Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έτοιμος είμαι για αρνητικά σχόλια στην swiftkey

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων SwiftKey. Κάποιες φορές το βελτιώνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων SwiftKey. Κάποιες φορές το βελτιώνει.

 

νομίζω πως διορθώθηκε ευχαριστώ!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία μου εμφανίζει συχνότερα απο πριν το γνωστό οι υπηρεσίες google play έχουν σταματήσει. Ειδικά όταν ανοίγω το wifi. Έκανα wipe cache απο stock cyanogen recovery αλλα καμία βελτίωση. Είμαι όλα μαμά στην cm12 17l unrooted.
Link to comment
Share on other sites

επιτέλους φτιάξανε την ανάλυση στην Google photos καλη επανασχεδιαση ;)

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από μια βδομάδα σχεδόν χρήση του κινητού με CM12.1 - AK Kernel - firmware touch δεν είχα κάποιο πρόβλημα με την οθόνη αλλά είχα πτώση με την μπαταρία, τώρα ξέρει κανείς πως αφαιρώ το firmware και να το δοκιμάσω μόνο με την rom & kernel ;
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη λόλιποπ τρώω κάτι ωραία restart...

 

Την περασες μεσω OTA η την flasares εσυ ? εγω την περασα απο την αρχη εκτος απο ενα κολλημα στην αρχη με της επαφες (διωρθοθηκε με καθαρισμα δεδομενων ) δεν εχω ουτε restart ουτε καποιο αλλο κολλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από μια βδομάδα σχεδόν χρήση του κινητού με CM12.1 - AK Kernel - firmware touch δεν είχα κάποιο πρόβλημα με την οθόνη αλλά είχα πτώση με την μπαταρία, τώρα ξέρει κανείς πως αφαιρώ το firmware και να το δοκιμάσω μόνο με την rom & kernel ;

 

Αρα το fix διορθωνει τελικα το προβλημα, ε? Κανε disable τις τρεις επιλογες απο την οθονη και φωτεινοτητα και δοκιμασε, λογικα θα στρωσει. Απο αυτα που διαβαζω παντως, εχει μεγαλη καταναλωση γιατι δινει περισσοτερο ρευμα στην οθονη με αποτελεσμα να την ρουφαει. Προβλημα hardware, πανε να το μπαλωσουν με update soft. Επισης, αλλοι λενε πως τα σοβαρα προβληματα με το touch που χωρις να το ακουμπας κανει διαφορα μονο του, ειναι καθαρα hw. Αν δεν πιανει καλα το touch οταν ζεσταθει λιγο και κατα την πληκτρολογηση κανει κατι δικα του μερικες φορες, ειναι καθαρα software.

 

*επισης το φιξ με την οθονη, υπαρχει μονο σε καποιο συγκεκριμενο update η ακομα κ την τελευταια nightly να βαλεις το περιλαμβανει?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Έκανα clean install την 05Q και μετά φλάσαρα τη λόλιποπ.

 

Ποιος ο λογος να κανεις πρωτα clean Install την o5q και μετα την Y17L? γιατι δεν περνας μια και καλη την 17l? εγω οταν το εκανα να περασω lp πανω στην 4.4 ειχα πολλα σκαλωματα περασα απο την αρχη το fastboot image της 17L και δεν εχω κανενα θεμα

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποια είναι η τρίτη εφαρμογή σε κατανάλωση μπαταρίας στην εικόνα που επισυνάπτω (έχει εικονίδιο σαν μπλε Q); δεν έχει όνομα και επιλέγοντας την δεν έχει επιλογή "App info"

 

Το TitaniumBackup λέει ότι η εφαρμογή ονομάζεται PPPreferences 1.0 αλλά στο google δε βρίσκω κάτι ουσιαστικό.

Edited by zavarakatranemia
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να κανεις πρωτα clean Install την o5q και μετα την Y17L? γιατι δεν περνας μια και καλη την 17l? εγω οταν το εκανα να περασω lp πανω στην 4.4 ειχα πολλα σκαλωματα περασα απο την αρχη το fastboot image της 17L και δεν εχω κανενα θεμα

Δεν είχε βγει ακόμα η λόλιποπ. Μερικές μέρες μετά βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Οι τσαντιρογυφταρέοι σκούζουν σαν μικρά παιδάκια επειδή η Verizon τους έκλεψε το moto και κάνουν αγώνα να ξαναπάρουν πίσω το never settle. Ζητάνε και την συνδρομή του κόσμου. Να ήταν σωστοί απέναντι μας, να βοηθούσαμε: Κιτρινίλες, απαράδεκτο support, αργές αναβαθμίσεις κλπ κλπ Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρα το fix διορθωνει τελικα το προβλημα, ε? Κανε disable τις τρεις επιλογες απο την οθονη και φωτεινοτητα και δοκιμασε, λογικα θα στρωσει. Απο αυτα που διαβαζω παντως, εχει μεγαλη καταναλωση γιατι δινει περισσοτερο ρευμα στην οθονη με αποτελεσμα να την ρουφαει. Προβλημα hardware, πανε να το μπαλωσουν με update soft. Επισης, αλλοι λενε πως τα σοβαρα προβληματα με το touch που χωρις να το ακουμπας κανει διαφορα μονο του, ειναι καθαρα hw. Αν δεν πιανει καλα το touch οταν ζεσταθει λιγο και κατα την πληκτρολογηση κανει κατι δικα του μερικες φορες, ειναι καθαρα software.

 

*επισης το φιξ με την οθονη, υπαρχει μονο σε καποιο συγκεκριμενο update η ακομα κ την τελευταια nightly να βαλεις το περιλαμβανει?

 

Χτές τελικά είχα ένα μικρό πρόβλημα......

Το fix πλέον κυκλοφορεί μόνο έξτρα πλέον δεν το έχουν nightly

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Χτές τελικά είχα ένα μικρό πρόβλημα......

Το fix πλέον κυκλοφορεί μόνο έξτρα πλέον δεν το έχουν nightly

 

Εχεις καποιο λινκ? Επισης πως περνιεται το φιξ εξτρα ξεχωριστα? Δηλαδη τελευταια nightly δεν το περιλαμβανει? Μονο η εκδοση που βγηκε 15/5 αν δεν κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιο λινκ? Επισης πως περνιεται το φιξ εξτρα ξεχωριστα? Δηλαδη τελευταια nightly δεν το περιλαμβανει? Μονο η εκδοση που βγηκε 15/5 αν δεν κανω λαθος?

 

Για το firmware http://www.oneplusgreece.com/new-touch-firmware-from-oneplus/

 

Όχι η τελευταίες δεν το έχουν, σήμερα έκανα dirty flash την νέα CM12.1 και τον kernel ΑΚ 254 με ενσωματωμένο fix touch screen μέχρι τώρα είδα η αίσθηση είναι πολύ καλύτερη αλλά θα δω αύριο στην παραλία με τον ήλιο πως θα πάει

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Για το firmware http://www.oneplusgreece.com/new-touch-firmware-from-oneplus/

 

Όχι η τελευταίες δεν το έχουν, σήμερα έκανα dirty flash την νέα CM12.1 και τον kernel ΑΚ 254 με ενσωματωμένο fix touch screen μέχρι τώρα είδα η αίσθηση είναι πολύ καλύτερη αλλά θα δω αύριο στην παραλία με τον ήλιο πως θα πάει

 

Αυτο ειναι για stable 12s? Εισαι σιγουρος?

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν διαβασα κατι τετοιο. Για παλιες εκδοσεις βλεπω μιλανε.

 

*Τωρα το ειδα.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με το touch ή νοιώθετε πως το κινητό είναι κάπως βαρύ ή αργό, δοκιμάστε να αλλάξετε την εικόνα του φόντου και του φόντου ξεκλειδώματος και να βάλετε αυτή που είχε σαν προεπιλογή..μερικές φορές κολλάει..Σήμερα προσπαθούσα να βρω τί βαραίνει το κινητό μου και ήταν αυτό..δοκιμάστε το..Δεν έχετε τπτ να χάσετε.. Edited by magiktigra
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με το touch ή νοιώθετε πως το κινητό είναι κάπως βαρύ ή αργό, δοκιμάστε να αλλάξετε την εικόνα του φόντου και του φόντου ξεκλειδώματος και να βάλετε αυτή που είχε σαν προεπιλογή..μερικές φορές κολλάει..Σήμερα προσπαθούσα να βρω τί βαραίνει το κινητό μου και ήταν αυτό..δοκιμάστε το..Δεν έχετε τπτ να χάσετε..

Ένα είναι αυτό που λες και ένα η εκκαθάριση δεδομένων SwiftKey.

Link to comment
Share on other sites

Αν βρουν πραγματικη λυση με το touch, θα ειναι best κινητο.

 

Υπαρχει περιπτωση, να δημιουργει το προβλημα αυτο, η μεμβρανη? Λεω μηπως...

Link to comment
Share on other sites

Αν βρουν πραγματικη λυση με το touch, θα ειναι best κινητο.

 

Υπαρχει περιπτωση, να δημιουργει το προβλημα αυτο, η μεμβρανη? Λεω μηπως...

Αυτό το χα και εγώ σαν απορία, γιατί το πρόβλημα, μου δημιουργήθηκε όταν έβγαλα την μεμβράνη της Oneplus και έβαλα tempered glass nillkin. Βεβαία μετά το έβγαλα το tempered αλλά το πρόβλημα υπήρχε. Μπορεί απλά να ήταν θέμα τύχης δεν ξέρω τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...