Jump to content

Αντιπροσωπεία / Service Samsung


gdeme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να βρω εμπειρίες πελατών τόσο από την smartec όσο και από την microtech.

Μέχρι στιγμής έχω βρει και θετικές και αρνητικές αναφορές και για τα δύο.

Είμαι διστακτικός να το στείλω κάπου κατευθείαν χωρίς να το ψάξω διότι φοβάμαι μην φάω φόλα.

Θα το ψάξω ακόμη λίγο και θα το στείλω όπως και να έχει σε ένα από τα δύο και ότι βρέξει ας κατεβάσει...

 

Υπάρχει περίπτωση από Θεσσαλονίκη να στο στείλουν Αθήνα. Θα καθυστερήσεις περισσότερο και θα μπορείς να επικοινωνείς μόνο μέσω Θεσσαλονίκης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 729
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

γεια σας παιδια εχω τα galaxy s4 κ σημερα εκει που καθομουν και ακουγα μουσικη εσβησε η οθονη κ εβγαλε κατι οριζοντιες γραμες λες και εσπασε...κ απο τοτε δεν δουλεβει τιποτα στην οθονη...τι μπορω να κανω...?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω τα galaxy s4 κ σημερα εκει που καθομουν και ακουγα μουσικη εσβησε η οθονη κ εβγαλε κατι οριζοντιες γραμες λες και εσπασε...κ απο τοτε δεν δουλεβει τιποτα στην οθονη...τι μπορω να κανω...?

Δοκίμασες να βγάλεις την μπαταρία? Αν και νομίζω ότι είναι hardware το πρόβλημα οπότε δεν γλυτώνεις το service.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις ποσο κοστιζει και αν το αναλαμβανει ι samsung...?

επισεις ξερεις θεσσαλονικη που μπορω να το παω..?

 

κατι σε θεσσ...?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα σήμερα απ το birdphone ένα galaxy note 2 το ανοίγω τσεκάρω την οθόνη και βλέπω μια πολύ ελαφριά γρατζουνίτσα σε ένα σημείο της οθόνης δεν ήταν πολύ μεγάλη σαν τριχούλα. στην αρχή το καθαρίσω με ένα πανάκι μήπως απλά είναι λερωμένο αλλα τελικά ήταν γρατζουνιά. το πάω πίσω στο birdphone και μου λένε τα παιδιά ότι ναι έχω DOA απλά πρέπει να το στείλουν στο service τις samsung πρώτα να το δούνε και να τους δώσει η samsung το ok για αντικατάσταση. απλά ήθελα να ρωτήσω το DOA έτσι λειτουργεί ? κανονικά δεν έπρεπε να γίνει άμεσα αντικατάσταση ? και συγγνώμη κ όλας αν πεί η samsung ότι δεν γίνεται αντικατάσταση αφού μιλάμε για μια γρατζουνιά ! το κινητό ζήτημα να το είχα 2 ώρες στην κατοχή μου με το που βλέπω το σημάδι πήγα κατευθείαν στο birdphone
Link to comment
Share on other sites

Doa ειναι αμεση αντικατασταση αν δε κανω λαθος.αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.κριμα ειναι καινουργιο κινητο
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Το s2 του αδερφού μου , έπεσε σε νερό, και απο τότε δεν ανάβει καθόλου. Επειδή είμαι σε νησί, γνωρίζει κανείς αν θα μπορούσα να το στείλω σε κάποιο service της Samsung να το δουν και αν μας συμφέρει να προχωρήσουμε σε επιδιόρθωση; Πιο πιθανό είναι να έχει καεί όλη η μητρική ή να είναι κάτι που επισκευάζεται;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Το s2 του αδερφού μου , έπεσε σε νερό, και απο τότε δεν ανάβει καθόλου. Επειδή είμαι σε νησί, γνωρίζει κανείς αν θα μπορούσα να το στείλω σε κάποιο service της Samsung να το δουν και αν μας συμφέρει να προχωρήσουμε σε επιδιόρθωση; Πιο πιθανό είναι να έχει καεί όλη η μητρική ή να είναι κάτι που επισκευάζεται;

Μπορείς να το στείλεις απευθείας στα κεντρικά service αλλά και μέσω του καταστήματος αγοράς ή Γερμανού. Σε κάθε περίπτωση ένα τηλεφωνάκι στην υποστήριξη πελατών θα σου δόσει τη σωστή απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα σήμερα απ το birdphone ένα galaxy note 2 το ανοίγω τσεκάρω την οθόνη και βλέπω μια πολύ ελαφριά γρατζουνίτσα σε ένα σημείο της οθόνης δεν ήταν πολύ μεγάλη σαν τριχούλα. στην αρχή το καθαρίσω με ένα πανάκι μήπως απλά είναι λερωμένο αλλα τελικά ήταν γρατζουνιά. το πάω πίσω στο birdphone και μου λένε τα παιδιά ότι ναι έχω DOA απλά πρέπει να το στείλουν στο service τις samsung πρώτα να το δούνε και να τους δώσει η samsung το ok για αντικατάσταση. απλά ήθελα να ρωτήσω το DOA έτσι λειτουργεί ? κανονικά δεν έπρεπε να γίνει άμεσα αντικατάσταση ? και συγγνώμη κ όλας αν πεί η samsung ότι δεν γίνεται αντικατάσταση αφού μιλάμε για μια γρατζουνιά ! το κινητό ζήτημα να το είχα 2 ώρες στην κατοχή μου με το που βλέπω το σημάδι πήγα κατευθείαν στο birdphone

 

Και άλλα καταστηματα το κάνουν αυτό και τους βρίζω.doa σου λέει μετά.doa στην Ελλάδα απιαστο όνειρο, να παίρνουν τα λεφτά ξέρουν όμως.απλοί μεταπωλητές της πλάκας όσο δε σέβονται τα χρήματα που δίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες Service, όπως λέει και το τίτλος του θέματος, μπορείς να απευθυνθείς στην Smartec.

Αν θες να ρωτήσεις γενικότερα, που μάλλον αυτό θες, υπάρχει συγκεκριμένο θέμα για το Galaxy Nexus στο οποίο μπορείς να θέσεις τα ερωτήματά σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
εχω ενα s4 mini και εδω και λιγο καιρο οταν καλει καποιος ακουγεται παραμορφωμενος ο ηχος. το παω στη vodafone λογω εγγυησης και το στελνει στην arvato. περιμενα 15 μερες να το παρω πισω για να δω οτι και φορματ εκαναν και το προβλημα παρεμεινε παρολο που αλλαξαν καποια πραγματα. το παω στη samsung στο χαιδαρι και μου λενε ελατε να το παραλαβεται αυριο , παω με χαρα και οταν το βαζω σε λειτουργεια παλι ενω ειχαν αλλαξει παλι κατι το προβλημα υπηρχε. μου λενε αφηστε το και ελατε παλι αυριο. παει η γυναικα μου να το παρει επειδη δεν μπορουσα εγω , το ανοιγει στο σπιτι και το προβλημα παλι υπαρχει με μονη διαφορα ειχαν κανει και ενα μικρο βαθουλωμα στο πλαστικο του τηλεφωνου. Τι πρεπει να κανω ποια για να επισκευασουν σωστα το τηλεφωνο και να αλλαξουν αυτο το πλαστικο? να απαιτησω αντικατασταση? εχω το δικαιωμα?:mad::mad::mad::mad: .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι κατοχος κινητών samsung δεν θυμαμαι από ποτε!Θα σας εκθεσω την περιπετεια μου γιατι ψαχνω να βρω υποστηρικτες θεσσαλονικη μπας και σταματησει αυτή η παροδεια με το

 

servise καποια στιγμη!

Λοιπον 17/10 αγοραζω από το plaisio καλαμαριας ένα note2 το εχω στη κατοχη μου 5 μερες και αξαφνα σβηνει η οθονη ενώ το τηλ συνεχιζει να λειτουργει κανονικα...είμαι φυσικα

 

ακομα doa το παιρνω παω plaisio και μου λενε δεν μπορω να κανω κατι εχει σπασιμο στην οθονη!Οντως κοιταω πολυυυυυυ προσεχτικα κ βλεπω μια γραμμουλα μισο εκατοστο πανω δεξια!

 

Πατε service samsung μπας κ αυτοι κανουν κατι και μου δεινουν και ένα τηλ κ μια διευθηνση.

Παω τρεχοντας εκει κ μου λενε τα ιδια! Παρτε στα κεντρικα στην εξυπηρετηση αν μπορουν να κανουν αυτοι κατι...παιρνω κ εκει κ μια γκομενα μου λεει θα σας παρει ο προισταμενος

 

σε λιγες ωρες...ξαναπαιρνω σε λιγες ωρες μιλαω με έναν αλλον μου λεει ότι.. όχι ο προισταμενος αν σας παρει ο ιδιος θα γινει εντος 24 ωρων αλλα το κινητο πρεπει να το

 

αφησεται στο service για να προχωρησει το αιτημα σας...παω ξανα service μου λενε πως για να το αφησεται εδώ πρεπει να παραγγειλω οθονη αλλιως δε μπορω να το κρατησω...λεω οκ

 

παρηγγειλε αρκει να είναι αυριο ετοιμο και εγω θα τα βρω με τη samsung καθοτι ηταν Πεμπτη και ερχοταν το τριημερο εδώ...

Φτανει παρασκευη μεσημερι παιρνω τηλ να δω τι γινεται μου λενε να δεν ηρθε στη παραγγελεια το ανταλλακτικο μηπως ερθει σε λιγο θα σε παρουμε εμεις πισω τηλ...ξαναπαιρνω τηλ

 

στη samsung καθοτι ειχαν περασει και οι 24 ωρες που θα επικοινωνουσαν μαζι μου και μου λεει μια γκομενα παλι ααα ισως ειχε πολυ δουλεια και δεν προλαβαν να περιμενω(εννοειται

 

οτι εχω ηδη φορτωσει σε σημειο ρινορραγιας αλλα προσπαθω να βγαλω ακρη οσο ηρεμα γινεται).Ζηταω τη διαδικασια να παρω αντιγραφο των καταγεγραμμενων κλησεων κ μου λεει φυσικα

 

στειλτε ενα mail και θα σας τις δοσουμε!Παιρνω κ το τηλ των ανταλλακτικων και τους παιρνω τηλ...για να μαθω οτι τα ανταλλακτικα ερχονται σε 2-3 ,εαν υπαρχουν στη αποθηκη.

Σε αυτη τη φαση αποφασισα να παω να παρω το τηλ απο το sevice αλλωστε οπως φανηκε με δουλευαν και τηλ δεν θα ειχα οχι να τους σκασω και 175 ευρω για την οθονη απο τεταρτη

 

προτιμουσα να τα δοσω σε αλλο service πλεον.Παω στο myservice β.ολγας 140 που συνεργαζεται το plaisio και που ειχα αφησει το κινητο και το ζηταω πισω...και αρχισαν τα

 

ωραια...μα να δεν υπαρχει το ανταλακτικο κ οπου κ να πας θα περιμενεις και δεν το ξεραμε κ μολις μα μολις ηρθε η απαντηση με το τι γινεται...λεω οκ το θελω πισω! και τσουπ

 

γυρναω κ τι να δω...το ειχαν ανοιξει κ μολις το ζητησα τρεξαν να το κλεισουν να μου το δοσουν!Επαθα εγκεφαλικο και στην ερωτηση γιατι το ανοιξατε ειπαν για να μην αργησουμε

 

αν ερχοταν το ανταλλακτικο...εκει δεν αντεξα υψωσα φωνη για να μου πει ενας απο εκει να σηκωθω να φυγω ποια νομιζω οτι ειμαι και να καταληξει να με πει αγαμητη(ποιος ξερει

 

απο ποτε εχεις να...ειπε συγκεκριμενα)!

Και εχει κ συνεχεια...γιατι μολις το κλεινουν κ το παιρνω στα χερια μου βλεπω οτι στην οθονη πλεον εχει οχι τη μια μισου εκατοστου γρατζουνια μου αλλα ηταν ολη απο μεσα

 

σπασμενη σε 5 σημεια!!!

Η απαντηση...ενταξυ σιγα ισως κ καλυτερα ετσι ισως βρεις το δικιο σου με τη samsung!!Ζητησα χαρτι οτι το παρελαβα ετσι φυσικα δεν δειναν και απο εναν υπαλληλο καταφερα να

 

παρω ενα χαρτι που λεει οτι απλα ανοιχτηκε κ οτι ζητηθηκε πισω...οποιος καταλαβε καταλαβε.Οταν φυσικα ζητησα το ονομα αυτουνου που με εβρισε δεν μου το ελεγε με τιποτε μεχρι

 

που καποια στιγμη μου λεει...ο λογιστης ειμαι!

Παραπανω λεπτομερειες ειναι περιττες πλεον φευγοντας ορκιστηκα και τους το ειπα οτι οσο περναει απο το χερι μου αυτο το καταστημα service θα σβησει απο τη θεσσαλονικη πηρα

 

κατευθειαν την εξυπηρετηση πελατων samsung ζητησα να περαστουν στη καρτα μου ολα τα γεγονοτα που ειχαν συμβει στο service ειχαν αλλωστε ονοματα κ τηλ απο εκει που το ειχα

 

παει και μου ανακοινωσαν οτι θα φτασουν ολα στον προισταμενο πλεον και θα επικοινωνησει μαζι μου απο Τριτη πλεον...ααα οσο για τις κλησεις δεν μπορω να εχω αντιγραφο ειπε ο

 

τεταρτος στη σειρα υπαλληλος που μιλησα κ απορησε που συναδερφος του μου ειπε οτι γινεται!

Θα παρακαλουσα αν καποιος εχει παρομοια εμπειρια ας επικοινωνησει μαζι μου ειδικα με το συγκεκριμενο service και για να κλεισω ομορφα...οταν ειπα οκ θα την αγορασω την οθομη

 

για να μην μεινω χωρις κιντητο μια βδομαδα αφου μου λετε οτι θα ειναι παρασκευη σιγουρα ετοιμο αστειευτηκα λεγοντας"θα με πεισω οτι την εσπασα εγω για να μην νιωθω τοσο

 

*******"η απαντηση τους ηταν "Αυτο θελουμε κ εμεις για να το αφησεται σε εμας"!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι κατοχος κινητών samsung δεν θυμαμαι από ποτε!Θα σας εκθεσω την περιπετεια μου γιατι ψαχνω να βρω υποστηρικτες θεσσαλονικη μπας....

....

....

... θα σβησει απο αστειευτηκα λεγοντας"θα με πεισω οτι την εσπασα εγω για να μην νιωθω τοσο

 

*******"η απαντηση τους ηταν "Αυτο θελουμε κ εμεις για να το αφησεται σε εμας"!

 

Προσωπικά μένω έκπληκτος από αυτά που περιγράφεις! Εγώ αν ήμουν στην θέση σου, θα το τραβούσα στα άκρα! Είναι απαράδεκτο (ειδικά σε τέτοιους καιρούς) κάποιοι να μην σέβονται αυτούς που τους δίνουν ψωμί για να φάνε! Γιατί αν δεν πατήσει κανένας το πόδι του εκεί, το μαγαζάκι θα κλείσει και οι "μάγκες" θα παίζουν λατέρνα στην πλατεία Αριστοτέλους! Πραγματικά σου εύχομαι καλό κουράγιο και αν θες κράτα μας up to date εδώ στο thread.

Link to comment
Share on other sites

πτωση προ ολιγου galaxy nexus και ραγισμα οθονης σε 3-4 σημεια:( λειτουργει κανονικα και το touch kai ola! κανα λινκ για ανταλλακτικο φθηνο?????:worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι κατοχος κινητών samsung δεν θυμαμαι από ποτε!Θα σας εκθεσω την περιπετεια μου γιατι ψαχνω να βρω υποστηρικτες θεσσαλονικη μπας και σταματησει αυτή η παροδεια με το

 

servise καποια στιγμη!

 

*******"η απαντηση τους ηταν "Αυτο θελουμε κ εμεις για να το αφησεται σε εμας"!

 

πραγματικά απίστευτο περιστατικό, αλλά πώς έγινε το ράγισμα? ήταν σίγουρα σφραγισμένο το κινητό στο κουτί του?

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή του περιμετρικού bezel του note2 έχω ακούσει είναι κανένα 50€. Ισχύει; το έχει παει κανεις; πόση ωρα κανουν περιπου;
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά απίστευτο περιστατικό, αλλά πώς έγινε το ράγισμα? ήταν σίγουρα σφραγισμένο το κινητό στο κουτί του?

Ήταν σφραγισμένο δεν μπορω να πω αλλά όταν επισήμανα στο plaisio ότι θα έπρεπε να τα ανοιγουν τα κινητά μπροστά μας όταν τα αγοράζουμε(εδω κραγιόν αγοράζεις για 20ευρω και στο ανοιγουν να το δεις πριν το αγοράσεις! ) η απάντηση ήταν ότι και εμάς έτυχε να ανοίξουμε τηλεόραση σφραγισμενη για την έκθεση και ήταν σπασμένη και μας την αντικατέστησαν(καθοτι αυτοί δεν ειναι κοινοί θνητή) ...αλλά δεν μπορούν να κάνουν κάτι!

 

Για αλλαγή του περιμετρικού bezel του note2 έχω ακούσει είναι κανένα 50€. Ισχύει; το έχει παει κανεις; πόση ωρα κανουν περιπου;

Από όσο ρώτησα δεν αλλάζει μόνο του είναι κολλημένο στην οθόνη οπότε παίρνεις όλο για το πακετάκι....λόγια του service βέβαια ψαξτο και αλλού για σίγουρα.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

πτωση προ ολιγου galaxy nexus και ραγισμα οθονης σε 3-4 σημεια:( λειτουργει κανονικα και το touch kai ola! κανα λινκ για ανταλλακτικο φθηνο?????:worry:

 

Καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα του Galaxy Nexus.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή του περιμετρικού bezel του note2 έχω ακούσει είναι κανένα 50€. Ισχύει; το έχει παει κανεις; πόση ωρα κανουν περιπου;

 

30 ευρω νομιζω πως κανει το bezel

Link to comment
Share on other sites

Αμα είναι 30 ψηνομαι να το πάω. Έχω μαζέψει κατ σημαδακια...

 

Αν πας πες μας τη τιμουλα να μαθουμε και εμεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγω εχω το s3 και μια μερα εχασα το σημα, (no network coverage)

 

το προβλημα ειναι για καποιο λογο εχει αλλαχτει και το imei της συσκευης σε ενα γενικο 000004.......... κατι

ξερετε αν θα μου καλυψει την επισκευη η εγγυηση?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...