω μονο και μονο γι αυτο τον λογο.

Εγώ ήδη το πούλησα και πήγα σε g3 32gb...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο θελω και γω.

 

Είμαι ήδη σε lollipop εργοστασιακή που την πέρασα μέσω ΟΤΑ φαντάσου εδώ και 1 βδομάδα...Ναι ξέρω ακούγεται διαστημικό σε σχέση με το παρατημένο Flex...Και επιτέλους βγάζω νυχτερινές φωτογραφίες και δεν χρειάζεται να έχω σε τρίποδο το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η έλλειψη development Δεν είναι λόγος αλλαγής. Το έχω ευχαριστηθεί όσο κανένα άλλο κινητό και έχουν περάσει αρκετά από τα χέρια. Θα έρθει πιστεύω η lollipop απλά όχι σύντομα ..
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους σας.

Εδώ και 2 βδομάδες έχω το G Flex στην κατοχή μου και θα ήθελα με τη σειρά μου να μοιραστώ μερικές απόψεις.

Το κινητό αγοράστηκε απο κατάστημα στην Ελλάδα περίπου 350€ με 2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπίας

Βασικά είναι ενα κινητό που εντυπωσιάζει και σε κερδίζει με τη πρώτη ματιά.

Σε ενα 6 ιντσο κινητό η υψηλή ανάλυση δεν πιστεύω οτι προσφέρει κάτι περισσότερο μιας και η ανάλυση που εχει

σε συνδιασμό με την ποιότητα χρωμάτων και τη φωτεινότητα είναι άκρως ικανοποιητική (ειδικά αν δεν εχει συνιθισει κάποιος τις μεγάλες αναλυσεις) Εγκατέστησα το antutu και στην αρχή έπιασε τα 44000 τώρα μετά απο εγκαταστάσεις και κάμποση λειτουργία πίανει λιγο κατω απο τα 40000.

Η μπαταρία του είναι όντως κάτι το εντυπωσιακό για μια τέτοια συσκευή , με μόνιμη σύνδεση wifi , videos, τηλεφωνήματα κτλ κτλ οριακα μεν αλλά τις 2 μέρες τις αντέχει. Φυσικά ο Χρόνος θα δείξει κατα πόσο αυτη η αντοχή θα χει και διάρκεια.

Προσωπικά η έκδοση 4.4.2 δεν με χαλάει και ότι καινουριο θέλει ας έρθει. δειχνει σταθερή όμως και δε σε προβληματίζει καθόλου.

Αυτό που με εντυπωσίασε ήταν το GPS. Εγκατέστησα το Igo και μέσα στο σπίτι κλειδώνει μέσα σε 5 δευτερόλεπτα 6 δορυφόρους.

Πιό εντυπωσιακή δε ειναι η φωτεινότητα της συσκευης οταν το έβαλα στο παρμπριζ με τον ήλιο να χτυπάει κάθετα. Διάβαζα τις πληροφορίες εν κινήσει απροβλημάτιστα.

Δοκίμασα και μερικά παιχνίδια π.χ BIA3, Real Racing... χωρις κανένα "σπάσιμο" δε ξέρω κι ολας αν υπάρχουν "ζορικα" games δεν πολυασχολούμαι αλλά στο τόσο που είδα δεν παρατηρησα το παραμικρό πρόβλημα.

Έρχομαι τώρα στο θέμα video + camera που εδώ χωράει λιγη κουβέντα γιατι διάβασα πολλα και διάφορα...

Ασχολούμαι και επαγγελματικά με το θέμα video φωτογραφία, και έιχα και μέτρο σύγκρισης και έχω να πω τα εξής:

Δεν έβαλα κάποια extra εφαρμογή, άφησα τις εργοστασιακές. Η φωτογραφική μηχανή σε κατάσταση καλού φωτισμού τα σπάει. Σε χαμηλό φωτισμό δεν τρελαίνεσαι κιολας. ζωντανα χρώματα καλή ευκρύνεια. δεν ειμαι φωτογράφος του κινητού αλλά με αφήνει ικανοποιημένο το αποτέλεσμα. θα ήθελα το κλείστρο να είναι ένα κουμπάκι στο πλάι της συσκευης, τα πίσω κουμπιά βολέυουν σε selfies όμως Η ελλειψη σταθεροποιητή ίσως είναι εμφανής για όσους δεν μπορούν να το κρατήσουν πολύ σταθερα.

Το video είναι το κάτι άλλο! μέχρι τα 1920χ1080 στα 30 fps υπάρχει σταθεροποιητής (τωρα πως γινεται να υπάρχει στο video και οχι στην φωτογραφική.... δεν το κατάλαβα)

υπάρχει δυνατότητα 1920χ1080 στα 60fps κάτι που χρησιμοποιώ έδω και 2 βδομάδες και με αφήνει απόλυτα ικανοποιημένο. Τα 60 fps ισορροπούν το θέμα των κραδασμών μιας και το vιdeo ειναι πιο απαλό και δείχνει επαγγελματικό, Το μόνο θεμα με τα 60 fps είναι οτι στη επεξεργασία (χρησιμοποιώ το Premiere) δεν αποδίδεται όπως θα πρεπε, με απλα λογια τραβας video μονο για το κινητό σου και το pc. Έχω μια CANON 6D με φακό f2 και τράβηξα δίπλα δίπλα το ίδιο θέμα. Το αποτέλεσμα του LG είναι πολύ εντυπωσιακό. Είμαι έτοιμος να παραγγείλω tripod mount για να μπορώ να το αφήνω να τραβάει κάπου σταθερά.

Δοκίμασα και την εγραφή σε UHD 3840x2160 εντάξει... δεν είναι gopro... αλλα δεν υπάρχει και λόγος για τέτοιες εγγραφες...κανείς μας δεν έχει τέτοιες τηλεοράσεις (ακόμα)

Τέλος αφησα το θέμα το ήχου και εδω θα πω οτι περιμενα περισσότερα. Σε κλειστό χώρο έχει καλή απόδοση και ποιότητα, Σε ανοιχτό χώρο δυσκολεύεσαι να το ακούσεις ( ευτυχώς εχει δυνατη δονηση) περιμενα περισσότερη ένταση...

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. η Οθόνη και η ταχυτητα απόκρισης αφήνουν τον αγοραστή ικανοποιημένο, Η αίσθηση στο χέρι είναι κάτι πέρα απο κάθε φαντασια. Το κυρτό σχήμα εξυπηρετεί αφάνταστα τόσο στη θεαση όσο και στο κράτημα.

Γι όσους θελουν κινητό που να ξεχωρίζει και σε σχετικά χαμηλή τιμη το συνιστώ! κάνει να μοιάζει το iphone 6 plus ....γατάκι ;)

Ευχαριστώ για την υπομονη σας να με διαβάσετε...

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ οντως ειναι παρα πολυ καλο και πολυ γρηγορο και συμφωνω σε οτι ειπες.

Δυο πραγματα ομως με χαλανε. Το πρωτο η ελειψη delevopment και το αλλο εχει να κανει με την οθονη. Ασ πουμε αν ετσι για δοκιμη βαλεις να παιξεις sudoku που εχει καθετες και οριζοντιες γραμμες και αφησεις το κινητο κανα 10λεπτο ανοιχτο μολις βγεις απο το παιχνιδι θα παρατηρησεις οτι οι γραμμες απο το sudoku θα εξακολουθουνε να φαινονται και θα σβησουν μετα απο κανα 10λεπτο.

Αυτο που λεω ειναι δοκιμασμενο σε 4 gfex ως τωρα απο μερια μου και ειναι λογω οτι η οθονη ειναι πλαστικη και οταν ζεσταθει αργει να σβηστει το αποτυπωμα. Ο Vlasismiriagos μου ειχε πει οτι αυτο γινοτανε και στο Note 3 που ειχε.

Link to comment
Share on other sites

Δυο πραγματα ομως με χαλανε. Το πρωτο η ελειψη delevopment και το αλλο εχει να κανει με την οθονη. Ασ πουμε αν ετσι για δοκιμη βαλεις να παιξεις sudoku που εχει καθετες και οριζοντιες γραμμες και αφησεις το κινητο κανα 10λεπτο ανοιχτο μολις βγεις απο το παιχνιδι θα παρατηρησεις οτι οι γραμμες απο το sudoku θα εξακολουθουνε να φαινονται και θα σβησουν μετα απο κανα 10λεπτο.

Αυτο που λεω ειναι δοκιμασμενο σε 4 gfex ως τωρα απο μερια μου και ειναι λογω οτι η οθονη ειναι πλαστικη και οταν ζεσταθει αργει να σβηστει το αποτυπωμα. Ο Vlasismiriagos μου ειχε πει οτι αυτο γινοτανε και στο Note 3 που ειχε.

Αρα αφου συμβαινει και σε αλλη κορυφαια μαλιστα συσκευη, δεν ειναι μειονεκτημα αποκλειστικα του flex

Link to comment
Share on other sites

Το g3 πέρασε από τα χέρια μου δεν πιάνει μια μπροστά στο flex σε θέματα οθόνης κόλλαγε τα widget αργούσε κτλ.το έδωσα πήρα σαν δεύτερο το moto g και έχω ένα πολύ φθηνότερο τηλ. που δεν μασάει τίποτα.Το flex είναι μοναδικό δεν το αλλάζω με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Συγγενικο μου προσωπο θελει να το παραγγειλει. Εκανα ενα γρηγορο ψαξιμο για tempered glass και δεν βρισκω τιποτα ομως για το συγκεκριμενο. 1 στο ebay βρηκα που ηθελε γυρω στα 20$ μεταφορικα. Καμια βοηθεια? Επισης μιας και δεν το εχουν πολλα σκρουτζομαγαζα και απο αυτα που το εχουν δεν εχω παρει ποτε τιποτα καποια εμπειρια θα ηταν χρησιμη :)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έχω να πω. Είναι πολύ καλό και δεν έχει πουλήσει πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε screen protector και καλή θήκη. Λόγω καμπυλης δύσκολα θα προσγειωθει με την οθόνη εάν σου πέσει....

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έχω να πω. Είναι πολύ καλό και δεν έχει πουλήσει πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε screen protector και καλή θήκη. Λόγω καμπυλης δύσκολα θα προσγειωθει με την οθόνη εάν σου πέσει....

 

Screen protector αν δεν ειναι γυαλι δεν λεει. Θα πω να βαλει μια θηκη που να καλυπτει και την οθονη...και να προσεχει λιγο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Screen protector αν δεν ειναι γυαλι δεν λεει. Θα πω να βαλει μια θηκη που να καλυπτει και την οθονη...και να προσεχει λιγο :lol:

Έτσι έκανα και εγώ.

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα παίδες βάλτε με και εμένα στη λίστα με τους κατόχους του υπέροχου G flex. Μόλις το πήρα αλλά απ'οτι βλέπω μάλλον είμαι από τους άτυχους και μου έκατσε συσκευή με ghosting. Δεν το βλέπω παντού αλλά το βλέπω και γενικά η οθόνη μου φαίνεται λίγο μυστήρια και κάπως σκοτεινή αν και το έχω στο τερμα. Τι μου προτείνετε να κάνω το πήρα σήμερα καινούριο από σκρουτζομαγαζο. Ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά το g flex εσείς που το έχετε με καταλαβαίνεται και οφείλω και ένα ευχαριστώ γιατί όλες οι απαντήσεις που έδωσαν εδώ στο θρεντ τα παιδιά με βοήθησαν πολύ στην αγορά
Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...