Jump to content

Αντιπροσωπεία / Service Samsung


gdeme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα...ξερει κανεις λεπτομερειες για irepair???

ειναι εξουσιοδοτημενο???

οσο ειχα iphone και το πηγαινα εκει τα παιδια φυσαγανε...πολυ καλοι..

το εχει παει καποιος??

 

Το i παραπεπει σε Iphone .Φτιαχνουν και αλλα κινητα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 733
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Προφανώς και φτιάχνουν. Ξέρει κανείς λεπτομέρειες;;

 

Αν εισαι σε εγγυηση παρα να ρωτησεις αν σε καλυπτουν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θελω να αγορασω το samsung j5, τα σκρουτζομαγαζα το εχουν απο 165-170 ενω εδω πατρα puplic-plaisio ειναι στα 239.αρκετα μεγαλη διαφορα !!!!να ρωτησω μου ειπαν οτι απο σκρουτζ τα τηλεφωνα ειναι αγορασμενα απο την samsung εξωτερικου και οτι η εγγυηση ισχυει κανονικα εδω 2 χρονια,ολα καλα μεχρι εδω.ενας πωλητης στο πλαισιο μου ειπε οτι αν παθει κατι το κινητο ναι θα εχω εγγυηση(οχι σιγουρα) αλλα το τηλεφωνο θα σταλθει στην χωρα την οποια εχει αρχικα αγοραστει(απο τον σκρουτζοεμπορα) και δεν θα φτιαχτει εδω απο τo ελληνικο service τησ samsung.

ισχυουν ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι συσκευη που οροοριζεται για την αγορα της ευρωπης, το σερβις μπορει να γινει στην ελλαδα.

 

αν οχι, τοτε ο σκρουτζεμπορας πρεπει να το στειλει.

 

με λογα λογια ρωτα αν η συσκευη προοριζεται για ευρωπη

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι συσκευη που οροοριζεται για την αγορα της ευρωπης, το σερβις μπορει να γινει στην ελλαδα.

 

αν οχι, τοτε ο σκρουτζεμπορας πρεπει να το στειλει.

 

με λογα λογια ρωτα αν η συσκευη προοριζεται για ευρωπη

 

οκ σε ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα από χθες με την οθόνη στο note4. Ενώ το ανοίγω και ακούω τον ήχο εκκίνησης δεν μου δείχνει τίποτα η οθόνη!

Ένα μαύρο κενό στα καλά καθούμενα! Επειδή είμαι θεσσαλονίκη λόγω δολειάς σε ποιό service προτείνεται να το πάω; Στη θεσσαλονίκη μου βγάζει 3 εξουσιοδοτημένα.Αβραμίδης Αθανασιάδης microtech. Ποία είναι η διαδικασία; Το αφήνω στο service και όποτε ειναι έτοιμο με παίρνουν να το πάρω; Αυθημερόν κάνουν επισκευές ή θα πάρει κανένα μήνα να το φτιάξουν;

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! μια ερώτηση, ξέρει καποιος ποσο κοστιζει αλλαγη οθονης σε galaxy s6 edge? ειχε μια πτώση το δικο μου και θελω να το φτιαξω.. η αφη λειτουργεί κανονικα.. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα από χθες με την οθόνη στο note4. Ενώ το ανοίγω και ακούω τον ήχο εκκίνησης δεν μου δείχνει τίποτα η οθόνη!

Ένα μαύρο κενό στα καλά καθούμενα! Επειδή είμαι θεσσαλονίκη λόγω δολειάς σε ποιό service προτείνεται να το πάω; Στη θεσσαλονίκη μου βγάζει 3 εξουσιοδοτημένα.Αβραμίδης Αθανασιάδης microtech. Ποία είναι η διαδικασία; Το αφήνω στο service και όποτε ειναι έτοιμο με παίρνουν να το πάρω; Αυθημερόν κάνουν επισκευές ή θα πάρει κανένα μήνα να το φτιάξουν;

 

MicroTech, εξαιρετικοί, επαγγελματίες. Εάν έχουν στη κατοχή τους το ανταλλακτικό της οθόνης θα το πάρεις την ίδια μέρα, ειδάλλως λογικά Την επόμενη ή τη μεθεπόμενη. Θα ενημερωθείς είτε μέσω μηνύματος είτε μέσω τηλεφώνου και υπάρχει και online η πορεία της επισκευής αν θυμάμαι καλά.

Γεια σας παιδια! μια ερώτηση, ξέρει καποιος ποσο κοστιζει αλλαγη οθονης σε galaxy s6 edge? ειχε μια πτώση το δικο μου και θελω να το φτιαξω.. η αφη λειτουργεί κανονικα.. Ευχαριστώ!

Δεν γνωρίζω να σου πω την αλήθεια αλλά λόγω του ότι πρόκειται για νέα συσκευή υπολόγισε πάνω από 200€. Επίσης digitizer (αφή) + οθόνη = 1 ανταλλακτικό οπότε δυστυχώς δεν γλυτώνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

MicroTech, εξαιρετικοί, επαγγελματίες. Εάν έχουν στη κατοχή τους το ανταλλακτικό της οθόνης θα το πάρεις την ίδια μέρα, ειδάλλως λογικά Την επόμενη ή τη μεθεπόμενη. Θα ενημερωθείς είτε μέσω μηνύματος είτε μέσω τηλεφώνου και υπάρχει και online η πορεία της επισκευής αν θυμάμαι καλά.

 

Δεν γνωρίζω να σου πω την αλήθεια αλλά λόγω του ότι πρόκειται για νέα συσκευή υπολόγισε πάνω από 200€. Επίσης digitizer (αφή) + οθόνη = 1 ανταλλακτικό οπότε δυστυχώς δεν γλυτώνεις κάτι.

 

Το πήγα την Δευτέρα 7-12-2015 στις 15.37 στην microtech. Μου είπαν ότι υπάρχει μια μικρή περίπτωση να είναι έτοιμο την Παρασκευή αλλά εγώ το βλέπω για την άλλη εβδομάδα. Ρώτησα τις κοπέλες γιατί έτσι και μου είπαν έχει μεγάλο φόρτο εργασίας!

Γκαντεμιά! :(

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε καποιο fix η καποια αναφορα πανω στο θεμα στο οποιο :

 

Η οθονη του κινητου το οποιο το πηρα προχθες καινουριο χωρις να εχω περασει καμια εφαρμογη μεσα παρα μονο αυτες που εχει απο μονο του, μαυριζει και σκοτινιαζει οπως ακριβως να εχω την επιλογη με το auto-brightness ενεργο.

 

Στην ουσια τι εχω ενεργο το auto-brightness τι οχι ο αισθητηρας λειτουργει σαν να ειναι παντα ενεργο και σκοτεινιαζει σε χαμηλο φωτισμο και φωτιζει εντονα σε υψηλο φωτισμο.

 

Εδω σας παραθετω το δειγμα του αληθες :

 

 

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα την Δευτέρα 7-12-2015 στις 15.37 στην microtech. Μου είπαν ότι υπάρχει μια μικρή περίπτωση να είναι έτοιμο την Παρασκευή αλλά εγώ το βλέπω για την άλλη εβδομάδα. Ρώτησα τις κοπέλες γιατί έτσι και μου είπαν έχει μεγάλο φόρτο εργασίας!

Γκαντεμιά! :(

Όντως ατυχία! Έχουν τη φήμη της μιας ημέρας.. είχαν μάλλον!

Ας την πάρεις πίσω σαν καινούργια και τα υπόλοιπα πιστεύω θα τα ξεχάσεις αμέσως.

Καλησπερα σε ολους,

 

Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε καποιο fix η καποια αναφορα πανω στο θεμα στο οποιο :

 

Η οθονη του κινητου το οποιο το πηρα προχθες καινουριο χωρις να εχω περασει καμια εφαρμογη μεσα παρα μονο αυτες που εχει απο μονο του, μαυριζει και σκοτινιαζει οπως ακριβως να εχω την επιλογη με το auto-brightness ενεργο.

 

Στην ουσια τι εχω ενεργο το auto-brightness τι οχι ο αισθητηρας λειτουργει σαν να ειναι παντα ενεργο και σκοτεινιαζει σε χαμηλο φωτισμο και φωτιζει εντονα σε υψηλο φωτισμο.

 

Εδω σας παραθετω το δειγμα του αληθες :

 

 

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!

Αν και νομίζω πως δεν το έχω διαβάσει ξανά εδώ, διαβάζω στα σχόλια του βίντεο πως είναι πάρα πολλοί με το ίδιο πρόβλημα. Και Στη πλειοψηφία τους αναφέρουν πως δεν διορθώθηκε ακόμα και μετά το service γιατί έτσι έχουν βγει παρτίδες ολόκληρες.

Ανέφερε το και στο επίσημο θέμα της συσκευής σου καλύτερα για να πάρεις πιο σχετικές απαντήσεις, μήπως υπάρχει κάποιος χρήστης με αντίστοιχη εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ για την ανταποκριση, μηπως γνωριζετε που πρεπει να το αναφερω το θεμα συγκεκριμενα?

Καποιο link ισως!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ για την ανταποκριση, μηπως γνωριζετε που πρεπει να το αναφερω το θεμα συγκεκριμενα?

Καποιο link ισως!!

Εάν η συσκευή σου είναι όπως στο βίντεο η S6 Edge+ μπορείς να απευθυνθείς εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια πρόταση προς τους διαχειριστές του topic....

Θα ήταν χρήσιμο αν στο πρώτο post αναφερόταν οι updated αντιπροσωπείες για όσες πόλεις αναφέρονται εδώ.....

Θα βοηθούσε πάρα πολύ σε μια γρήγορη αναζήτηση. (χωρίς αυτό να θεωρείται ότι προμοτάρονται κάποιες εταιρείες)

 

Έχω πρόβλημα με το S4 mini της γυναίκας μου και ψάχνω για Θεσσαλονίκη. Ευτυχώς μόλις λίγο πιο πάνω γίνεται αναφορά (ευχαριστώ πολύ τα παιδια).

Σβήνει ξαφνικά και το "κουμπί" των επιλογών δεν πιάνει. Νομίζω έπεσε νερό, (το κινητό σκουπίστηκε και στέγνωσε άμεσα) αλλά έχει λογική να παρουσιάζεται το πρόβλημα 10 μέρες μετά?

Anyway. θελει service, αλλά ζητάω και μια άποψη....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Μια πρόταση προς τους διαχειριστές του topic....

Θα ήταν χρήσιμο αν στο πρώτο post αναφερόταν οι updated αντιπροσωπείες για όσες πόλεις αναφέρονται εδώ.....

Θα βοηθούσε πάρα πολύ σε μια γρήγορη αναζήτηση. (χωρίς αυτό να θεωρείται ότι προμοτάρονται κάποιες εταιρείες)

 

Έχω πρόβλημα με το S4 mini της γυναίκας μου και ψάχνω για Θεσσαλονίκη. Ευτυχώς μόλις λίγο πιο πάνω γίνεται αναφορά (ευχαριστώ πολύ τα παιδια).

Σβήνει ξαφνικά και το "κουμπί" των επιλογών δεν πιάνει. Νομίζω έπεσε νερό, (το κινητό σκουπίστηκε και στέγνωσε άμεσα) αλλά έχει λογική να παρουσιάζεται το πρόβλημα 10 μέρες μετά?

Anyway. θελει service, αλλά ζητάω και μια άποψη....

 

Ορθή η παρατήρηση σου και όντως έγινε ενημέρωση του πρώτου σχολίου για την καλύτερη εξυπηρέτηση και των υπόλοιπων χρηστών. :)

 

Όσον αφορά το δικό σου πρόβλημα πολύ λυπάμαι που θα στο πω αλλά ναι έχει λογική. Συνήθως ακόμα και αφού γίνει ό,τι είναι εφικτό για να στεγνώσει η συσκευή προτείνεται για το επόμενο 24ωρο (ίσως και περισσότερο) να ανοιχτεί η συσκευή και να μπει ολόκληρη σε ρύζι ώστε να απορροφηθεί η όποια υγρασία και να αποφευχθεί αυτό που έπαθε η συσκευή σου. Στη προκειμένη περίπτωση μάλλον πρόκειται για διάβρωση της πλακέτας ή συγκεκριμένου κυκλώματος και γι' αυτό η όποια υπολειτουργία της συσκευής. Νομίζω καταλαβαίνεις τι πρέπει να αναφέρεις και τι όχι στο service!..

Υπάρχει βέβαια τρόπος να το ελέγξουν αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ορθή η παρατήρηση σου και όντως έγινε ενημέρωση του πρώτου σχολίου για την καλύτερη εξυπηρέτηση και των υπόλοιπων χρηστών. :)

 

Όσον αφορά το δικό σου πρόβλημα πολύ λυπάμαι που θα στο πω αλλά ναι έχει λογική. Συνήθως ακόμα και αφού γίνει ό,τι είναι εφικτό για να στεγνώσει η συσκευή προτείνεται για το επόμενο 24ωρο (ίσως και περισσότερο) να ανοιχτεί η συσκευή και να μπει ολόκληρη σε ρύζι ώστε να απορροφηθεί η όποια υγρασία και να αποφευχθεί αυτό που έπαθε η συσκευή σου. Στη προκειμένη περίπτωση μάλλον πρόκειται για διάβρωση της πλακέτας ή συγκεκριμένου κυκλώματος και γι' αυτό η όποια υπολειτουργία της συσκευής. Νομίζω καταλαβαίνεις τι πρέπει να αναφέρεις και τι όχι στο service!..

Υπάρχει βέβαια τρόπος να το ελέγξουν αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Σε ευχαριστώ sofos.....

εννοείται..... :lol::lol::lol:

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα και καλες γιορτες σε ολους.εχω ενα θεμα με το servise της συσκευης μου.εχω ενα note edge το οποιο εχει ενα μικρο σπασιμο επανω αριστερα χωρις να επηρεαζει την οθονη η να εχει μπει νερο η σκονη στο εσωτερικο της συσκευης.το πηγα για service λογω του οτι το αποτυπωμα δουλευε μια στις 20, η απαντηση που πηρα ειναι πως η συσκευη ειναι εκτος εγγυησης μονο και μονο επειδη εχει το σπασιμο επανω αριστερα ασχετα που δεν εχει επηρεασει τπτ,απλα ετσι ειναι οι οροι χρησης της samsung hellas αν η συσκευη εχει σπασιμο η μικρο ραγισμα βγαινει εκτος εγγυησης.(παρολο που στο φυλαδιο που εσωκλειεται με το κινητο δεν γραφει κατι τετοιο, θα το ζητησω βεβαια εκτυπωμενο)σας εχει τυχει;εχω στειλει maill και συνηγορο του πολιτη και περιμενω και απο εκει απαντηση.αυτα!!! Edited by katharma1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδιά,

Μιας και το S6 εχει τρελο θεμα με την μπαταρία λεω να το παω για σέρβις εδω Θεσσαλονικη. Απο τα εξουσιοδοτημένα σημεια σέρβις,ποιο λετε να επιλέξω;

Επισης απο δικη σας εμπειρια ποιος θα ειναι περίπου ο χρονος επισκευής,αν χρειαζεται να αντικαταστήσουν την μπαταρία ;

 

Ευχαριστω παιδια για τις απαντήσεις σας εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Μιας και το S6 εχει τρελο θεμα με την μπαταρία λεω να το παω για σέρβις εδω Θεσσαλονικη. Απο τα εξουσιοδοτημένα σημεια σέρβις,ποιο λετε να επιλέξω;

Επισης απο δικη σας εμπειρια ποιος θα ειναι περίπου ο χρονος επισκευής,αν χρειαζεται να αντικαταστήσουν την μπαταρία ;

 

Ευχαριστω παιδια για τις απαντήσεις σας εκ των προτέρων.

 

Στο πρώτο post φαίνονται τα εξουσιοδοτημένα για Αθήνα και Θεσσαλονίκη......

Για τα υπόλοιπα δε μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο... π.χ. το service γιατί το χρειάζεσαι? να ρυθμίσεις το κινητό ή να σου αλλάξουν τυχόν ελλατωματική μπαταρία?

φταίει η μπαταρία? φταίει η χρήση του κινητού? τέλος πάντων...δικές σου επιλογές....τα spots φαίνονται στο πρωτο post :happy:

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλους τους μαϊφονίτες.

Έχω το Galaxy S6 αγορασμένο από τις 27.10.2015, δηλαδή σήμερα κλείνω 5 μήνες μαζί του και για δώρο είπε να μου κάνει ένα πρόβλημα και να με αφήσει χωρίς κινητό.

Δεν φορτίζει με τίποτα. Γενικά η Samsung ξέρω (και από το S2 που είχα για χρόνια) ότι παρουσιάζει προβλήματα με τις φορτίσεις, αλλά με το S2 λίγο αν κουνούσες τον φορτιστή έβρισκες το σημείο που φορτίζει. Το S6 σήμερα τίποτα. Ούτε ίχνος ανταπόκρισης.

Το είχα πάρει από Skroutzομάγαζο(e-deal.gr). Η συσκευή έχει ευρωπαική εγγύηση(ήταν γερμανική συσκευή).

Έχει νόημα να απευθυνθώ σε αυτόν ή κατευθείαν στα εξουσιοδοτημένα σέρβις που δίνει η Σάμσουνγκ στο σάιτ της;

Στο Μαρούσι κοντά που μένω, μου εμφανίζει 2 εξουσιοδοτημένα σέρβις.

1. Κηφισιά (Λ.Κηφισίας 293, Ματζουράνης-Σάρκος ΟΕ)

2. Γέρακας (Κλεισθένους 231, Omnitech)

Έχει κανείς εμπειρία με τους παραπάνω και αν ναι που προτείνετε να απευθυνθώ;

Υπάρχει πιθανότητα να δίνουν καμιά συσκευή για όσο καιρό το επισκευάζουν και μένω χωρίς κινητό;

Η EuroElectronics που αναφέρεται στην 1η σελίδα του θέματος στο Νέο Ψυχικό φαντάζομαι δεν υφίσταται πλέον, μιλάμε και για ποστάρισμα προ 13 ετών! Ναι, το 2003 είναι πριν 13 χρόνια. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους μαϊφονίτες.

Έχω το Galaxy S6 αγορασμένο από τις 27.10.2015, δηλαδή σήμερα κλείνω 5 μήνες μαζί του και για δώρο είπε να μου κάνει ένα πρόβλημα και να με αφήσει χωρίς κινητό.

Δεν φορτίζει με τίποτα. Γενικά η Samsung ξέρω (και από το S2 που είχα για χρόνια) ότι παρουσιάζει προβλήματα με τις φορτίσεις, αλλά με το S2 λίγο αν κουνούσες τον φορτιστή έβρισκες το σημείο που φορτίζει. Το S6 σήμερα τίποτα. Ούτε ίχνος ανταπόκρισης.

Το είχα πάρει από Skroutzομάγαζο(e-deal.gr). Η συσκευή έχει ευρωπαική εγγύηση(ήταν γερμανική συσκευή).

Έχει νόημα να απευθυνθώ σε αυτόν ή κατευθείαν στα εξουσιοδοτημένα σέρβις που δίνει η Σάμσουνγκ στο σάιτ της;

Στο Μαρούσι κοντά που μένω, μου εμφανίζει 2 εξουσιοδοτημένα σέρβις.

1. Κηφισιά (Λ.Κηφισίας 293, Ματζουράνης-Σάρκος ΟΕ)

2. Γέρακας (Κλεισθένους 231, Omnitech)

Έχει κανείς εμπειρία με τους παραπάνω και αν ναι που προτείνετε να απευθυνθώ;

Υπάρχει πιθανότητα να δίνουν καμιά συσκευή για όσο καιρό το επισκευάζουν και μένω χωρίς κινητό;

Η EuroElectronics που αναφέρεται στην 1η σελίδα του θέματος στο Νέο Ψυχικό φαντάζομαι δεν υφίσταται πλέον, μιλάμε και για ποστάρισμα προ 13 ετών! Ναι, το 2003 είναι πριν 13 χρόνια. :cry:

 

Μια φορα που χρειαστηκα πηγα εδω και σε μια ωρα ηταν ετοιμο

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, τώρα ακριβώς αυτό διάβαζα για την υπηρεσία της 1 ώρας, και απόρησα αν ισχύει γιατί μου φαίνεται πολύ καλό για αληθινό.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Μπορεί να περιμένεις λίγο παραπάνω από 1 ώρα αλλά είναι ΟΚ.

Απλά περιμένεις σε ένα χώρο λες και είσαι σε ιατρείο.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...