Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωστή αυτό που φαίνεται όμως ότι είναι ξεκάθαρο είναι οι βραδινές λήξης φιλαράκι...

Εκεί έχει πολύ κοκο η φωτογραφία...

Η μπαταρία του για μένα είναι η μεγαλύτερη έκπληξη...

Πρώτη φόρτιση αποκλειστικά χρήση wifi και έφτασε χαλαρά 5 ώρες με φωτεινότητα στην μέση...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Οι φωτογραφίες του LG είναι ενα επίπεδο πάνω συν οτι ο χρηστης εχει ευκολότερο έργο οσον αφορα την εστίαση κλπ.

Πιστεύω οτι η camera του One plus έχει περιθώρια βελτίωσης σε επίπεδο software γιατί οπως θα δείτε, δεν διαθέτει καθόλου processing σε σχέση με τις κάμερες της LG και Samsung.

 

Προσωπικά επειδή καμιά καμερς κινητού δεν είναι επαρκής, το αποτέλεσμα απο το OnePlus μου αρκεί.

 

Εδώ είναι οι original photo όπως βγήκαν απο την κάμερα.

https://www.dropbox.com/sh/kihcls6c9cvmbkm/AAC8ZoqFQZEwEhAAl47KRw_Wa

 

Το Oneplus One έχει τον ίδιο αισθητήρα κάμερας με το Opo Find 7 (Sony Exmor IMX 214) και το Opo βγάζει φωτογραφίες ανάλογες των άλλων flagships αν όχι καλύτερες, οπότε νομίζω είναι θέμα software και θα διορθωθεί σύντομα.

Edited by giannis461992
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως κατεληξα σε αυτην την επιλογη.

http://www.aliexpress.com/item/in-Stock-Oneplus-One-phone-LTE-4G-FDD-5-5-1080-Full-HD-Qualcomm-Snapdragon-801/1895546281.html

 

Να το παραγγειλω ή υπαρχει φοβος με το τελωνειο? :wacko:

 

 

p.s Για τροπο παραγγελιας δεχεται μονο singapore post για Ελλαδα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο το vickmall που λεει cyanogenmod φανταζομαι οτι το φλασαρουν απο το color os οποτε εχω τις εξης αποριες

1)Θα δεχετε ενημερωσεις απο την opo οπως τα κινητα που πουλαει αυτη απο το site της?

2)Το 3g-4g θα λειτουργει ? γιατι το βλεπω να εχει το wcdma kai to lte με *

3)Αξιζει να το παρω απο κινεζομαγαζα ή οχι?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

1)έχω διαβάσει ότι θα παίρνει κανονικά ενημερώσεις

2)3g-4g έχει θέμα μόνο με κάποιες εταιρείες στην Αμερική.

3)υποκειμενική ερώτηση...οπότε εσύ αποφασίζεις..δεν υπάρχει αντικειμενική-χτυπητό πρόβλημα στο να το πάρεις από κινεζομάγαζο...

Παιδια απο το vickmall που λεει cyanogenmod φανταζομαι οτι το φλασαρουν απο το color os οποτε εχω τις εξης αποριες

1)Θα δεχετε ενημερωσεις απο την opo οπως τα κινητα που πουλαει αυτη απο το site της?

2)Το 3g-4g θα λειτουργει ? γιατι το βλεπω να εχει το wcdma kai to lte με *

3)Αξιζει να το παρω απο κινεζομαγαζα ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Μυστήριο, ίδια ιστορία Η δικιά μου Αλλά μέσω Αγγλίας και δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κωστή αυτό που φαίνεται όμως ότι είναι ξεκάθαρο είναι οι βραδινές λήξης φιλαράκι...

Εκεί έχει πολύ κοκο η φωτογραφία...

Η μπαταρία του για μένα είναι η μεγαλύτερη έκπληξη...

Πρώτη φόρτιση αποκλειστικά χρήση wifi και έφτασε χαλαρά 5 ώρες με φωτεινότητα στην μέση...

 

δεν ειναι εκπληξη αυτη η μπαταρια,θα επρεπε να τα πηγαινει καλυτερα,αλλα..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Θα χρησιμοποιήσεις tunnelbear για να φαίνεται ότι έχεις ip Ιταλίας και θα προχωρήσεις κανονικά τη διαδικασία

Ευχαριστω για το tip φιλε. Δουλεψε μια χαρα. Εφυγε η παραγγελια λεμε.

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει το ματι κανενος ανταλλακτικα καπακια πισω?εχει μερικα τελεια που θα βγαλει η εταιρεια,αλλα ακομα τιποτα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ο τυπος ξεπουλαει λεμε.η φθηνοτερη θηκη

 

http://www.aliexpress.com/item/-/1945993418.html

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

1)έχω διαβάσει ότι θα παίρνει κανονικά ενημερώσεις

2)3g-4g έχει θέμα μόνο με κάποιες εταιρείες στην Αμερική.

3)υποκειμενική ερώτηση...οπότε εσύ αποφασίζεις..δεν υπάρχει αντικειμενική-χτυπητό πρόβλημα στο να το πάρεις από κινεζομάγαζο...

 

Για να γινω πιο συγκεκριμενος οταν θα βγει το android L που θα το αναβαθμισει η οpo εμεις θα πρεπει να το κανουμε χειροκινητα?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το tip φιλε. Δουλεψε μια χαρα. Εφυγε η παραγγελια λεμε.

περιεργο εγω δεν συναντησα ετσι προβλημα μπηκες στο one+one italy για την παραγγελια? και σου κανε ετσι χουνερι:wacko:

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

δεν κάνει τίποτα.

16ari ή 64αρι?το δικό μου Τετάρτη θα είναι Γερμανία και μετά από 2-3 μέρες πιστεύω θα το έχω.

Ευχαριστω για το tip φιλε. Δουλεψε μια χαρα. Εφυγε η παραγγελια λεμε.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 5 μέρες χρήσης εγώ το αντίθετο έχω να πω χωρίς καν σκέψη. Κάθε βράδυ μετά από υπερεντατική χρήση φτανω σπίτι με 35% μπαταρία. ;)

 

Έτσι. Στο xda διαβάζουμε τρελά πράγματα για όλες τις συσκευές.

Πότε θα δούμε review στο myphone?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 5 μέρες χρήσης εγώ το αντίθετο έχω να πω χωρίς καν σκέψη. Κάθε βράδυ μετά από υπερεντατική χρήση φτανω σπίτι με 35% μπαταρία. ;)

Συμφωνώ αγαπητέ φίλε μου...

Το τηλέφωνο έχει εξαιρετική μπαταρία αλλά και διαχείριση μπαταρίας...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έτσι. Στο xda διαβάζουμε τρελά πράγματα για όλες τις συσκευές.

Πότε θα δούμε review στο myphone?

 

Αν προλαβω, μέσα στην εβδομαδα ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι!Κοίτα να το χαρείς όπως θα κάνω και εγώ όταν με το καλό μου έρθει!!:)

οχι οχι με τιποτα προς Θεου μην το παρεις κανεις ετσι...απλα θετω τον προβληματισμο μου..μαζι με τα ορθογραφικα μου λαθοι τωρα που τα βλεπω :lol: για να μου καποιος την γνωμη του. ξανα λεω λοιπον οτι ισως εγω εχω αμελησει κατι και εκανα εγω ανοησια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μεχρι να μας στείλουν δείγματα οσοι το έχουν, κατέβασα απο το gsmarena τα κλασσικά δείγματα φωτογραφίας απο το one+, S5 και Z2.

Τα έκανα crop στο ιδιο σημείο και τα έβαλα δίπλα διπλα στην οθόνη του macbook μου.

Φυσικά η σύγκριση δεν ειναι υπο τις ίδιες συνθήκες αλλά φαίνεται καθαρά οτι το plus διαθέτει μια πολυ καλη κάμερα. Δεν είναι ανώτερη, αλλά υστερεί ελάχιστα και μάλλον περισσότερο σε software παρα σε hardware.

 

http://img829.imageshack.us/img829/933/9qc4.jpg

 

http://img856.imageshack.us/img856/5108/cofx2.jpg

 

εμενα πιο καλες μου φενονται το opo απο το 5s

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Αν και οι συνθήκες φωτισμού είναι διαφορετικές ... το αποτέλεσμα δείχνει καλό ...

Τι επεξεργασία έχει γίνει ?

Μπορείς να ανεβάσεις τις αρχικές να τις δούμε σε πλήρη ανάλυση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα χθες βραχηκε το zopo 980 2/32 που ειχα και τελος το κινητακι. Θελω να παρω το one plus one οσο πιο γρηγορα γινεται λογω δουλειας( καρδιολογος καταλαβενετε). Το θεμα ειναι απο που βρε παιδια για να το παραλαβω οσο πιο γρηγορα;;; Καθε βοηθεια δεκτη!!!!
Link to comment
Share on other sites

εμενα πιο καλες μου φενονται το opo απο το 5s

 

 

Οι φωτο του one plus ειναι υπό ιδανικές συνθήκες. Οι άλλες ειναι με βαριά συννεφιά και υπό διαφορετική γωνία.

 

Έχω δει πολλά δειγματα. Η γνώμη μου ότι το one βγάζει καλές φωτο που μπορούν να σταθούν δίπλα στις άλλες ναυαρχιδες μόνο όταν έχουμε τέλειας συνθήκες. Μόλις μειωθεί ο φωτισμός όμως δεν διαθέτει καμία βοήθεια από το software. Οπότε οι φωτογραφίες του βγάζουν έντονο θόρυβο.

Αντιθέτως στην βιντεοσκόπηση τα παει πολύ καλά.

 

Επίσης το HDR δεν κάνει σωστά την δουλειά του.

 

Όταν υπάρχουν στο πλάνο έντονα φωτισμένα σημεία από τον ήλιο και παράλληλα σκοτεινά από σκιά, αν κανεις focus στα σκιασμενα σημεία, τα φωτεινά βγαίνουν σαν καμένα από το υπερβολικό exposure.

Αν κανεις focus στο κέντρο βγαίνουν σκοτεινά. Γενικά οι δύσκολες φωτο από το one χρειάζονται επεξεργασία στον υπολογιστή για να έλθουν εκεί που πρέπει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο του one plus ειναι υπό ιδανικές συνθήκες. Οι άλλες ειναι με βαριά συννεφιά και υπό διαφορετική γωνία.

 

Έχω δει πολλά δειγματα. Η γνώμη μου ότι το one βγάζει καλές φωτο που μπορούν να σταθούν δίπλα στις άλλες ναυαρχιδες μόνο όταν έχουμε τέλειας συνθήκες. Μόλις μειωθεί ο φωτισμός όμως δεν διαθέτει καμία βοήθεια από το software. Οπότε οι φωτογραφίες του βγάζουν έντονο θόρυβο.

Αντιθέτως στην βιντεοσκόπηση τα παει πολύ καλά.

 

Επίσης το HDR δεν κάνει σωστά την δουλειά του.

 

Όταν υπάρχουν στο πλάνο έντονα φωτισμένα σημεία από τον ήλιο και παράλληλα σκοτεινά από σκιά, αν κανεις focus στα σκιασμενα σημεία, τα φωτεινά βγαίνουν σαν καμένα από το υπερβολικό exposure.

Αν κανεις focus στο κέντρο βγαίνουν σκοτεινά. Γενικά οι δύσκολες φωτο από το one χρειάζονται επεξεργασία στον υπολογιστή για να έλθουν εκεί που πρέπει.

 

δοκιμασες την εφαρμογη google που λεγαμε?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...