Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί θα αρχίσει τόσο πολύ να πάρει την lollipop αφού υποστιριζετε από την cyanogenmod; Ίσως είναι το μοναδικό που με πείραξε λίγο. Ελπίζω να υποστηριχθει για αρκετό καιρό "περισσότερο από τα κλασικά 18μηνα" και να πάρουμε και άλλες αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα αρχίσει τόσο πολύ να πάρει την lollipop αφού υποστιριζετε από την cyanogenmod; Ίσως είναι το μοναδικό που με πείραξε λίγο. Ελπίζω να υποστηριχθει για αρκετό καιρό "περισσότερο από τα κλασικά 18μηνα" και να πάρουμε και άλλες αναβαθμίσεις.

 

Τι εννοείς θα αργήσει? Εγώ πιστεύω θα την πάρει πιο νωρίς από όλα ίσως μόνο η μότο προλάβει και την βγάλει πιο γρήγορα για τα κινητά της

 

Στο κινητό αυτό η cm είναι επίσημη ρομ δεν είναι ανεπίσημη για να πετάξει έτσι απλά την lollipop με bugs και διάφορα, θα περιμένουν να σταθεροποιηθει πριν την δώσουν . Σίγουρα πιο πριν θα βγουν άλλες ανεπισημες ρομ με lollipop

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι; Ανοίγουν τα raw files στο κινητό; Βρίσκω τα αρχεία dng στο φάκελο της φωτογραφικής, αλλά όταν πατήσω να τα ανοίξει, λέει ότι δεν είναι δυνατό να ανοίξει λόγω μεγέθους. Μετά εγκατέστησα το photoshop express, γιατί έλεγε ότι υποστηρίζει raw αρχεία. Δεν άλλαξε κάτι.

 

Εν τω μεταξύ πατάω να στείλω το αρχείο με bluetooth το λαπτοπ και μου λέει ότι δεν υπάρχει πρόγραμμα να διαχειριστεί το αρχείο! Κατόπιν, κάνω επιλογή στο φάκελο μαζί τα jpeg και τα dng και τα έστειλε όλα με το bluetooth κανονικά... κουλά πράγματα

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς θα αργήσει? Εγώ πιστεύω θα την πάρει πιο νωρίς από όλα ίσως μόνο η μότο προλάβει και την βγάλει πιο γρήγορα για τα κινητά της

 

Στο κινητό αυτό η cm είναι επίσημη ρομ δεν είναι ανεπίσημη για να πετάξει έτσι απλά την lollipop με bugs και διάφορα, θα περιμένουν να σταθεροποιηθει πριν την δώσουν . Σίγουρα πιο πριν θα βγουν άλλες ανεπισημες ρομ με lollipop

Με κάλυψες. Απλά διάβασα ότι θα κάνει 3 μήνες από την ημέρα που θα την βγάλει η Google.

Link to comment
Share on other sites

το L θα βγει την επόμενη μέρα από τι βγάλει η opo το kernel source ;)

το εάν το γράφει η opo η το έχει αναθέσει στην cm δεν το ξέρω

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι; Ανοίγουν τα raw files στο κινητό; Βρίσκω τα αρχεία dng στο φάκελο της φωτογραφικής, αλλά όταν πατήσω να τα ανοίξει, λέει ότι δεν είναι δυνατό να ανοίξει λόγω μεγέθους. Μετά εγκατέστησα το photoshop express, γιατί έλεγε ότι υποστηρίζει raw αρχεία. Δεν άλλαξε κάτι.

Δωρεάν εφαρμογή για άνοιγμα raw σε Android δεν έχω δει...

Προς πώληση, υπάρχουν

 

Η αξία των raw αρχείων εικόνας φαίνεται στην επεξεργασία, σε PC / MAC, με προγράμματα τύπου Photoshop, LightRoom, κλπ

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλως τα δεχτηκαμε ΟΤΑ 44s https://forums.oneplus.net/threads/cm-11s-44s-ota-is-out.173057/

 

Περιμενουμε κλασικα zipaki ετοιμη για φλασαρισμα..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλως τα δεχτηκαμε ΟΤΑ 44s https://forums.oneplus.net/threads/cm-11s-44s-ota-is-out.173057/

 

Αυτα ειναι!!!:D

NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

Πόσο Ποιο smooth πια!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άσχετο με την εφαρμογή μηνύματα δεν μπορώ να στείλω κενό SMS τι φταίει; Ευχαριστώ

Στα περισσοτερα SMS app, δεν υπάρχει το "κενο" μήνυμα, γράψε έναν χαρακτήρα (πχ μια τελεία)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι εχω τους ρουφιανους της vodafone στο κινητό και στο σηματακι του mobile data βλεπω H+. Δεν εχω 4g,lte? Τι παιζει?

 

1.Η δεν πιάνει 4g στην περιοχή που μένεις ή

2.δεν το έχεις ενεργοποιησει από την συσκευή σου settings-> mobile - > preferred network ή

3.δεν έχεις πάρει την Vodafone να στο ενεργοποιησουν

Link to comment
Share on other sites

1. Γαλατσάρα

2. Το έχω κάνει ήδη

3. Από πότε χρειάζεται

 

Για Vodafone δεν ξέρω εγώ πάντως στη COSMOTE για να έχω 4g έπρεπε να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να το ενεργοποιησουν.

Αν είχες άλλη συσκευή που είχες εκεί 4g και τώρα δεν έχεις δεν ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Αφού σιγουρέψεις ότι το έχεις ενεργοποιήσει στη Vodafone πήγαινε στην μπάρα με τα πολλά εικονίδια πάνω και πρόσθεσε το εικονίδιο του LTE. Δοκίμασε να το ανοίγεις από εκεί. Λογικά αν είναι σε 3G/2G mode θα χάνεται για λίγο το σήμα του κινητού και μετά θα ξαναανοίγει με "LTE" αν πιάνει 4G ή με ό,τι άλλο πιάνει.
Link to comment
Share on other sites

Για να σου ενεργοποιηθεί το 4G ΣΤΗ VODAFONE στείλε 4G ΝΑΙ στο 1285. Εμένα σε μισή ωρίτσα μου είχαν στείλει μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε και δούλευε το 4G κανονικά. Edited by dimitriskatom
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

όχι.. ποτέ κινητό από ebay.. αν σου πάθει το οτιδήποτε τράβα ψάξε τον πωλητή. προτίμησε κάποιο αξιόπιστο κινέζικο κατάστημα

 

vickmall.com

minideal.net

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...