Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση προς τους κατόχους των oneplus..

 

Απο ποιότητα ήχου απο το ακουστικό,πως τα πάει? Δηλαδή όταν μιλάτε απο το κινητό ακούτε τον συνομιλητή σας καθαρά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στις επιπλέον ρυθμίσεις στα μυνήματα για να έχουμε 160 χαρακτήρες πρεπει να βάλουμε "αφαίρεση χαρακτήρων unicode"? Το έχω στα ελληνικά, αν κάποιος γνωρίζει παρακαλώ προς απαντηση

Ναι. Έτσι ακριβως

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι μόνο μία συχνότητα δεν υποστηρίζει από αυτές που παίζουν στις ΗΠΑ.

Λογικά δεν θα έχεις κανένα θέμα!

Το Μάιο θα είμαι στις Η.Π.Α. θα εχω πρόβλημα με το κινητό εκεί;Έχω την Ευρωπαϊκή έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Στις επιπλέον ρυθμίσεις στα μυνήματα για να έχουμε 160 χαρακτήρες πρεπει να βάλουμε "αφαίρεση χαρακτήρων unicode"? Το έχω στα ελληνικά, αν κάποιος γνωρίζει παρακαλώ προς απαντηση

 

ναι το εχω κανει

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση προς τους κατόχους των oneplus..

 

Απο ποιότητα ήχου απο το ακουστικό,πως τα πάει? Δηλαδή όταν μιλάτε απο το κινητό ακούτε τον συνομιλητή σας καθαρά?

 

Το εχω στην μεση της εντασης γιατι μου φτανει και περισσευει:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Copilot στο store, μπορείς να κατεβάσεις έναν μόνο χάρτη δωρεάν, ότι επιπλέον το αγοράζεις

 

Ευχαριστω!

NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

Ημουν αμερικη με το OPO πριν κανενα μηνα, δουλεψα με AT&T καρτα σε 3G δικτυο και εκανα ανετα την δουλεια μου. Το αμερικανικο 4G δεν ειναι συμβατο με το κινητο μας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Να ρωτήσω εχω ενα θέμα με τα tones στα μηνύματα. Οταν λαμβάνω SMS δεν ακουγεται καθολου ήχος παρα μόνον η δόνηση. Πάω στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και μου γράφει στους ήχους " σιγαση" πατάω μεσα επιλέγω οποιοδήποτε tone και παλι συνεχίζει να μου γράφει σιγαση και δεν ακουγεται ο ήχος στα μηνύματα. Το εχω κανει κ μεσα απο τις ρυθμίσεις του κινητού στους ήχους και παλι τιποτα. Γνωρίζει κανεις τι μπορει να φταίει; Εχει κανεις ανάλογο προβλημα; Η ειναι κάποια επιλογή που μου διαφεύγει αν και πιστεύω πως τα τσέκαρα ολα όσα έχουν να κανουν με ήχο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Να ρωτήσω εχω ενα θέμα με τα tones στα μηνύματα. Οταν λαμβάνω SMS δεν ακουγεται καθολου ήχος παρα μόνον η δόνηση. Πάω στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και μου γράφει στους ήχους " σιγαση" πατάω μεσα επιλέγω οποιοδήποτε tone και παλι συνεχίζει να μου γράφει σιγαση και δεν ακουγεται ο ήχος στα μηνύματα. Το εχω κανει κ μεσα απο τις ρυθμίσεις του κινητού στους ήχους και παλι τιποτα. Γνωρίζει κανεις τι μπορει να φταίει; Εχει κανεις ανάλογο προβλημα; Η ειναι κάποια επιλογή που μου διαφεύγει αν και πιστεύω πως τα τσέκαρα ολα όσα έχουν να κανουν με ήχο.

 

Είσαι στοκ ??? Για δοκίμασε επανεκίνηση της συσκευής, άλλαξε ήχους (βάλε κάποιο άλλο θέμα, αν έχεις αλλάξει) και νομίζω ότι, αν δεν βγάζεις καθόλου άκρη, πρέπει να κάνεις επαναφορά δεδομένων (δε θυμάμαι σε ποια εφαρμογή ακριβώς) μέσα απ' τις εφαρμογές στις ρυθμίσεις, αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει σ αυτό το σημείο..

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ τελικα το έφτιαξα. Είχε μπει επιλογή "νύχτα" στο προφίλ και δεν το είχα παρατηρήσει. Ειμαι και λιγο άσχετος με τα android πρώτη φορα πιάνω στα χέρια μου. Ερχόμενος απο iPhone 4s. Πάντως το OPO ειναι απίστευτο κινητο και πολυ καλη κατασκευή και γενικα δεν εχω παρατηρήσει καποιο προβλημα στην συσκευή 3 εβδομάδες που το εχω. Μόνο την κλασική κιτρινιλα χαμηλά στην οθόνη που πραγματικά δεν ενοχλεί καθολου αλλα ουτε και μπορει να παρατηρηθεί εύκολα. Για όποιον ενδιαφερόμενο της συγκεκριμένης συσκευής πραγματικά του προτείνω να την αγοράσει άφοβα. :-)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ τελικα το έφτιαξα. Είχε μπει επιλογή "νύχτα" στο προφίλ και δεν το είχα παρατηρήσει. Ειμαι και λιγο άσχετος με τα android πρώτη φορα πιάνω στα χέρια μου. Ερχόμενος απο iPhone 4s. Πάντως το OPO ειναι απίστευτο κινητο και πολυ καλη κατασκευή και γενικα δεν εχω παρατηρήσει καποιο προβλημα στην συσκευή 3 εβδομάδες που το εχω. Μόνο την κλασική κιτρινιλα χαμηλά στην οθόνη που πραγματικά δεν ενοχλεί καθολου αλλα ουτε και μπορει να παρατηρηθεί εύκολα. Για όποιον ενδιαφερόμενο της συγκεκριμένης συσκευής πραγματικά του προτείνω να την αγοράσει άφοβα. :-)

 

Διάβασα κάπου οτι εξαφανίζεται σιγά σιγά αυτή η κιτρινίλα με τον καιρό ,και έχει σχέση με μια κόλλα που δεν έχει στεγνώσει.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω το κινητό έχει Ois στην κάμερα γιατί όταν το χτυπάω ελαφρά ακούγετε ένας θόρυβος σαν τικ τικ στο ύψος της κάμερας το κάνει σε όλους ή είναι δικό μου θέμα ?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω το κινητό έχει Ois στην κάμερα γιατί όταν το χτυπάω ελαφρά ακούγετε ένας θόρυβος σαν τικ τικ στο ύψος της κάμερας το κάνει σε όλους ή είναι δικό μου θέμα ?

 

Το εχω παρατηρησει και στο δικο μου αυτο το θεμα ,δεν ξερω αν ειναι προβλημα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρατηρησει και στο δικο μου αυτο το θεμα ,δεν ξερω αν ειναι προβλημα :worry:

 

και μενα απο την αρχη και χςρισ να εχει πεσει το κντ...

θεωρω ισως ειναι το μεταλικο γυρς αποτον φακο και το φλας... :confused:

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω το κινητό έχει Ois στην κάμερα γιατί όταν το χτυπάω ελαφρά ακούγετε ένας θόρυβος σαν τικ τικ στο ύψος της κάμερας το κάνει σε όλους ή είναι δικό μου θέμα ?

 

Το εχω παρατηρησει και στο δικο μου αυτο το θεμα ,δεν ξερω αν ειναι προβλημα :worry:

 

και μενα απο την αρχη και χςρισ να εχει πεσει το κντ...

θεωρω ισως ειναι το μεταλικο γυρς αποτον φακο και το φλας... :confused:

Ρε παιδιά είστε ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ !!!!!!!! Τι να πω.....τι πατε και παρατηρείτε!!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθειαα! Εκει που επαιζα ενα παιχνιδι ξαφνικα το κινητο κολλησε και δεν ανταποκρινεται καθολου , δεν ξερω τι να κανω! Οποιος μπορει ας βοηθησει

Ενταξει λυθηκε! Με κρατημα 10sec power button κανει reboot

Edited by jasonzacha
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθειαα! Εκει που επαιζα ενα παιχνιδι ξαφνικα το κινητο κολλησε και δεν ανταποκρινεται καθολου , δεν ξερω τι να κανω! Οποιος μπορει ας βοηθησει

Ενταξει λυθηκε! Με κρατημα 10sec power button κανει reboot

Και εμενα μου το εκανε αυτο,οχι παιζωντας παιχνιδι,και δεν ξερω τι εφταιγε.. Με τον ιδιο τροπο ομως το ελυσα το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω άλλο πρόβλημα τώρα όμως ξαφνικά.. Όπου και να πατάω στην οθόνη εμφανίζεται ένα άσπρο κυκλακι λες και δείχνει που πατάω
Link to comment
Share on other sites

Έχω άλλο πρόβλημα τώρα όμως ξαφνικά.. Όπου και να πατάω στην οθόνη εμφανίζεται ένα άσπρο κυκλακι λες και δείχνει που πατάω

 

κάτι θα άλλαξε από το rebοοt λογικα. Δεν είναι πρόβλημα αυτό λογικα σε ρυθμίσεις οθόνης θα έχει επιλογή αν θες να εμφανίζεται δείκτης εκεί που πατάς.όπως έχουν τα ταμπλετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Γενικά, τι tweaking θεωρείτε ότι είναι απαραίτητο με roms κ.λ.π. για τη συσκευή; Γιατί βλέπω πολλά να αναφέρονται και το ότι δεν το μυρίζω ιδιαίτερα, με τρομάζει λίγο... :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω άλλο πρόβλημα τώρα όμως ξαφνικά.. Όπου και να πατάω στην οθόνη εμφανίζεται ένα άσπρο κυκλακι λες και δείχνει που πατάω

Θα πας στις επιλογες προγραμματιστή και θα ξετικαρεις το "εμφάνιση αγγιγματων".

Link to comment
Share on other sites

Τωρα, τι να πεις????

 

 

"Βλέπουμε λοιπόν καθαρά ότι το γνήσιο μπορούμε να το αποκτήσουμε 100 ευρώ φθηνότερα από ότι μπορούμε να αποκτήσουμε την φθηνότερη κινέζικη απομίμηση ΑΡΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ . Δηλ. αν εγώ θέλω να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλ, θα πρέπει να σκάσω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ 370 ευρώ για την απομίμηση. Αν κάποιος σας έλεγε λοιπόν ότι με 370 ευρώ (στα ίδια λεφτά δηλ), σας δίνει το γνήσιο, τι θα κάνατε?? ΘΑ ΤΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΟΧΙ?? ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΑΠΟΜΙΜΗΣΗ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΦΤΑ?? Τα γράφω όλα αυτά για κάτι παιδάκια που νομίζουνε ότι θα γίνουν μάγκες με ξένα @@.

 

Η πρόσκληση πωλείται άμεσα 100 ευρώ σε όποιον κάνει κατάθεση μέχρι Τετάρτη πρωί ----- και μπαίνει σε δημοπρασία από αυτή τη στιγμή με τιμή εκκίνησης 50 ευρώ και όσο πάει μέχρι το πρωί. Ευχαριστώ

 

Για άμεση απάντηση liakourh@gmail.com

Ημερομηνία: σήμερα, 08:28

Κατάσταση: Νέο"

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Τωρα, τι να πεις????

 

... ότι σέρνει καράβι μήπως;;; :X

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τις επιλογές για προγραμματιστη.. Στις ρυθμίσεις είναι;

 

Ρυθμίσεις, τρίτη επιλογή από το τέλος.

Στην ενότητα "Εισαγωγή" κοίτα να είναι αποεπιλεγμένο το "Εμφανιση αγγιγμάτων".

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά τι καταλάβατε από την αγγελία εκτός του ότι είναι στοκος; Αλήθεια που μπήκε; στο insomnia?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τωρα, τι να πεις????

 

 

"Βλέπουμε λοιπόν καθαρά ότι το γνήσιο μπορούμε να το αποκτήσουμε 100 ευρώ φθηνότερα από ότι μπορούμε να αποκτήσουμε την φθηνότερη κινέζικη απομίμηση ΑΡΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ . Δηλ. αν εγώ θέλω να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλ, θα πρέπει να σκάσω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ 370 ευρώ για την απομίμηση. Αν κάποιος σας έλεγε λοιπόν ότι με 370 ευρώ (στα ίδια λεφτά δηλ), σας δίνει το γνήσιο, τι θα κάνατε?? ΘΑ ΤΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΟΧΙ?? ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΑΠΟΜΙΜΗΣΗ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΦΤΑ?? Τα γράφω όλα αυτά για κάτι παιδάκια που νομίζουνε ότι θα γίνουν μάγκες με ξένα @@.

 

Η πρόσκληση πωλείται άμεσα 100 ευρώ σε όποιον κάνει κατάθεση μέχρι Τετάρτη πρωί ----- και μπαίνει σε δημοπρασία από αυτή τη στιγμή με τιμή εκκίνησης 50 ευρώ και όσο πάει μέχρι το πρωί. Ευχαριστώ

 

Για άμεση απάντηση liakourh@gmail.com

Ημερομηνία: σήμερα, 08:28

Κατάσταση: Νέο"

 

Τι να πεις και συ τι να πω και γω :ban:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...