Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα από την OPPOMART την backcover AIUXAN.

Εκπληκτική βελούδινη υφή γόμας.

Το χρώμα είναι μπορντο-κοκινο.

Σε δυνατό φως φαίνεται κόκκινη και σε χαμηλό μπορντό.

 

http://imagizer.imageshack.com/img674/1817/ItQxkR.jpg

 

@geo35

Από Κίνα το πήρα.

 

@Pantnick Ναι αναπαράγεται όπως το βλέπεις στην οθόνη του κινητού.

Ακριβώς την ίδια πήρα και εγώ από oppomart δεν ξέρω τι προστασία προσφέρει αλλά είναι από τις καλύτερες θήκες σε υφή που είχα ποτέ σε κινητό και το παιχνίδι του φωτός με το χρώμα της θήκης δεν το έχω δει σε άλλη

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άλλο πράγμα το warm white η θερμοκρασία λευκού που έχει η οθόνη και άλλο η κιτρινιλα στο κάτω μέρος της οθόνης.

Απλα για α μπαλωσουν λίγο την κιτρινιλα στο κάτω μέρος, αλλαξαν την θερμοκρασία λευκού στο τελευταιο update σε cool white.

 

Η κάτω κιτρινιλα εννοείται οτι παραμένει απλα φαίνεται λιγότερο . και αποκλείεται να βγαίνει αυτό στην τηλεοραση. Αποκλείεται να φαίνεται κίτρινο το κάτω μέρος της τηλεορασης. Μην τρελαθουμε.

 

Έτσι για να τρελαθούμε, δες την δεξιά πλευρά που αντιστοιχεί στο κάτω μέρος της οθόνης.

Το γύρισα σε landscape γιατί φαίνεται καλύτερα.

 

 

 

http://imagizer.imageshack.com/img673/3062/3QyXQE.jpg

 

 

Ακριβώς την ίδια πήρα και εγώ από oppomart δεν ξέρω τι προστασία προσφέρει αλλά είναι από τις καλύτερες θήκες σε υφή που είχα ποτέ σε κινητό και το παιχνίδι του φωτός με το χρώμα της θήκης δεν το έχω δει σε άλλη

 

Έτσι ακριβώς, Προστασία σ αυτό το τεράστιο τηλέφωνο θα έχεις μόνο και διπλές θήκες που είναι για σκληρή χρήση.

Με όλες αυτές ακόμα και τις flip υπό κατάλληλη γωνία σπάει η οθόνη από την ταλάντωση.

Εδώ έσπασε του nexus 4 που είναι μικρότερο και πιο ελαφρύ.

Οι bsck cover είναι για μικροπεσιματα, γρατσουνιες και για να δίνουν καλύτερο κράτημα.

 

Ένα τέτοιο υλικό θα ήθελα στα καπάκια της Samsung.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να τρελαθούμε, δες την δεξιά πλευρά που αντιστοιχεί στο κάτω μέρος της οθόνης.

Το γύρισα σε landscape γιατί φαίνεται καλύτερα.

 

 

 

http://imagizer.imageshack.com/img673/3062/3QyXQE.jpg

 

 

 

 

Έτσι ακριβώς, Προστασία σ αυτό το τεράστιο τηλέφωνο θα έχεις μόνο και διπλές θήκες που είναι για σκληρή χρήση.

Με όλες αυτές ακόμα και τις flip υπό κατάλληλη γωνία σπάει η οθόνη από την ταλάντωση.

Εδώ έσπασε του nexus 4 που είναι μικρότερο και πιο ελαφρύ.

Οι bsck cover είναι για μικροπεσιματα, γρατσουνιες και για να δίνουν καλύτερο κράτημα.

 

Ένα τέτοιο υλικό θα ήθελα στα καπάκια της Samsung.

 

ειναι συνδεδεμενο σε τηλεοραση?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

Η συσκευή είναι πολύ δυνατή σε όλα της!

 

Oneplus.jpg

 

Το μέγεθος είναι μεγάαααλο.... σε σχέση με το Μ8 που έχω σαν καθημερινή συσκευή φαίνεται τεράστιο:)

IMG_20140815_195850.jpg

IMG_20140815_195906.jpg

 

Δεν θα μιλήσω για την ταχύτα, τα έχουν πεί ολα τα παιδιά... :D

 

Ο φορτιστής πέθανε μετά από μια ώρα φόρτισης του κινητού και εχω επικοινωνήσει με το support τους...

Τελικά η οθόνη μου στο κάτω μέρος είναι λίγο κίτρινη - αλλά δεν ενοχλεί καθόλου.

 

Battery drain δεν έχω δει - ο Proximity sensor μου δεν βαράει υπερωρίες :p

 

Τα υπόλοιπα εν καιρό...

Κάνε ενα review να μας πεις τη διαφορά των 2συσκευων.. Ενα βίντεο YouTube θα ηταν καλό.. :p

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ενα review να μας πεις τη διαφορά των 2συσκευων.. Ενα βίντεο YouTube θα ηταν καλό.. :p

Τοσα videos σαν αυτό που ζητάς υπάρχουν στο διαδίκτυο, γιατί να τον παιδευουμε τον άνθρωπο;;; :p:p

 

https://www.google.com/search?hl=el-GR&ie=UTF-8&source=boatbrowser&q=oneplus+one+vs+m8#hl=el-GR&q=oneplus+one+vs+m8&tbm=vid

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ειναι συνδεδεμενο σε τηλεοραση?

 

Η φωτογραφία υποθέτω είναι απο την οθόνη της τηλεορασης.

Εννοείται ότι η φωτογραφία είναι από την οθόνη της τηλεόρασης.

 

Πιθανώς να έχει κιτρινίλα και η τηλεόραση :)

 

Για μένα το θέμα έχει λήξει. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται παραπέρα ανάλυση.

Όποιον τον ενοχλεί αυτό ου βλέπει στις φωτογραφίες που ανέβασα δεν το αγοράζει.

 

Τώρα στο φόρουμ της OnePlus έχω δει να γκρινιάζουν και με καλύτερη οθόνη από την δική μου.

Είναι δικαίωμα καθενός να απαιτεί τελειότητα ακόμα και αν δεν επηρεάζεται η χρήση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τοσα videos σαν αυτό που ζητάς υπάρχουν στο διαδίκτυο, γιατί να τον παιδευουμε τον άνθρωπο;;; :p:p

 

https://www.google.com/search?hl=el-GR&ie=UTF-8&source=boatbrowser&q=oneplus+one+vs+m8#hl=el-GR&q=oneplus+one+vs+m8&tbm=vid

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση .

Απλα δε βρήκα κάποιο που να ασχολείται με το smoothness η την απόκριση δίπλα δίπλα σε παιχνίδια.

Αυτά που βρήκα είναι για specs..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση .

Απλα δε βρήκα κάποιο που να ασχολείται με το smoothness η την απόκριση δίπλα δίπλα σε παιχνίδια.

Αυτά που βρήκα είναι για specs..

Ο geovass θα σου τα πει καλύτερα αφού έχει ταυτόχρονα και τα δύο.

 

Αν και έχει περάσει πολύς καιρός από τότε που είχα το Μ8, στην πράξη δεν νομίζω ότι έχουν διαφορές σε smoothness και ταχύτητα. Στα benchmarks ναι υπέρ του 1+.

Το Μ8 υπερτερεί σε άλλα πράγματα.

Αν κάποιος μπορεί να δώσει 170-200€ παραπάνω και δεν τον ενδιαφέρει το μέγεθος της οθόνης η κάμερα, παίρνει το Μ8.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

από ποιο κινεζομαγαζί το αγοράσατε και μείνατε ευχαριστημένοι?

ευχαριστώ

οι περισσοτεροι αναφερουν το vickmall

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ξεχωριστό ποστ για την αγορά του opo.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εάν έπρεπε να κρατήσω ένα απο τα 2, θα κρατούσα το Μ8 :p

Στο χέρι και σαν μέγεθος το Μ8 μου κάθετε πιο σωστά. Επίσης η ποιότητα κατασκευής του Μ8 για τα δικά μου γούστα είναι κορυφή. Δεν λεώ ότι η ποιότητα κατασκευής του One δεν είναι καλή και ποιοτική, αλλά εδώ το συγκρίνουμε με το Μ8.

 

Τώρα απο θέμα λογισμικόυ και ταχύτητας το One είναι λίγο πιο μπροστά. Η CM δίνει όμορφες πινελιές customisation που η HTC δεν...

Link to comment
Share on other sites

Εάν έπρεπε να κρατήσω ένα απο τα 2, θα κρατούσα το Μ8 :p

Στο χέρι και σαν μέγεθος το Μ8 μου κάθετε πιο σωστά. Επίσης η ποιότητα κατασκευής του Μ8 για τα δικά μου γούστα είναι κορυφή. Δεν λεώ ότι η ποιότητα κατασκευής του One δεν είναι καλή και ποιοτική, αλλά εδώ το συγκρίνουμε με το Μ8.

 

Τώρα απο θέμα λογισμικόυ και ταχύτητας το One είναι λίγο πιο μπροστά. Η CM δίνει όμορφες πινελιές customisation που η HTC δεν...

 

To M8 υστερεί σε κάμερα, αυτονομία, ισχύ, επιδόσεις. Αν σου αρέσει η ποιότητα του Μ8, κρατάς το Μ8, μην ξεχνάς κοστίζει τα διπλά λεφτά όμως :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

To M8 υστερεί σε κάμερα, αυτονομία, ισχύ, επιδόσεις. Αν σου αρέσει η ποιότητα του Μ8, κρατάς το Μ8, μην ξεχνάς κοστίζει τα διπλά λεφτά όμως :p

 

ή κρατάω και τα 2 :lol::lol:

Η κάμερα του Μ8 πάντως με την επιλογή για focus μετά την φωτό, με έχει βολέψει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ή κρατάω και τα 2 :lol::lol:

Η κάμερα του Μ8 πάντως με την επιλογή για focus μετά την φωτό, με έχει βολέψει πολύ!

 

Γιώργο κάμερα του 1+, έχει βελτιωθεί πολύ. Και το Μ8 βγάζει καλές φωτο σε νορμάλ αποστάσεις.

Όμως το one έχει για μένα και πολύ σημαντικό. Αποδίδει τα πρόσωπα πολύ όμορφα χωρίς παραμορφώσεις που βλέπω σε αρκετές συσκευές.

Συν ότι με το clear image, έχει απογειωθεί η ευκρίνεια. Είναι κάτι που θα δούμε και σε άλλες συσκευές σύντομα.

Ο pik μου έλεγε ότι θα το ενσωματώσει και η Google στο N6 αλλά με 7 φωτο όχι με 10 όπως η CM.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια πήρα και εγώ από oppomart δεν ξέρω τι προστασία προσφέρει αλλά είναι από τις καλύτερες θήκες σε υφή που είχα ποτέ σε κινητό και το παιχνίδι του φωτός με το χρώμα της θήκης δεν το έχω δει σε άλλη

 

η παραπανω θηκουλα ειναι λεπτη?ποσσες ημερες σας εκανε να ερθει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα από την OPPOMART την backcover AIUXAN.

Εκπληκτική βελούδινη υφή γόμας.

Το χρώμα είναι μπορντο-κοκινο.

Σε δυνατό φως φαίνεται κόκκινη και σε χαμηλό μπορντό.

 

http://imagizer.imageshack.com/img674/1817/ItQxkR.jpg

 

@geo35

Από Κίνα το πήρα.

 

@Pantnick Ναι αναπαράγεται όπως το βλέπεις στην οθόνη του κινητού.

 

η παραπανω θηκουλα ειναι λεπτη?ποσσες ημερες σας εκανε να ερθει?εχει κανεις το λευκο?η πισω πλευρα ειναι γομωδης?

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

η παραπανω θηκουλα ειναι λεπτη?ποσσες ημερες σας εκανε να ερθει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

η παραπανω θηκουλα ειναι λεπτη?ποσσες ημερες σας εκανε να ερθει?εχει κανεις το λευκο?η πισω πλευρα ειναι γομωδης?

 

Όσο λεπτή μπορεί να γίνει μια θήκη αυτού τους είδους.

Άργησε λίγο κάπου 15 μέρες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όσο λεπτή μπορεί να γίνει μια θήκη αυτού τους είδους.

Άργησε λίγο κάπου 15 μέρες.

 

σε ευχαριστω κωστα.

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις την λευκη εκδοση να μου πει εαν η πλατη ειναι τυπου γομας?η εντελως glossy?

Γλιστράει φίλε ελαφρώς. Δεν είναι γόμα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γλιστράει φίλε ελαφρώς. Δεν είναι γόμα

 

καπου διαβασα οτι σε μερικους ηρθε με κατι μικρα σημαδακια επανω στο νικελακι,ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι σε μερικους ηρθε με κατι μικρα σημαδακια επανω στο νικελακι,ισχυει?

Δεν ξέρω φίλε, εμένα μια χαρά ήρθε πάντως.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...