Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας φίλος πήρε το opo 64gb από geekbying πριν λίγες μέρες και δεν του δουλεύει το 4g ενώ λέει οτι το εχει ενεργοποιήσει από τη Vodafone. Βάζει δηλαδή στις ρυθμίσεις δικτύου προτιμώμενο δίκτυο lte και δεν πιάνει lte παρά μόνο h+. Τι να συμβαίνει άραγε; Μήπως εχει ελάττωμα; Είναι ροοτ με 44s. Ευχαριστώ.

Έχει δοκιμάσει σε διάφορες περιοχές που σίγουρα έχουν κάλυψη 4G ή μόνο πχ μέσα στο σπίτι του;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά η κατανάλωση οφειλόταν στο WiFi. Έκανα 2 αλλαγές 1 έκλεισα τα 5mhz και 2 έβαλα flugmode στο κινητό. Είχα τρελαθεί, με ότι ρομ έβαζα έτρωγε μπαταρία. Για να δούμε. Όλα δείχνουν ότι με φυσιολογικές συνθήκες έχει πολύ καλή μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Πρώην κάτοχος note 3 ήρθα και γω στην παρέα επιτέλους..

Απίστευτο το one όπως το περίμενα.. Ενα θέμα είχα μονο όταν το παρέλαβα δεν είχα 4G μόλις το επελεγα μου χανόταν το σήμα μέχρι που πέρασα αλλη ROM

Επειδή είμαι καινούριος 2 μέρες το έχω ποιά ROM πρότεινε και kernel;

Καλημερα σε ολους,

Να ρωτήσω ποια ρομ πέρασες και λύθηκε το θέμα 4G. Το δικό μου αγοράστηκε από Geekbuying και μάταια προσπαθώ να κάνω το 4G να λειτουργήσει. Μόλις επιλέγω LTE χάνει το σήμα και δε γυρνάει ουτε σε 3G. Επίσης όπως μου είπαν από τη Vodafone έπρεπε να παίρνει τις ρυθμίσεις APN αυτόματα. Δοκίμασα να τις περάσω και χειροκίνητα τίποτα...είχε το 4.4.2 11.0 XNPH22R και πέρασα 4.4.4 11.0 ΧΝPΗ44S αλλά το πρόβλημα παραμένει ....Καμία ιδέα πριν ξενερώσω .... :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανόν το πορτάκι της σιμ να το βάζουν ανάποδα .. Και εγώ μπερδεύτηκα στην αρχή.. Να κοιτάξει τις οδηγίες της συσκευης και να τις ακολουθήσει ακριβώς..

 

Και οι περισσότεροι υπάλληλοι δυστυχώς δεν έχουν ιδέα από τεχνολογία, οπότε μην σου φαίνεται παράξενο..

Και εγώ έπαθα το σοκ με Vodafone. Το τηλέφωνο είναι Default 4g ρύθμιση .Settings -> δικτυα κινητησ -> προτιμώμενος τύπος δικτύου και επιλέγεις 3G. Εάν δε βγάλει σήμα αμέσως κάνε και ένα Reboot. Κι εγώ μεχρι εκεί καλά είμαι ... το πρόβλημά μου είναι ότι δε μπορω να το δουλέψω με 4 G και δυστυχώς δε το έχω λύσει ακόμα...Προφανώς το ίδιο πρόβλημα θα το αντιμετωπίσεις και εσύ με το 4G γιατί θα έπρεπε να σε γυρνάει σε 3G μόνο του και όχι να μην έχει καθόλου σήμα. Για τον υπάλληλο Cosmote αστο...εμένα στη Vodafone μου το είπαν ιmitation κινεζια ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει μήπως καμία πρόσκληση για το 16gb, επίσης οι προσκλήσεις που δίνουν εδώ τα μέλη είναι για αποστολή Ελλάδα; αν ναι και με τι μεταφορικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει μήπως καμία πρόσκληση για το 16gb, επίσης οι προσκλήσεις που δίνουν εδώ τα μέλη είναι για αποστολή Ελλάδα; αν ναι και με τι μεταφορικά;

Φιλε μου, πάρτο απ την αρχή (1ο ποστ) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397537

 

Προσκλησεις για 16Gb, δεν έχουν εμφανιστεί...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πρόσκληση για όποιον την προλάβειhttp://mandrillapp.com/track/click/30146609/account.oneplus.net?p=eyJzIjoieVpFN0Z2VGpEQXJQWF91N3JzSkhrZmtqa2xJIiwidiI6MSwicCI6IntcInVcIjozMDE0NjYwOSxcInZcIjoxLFwidXJsXCI6XCJodHRwczpcXFwvXFxcL2FjY291bnQub25lcGx1cy5uZXRcXFwvaW52aXRlXFxcL2NsYWltXFxcL0dMN0QtUlRCNC1HRlpVLUUyRU5cIixcImlkXCI6XCJkOGRlY2Y1MDk0Yjg0ZWU5YWIzZTRhZDhkZDJiNzY3NVwiLFwidXJsX2lkc1wiOltcImI4YTk0NjQ3ZjM3NTNiMzU0MGE5NGYxNmQwOWUzOTRjZTZkMTBjY2ZcIl19In0 είναι για 64gb!!! Μόνο απαντήστε να ξέρω πως κάποιος την πήρε και δεν πήγε χαμένη.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω επειδή μόλις τώρα παρέλαβα κ ειμαι στα βασικά..

Η επαφές μου βγαίνουν πρώτα με όνομα ενώ θελω με επώνυμο...πως μπορώ να το αλλάξω...

στο google contact to εχω αλλάξει αλλα δεν περνάνε στο τηλέφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω επειδή μόλις τώρα παρέλαβα κ ειμαι στα βασικά..

Η επαφές μου βγαίνουν πρώτα με όνομα ενώ θελω με επώνυμο...πως μπορώ να το αλλάξω...

στο google contact to εχω αλλάξει αλλα δεν περνάνε στο τηλέφωνο..

Προφανώς μπαίνεις στη λίστα επαφών, πατάς στο κάτω αριστερό κουμπί του τηλεφώνου και επιλέγεις ρυθμίσεις ή επιλογές (δε θυμάμαι ακριβώς τη λέξη). Μετά πάνω πάνω έχεις επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μπαίνεις στη λίστα επαφών, πατάς στο κάτω αριστερό κουμπί του τηλεφώνου και επιλέγεις ρυθμίσεις ή επιλογές (δε θυμάμαι ακριβώς τη λέξη). Μετά πάνω πάνω έχεις επιλογή.

από το κουτάκι του τηλεφώνου κατω αριστερά μπαίνω στις επαφές.. πατάω πάνω στις 3 τελειτσες, ρυθμίσεις κ με πάει στις ρυθμίσεις κλίσεων...:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τις απόψεις σας, μιας και όσο περισσότερα διαβάζω, τόσο πιο πολύ δυσκολεύομαι να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα...

 

Για να μη μακρηγορώ, το ερώτημα είναι το εξής:

 

OnePlus One 64GB Vs LG G3 32GB

 

Ποιο διαλέγω και γιατί;

(Χωρίς να συμπεριλάβουμε ως κριτήριο τη διαφορά τιμής. Με ενδιαφέρει απλά να επιλέξω τη καλύτερη συσκευή ανάμεσα σε αυτές τις 2).

 

Προσωπικά μου αρέσει περισσότερο το 1+1 και σαν εμφάνιση αλλά και σαν ποιότητα κατασκευής. Το G3 είχα το 16αρι, οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά πιο δουλεύει καλύτερα, αν και λόγω custom rom που είναι η cyanogen στην ουσία, σίγουρα έχει πολλά πλεονεκτήματα.

Οθόνη έχει σαφέστατα καλυτερη το g3, αλλά με λίγο περίεργα χρώματα, όπως και κάμερα.

Μπαταρία το one έχει αρκετά καλύτερη, όπως επίσης σήμα και ποιότητα κλήσης. Ηχείο θεωρώ πως είναι στα ίδια επίπεδα.

Εγώ πάντως θα προτιμούσα το 1+1.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

από το κουτάκι του τηλεφώνου κατω αριστερά μπαίνω στις επαφές.. πατάω πάνω στις 3 τελειτσες, ρυθμίσεις κ με πάει στις ρυθμίσεις κλίσεων...:(

οκ το βρήκα ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να ανοίγει-κλείνει η οθόνη με το flip cover????

Τωρα μπορει να μη σε καλυψει αυτό αλλα αν βαλεις ΑΚ kernel και synapse εχει αυτη την επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως βάζω τ ήχο κλήσης δεν μου εμφανίζει τα τραγούδια που έχω βάλει παρά μόνο απο αυτά που έχει το κινητό !!!

 

φτιαξε ενα φακελλο media, εκει μεσα ανοιξε ενα φακελλο audio και εκει μεσα ανοιξε τρεις φακελλους alarms - notifications - ringtones

 

ριξε τα τραγουδια σου και ολα οκ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

φτιαξε ενα φακελλο media, εκει μεσα ανοιξε ενα φακελλο audio και εκει μεσα ανοιξε τρεις φακελλους alarms - notifications - ringtones

 

ριξε τα τραγουδια σου και ολα οκ

 

Και για ειχω κλήσεις βάζω στα notifications;

Link to comment
Share on other sites

Και για ειχω κλήσεις βάζω στα notifications;

 

οχι στα ringtones

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω και εγώ (όχι με κάρτα) και 44s .

 

Όπως βλέπω το APN είναι internet, MCC 202, MNC 01, APN Protocol IPv4

Cosmote και δω χωρις καρτα Apn:internet και εδω τα υπολοιπα

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

 

Τελικά δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα στις ρυθμίσεις του APN, τις σωστές είχα (ίδιες με τις δικές σας).

Κάποιος μου είχε στείλει μερικά δωρεάν MB ως δώρο και απ' ότι φαίνεται το δώρο αυτό δεν "ενεργοποιεί" το Internet. :O

(Ίσως έτσι να δουλεύει το what's up, ή ίσως κάπως να εμπλέκεται με το ότι εχω απενεργοποιήσει το internet day pass, γιατί πριν

το απενεργοποιήσω είχα λάβει κάποια ΜΒ πάλι ως δώρο και λειτουργούσε κανονικά... Τέσπα ιδέα δεν έχω).

Μόλις έβαλα πακέτο πάντως (έβαλα για δοκιμή τα 60MB/μήνα με 3 ευρώ) το internet λειτούργησε κανονικά.

 

ΥΓ. Πώς και δεν υπάρχει ξεχωριστή κατηγορία στο forum για το OnePlus; Βγαίνει και two όπου να ναι :D (και ελπίζω και ρολόι)

Link to comment
Share on other sites

Ok, το καταλαβα, με τα μεταφορικα τι παιζει σε περιπτωση που πετυχω καμια προσκληση;;

OnePlus One : Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

 

Χονδρικά, 20 ευρώ UK -> DE και άλλα τόσα από DE -> GR (σύνολο περίπου 40€)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άκυρο......εάν χτυπήσει μια ακτίνα leizer (κόκκινου-πρασίνου) πάνω σε μια οθόνη πχ του OnePlus μπορεί να πάθει κάτι ;;;; Γιατί μου το έκανε ο μικρός μου αδερφός και έχω ψιλό φρικάρει φυσικά δεν είδα να έχει πάθει τίποτα η οθόνη απλά φοβάμαι μήπως εμφανίσει κάτι αργότερα ή μήπως κάηκε κανένα πίξελ και δεν το βλέπω! Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Με τα φέιζερ λέει έχει πρόβλημα ή οθόνη, με τα λέιζερ όλα καλά. :lol:

 

Έλα μωρέ αν είναι οκ τι ανησυχείς;

Link to comment
Share on other sites

OnePlus One : Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

 

Χονδρικά, 20 ευρώ UK -> DE και άλλα τόσα από DE -> GR (σύνολο περίπου 40€)

 

οπότε συμφέρει η αγορά του απο το geek στα 339$.;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...