Jump to content

Συναγερμοί


Oracle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ξεφύγαμε αρκετά από το θέμα, να προσθέσω εκτός από τους META, Viper και τους Clifford σαν επιλεγμένες μάρκες συναγερμών, μετά από έρευνα αγοράς που έκανα.

Όσο για αυτά που ειπώθηκαν πριν, προσωπικά δεν θέλω να γίνει καμμία επέμβαση στο αυτοκίνητο, αλλά είναι αναπόφευκτο, όπως και να το κάνουμε είναι ένα επιπλέον μέτρο ασφαλείας! Από εκεί και πέρα... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Απαντήσεις 78
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ο συναγερμος scorpio δεν αντιπροσωπευεται πουθενα στην ευρωπη.Εγω τον αγορασα μεσω ιντερνετ απο USA. Οντως με τα ιδια χρηματα στην Ελλαδα θα παρεις κατι σαφως λιγοτερο απο αυτα που σου δινει ο SR-i500. Η διαφορα ειναι οτι εδω εχεις υποστηριξη μετα την πωληση ενω απο αμερικη ειναι λιγο δυσκολη λογω αποστασης.
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζομαι να παρω το Fazer 600 και σκεφτομαι να παραγγειλω τον SR-i500 απο το internet. Εσυ απο που τον παρηγγειλες και ποσο εκανε να ερθει; Απο οτι ειδα η scorpio δεν δινει καλωδιο συνδεσης ειδικα για το fazer. Αλλα σε καποια αλλα sites ειδα οτι υπαρχει (προφανως καποιος εχει κανει πατεντα). Εσυ σε τι μηχανακι τον τοποθετησες; Την τοποθετηση την εκανες μονος σου; Μεχρι τωρα εχω ενα ΑΧ-1 και με το service manual διπλα εχω καταφερει να κανω αρκετα μαστορεματα. Σκεφτομαι οτι με το ειδικο καλωδιο δεν θα ηταν δυσκολο να τον τοποθετησει κανεις μονος του.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Γεια σας,

Θέλω ένα καλό συναγερμό για ένα αυτοκίνητο αξίας 30.000Ε περίπου. Νομίζω ότι οι Clifford είναι οι καλύτεροι. Έχω δει τον Clifford matrix rsx 3.5. Μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει στο θέμα των συναγερμών γενικώς, ή αν έχει εμπειρία με το συγκεκριμένο συναγερμό.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αυτο που θα πω εγω ειναι οτι αν το αυτοκινητο σας εχει πανω την τεχνολογια CΑN-bus τοτε ο συναγιαρμος μας πρεπει απαρετητως να ειναι αυτης της τεχνολογιας και οχι απλος συμβατικος .
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πλησιαζει η παραλαβη του CRV για πειτε καποιο αξιοπιστο συναγερμο....Οι elser τι λενε ???? Καποια μοντελλα τους εχουν και δορυφορικο εντοπισμο.Ξερει κανεις κατι παραπανω ???? Ευχαριστω.:D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα MetaSystem, είναι παρά πολύ καλή συναγερμοί, αν θες μπορείς να βάλεις και επιπρόσθετα συστήματα ασφαλείας στο αυτοκίνητο σου, και έχουν και την δυνατότητα αν θες για δορυφορικό σύστημα ασφαλείας.

Και μην ξεχνάς ότι έχουν και ΙΣΟΒΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ.

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα MetaSystem, είναι παρά πολύ καλή συναγερμοί, αν θες μπορείς να βάλεις και επιπρόσθετα συστήματα ασφαλείας στο αυτοκίνητο σου, και έχουν και την δυνατότητα αν θες για δορυφορικό σύστημα ασφαλείας.

Και μην ξεχνάς ότι έχουν και ΙΣΟΒΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ.

 

 

Ευχαριστω...Κανενα ελληνικο link για αυτους ?????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...Αραγε δεν εχει δικτυο με συνεργατες ??? Μονο στον Α.Δημητριο ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

MetaSystem με κλειστα ματια

http://www.metasystem.gr/products_metasat_models.asp

http://i218.photobucket.com/albums/cc107/SkapoGr10/Diafora/dHJ.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΠΛΥΘΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ο καλύτερος συναγερμός είναι αναμφίβολα ένα Ντόπερμαν "αιμοβόρικο" μέσα στο αυτοκίνητο αλλά ποιός το κάνει?

 

Σίγουρα τα χιλιάδες αυτοκίνητα που χάνονται κάθε χρόνο στην χώρα μας, έχουν συναγερμό αλλά παρόλα αυτά......

 

Αυτό που έχεις να κάνεις είναι να διαλέξεις ένα με τον οποίο εσύ θα αισθάνεσαι άνετα από άποψη τεχνολογίας (κυλιόμενο κωδικό) - τιμής - μάρκας και να παρακαλάς να μην γίνει ποτέ το μοιραίο...

Εξαρτάται βέβαια και απο τι αυτοκίνητο έχεις και που τα βάζεις το βράδυ, που μένεις

 

Με λίγα λόγια, όλοι οι συναγερμοί το ίδιο είναι και ότι είναι να σου κάτσει, θα σου κάτσει

 

P.S. Καλορίζικο :)

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

αμα θελεις να δωσεις χρηματα θα βαλεις κατι που να σου εντοπιζουν το αυτοκινητο δορυφορικα .

 

 

αααααααααααααα αμα το κανεις αυτο εχεις και εκπτωση απο την ασφαλεια σου .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε μου τον καλυτερο συναγερμο που κυκλοφορει για το καινουργιο μου αμαξι.

 

Enas kolitos mou exei valei Viper. Aytos pernei kartoules anavathmisis kai ton kaneis oti thes, exei doriforiko entopismo, pernei mpros to aytokinito apo makria ki oti allo gadget-aki thes, gia asfaleia omos pare kai kana mpastouni gia to timoni!

Link to comment
Share on other sites

ποιον viper?

 

Tha rotiso leptomereies kai tha soy grapso ayrio, ksero episis oti o synkekrimenos synagermos energopoihte me tis donisis ki oxi me fotokitara, opote den ksilonete olo to esoteriko tou aytokinhtou gia na perasti!

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

 

Γιατί γελάς ρε? Αυτό ακριβώς μου είπαν στο αστυνομικό τμήμα όταν πήγα να καταγγείλω την κλοπή του δικού μου αυτοκινήτου:cry: , ''ότι συναγερμό και να βάλεις το μπαστούνι είναι η καλύτερη λύση, ο κλέφτης δεν κάθεται να ασχολειθή όταν δει μπαστούνι στο τιμόνι, απλά πάει στο επόμενο αυτοκίνητο που δεν έχει!'';)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί γελάς ρε? Αυτό ακριβώς μου είπαν στο αστυνομικό τμήμα όταν πήγα να καταγγείλω την κλοπή του δικού μου αυτοκινήτου:cry: , ''ότι συναγερμό και να βάλεις το μπαστούνι είναι η καλύτερη λύση, ο κλέφτης δεν κάθεται να ασχολειθή όταν δει μπαστούνι στο τιμόνι, απλά πάει στο επόμενο αυτοκίνητο που δεν έχει!'';)

 

 

Μάλλον δεν έχεις δει την εκπομπή του Ευαγγελάτου... σε πληροφορώ ότι το μπαστούνι το βγάζουν σε λιγότερο από 1 λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλος συναγερμος.. θα τον εβαζα εαν δεν μου κανανε δωρο τον εργοστασιακο.

 

Ριξε μια ματια εδω που τον εντοπισα: http://www.e-autoshop.gr/product_info.php?products_id=1047&osCsid=109eca1b69a4231548f2ba79ad25f99

 

κ' εδω http://www.citysound.gr/responder.htm

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...