Jump to content

[Επίσημο] LG G Flex


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, πριν απο 2 εβδομάδες περίπου έστειλα μήνυμα στην εταιρία για το αν η συσκευή θα λάβει ενημέρωση και μου είπαν πως δεν έχουν λάβει ακομα Ενημέρωση απο τα κεντρικά.

Οπότε ακόμα άγνωστο το αν και ποτε θα παρει lollipop.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, πριν απο 2 εβδομάδες περίπου έστειλα μήνυμα στην εταιρία για το αν η συσκευή θα λάβει ενημέρωση και μου είπαν πως δεν έχουν λάβει ακομα Ενημέρωση απο τα κεντρικά.

Οπότε ακόμα άγνωστο το αν και ποτε θα παρει lollipop.

Ντροπή απλά...η ουσιαστικά, ναυαρχίδα της εταιρίας για πέρυσι να μην αναβαθμιστεί...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι θα την παρει μιας και την εχουν δωσει στο G2 αλλα και να μην μας την δωσουν το κινητο απλα πυροβολαει δεν με πολυενδιαφερει προσωπικα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

Ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά της εν λόγο συσκευής. Αλλά θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος για το ghosting. Τα "φαντάσματα" των γραμμάτων παραμένουν για πάντα στην οθόνη η μετά από λίγο χρόνο εξαφανίζονται? (fade out)

Επίσης βρήκα το κινητό στο skroutz και ξεκινάει από τα 310. Είναι φυσιολογική τιμή για το συγκεκριμένο η θα πουλάνε κανένα ελλατωματικό μοντέλο με τις συγκεκριμένες τιμές?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια!:)

Panasonic GD87 -- Nokia7600 -- Motorola RAZR V3 -- Motorola V360 -- SE W610i -- LG KC550 -- SE Aino - SE NeoV -- LG G Flex
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τοσο το πηρα πριν ενα διμηνο παρτο με κλειστα τα ματια οσο για την οθονη εμενα δεν μου το παρουσιασε το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Περήφανος κάτοχος του κινητού και εγώ πλέον!

To ghosting είναι σχεδόν ανύπαρκτο..σε πόλυ λίγες και συγκεκριμένες περιπτώσεις υπάρχει..Εάν δεν το ήξερα σαν πρόβλημα δεν θα το είχα προσέξει καν! Εκ πρώτης ματιάς το κινητό σπέρνει!

Panasonic GD87 -- Nokia7600 -- Motorola RAZR V3 -- Motorola V360 -- SE W610i -- LG KC550 -- SE Aino - SE NeoV -- LG G Flex
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση...εάν το στείλω στο service το φτιάχνουν το θέμα του ghosting?
Panasonic GD87 -- Nokia7600 -- Motorola RAZR V3 -- Motorola V360 -- SE W610i -- LG KC550 -- SE Aino - SE NeoV -- LG G Flex
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση...εάν το στείλω στο service το φτιάχνουν το θέμα του ghosting?

Προσωπικα δυο που ειχα παρει απο eshop και ειχανε ghosting μου τα αντικαταστησανε σε DOA. Απλα πρεπει να τους εξηγησεις το ακριβως κανει και πως θα το δουνε.

Link to comment
Share on other sites

Tι συμφέρει πιο πολύ να χρησιμοποιήσω το DOA η να το στείλω στο service?

Διότι από το DOA δεν ενδέχεται και η καινούργια η συσκευή που θα έρθει να έχει και αυτή το θέμα του ghosting?

Επισης καπου διαβασα οτι ειναι default "ελλατωμα" των POLED...ισχυει κατι τετοιο?

Edited by Sarriman
Panasonic GD87 -- Nokia7600 -- Motorola RAZR V3 -- Motorola V360 -- SE W610i -- LG KC550 -- SE Aino - SE NeoV -- LG G Flex
Link to comment
Share on other sites

Tι συμφέρει πιο πολύ να χρησιμοποιήσω το DOA η να το στείλω στο service?

Διότι από το DOA δεν ενδέχεται και η καινούργια η συσκευή που θα έρθει να έχει και αυτή το θέμα του ghosting?

Επισης καπου διαβασα οτι ειναι default "ελλατωμα" των POLED...ισχυει κατι τετοιο?

Οχι δεν ισχυει διοτι το δευτερο που ειχα παρει ητανε Ελληνοκοτατο και σφραγισμενο και ειχε θεμα.

Προσωπικα θα χρησιμοποιουσα οπως καθ εκανα doa και στις δυο περιπτώσεις και μετα ηρθε αψεγαδιαστο. Αν μου τυχαινε παλι τοτε θα ημουνα για service αναγκαστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια!! Γενικα μου αρεσει τρομερα το κινητο αλλα εχω ξενερωσει με αυτο!
Panasonic GD87 -- Nokia7600 -- Motorola RAZR V3 -- Motorola V360 -- SE W610i -- LG KC550 -- SE Aino - SE NeoV -- LG G Flex
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια!! Γενικα μου αρεσει τρομερα το κινητο αλλα εχω ξενερωσει με αυτο!

Ειναι το μονο πραγμα που πρεπει να γλιτώσεις. Αλλιως ειναι πυραυλος. Απο τα πιο smooth κινητα που εχω δοκιμασει. Και δεν ειναι λιγα. Ο λογος που το εδωσα ειναι οτι δεν εχει development και είμαι flashmaniac. Τωρα εχω τοG3 αλλα σε smooth το Flex ητανε καλυτερο. Ειδικά σε μπαταρια. Αλλα σε κάμερα τι G3 δινει ρέστα

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα για DOA και ο θεός βοηθός!
Panasonic GD87 -- Nokia7600 -- Motorola RAZR V3 -- Motorola V360 -- SE W610i -- LG KC550 -- SE Aino - SE NeoV -- LG G Flex
Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω κι εγώ ένας νέος πανευτυχής κάτοχος του Flex, με 309€ μόλις από skroutzoμαγαζο! Έρχομαι από LG Nexus 5 και μπορώ να πω πως το Flex είναι μαγεία και με μπαταρία που παθαίνεις πλάκα!!

 

Η δική μου έκδοση είναι μοντέλο Πορτογαλίας (PRT) και δυστυχώς δεν βλέπει την OTA update σε Kit Kat (εδώ και μία εβδομάδα).

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορέσει να δει την Kit Kat Over the Air?? (ή πρέπει αναγκαστικά να πάω στην λύση LG Flash Tool που έχει αναφερθεί από φίλο σε προηγούμενο post για να κάνω update). Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας.

Ο καλύτερος τρόπος για να αποφύγεις έναν πειρασμό , είναι... να ενδωσεις σε αυτόν.
Link to comment
Share on other sites

Βαλτο με Flashtool. Καλυτερα ειναι.

 

Βαλε το imei σου εδω http://lg-firmware-rom.com

και κατεβασε το τελευταιο της συσκευης σου

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Βαλτο με Flashtool. Καλυτερα ειναι.

 

Βαλε το imei σου εδω http://lg-firmware-rom.com

και κατεβασε το τελευταιο της συσκευης σου

 

Σ ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια! Θα το δοκιμάσω

Ο καλύτερος τρόπος για να αποφύγεις έναν πειρασμό , είναι... να ενδωσεις σε αυτόν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

ήθελα να ρωτήσω αν στο κινητό χρησιμοποιείται κάποια εφαρμογή για ως antivirus ή για να τρέχει πιο γρήγορα.

Το android δεν χρειαζεται antivirus.

Αυτα καθυστερουν πιο πολυ το λειτουργικο ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά υπάρχει κάποια ενημέρωση για lollilop?

Όχι φυσικά...

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά...

Ευχαριστώ! Ξέρουμε γενικά αν θα πάρει ή είναι σίγουρο ότι θα πάρει απλά δεν ξέρουμε το πότε?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Ξέρουμε γενικά αν θα πάρει ή είναι σίγουρο ότι θα πάρει απλά δεν ξέρουμε το πότε?

Τίποτα δεν είναι σίγουρο φίλε μου δυστυχώς...κανονικά δεν θα έπρεπε καν να συζητάμε τηλέφωνο 900 ευρώ αρχικής τιμής, και ενός χρόνου συσκευή, για το αν θα πάρει την lollipop αλλά δυστυχώς η LG δεν σεβάστηκε καθόλου αυτός που την εμπιστεύτηκαν και της τα ακούμπησαν...καμιά ενημέρωση δεν υπάρχει ούτε για το πότε, ούτε για το αν την πάρει πότε. ΔΥΣΤΥΧΏΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...