Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια. ενδιαφερομαι για το 16αρι OPO. ηθελα να ρωτησω αν τα 16gb αρκουν. εχω ενα galaxy nexus i9250 και ποτε δεν ειχα θεματα μνημης, αλλα λεω μηπως και υπαρχει θεμα σ αυτο.

Απο τη στιγμη που τα 16gb σε βολευουν , θα είσαι οκ, εκτός αν το γεμισεις με 4k βιντεακια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο τη στιγμη που τα 16gb σε βολευουν , θα είσαι οκ, εκτός αν το γεμισεις με 4k βιντεακια..

 

οκ, ευχαριστω πολυ φιλε!

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

οκ, ευχαριστω πολυ φιλε!

 

Αν το πάρεις μέχρι και την τριτη, προτου δηλαδή ανέβουν οι τιμες, συνιστω ανεπιφύλακτα την εκδοση των 64gb. Με μόλις 30€ παραπανω θα εχεις 48gb εσωτερικής μνήμης περισσότερα. Τα 16gb προσωπικά τα θεωρώ λιγα για σύγχρονο smartphone, λόγω του χώρου των εφαρμογών που όσο πάνε αυξάνονται και του γεγονότος οτι δεν παιρνει SD card.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πας για το 64. Η εσωτερική μνήμη γεμίζει για πλάκα πλέον. Φωτογραφίες, βίντεο, παιχνίδια τι να χωρέσει σε 12 gb ελεύθερα; Τουλάχιστον το 64 έχει διαθέσιμα 54.87 gb να κάνεις τη δουλειά σου. Ένα nandroid backup να πάρεις πάνε 4 γίγα.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χέρια μου. Μναι... Δεν το περίμενα τόσο μεγάλο. :rolleyes:

 

Από Τι κινητό έρχεσαι;; μην φοβάσαι θα το συνηθίσεις και μετά οι 5αρες θα σου φαίνονται μικρές

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με τα google services? εδώ και 2 μέρες μου ξεζουμίζουν την μπαταρία. Εκεί που μου κράταγε 2 μέρες με την χρήση που του κάνω, μου κρατάει με το ζόρι μόλις 1..

 

Φτιάχνεται με κάποιον τρόπο?

Έκανα και αυτό που πρότεινε κάποιος πιο πάνω αλλά δεν βλέπω καλυτέρευση.

Στο μεταξύ σήμερα μου κάνει και random reboots...

 

Καμιά πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

τα νεα gapps που περιέχουν τα g.service version 7.xx έχουν θέμα με wakelocks που δεν αφήνουν το τηλέφωνο να μπεί σε deep sleep,στο xda το ψάχνουν..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Από Τι κινητό έρχεσαι;; μην φοβάσαι θα το συνηθίσεις και μετά οι 5αρες θα σου φαίνονται μικρές

LG G2, και είναι ίσως η πρώτη φορά που έχω μετά από τόσες ώρες το κινητό με την ζελατίνα του... (το πως αντέχω ένας θεός το ξέρει).

Σοβαρά τώρα, κατά την μεταφορά του είναι βολικό;

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις μέχρι και την τριτη, προτου δηλαδή ανέβουν οι τιμες, συνιστω ανεπιφύλακτα την εκδοση των 64gb. Με μόλις 30€ παραπανω θα εχεις 48gb εσωτερικής μνήμης περισσότερα. Τα 16gb προσωπικά τα θεωρώ λιγα για σύγχρονο smartphone, λόγω του χώρου των εφαρμογών που όσο πάνε αυξάνονται και του γεγονότος οτι δεν παιρνει SD card.

 

ναι το γνωριζω για την τριτη και ειμαι σε δίλημμα. έχω παραγγείλει ήδη το ulefone be pro (ξερω καμια σχεση με το OPO) αλλα αν παραγγείλω και το OPO θα βρεθω με 2 κινητα στο χέρι. υπολογιζα να ακυρώσω την παραγγελία του ulefone αλλα εχει ηδη αποσταλεί...

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με τα google services? εδώ και 2 μέρες μου ξεζουμίζουν την μπαταρία. Εκεί που μου κράταγε 2 μέρες με την χρήση που του κάνω, μου κρατάει με το ζόρι μόλις 1..

 

Φτιάχνεται με κάποιον τρόπο?

Έκανα και αυτό που πρότεινε κάποιος πιο πάνω αλλά δεν βλέπω καλυτέρευση.

Στο μεταξύ σήμερα μου κάνει και random reboots...

 

Καμιά πρόταση?

 

Φίλε εμένα τελικά έφτιαξε μετά από αυτό... και τώρα η μπαταρία κρατάει όπως πριν.... Επίσης τελικά πήγα στην 05q και όλα καλά ! :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά είμαι ανάμεσα στο oneplus one και του m8 αν και κλείνω προς το oneplus λόγο κάμερας,μπαταρίας θα ήθελα ρη γνώμη κάποιου που είχε ξαι τις δυο συσκευές,πρωην κάτοχος note 3,z2,alpha,note 4
Link to comment
Share on other sites

ναι το γνωριζω για την τριτη και ειμαι σε δίλημμα. έχω παραγγείλει ήδη το ulefone be pro (ξερω καμια σχεση με το OPO) αλλα αν παραγγείλω και το OPO θα βρεθω με 2 κινητα στο χέρι. υπολογιζα να ακυρώσω την παραγγελία του ulefone αλλα εχει ηδη αποσταλεί...

 

Κρίμα που έχει ηδη αποσταλεί.. Αλλά και κρίμα να χάσεις την προσφορά της Τρίτης. Εγώ στη θέση σου θα το σκεφτόμουν σοβαρά. Ίσως θα μπορούσες να πουλησεις το άλλο κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα νεα gapps που περιέχουν τα g.service version 7.xx έχουν θέμα με wakelocks που δεν αφήνουν το τηλέφωνο να μπεί σε deep sleep,στο xda το ψάχνουν..

 

Εγώ δεν έχω κανενα θέμα με τα play services 7.x, περίεργο. Ίσως δεν μου έχει εμφανιστεί ακόμη..

Link to comment
Share on other sites

LG G2, και είναι ίσως η πρώτη φορά που έχω μετά από τόσες ώρες το κινητό με την ζελατίνα του... (το πως αντέχω ένας θεός το ξέρει).

Σοβαρά τώρα, κατά την μεταφορά του είναι βολικό;

 

Ναι ρε συ.. απλά βρες τζιν με κάπως μεγάλη τσέπη.. εγώ έχω δύο τζιν που φοράω καθημερινά με το ίδιο μέγεθος σε ψιλοστενή γραμμή.. στο ένα μπαίνει μόνο το μισό και το άλλο μισό εξέχει και στο άλλο τζιν χωράει κανονικά.. βρες και εσύ ένα τέτοιο και θα είναι μια χαρά..

 

Προσωπικά εγώ δεν ξαναγυρίζω σε λιγότερες ίντσες.. είχα ταμπλετ 7 ιντσών αλλά το έδωσα μιας και χρησιμοποιώ το κινητό συνέχεια.. το επόμενο κινητό μου θα είναι στις διαστάσεις του nexus 6.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με τα google services? εδώ και 2 μέρες μου ξεζουμίζουν την μπαταρία. Εκεί που μου κράταγε 2 μέρες με την χρήση που του κάνω, μου κρατάει με το ζόρι μόλις 1..

 

Φτιάχνεται με κάποιον τρόπο?

Έκανα και αυτό που πρότεινε κάποιος πιο πάνω αλλά δεν βλέπω καλυτέρευση.

Στο μεταξύ σήμερα μου κάνει και random reboots...

 

Καμιά πρόταση?

 

Και σε εμένα μου το έκανε αυτό δύο μέρες τώρα και με εκνευρίζει αφάνταστα.

 

Λύθηκε με το εξής: settings>privacy>privacy guard, επιλέγεις advanced από το μενού, βρίσκεις το Google play services και κάνει deny τα location, wake up και keep awake.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα invite για 16αρι και για μας ρε παιδια?

Πολύ σπάνια τα invites για 16αρι.

Τελευταία ευκαιρία να το πάρεις ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ, την προσεχή Τρίτη (24/3), στα 299€. Μετά θα ανεβεί η τιμή, οπως γράψαμε ήδη αρκετές φορές εδώ.

Να πω πάντως και εγώ, όπως και πολλοι άλλοι, οτι αφού δεν έχει υποδοχή για SD, αξίζει να πληρώσεις +30€ για να πάρεις το 64άρι.

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Κανενα invite για 16αρι και για μας ρε παιδια?

Σου έστειλα π.μ. Δεν ξέρω εάν το έκανα σωστά, μιας και είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με invites. Μου ήρθε μία πρόσκληση από το πουθενά με email και επειδή το έχω, σου την έστειλα.

 

EDIT Τώρα το είδα ότι ενδιαφέρεσαι για 16GB, ενώ η πρόσκληση που σου έστειλα είναι για το 64GB.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα π.μ. Δεν ξέρω εάν το έκανα σωστά, μιας και είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με invites. Μου ήρθε μία πρόσκληση από το πουθενά με email και επειδή το έχω, σου την έστειλα.

 

EDIT Τώρα το είδα ότι ενδιαφέρεσαι για 16GB, ενώ η πρόσκληση που σου έστειλα είναι για το 64GB.

 

Ενδιαφέρομαι εγώ. :D

 

Απευθύνομαι στα παιδιά που πριν είχαν nexus 5. Πως σας φάνηκε η μετάβαση σε OPO; Αξίζε πραγματικά τον κόπο;

Link to comment
Share on other sites

Απευθύνομαι στα παιδιά που πριν είχαν nexus 5. Πως σας φάνηκε η μετάβαση σε OPO; Αξίζε πραγματικά τον κόπο;

ΑΝ κάνεις μια αναζήτηση εντος των 3 νημάτων του OpO με την λέξη "nexus" θα βρεις αρκετά σχόλια, ωστε να σχηματίσεις επαρκη εικόνα αν αξίζει η μετάβαση...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ κάνεις μια αναζήτηση εντος των 3 νημάτων του OpO με την λέξη "nexus" θα βρεις αρκετά σχόλια, ωστε να σχηματίσεις επαρκη εικόνα αν αξίζει η μετάβαση...

 

Κοίταξα κάποια ποστ πίσω. Μάλλον πρέπει να κοιτάξω περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει κανενα invite για 64αρι? Θα περιμενα την τριτη να το παρω αλλα φοβαμαι επειδη η τιμη θα ανεβει οτι θα γινει χαμος και στραβωσει τπτ. Edited by gkarako
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει κανενα invite για 64αρι? Θα περιμενα την τριτη να το παρω αλλα φοβαμαι επειδη η τιμη θα ανεβει οτι θα γινει χαμος και στραβωσει τπτ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397537 Για προσκλήσεις..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...