Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο wakelock detector που βλέπουμε τι ακριβώς είναι αυτό που τρώει μπαταρία; σήμερα το βράδυ πάλι καταναλωσε 35 % και βλέπω με 65% Android OS.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επικοινώνησα με την oneplus για το πρόβλημα που έχω στην οθόνη και μετά από ένα μήνυμα επιβεβαίωσης, μου στείλανε ξανά άλλο μήνυμα όπου λέγανε πως λόγω του μεγάλου φόρτου που έχουν θα επικοινωνήσουν μαζί μου σε δύο μέρες περίπου.

Για να δούμε.

Πως λέγεται συγκεκριμένα το πρόβλημα της οθόνης που παραθέτω στην φωτογραφία;

Αποψη μου ειναι οτι δεν αξιζει να το στειλεις πισω για ενα (?) κολλημενο πιξελ.

Δοκιμασε αυτο, κλεισε για ~20 λεπτα το τηλεφωνο και μετα ανοιξε το παλι, ισως να ξεκολλησει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω. Η ταλαιπωρια και μονο φτανει. Βεβαια ο καθενας το βλεπει απο την δικια του σκοπια το ζητημα. Αυτο που λεμε "ψειρας" (no offence) εχει πολλες κλιμακες. Αλλος μπορει να πει οτι εδωσα 300 ευρω το θελω τελειο αλλος λεει δεν βαριεσαι αμα χαλασει περισσοτερο.

 

Στατιστικα παντως και λογω προηγουμενης δουλειας, οι ακρα "ψειρες" και οι ακρα "γκρινιαρηδες" ειναι και οι πιο γκαντεμηδες :D :D :D :D

Edited by fumantsu

Host

Link to comment
Share on other sites

απο που το συμπερανες αυτο; Γενικα τα reviews (ακομα και του myphone) μιλανε για τουλαχιστον μια αξιοπρεπη καμερα..

Host

Link to comment
Share on other sites

Όταν εχεις φως, βγάζει ωραία. Πολύ ωραία βασικά. Αλλιως θέλει δουλεια. Το αυτόματο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού είναι ψιλοτραγικο. Το ωραιο είναι ότι κάτοχοι με color os, αναφέρουν πολυ καλυτερα αποτελέσματα... Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Όταν εχεις φως, βγάζει ωραία. Πολύ ωραία βασικά. Αλλιως θέλει δουλεια. Το αυτόματο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού είναι ψιλοτραγικο. Το ωραιο είναι ότι κάτοχοι με color os, αναφέρουν πολυ καλυτερα αποτελέσματα...

 

Έχοντας και το Μ7 μου φαίνεται κάπως μπροστά στην ultrapixel το βράδυ. Βέβαια λογικό είναι να έχει διαφορά, τώρα για ημερα δεν την έχω τσεκαρει σωστα ακόμη η αλήθεια είνα .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αφού με κούρασε όλη την εβδομάδα, φενετε να στρώνει επιτέλους. [/img]
Link to comment
Share on other sites

Τι μπαταριαρα είναι αυτή ρε παιδιά; Το έχω λιώσει στο να κατεβαζω εφαρμογές και γενικά στο στήσιμο και δεν λέει να τελειώσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να κάνω και εγώ μία ερώτηση σχετικά με ένα πρόβλημα που βρήκα. όταν πήγα να περάσω τις φωτογραφίες από το προηγούμενό μου κινητό (~1200 + αρχεία .mov / ταινίες) ενώ περάστηκαν όλα καλά ξαφνικά σταμάτησε η βασική εφαρμογή κάμερας να τραβάει φωτογραφίες. (ναι μεν ήταν το order χάλια αλλά δεν τις έβλεπα πουθενά).

 

όταν σύνδεσα το κινητό με το pc και τράβηξα μερικές, είδα ότι, ναι μεν τις αποθήκευε μερικές αλλά αργούσε πολύ. υπάρχει κανείς που να βρήκε παρόμοιο πρόβλημα?

 

εκτός αυτού είδα ότι το viber για κάποιον δεν δουλεύει τόσο καλά ή είναι η ιδέα μου. με κόλλησε 2 φορές σήμερα το κινητό και δεν ξέρω γιατί. τέλος μπορούμε κάπως να αλλάξουμε τα shortcuts/widgets που έχει στην lockscreen?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου ειναι οτι δεν αξιζει να το στειλεις πισω για ενα (?) κολλημενο πιξελ.

Δοκιμασε αυτο, κλεισε για ~20 λεπτα το τηλεφωνο και μετα ανοιξε το παλι, ισως να ξεκολλησει.

Το προβλημα δεν ειναι μονο το ενα κολλημένο πιξελ αλλα και το οτι οταν ερχονται διαφορα notifications ο ηχος ακουγεται με καποια παράσιτα.

Περιμένω ακομα να απαντήσουν στα e-mails που τους εχω στειλει.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ κάποια προβλήματα με τούς ήχους εισερχομένων κλήσεων και ειδοποιησεων, σε εμένα χανόταν η ένταση και δεν ακουγόταν τίποτα ή ακουγόταν πολύ σιγά. Τελικά μού έκανε ένα clean install ο Δημήτρης (Prioxxx - ευχαριστώ! ) και από τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Το τηλέφωνο το πούλησα σε φίλο μου, τον ρωτάω συχνά αν έχει πρόβλημα με τους ήχους και μου απαντάει : κανένα πρόβλημα.

Αν δεν το έχεις κάνει clean install δοκίμασε το, δεν ξέρω αν θα φτιάξει.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Άκυρη η βελτίωση της μπαταρίας. Συνέχεια στις προσπάθειες και πάλι το Android OS στην πρώτη θέση με κυρία drain eventx-xxx. Τι είναι αυτό; Μια βοήθεια...
Link to comment
Share on other sites

Άκυρη η βελτίωση της μπαταρίας. Συνέχεια στις προσπάθειες και πάλι το Android OS στην πρώτη θέση με κυρία drain eventx-xxx. Τι είναι αυτό; Μια βοήθεια...

 

Αν πατήσεις πανω στο event, δεν σου βγάζει αναλυτικά τι περιλαμβάνει αυτή η διεργασία;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις πανω στο event, δεν σου βγάζει αναλυτικά τι περιλαμβάνει αυτή η διεργασία;

Βγάζεις άκρη με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Τι μπαταριαρα είναι αυτή ρε παιδιά; Το έχω λιώσει στο να κατεβαζω εφαρμογές και γενικά στο στήσιμο και δεν λέει να τελειώσει.

 

Xθες το φόρτισα μετά από 7μισι μέρες σε αναμονή με 3μισι ώρες οθόνης (κυρίως wifi αλλά και αρκετό με data) :X

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Xθες το φόρτισα μετά από 7μισι μέρες σε αναμονή με 3μισι ώρες οθόνης (κυρίως wifi αλλά και αρκετό με data) :X

Με τι ρομ είσαι; εγώ με 3ωρες οθόνη και στοκ βγάζω 2μερες. Έχεις κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Με τι ρομ είσαι; εγώ με 3ωρες οθόνη και στοκ βγάζω 2μερες. Έχεις κάποια ρύθμιση;

 

Όλα στοκ στη 44s :) Επεξεργαστής στο balanced κι έχω κλείσει το keep awake του google play services και τον εντοπισμό συσκευής.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Όλα στοκ στη 44s :) Επεξεργαστής στο balanced κι έχω κλείσει το keep awake του google play services και τον εντοπισμό συσκευής.

 

Που τις βρίσκουμε τις επιλογές αυτές?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία του είναι για σεμινάριο και το λέω αυτό ερχόμενος απο το Note 3.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Που τις βρίσκουμε τις επιλογές αυτές?

 

Το προφίλ επιδόσεων στον πίνακα γρήγορων ρυθμίσεων, τον εντοπισμό στο ρυθμίσεις>τοποθεσία και το keep awake στο ρυθμίσεις>απόρρητο>προστασία απορρήτου>Για προχωρημένους(πατώντας στις τελίτσες επάνω δεξια)>google play services>'αφυπνιση' και 'διατήρηση λειτουργίας' η κάπως έτσι.

Βασικά, στο 'για προχωρημένους' μονο που βλέπεις τις άδειες, σου ρχεται να τα κλείσεις όλα...

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Το προφίλ επιδόσεων στον πίνακα γρήγορων ρυθμίσεων, τον εντοπισμό στο ρυθμίσεις>τοποθεσία και το keep awake στο ρυθμίσεις>απόρρητο>προστασία απορρήτου>Για προχωρημένους(πατώντας στις τελίτσες επάνω δεξια)>google play services>'αφυπνιση' και 'διατήρηση λειτουργίας' η κάπως έτσι.

Βασικά, στο 'για προχωρημένους' μονο που βλέπεις τις άδειες, σου ρχεται να τα κλείσεις όλα...

 

εκει γινεται ο χαμος του Ναζωραιου...

σε πιανει πανικος οταν βλεπεις ποσο ευκολα διαβαζουν τα παντα.

Φαντασου το βιμπερ εχει κανει σκαν τις επαφες μου 700 φορες σε 1,5 μερα...

Μιλαμε αν απο αυτες τις συσκευες κοβαμε την συνδεση με NSA κλπ ,που πιστευω υπαρχει,τοτε θα ειχαμε μπαταρια 15ωρες SOT με 4G...:lol:

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το προφίλ επιδόσεων στον πίνακα γρήγορων ρυθμίσεων, τον εντοπισμό στο ρυθμίσεις>τοποθεσία και το keep awake στο ρυθμίσεις>απόρρητο>προστασία απορρήτου>Για προχωρημένους(πατώντας στις τελίτσες επάνω δεξια)>google play services>'αφυπνιση' και 'διατήρηση λειτουργίας' η κάπως έτσι.

Βασικά, στο 'για προχωρημένους' μονο που βλέπεις τις άδειες, σου ρχεται να τα κλείσεις όλα...

 

 

Και αν κλείσουμε την αφύπνιση και διατήρηση λειτουργίας στο Google play services θα έχουμε καμία επίπτωση στην λειτουργία του κινητού εκτός φυσικά από την βελτίωση της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...