Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το one plus one και ειμαι ικανοποιημενος σε ολα πλην της καμερας και βασικα του φλας. Επειδη ειμαι σε φαση που χρησιμοποιω πολυ την καμερα σκεφτομαι να αλλαξω κινητο. Εχετε να προτεινετε καποιο κινητο κοντα στα λεφτα του one plus one αλλα με καλυτερη καμερα; Να χει και καλη μπαταρια γιατι μας καλοεμαθε η one plus και με την μπαταρια και με την ταχυτητα φορτισης.

 

Ευχαριστω

 

Ή κάμερα τελικά δεν είναι κακή, απλά θέλει να μάθεις να παίζεις με τα έτοιμα πρότυπα που έχει και θα παίρνεις πολύ καλά αποτελέσματα.

Πχ εγώ χθες για να τραβήξω ένα τοπίο που έβλεπα ότι το έβγαζε μουντό, έβαλα την λειτουργία πάρτι και το έβγαλε μια χαρά.

Κάνε έτσι μερικές δοκιμές πριν το δώσεις, γιατί δύσκολα θα βρεις κάτι αντίστοιχο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω το one plus one και ειμαι ικανοποιημενος σε ολα πλην της καμερας και βασικα του φλας. Επειδη ειμαι σε φαση που χρησιμοποιω πολυ την καμερα σκεφτομαι να αλλαξω κινητο. Εχετε να προτεινετε καποιο κινητο κοντα στα λεφτα του one plus one αλλα με καλυτερη καμερα; Να χει και καλη μπαταρια γιατι μας καλοεμαθε η one plus και με την μπαταρια και με την ταχυτητα φορτισης.

 

Ευχαριστω

Μόνο σε g2 μπορείς να πας αλλά η ταχύτητα κλείστρου στις βραδυνές θα σε απογοητεύσει. Η κάμερα μας άμα παίξεις είναι πολύ καλή. Κάνε ότι σου είπε ο giannis για αρχή

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το G2 που ειχα πριν εβγαζε τις χειροτερες φωτογραφιες σε εσωτερικο χωρο.Ασε που ηθελα να βγαλω το παιδι μου και μεχρι να βγαλει ειχε φυγει απο το πλανο,χαχαχα..Το note 3 που ειχα επισης εβγαζε αρκετα ανωτερες και απο τα 2.

Οποτε φανταζομαι ενα s5 ή note 3 θα σε καλύψουν!

Link to comment
Share on other sites

Το G2 που ειχα πριν εβγαζε τις χειροτερες φωτογραφιες σε εσωτερικο χωρο.Ασε που ηθελα να βγαλω το παιδι μου και μεχρι να βγαλει ειχε φυγει απο το πλανο,χαχαχα..Το note 3 που ειχα επισης εβγαζε αρκετα ανωτερες και απο τα 2.

Οποτε φανταζομαι ενα s5 ή note 3 θα σε καλύψουν!

Πάντως σε σταθερό σημείο το g2 υπερέχει από το note 3. Σε συνάντηση Myphone στη Πάτρα που ειμασταν βγάλαμε ίδιο σημείο με σούρουπο καιρό και το g2 έβγαλε ακριβώς τα χρώματα που έβλεπες. Ενώ το νοτελι είχε πολύ φως. Βέβαια σε μη σταθερό σημείο πρέπει να παγώσεις το χρόνο για να βγάλεις καλή φώτο! :p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ή κάμερα τελικά δεν είναι κακή, απλά θέλει να μάθεις να παίζεις με τα έτοιμα πρότυπα που έχει και θα παίρνεις πολύ καλά αποτελέσματα.

Πχ εγώ χθες για να τραβήξω ένα τοπίο που έβλεπα ότι το έβγαζε μουντό, έβαλα την λειτουργία πάρτι και το έβγαλε μια χαρά.

Κάνε έτσι μερικές δοκιμές πριν το δώσεις, γιατί δύσκολα θα βρεις κάτι αντίστοιχο.

Ποια είναι η λειτουργία πάρτι;

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η λειτουργία πάρτι;

 

Στη στοκ εφαρμογή (cm camera)

 

Τα benchmark δεν λένε κάτι.. Αυτό που πρέπει να σε νοιάζει είναι πόσο σύντομα θα πάρει update το oppo.. Εμείς έχουμε ήδη καμιά 10αρια beta lollipop και αρχές Γενάρη θα βγει και η επίσημη ρομ από την oneplus.

 

Kαι γιατί 'πρέπει' να αποτελεί κριτήριο το αν θα πάρει αναβάθμιση; Χρόνια τώρα δεν το κατάλαβα... ας μου το στέλνανε και με gingerbread, αρκεί να δουλεύει καλά :happy:

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η λειτουργία πάρτι;

 

Όταν έχεις ανοιχτή την κάμερα, κανείς swipe up η swipe down και σου βγάζει διαφορά έτοιμα πρότυπα. Μπορείς από τις ρυθμίσεις της κάμερας να προσθέσεις ή να αφαιρέσεις οποία εσύ θες. Φοβερή ευκολία αυτή και μπορείς μπαμ μπαμ να δοκιμάσεις διάφορες έτοιμες ρυθμίσεις ουσιαστικά με μια κινηση, χωρίς να πελάγωνεισ σε μενού κι υπό μενού.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για ρυθμίσεις στην φωτογραφική, στο iso το αυτόματο hjr τι χρησιμεύει ;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στη στοκ εφαρμογή (cm camera)

 

 

Kαι γιατί 'πρέπει' να αποτελεί κριτήριο το αν θα πάρει αναβάθμιση; Χρόνια τώρα δεν το κατάλαβα... ας μου το στέλνανε και με gingerbread, αρκεί να δουλεύει καλά :happy:

 

Έχεις δοκιμάσει την lollipop? Αν όχι βάλε μια και θα δεις.. Μπορεί να είναι και ψυχολογικό αλλά θέλω να έχω πάντα την τελευταία έκδοση..

Link to comment
Share on other sites

Αρα αφού εχεις δοκιμάσει lollipop στο opo σου τα updates δεν θα έπρεπε να είναι κριτήριο για σένα κριτήριο θα έπρεπε να είναι το κατα πόσο η κοινότητα ασχολείται μέ την συσκευή σού ώστε εσύ να εχεις το τελευταίο λειτουργικό στην συσκευή σου χωρίς να χρειάζεται το επίσημο update
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

http://www.dpreview.com/forums/post/50107202

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιας και μιλάτε για ρυθμίσεις στην φωτογραφική, στο iso το αυτόματο hjr τι χρησιμεύει ;

 

Δες μια το λινκ που δίνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

http://www.dpreview.com/forums/post/50107202

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δες μια το λινκ που δίνω.

Οκ, αλλά δεν κατάλαβα:D σε τι συνθήκες το χρησιμοποιούμε;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις ανοιχτή την κάμερα, κανείς swipe up η swipe down και σου βγάζει διαφορά έτοιμα πρότυπα. Μπορείς από τις ρυθμίσεις της κάμερας να προσθέσεις ή να αφαιρέσεις οποία εσύ θες. Φοβερή ευκολία αυτή και μπορείς μπαμ μπαμ να δοκιμάσεις διάφορες έτοιμες ρυθμίσεις ουσιαστικά με μια κινηση, χωρίς να πελάγωνεισ σε μενού κι υπό μενού.

 

Ναι, αυτά προφανώς τα ξέρω αλλά λειτουργία "πάρτι" δε βλέπω, στα ελληνικά τουλάχιστον. Έχω: αυτόματα, νερό, ποστεροποίηση, σέπια, μονόχρωμο, σταθερή φωτογραφία, βράδυ, ενέργεια, αργό κλείστρο, λειτουργία ομορφιάς, έξυπνη σκηνή, καθαρή εικόνα, HDR.

 

EDIT: Τη βρήκα, στο κυκλάκι στην κεντρική οθόνη μπορείς να προσθέσεις λειτουργίες. Καλό!

Link to comment
Share on other sites

Αρα αφού εχεις δοκιμάσει lollipop στο opo σου τα updates δεν θα έπρεπε να είναι κριτήριο για σένα κριτήριο θα έπρεπε να είναι το κατα πόσο η κοινότητα ασχολείται μέ την συσκευή σού ώστε εσύ να εχεις το τελευταίο λειτουργικό στην συσκευή σου χωρίς να χρειάζεται το επίσημο update

 

Δεν συμφωνώ.. Σε όσα κινητά και να είχα όταν το κινητό δεν έπαιρνε επίσημη αναβάθμιση οι custom rom πάντα είχαν προβλήματα μικρά και μεγάλα.. Ενώ αν βγει η επίσημη και χάλια να είναι θα βρεθεί κάποιος developer που θα την σουλουπωσει..

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5836942#post5836942

 

Για δείτε λίγο τις φωτογραφίες όποιος θέλει στο παραπάνω λινκ. Δεν θυμάμαι όμως ποιες ρυθμίσεις χρησιμοποίησα στην καθεμία :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ.. Σε όσα κινητά και να είχα όταν το κινητό δεν έπαιρνε επίσημη αναβάθμιση οι custom rom πάντα είχαν προβλήματα μικρά και μεγάλα.. Ενώ αν βγει η επίσημη και χάλια να είναι θα βρεθεί κάποιος developer που θα την σουλουπωσει..

Το "κάποιος developer" έγκειται στο κατα πόσο θα ασχοληθούν με την συσκευή σου όπως έγραψα και πιο πανω ,ξέρεις σε πόσες συσκευές δεν βρέθηκε αυτός ο κάποιος developer;

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Το "κάποιος developer" έγκειται στο κατα πόσο θα ασχοληθούν με την συσκευή σου όπως έγραψα και πιο πανω ,ξέρεις σε πόσες συσκευές δεν βρέθηκε αυτός ο κάποιος developer;

 

Εε άμα πάρεις κινητό που έχει πολύ λίγες πωλήσεις λογικό να μην ασχοληθεί κανείς.. Σε όσα έχουν περάσει από τα χέρια μου κυκλοφορουσαν αρκετές custom rom

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5836942#post5836942

 

Για δείτε λίγο τις φωτογραφίες όποιος θέλει στο παραπάνω λινκ. Δεν θυμάμαι όμως ποιες ρυθμίσεις χρησιμοποίησα στην καθεμία :p

Πολύ καλές! Άμα θυμοσουνα και τις ρυθμίσεις στην κάθε μια :p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε εδώ για την σχέση μεταξύ oneplus και cm..

 

http://www.androidpolice.com/2014/12/19/emails-from-indian-court-docs-show-cyanogen-oneplus-relationship-ended-poorly-cyanogen-ceo-is-kind-of-a-jerk/

 

Ελπίζω η oneplus να βγάλει γρήγορα την rom της και να είναι καλή για να ξεμπερδευει με τους ερασιτέχνες

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ.. Σε όσα κινητά και να είχα όταν το κινητό δεν έπαιρνε επίσημη αναβάθμιση οι custom rom πάντα είχαν προβλήματα μικρά και μεγάλα.. Ενώ αν βγει η επίσημη και χάλια να είναι θα βρεθεί κάποιος developer που θα την σουλουπωσει..

 

Άρα καταλήγουμε σ'αυτό που είπα. Ας δουλεύει καλά κι ας είναι ότι να'ναι :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5836942#post5836942

 

Για δείτε λίγο τις φωτογραφίες όποιος θέλει στο παραπάνω λινκ. Δεν θυμάμαι όμως ποιες ρυθμίσεις χρησιμοποίησα στην καθεμία :p

 

Πρέπει απαραιτήτως να θυμηθείς πως έβγαλες τις νυχτερινές! :lol:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε εδώ για την σχέση μεταξύ oneplus και cm..

 

http://www.androidpolice.com/2014/12/19/emails-from-indian-court-docs-show-cyanogen-oneplus-relationship-ended-poorly-cyanogen-ceo-is-kind-of-a-jerk/

 

Ελπίζω η oneplus να βγάλει γρήγορα την rom της και να είναι καλή για να ξεμπερδευει με τους ερασιτέχνες

Δεν ξέρω αν είναι καλό ή όχι και αν θα προχωρήσει. Θα το δείξει ο καιρός. Το θέμα είναι ότι και να γίνει να μην αφήσουν την υποστήριξη την επίσημη.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε εδώ για την σχέση μεταξύ oneplus και cm..

 

http://www.androidpolice.com/2014/12/19/emails-from-indian-court-docs-show-cyanogen-oneplus-relationship-ended-poorly-cyanogen-ceo-is-kind-of-a-jerk/

 

Ελπίζω η oneplus να βγάλει γρήγορα την rom της και να είναι καλή για να ξεμπερδευει με τους ερασιτέχνες

 

Ξέρουμε αναλυτικά τι παίζεται ακριβώς και υπάρχει αυτή η διαμάχη ;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αναλυτικά τι παίζεται ακριβώς και υπάρχει αυτή η διαμάχη ;

 

Η cm ενώ είχε συμφωνία με την oneplus έκλεισε παράλληλα συμφωνία για αποκλειστικοτητα με την micromax της Ινδίας.. Και όταν πήγε να πουλήσει η oneplus εκεί έφαγε πόρτα.. Εγώ βλέπω να χωρίζουν οι δρόμοι τους..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...