Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελεγξα με άλλον φορτιστη αλλά το ίδιο καλώδιο και φόρτισε μέχρι το 100%...

Τελικά είναι θέμα φορτιστη...να δω τώρα πως θα βγάλω άκρη με το απαράδεκτο customer service τους...

 

Μια χαρά είναι το service τους.. Και εγώ είχα θέμα με τον φορτιστή και σε μια βδομάδα είχα άλλον δωρεάν.. Το μόνο που πλήρωσα ήταν το mailbox.de.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλέ xander το οτι αποκαλω απαράδεκτο το customer service τους οφείλεται στο γεγονός οτι κατα την παραγγελία του τηλ μου είχα ενα θέμα και η απάντηση τους ήρθε ενα μήνα μετα ενω είχα παραλάβει το κιν μου...οποτε δεν το λέω έτσι απλά αλλά γιατί έχω λογο...

 

Μακάρι να με εκπλήξουν θετικά αυτή την φορά...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησες διαφορετικό καλώδιο? Εξωτερικό από που ήρθες, μπορεί να έπαιξε κάτι με τα volt, αν και το θεωρώ απίθανο...

 

Τελικά ακόμα άκρη δεν έβγαλα.

Έχω προσπαθήσει να το φορτώσω με 3 διαφορετικούς φορτιστές με το τηλ ανοιχτό ανεπιτυχώς ,ενώ δεν έχω πρόβλημα φόρτισης σε αλλά κινητά με τους ίδιους φορτιστές.

Με το ίδιο καλώδιο που μου φορτίζει στον αναπτήρα αυτοκίνητου δεν λέει να μου το φορτίσει με τον φορτιστή η μέσω usb υπολογιστη.(συμβενει το ίδιο και με αλλά καλώδια).

Αποτέλεσμα

Μπορώ να φορτώσω μόνο με το τηλ κλειστό η με τον αναπτήρα αυτοκινήτου.

Μεταφορά αρχείων από και προς υπολογιστή μόνο μέσω Air Droid

Δοκίμασα και Battery Calibration μήπως και ……….αλλα τίποτα

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Ελεγξα με άλλον φορτιστη αλλά το ίδιο καλώδιο και φόρτισε μέχρι το 100%...

Τελικά είναι θέμα φορτιστη...να δω τώρα πως θα βγάλω άκρη με το απαράδεκτο customer service τους...

Να προσθέσω οτι μετα απο φόρτιση μς τον άλλο φορτιστη το κινητό έχει αισθητά καλύτερη διαρκεια μπαταρίας απο πριν...

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ xander το οτι αποκαλω απαράδεκτο το customer service τους οφείλεται στο γεγονός οτι κατα την παραγγελία του τηλ μου είχα ενα θέμα και η απάντηση τους ήρθε ενα μήνα μετα ενω είχα παραλάβει το κιν μου...οποτε δεν το λέω έτσι απλά αλλά γιατί έχω λογο...

 

Μακάρι να με εκπλήξουν θετικά αυτή την φορά...

 

Δεν εισαι ο μονος. Και εγω ακριβως ειχα την ιδια αντιμετωπιση. Το μονο ελαφρυντικο που τους δινω ειναι οτι εκεινη την περιοδο ειχαν τα 2 open days + πολλα invites και δοκιμαστηκαν σε καταστασεις που μεχρι εκεινη την στιγμη (λογω των ελεγχομενων invites) δεν ειχαν αντιμετωπισει. Πιστευω οτι εχουν πολλη λιγοτερη δουλεια τωρα.

Host

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους και καλή χρονιά.

Επειδή ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο θα ήθελα ενα mini review από τους ήδη χρηστες.

Και κυρίως εντυπώσεις για καμερα(μερα και νυχτα, και αν υπερθερμαίνεται σε ληψη βιντεο και σε λήψη φωτογραφιων),gps (ακριβεια πλοηγησης και ταχυτητα εντοπισμου θεσης),διαρκεια μπαταριας.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν διαβαζεις το review που εκανε το ιδιο το myphone. Απο οσο θυμαμαι αφορα το 16GB αλλα η διαφορα τους με το 64αρι ειναι στο χρωμα και στα 64-16GB

Host

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θέλω λίγη βοήθεια σχετικα με το τηλ.. προσπαθώ εδώ κ ώρες να περάσω κλαποιες ταινίες έτσι ώστε μόλις γυρίσω απ την άδεια να μπορω να τις βλέπω να περνάει πιο γρήγορα η ώρα(φανταρος γαρ) προσπαθω μέσω dual hub(π συνδέεται σε κινητο κ Η/Υ).. διάβασα πως ο καλύτερος Player λόγω υποστήριξης αρχείων srt ειναι ο mvideo player (απο playstore).. Οταν συνδέω το dual hub το πρόγραμμα δν αναγνωρίζει ως playable τις ταινίες, έχω δοκιμάσει με διάφορα αρχεία( mp4, avi κλπ..) αλλα τζίφος.. έχετε κάποια λύση για το συγκεκριμένο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θέλω λίγη βοήθεια σχετικα με το τηλ.. προσπαθώ εδώ κ ώρες να περάσω κλαποιες ταινίες έτσι ώστε μόλις γυρίσω απ την άδεια να μπορω να τις βλέπω να περνάει πιο γρήγορα η ώρα(φανταρος γαρ) προσπαθω μέσω dual hub(π συνδέεται σε κινητο κ Η/Υ).. διάβασα πως ο καλύτερος Player λόγω υποστήριξης αρχείων srt ειναι ο mvideo player (απο playstore).. Οταν συνδέω το dual hub το πρόγραμμα δν αναγνωρίζει ως playable τις ταινίες, έχω δοκιμάσει με διάφορα αρχεία( mp4, avi κλπ..) αλλα τζίφος.. έχετε κάποια λύση για το συγκεκριμένο θέμα?

 

Δεν κατάλαβα τι είναι το dual hub αλλά δοκίμασε σαν player τον mx player και τον vlc

 

Καλή θητεία.. Να περάσει γρήγορα ο καιρός

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι είναι το dual hub αλλά δοκίμασε σαν player τον mx player και τον vlc

 

Καλή θητεία.. Να περάσει γρήγορα ο καιρός

 

Ειναι ένα stickακι ουσιαστικα που λειτουργεί σαν εξωτερικος χωρος αποθηκευσης.. απ τη μια πλευρα το βισμα του smartphone κ απ την αλλη USB .. απλά είδα τις προτάσεις περι mvideoplayer κ αμελησα τα υπολοιπα.. υποστηριζουν κ αυτοι srt?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ένα stickακι ουσιαστικα που λειτουργεί σαν εξωτερικος χωρος αποθηκευσης.. απ τη μια πλευρα το βισμα του smartphone κ απ την αλλη USB .. απλά είδα τις προτάσεις περι mvideoplayer κ αμελησα τα υπολοιπα.. υποστηριζουν κ αυτοι srt?

 

Από φίλο έμαθα ότι το κινητό δεν παίζει μεγάλες ταινίες.Δοκίμασα τον bsplayer και ήταν ο μόνος μεταξύ 2/3 player όπου έκανε αναπαραγωγή, υποστηρίζει και υπότιτλους και είναι και για υπολογιστή επίσης, εξίσου καλό.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bsplayer.bspandroid.free

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, το κινητό παίζει τα πάντα κατεβαζεις τη ταινία εγώ χρησιμοποιώ το flud και την βλέπεις με bsplayer βρίσκει αυτόματα τους υπότιτλους και απολαμβάνεις τις ταινίες. Εγώ έχω 5ταινειες από 1,4gb η καθεμία.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ένα stickακι ουσιαστικα που λειτουργεί σαν εξωτερικος χωρος αποθηκευσης.. απ τη μια πλευρα το βισμα του smartphone κ απ την αλλη USB .. απλά είδα τις προτάσεις περι mvideoplayer κ αμελησα τα υπολοιπα.. υποστηριζουν κ αυτοι srt?

 

αα τώρα κατάλαβα και εγώ έχω ένα τέτοιο και λειτουργεί μια χαρά.. εγώ προσωπικά ούτε που τον έχω ακούσει αυτόν. εννοείται πως υποστηρίζουν. κατέβασε και δοκίμασε τους και όποιος σε βολεύει τον κρατάς

 

Από φίλο έμαθα ότι το κινητό δεν παίζει μεγάλες ταινίες.Δοκίμασα τον bsplayer και ήταν ο μόνος μεταξύ 2/3 player όπου έκανε αναπαραγωγή, υποστηρίζει και υπότιτλους και είναι και για υπολογιστή επίσης, εξίσου καλό.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bsplayer.bspandroid.free

 

Τι εννοείς ότι δεν παίζει μεγάλες ταινίες? μια χαρά τα παίζει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ένας φίλος μου αγόρασε το κινητό και παρατήρησαμε λίγο κίτρινο κάτω ( το γνωστό θέμα) μπορεί κάποιος να προτείνει έναν τρόπο να το κάνουμε?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ένας φίλος μου αγόρασε το κινητό και παρατήρησαμε λίγο κίτρινο κάτω ( το γνωστό θέμα) μπορεί κάποιος να προτείνει έναν τρόπο να το κάνουμε?

Και γω το έχω αλλά φαίνεται μονο εαν είσαι σε μονο λευκό φόντο στο ίντερνετ. Δηλαδή σχεδόν ποτέ. Σιγά το πράγμα. Απόλαυσε τη συσκευή πεστου

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λεγετε οτι αυτο γινεται γιατι δεν δοθηκε ο σωστος χρονος Curing...

https://forums.oneplus.net/threads/yellow-band-software-fix-no-uv.100868/

 

 

Επισης εχω διαβασει και για αλλους 2 τροπους...

1. αστο σε ενα ηλιολουστο μερος για καποιες ωρες...

2. βαλτω κατω απο λαμπα uv...πχ συσκευη που στεγνωνει τα νυχια...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν ειχε αυτο το προβλημα , αλλα σε φιλο που του ηρθε με ελαφρια κίτρινη σκιά , εφυγε μονη της μετα απο λιγο καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα μια ατυχια, επεσε το κινητο μεσα σε νερο. Το εβγαλα αμεσως δηλαδη σε 1-2 δευτερολεπτα και αφου το σκουπισα το εβαλα σε σακουλα ρυζι και πανω στο καλοριφερ. Δοκιμασα 3 4 φορες να το ανοιξω το πρωτο 24ωρο αλλα ενω ανοιγε εκλεινε μετα απο λιγο. Μετα απο 48 ωρες σε ζεστο μερος και σε ρυζι, και παντα απενενεργοποιημενο το εβγαλα και λειτουργει εδω και 10 μερες χωρις το παραμικρο προβλημα. Εχει κανεις εμπειρια απο κατι παρομοιο? Τι πιθανοτητα υπαρχει να βγαλει προβληματα μετα η συσκευη? Μπορει ας πουμε μετα απο 6μηνες να αρχισει τα προβλημαατα?

 

(Το νερο ηταν βρυσης).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα μια ατυχια, επεσε το κινητο μεσα σε νερο. Το εβγαλα αμεσως δηλαδη σε 1-2 δευτερολεπτα και αφου το σκουπισα το εβαλα σε σακουλα ρυζι και πανω στο καλοριφερ. Δοκιμασα 3 4 φορες να το ανοιξω το πρωτο 24ωρο αλλα ενω ανοιγε εκλεινε μετα απο λιγο. Μετα απο 48 ωρες σε ζεστο μερος και σε ρυζι, και παντα απενενεργοποιημενο το εβγαλα και λειτουργει εδω και 10 μερες χωρις το παραμικρο προβλημα. Εχει κανεις εμπειρια απο κατι παρομοιο? Τι πιθανοτητα υπαρχει να βγαλει προβληματα μετα η συσκευη? Μπορει ας πουμε μετα απο 6μηνες να αρχισει τα προβλημαατα?

 

(Το νερο ηταν βρυσης).

Αφού δεν έχεις θέμα δέκα μέρες είσαι πολύ τυχερός. Λογικά αν είχε θέμα θα το εβλεπες

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πάντων έχω δει βιντεάκι που το βάζουν κάτω από νερό για αρκετή ώρα και συνεχίζει να λειτουργεί.. Και εγώ δεν πιστεύω να σου βγάλει κάτι.. Να ήταν θαλασσινό το νερό να έλεγα μπορεί να διαβρωθει. Το νερό βρύσης τώρα αφού στεγνωσε και άνοιξε δεν θα βγάλει κάτι..
Link to comment
Share on other sites

Πάντων έχω δει βιντεάκι που το βάζουν κάτω από νερό για αρκετή ώρα και συνεχίζει να λειτουργεί.. Και εγώ δεν πιστεύω να σου βγάλει κάτι.. Να ήταν θαλασσινό το νερό να έλεγα μπορεί να διαβρωθει. Το νερό βρύσης τώρα αφού στεγνωσε και άνοιξε δεν θα βγάλει κάτι..

Κάτι λέγανε ότι και καλά είναι ολίγον αδιάβροχο. Δεν τα πιστεύω απλά να χουμε να λέμε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κάτι λέγανε ότι και καλά είναι ολίγον αδιάβροχο. Δεν τα πιστεύω απλά να χουμε να λέμε

 

Μπα ούτε καν εγώ πιστεύω ότι είναι.. Αν ήταν του παιδιού δεν θα του έκανε κόλπα..

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιο επισημο βιντεο της εταιριας εχω δει οτι αντεχει και καλα 10 λεπτα βροχης. Παντως προς το παρον ειναι οκ. Δεν ξερω αν ειναι καλυτερα να το δωσω, αλλα κριμα να το παρει καποιος και να του χαλασει σε 1 μηνα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...