Jump to content

[Note 3] Φωτογραφίες & Βίντεο


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πωωωωωωωω.....ζημια. Φοβερες οι περισσοτερες φωτογραφιες.Πεσε ρε ρημαδι κανα 50ευρω...:mad:

 

Στο σκρουτς αυξηθηκε η τιμη του παντως κανα 14ρι ευρω, στο bestprice λιγο φθηνοτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 245
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oι photos την μερα ειναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ε Σ ...

 

το βράδυ με χαλανε λιγο ...ειδικα με φλας ..."δυσκολεύομαι" να πετυχω σωστο αποτελεσμα οταν με τα 2 προηγούμενα note δεν ειχα θεμα ...

(ωρες ωρες μου φαινεται σαν να μην εστιαζει με την μια ....)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια και μενα δε μπορει να μου εστιασει στο macro... Θελει καμια ρυθμιση??? Το βλεπω που ετσιαζει καλα και μετα χανει την εστιαση και μου τις βγαζει θολες... Επισης, οταν ρυθμιζω το βιντεο στο "ομαλη κινηση" καθε φορα που βγαινω απο την εφαρμογη και ξαναμπαινω πρεπει να το ξαναρυθμισω... Ειναι λογικο αυτο??

Μην κουράζεσαι άδικα φίλε μου.Το macro στο Note 3,πολύ απλά ΔΕΝ λειτουργεί.

Tόσο με το software της Samsung όσο και με οποιοδήποτε άλλο apk.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το macro,αρκεί να πατήσεις με το δάχτυλο στο σημείο που θέλεις να εστιάσεις
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το macro,αρκεί να πατήσεις με το δάχτυλο στο σημείο που θέλεις να εστιάσεις

 

γενικα δεν ειχαμε τετοια θέματα πριν .....

χωρις "δάχτυλο" εστίαζε σωστα τα παντα .......ασπρες μαύρες βραδινές κτλ .......

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το macro,αρκεί να πατήσεις με το δάχτυλο στο σημείο που θέλεις να εστιάσεις

Το έχεις ξαναγράψει λίγο πιο πάνω.

Καλώς ή κακώς σε ένα εξειδικευμένο τεχνολογικό φόρουμ-σαν το myphone-θεωρώ ότι τα μέλη του γνωρίζουν ότι το τηλέφωνο εστιάζει με το πάτημα του δάχτυλου στο σημείο που θέλουν να εστιάσουν.

Λες να μην το έχει δοκιμάσει κανείς από όλους όσους γράφουν οτι το τηλέφωνο ΔΕΝ μπορεί να τραβήξει macro φωτογραφίες;

Όχι με πάτημα,ούτε με το να σπάσεις το δάχτυλό σου από την πίεση δεν εστιάζει.

 

Υ.Γ.

Θεωρώ ότι γνωρίζεις ποιά είναι η macro φωτογραφία.

Y.Γ.2

Γκούγκλαρε "Note 3 macro" για να μην σου πω "Note 3 macro problem" και με πεις προκατειλημμένο.

Edited by autokinitakias
Link to comment
Share on other sites

Γενικά παντως και για μενα το 2 ειχε καλυτερα αποτελεσματα σε χαμηλες συνθηκες φωτισμου.

 

συμφωνω.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχεις ξαναγράψει λίγο πιο πάνω.

Καλώς ή κακώς σε ένα εξειδικευμένο τεχνολογικό φόρουμ-σαν το myphone-θεωρώ ότι τα μέλη του γνωρίζουν ότι το τηλέφωνο εστιάζει με το πάτημα του δάχτυλου στο σημείο που θέλουν να εστιάσουν.

Λες να μην το έχει δοκιμάσει κανείς από όλους όσους γράφουν οτι το τηλέφωνο ΔΕΝ μπορεί να τραβήξει macro φωτογραφίες;

Όχι με πάτημα,ούτε με το να σπάσεις το δάχτυλό σου από την πίεση δεν εστιάζει.

 

Υ.Γ.

Θεωρώ ότι γνωρίζεις ποιά είναι η macro φωτογραφία.

Y.Γ.2

Γκούγκλαρε "Note 3 macro" για να μην σου πω "Note 3 macro problem" και με πεις προκατειλημμένο.

 

γενικα κατι δεν παει καλα με το note 3 ...φιλε μου ......

 

δεν ξερω μερα μαμαει .....αν πεσει ο ηλιος θελεις πανω απο μια προσπάθεια για ενα "καλο" αποτελεσμα ...

πραγμα που με τα αλλα 2 note δεν ειχες ...

 

εκει εβγαζες photo και εστίαζε με το πρωτο δαχτυλο .....εδω χμμμμμ θελει και δευτερο ....θα το κανει σωστα στο τελος αλλα οχι με "ανεση".....

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις ξαναγράψει λίγο πιο πάνω.

Καλώς ή κακώς σε ένα εξειδικευμένο τεχνολογικό φόρουμ-σαν το myphone-θεωρώ ότι τα μέλη του γνωρίζουν ότι το τηλέφωνο εστιάζει με το πάτημα του δάχτυλου στο σημείο που θέλουν να εστιάσουν.

Λες να μην το έχει δοκιμάσει κανείς από όλους όσους γράφουν οτι το τηλέφωνο ΔΕΝ μπορεί να τραβήξει macro φωτογραφίες;

Όχι με πάτημα,ούτε με το να σπάσεις το δάχτυλό σου από την πίεση δεν εστιάζει.

 

Υ.Γ.

Θεωρώ ότι γνωρίζεις ποιά είναι η macro φωτογραφία.

Y.Γ.2

Γκούγκλαρε "Note 3 macro" για να μην σου πω "Note 3 macro problem" και με πεις προκατειλημμένο.

Αδερφέ επειδή έχει κουβεντιαστει εκτεταμενα το θεμα με τις φωτο του note 3 και δεν λέει να το ξαναπιάσουμε απο την αρχη,να σου πω μονο οτι μοντελα πρωτων παρτιδων τα οποία πωλούνται ακόμη και σήμερα από ξεστοκαρισματα,είχαν θέμα με την καμερα ενώ η πλειοψηφια των μεταγενεστερων παρτιδων δεν ειχε.Μια χαρά γνωρίζω το macro και το οτιδήποτε αφορά τις φώτο (και όχι μόνο,μάλλον εισαι νεος εδω αλλιώς δεν θα μου την έκανες αυτή την ερώτηση) και σου λεω οτι τα δυο δικα μου έχουν υποδειγματικο macro και βγαζουν και Καλές βραδυνές.Έχουμε ανεβάσει και συγκρίνει κατά καιρούς πολλές φώτο και έχει αποδειχθει ολο αυτό που σου περιέγραψα πριν .Το να googlαρω για να μου βγάλει αποτελέσματα χρηστών που εχουν μοντέλο με πρόβλημα στην κάμερα δεν μου λέει απολύτως τίποτα.Θα σου προτεινα να τσεκαρεις το κινητό σου με κάποιο νεότερης παραγωγής γατί όπως καταλαβαίνω από τα γραφόμενα σου, το. ..έχει το θεματακι του.

 

 

Edit @Manossef επειδή υπάρχει και ένα note 2 ακόμη στο σπίτι, αν δεις βραδυνές μεταξύ αυτού και των note 3 (επειδή εχω κάνει εκτεταμένες συγκρίσεις) σε χαμηλό φωτισμό οι διαφορές τους είναι μεγάλες και σε πολλές περιπτώσεις μάλιστα πολύ χτυπητές , υπέρ του note 3 πάντα,αρκεί βέβαια να μην έχει θέμα με την καμερα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Για το macro εννοείται ότι δεν πάμε να κολλήσουμε τον φακό στο αντικείμενο, έτσι? Χρειάζεται μια απόσταση 10 cm.Αυτό υπάρχει και στις οδηγίες τις dslr μου.. :p
Link to comment
Share on other sites

Για το macro εννοείται ότι δεν πάμε να κολλήσουμε τον φακό στο αντικείμενο, έτσι? Χρειάζεται μια απόσταση 10 cm.Αυτό υπάρχει και στις οδηγίες τις dslr μου.. :p

Πες τα ρε Αχιλλέα :)

Link to comment
Share on other sites

Για το macro εννοείται ότι δεν πάμε να κολλήσουμε τον φακό στο αντικείμενο, έτσι? Χρειάζεται μια απόσταση 10 cm.Αυτό υπάρχει και στις οδηγίες τις dslr μου.. :p

10cm και το λες macro???:lol::lol::lol:

Τεσπά,βαριέμαι να τραβήξω ένα βιντεάκι με την προσπάθεια εστίασης macro του Note 3 από την μιά και του S3 από την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ επειδή έχει κουβεντιαστει εκτεταμενα το θεμα με τις φωτο του note 3 και δεν λέει να το ξαναπιάσουμε απο την αρχη,να σου πω μονο οτι μοντελα πρωτων παρτιδων τα οποία πωλούνται ακόμη και σήμερα από ξεστοκαρισματα,είχαν θέμα με την καμερα ενώ η πλειοψηφια των μεταγενεστερων παρτιδων δεν ειχε.Θα σου προτεινα να τσεκαρεις το κινητό σου με κάποιο νεότερης παραγωγής γατί όπως καταλαβαίνω από τα γραφόμενα σου, το. ..έχει το θεματακι του.

 

Mε βάση τα παραπάνω,πήγα λοιπόν σήμερα το πρωί στη SMARTEC στο Χαιδάρι,αναφέροντας πρόβλημα στο macro της κάμερας του κινητού.Αφού τους έδειξα τι εννοώ-όπου η κάμερα δεν μπορούσε να εστιάσει με τίποτα κοντά-δέχθηκαν να προχωρήσουν σε αντικατάστασή της.

Ιδού και το δελτίο:

http://s27.postimg.org/ii4s3xgn7/20141105_180633.jpg

Mετά από καμία ώρα περίπου,παρέλαβα το τηλέφωνο,κάνοντας τη βλακεία να μην κάνω έλεγχο.

Αποτέλεσμα.

Μία από τα ίδια!!!Η κάμερα δεν εστιάζει με τίποτα κοντά.

Συμπέρασμα:Είτε το τηλέφωνο είναι από τις πρώτες παρτίδες,είτε νεότερο,ένα και το ίδιο.

Και με τη βούλα πλέον και όχι λόγια του αέρα.

Με τις υγείες μου.

Edited by autokinitakias
Link to comment
Share on other sites

Mετά από καμία ώρα περίπου,παρέλαβα το τηλέφωνο,κάνοντας τη βλακεία να μην κάνω έλεγχο.

Αποτέλεσμα.

Μία από τα ίδια!!!Η κάμερα δεν εστιάζει με τίποτα κοντά.

Συμπέρασμα:Είτε το τηλέφωνο είναι από τις πρώτες παρτίδες,είτε νεότερο,ένα και το ίδιο.

Και με τη βούλα πλέον και όχι λόγια του αέρα.

Με τις υγείες μου.

 

 

Φιλε μου δε θελω να σε στεναχωρήσω αλλα.... με το νοτελι 3 εχω παρει εκπληκτικά αποτελεσματα και σε μερα και σε νύχτα με φλας... ΚΑΙ ναι κ με κοντινη εστίαση που κανει αυτόματη.. αλλα κ με το δαχτυλο οταν παταω που θελω να βγαλει... κιτ κατ δεν εχω παρει ακομα κ γενικα καμια αναβαθμιση κ ειναι το μονο παραπονο που εχω απο το εργαλειο ... οποτε η εσυ εισαι παραλογος.. που δεν το πιστεύω... η ετυχες σε ελαττωματική παρτίδα??:X

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Mετά από καμία ώρα περίπου,παρέλαβα το τηλέφωνο,κάνοντας τη βλακεία να μην κάνω έλεγχο.

Αποτέλεσμα.

Μία από τα ίδια!!!Η κάμερα δεν εστιάζει με τίποτα κοντά.

Συμπέρασμα:Είτε το τηλέφωνο είναι από τις πρώτες παρτίδες,είτε νεότερο,ένα και το ίδιο.

Και με τη βούλα πλέον και όχι λόγια του αέρα.

Με τις υγείες μου.

 

 

Φιλε μου δε θελω να σε στεναχωρήσω αλλα.... με το νοτελι 3 εχω παρει εκπληκτικά αποτελεσματα και σε μερα και σε νύχτα με φλας... ΚΑΙ ναι κ με κοντινη εστίαση που κανει αυτόματη.. αλλα κ με το δαχτυλο οταν παταω που θελω να βγαλει... κιτ κατ δεν εχω παρει ακομα κ γενικα καμια αναβαθμιση κ ειναι το μονο παραπονο που εχω απο το εργαλειο ... οποτε η εσυ εισαι παραλογος.. που δεν το πιστεύω... η ετυχες σε ελαττωματική παρτίδα??:X

 

Ούτε εγώ θέλω να σε στεναχωρήσω , αλλά και στο δικο μου το 3άρι αλλά και στα δύο Νεο που πέρασαν από τα χέρια μου, τα αποτελέσματα είναι τραγικά. Δοκίμαζα να νετάρω στο πρώτο πλάνο πατώντας το δάχτυλο για εστίαση και αυτό νέταρε στο φόντο:blink: Δεν μου έχει ξανατύχει με καμία άλλη συσκευή τέτοιο πράγμα. Προφανως χρησιμοποιεί η Σάμσουνγ δύο διαφορετικούς αισθητήρες και γι΄ αυτό σε άλλους υπάρχει και σε άλλους όχι. Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτή η συζήτηση δεν θα τελειώσει, προτείνω ένα απλό πείραμα για να δούμε την εστιακή απόσταση του μάκρο.

Το δικό μου εστιάζει μέχρι τα 6 εκατοστά. Έχω ξαναγράψει πριν από καιρό ότι το S3 φαινόταν να βγάζει κοντινότερα μάκρο , αλλά επειδή μου έσπασε δεν μπορώ να το συγκρίνω.

Όποιος έχει και τα δύο τηλέφωνα και δεν βαριέται ας τα "κολλήσει" σε ένα μέτρο και ας δοκιμάσει πόσο κοντά εστιάζουν για να μας φύγει η απορία και για κατώτερους αισθητήρες κάμερας.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δε θελω να σε στεναχωρήσω αλλα.... με το νοτελι 3 εχω παρει εκπληκτικά αποτελεσματα και σε μερα και σε νύχτα με φλας... ΚΑΙ ναι κ με κοντινη εστίαση που κανει αυτόματη.. αλλα κ με το δαχτυλο οταν παταω που θελω να βγαλει... κιτ κατ δεν εχω παρει ακομα κ γενικα καμια αναβαθμιση κ ειναι το μονο παραπονο που εχω απο το εργαλειο ... οποτε η εσυ εισαι παραλογος.. που δεν το πιστεύω... η ετυχες σε ελαττωματική παρτίδα??:X

χαχαχα,ε όχι βρε συ και να στεναχωρηθώ για το μάκρο του Note 3.

Kουβέντα κάνουμε.

Παρτίδα ελλατωματική και να υπήρχε,όπως έγραψα και πιο πάνω,η κάμερα αντικαταστάθηκε.Εκτός και αν υπάρχει ελαττωματική παρτίδα στις ανταλλακτικές κάμερες.:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εκανα δοκιμη χθες, το s3 εστιαζει περιπου στα 4cm και το note 3 περιπου στα 6cm.

 

Oπότε πράγματι είχαμε δίκιο όσοι παραπονιόμασταν για το μάκρο του Note3. Δοκίμασες το S3 και χωρίς μάκρο για να δούμε που εστιάζει?

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Oπότε πράγματι είχαμε δίκιο όσοι παραπονιόμασταν για το μάκρο του Note3. Δοκίμασες το S3 και χωρίς μάκρο για να δούμε που εστιάζει?

 

οχι μονο με μακρο το s3. θα το δοκιμασω ομως .

Link to comment
Share on other sites

Για το macro εννοείται ότι δεν πάμε να κολλήσουμε τον φακό στο αντικείμενο, έτσι? Χρειάζεται μια απόσταση 10 cm.Αυτό υπάρχει και στις οδηγίες τις dslr μου.. :p

Δοκιμασα κι εγω και νετάρει μια χαρά κοντα.

Kι εγω, που εχω απειρους φακους Νικον,αμα θες να πας ακομα πιο κοντά,αναγκαστικα θα προσθεσεις μπροστα ενα close up στοιχειο για να κανεις δουλεια σου.:)

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

το s3 σε αυτοματο εστιαζει καπου στα 6 cm οτι το νοτε δηλαδη.

 

Ωραίος.

Με άλλα λόγια το νοτε 3 δεν διαθέτει μάκρο. Η Samsung ξέχασε να βάλει στην κάμερα της ναυαρχίδας της μια βασική για πολλούς λειτουργία.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Φωτογραφίες & Βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...