Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αν κλείσουμε την αφύπνιση και διατήρηση λειτουργίας στο Google play services θα έχουμε καμία επίπτωση στην λειτουργία του κινητού εκτός φυσικά από την βελτίωση της μπαταρίας;

 

Εγώ δεν είδα κάτι 'κακο'. Όσον αφορά τη βελτίωση της μπαταρίας, είδα όντως μια διαφορά στην 30 και την 33 (μαζί με όλα τα υπόλοιπα μέτρα που πηρα). Στις επόμενες ρόμς δεν είχα πρόβλημα, τα έκλεισα από συνήθειο. Επίσης, πολλοί δεν αναφέρουν καμία βελτίωση γενικότερα. Εδώ το βρήκα: http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/general/guide-google-play-services-battery-t2832525

 

Πάντως καλά κανεις και ρωτάς, μη μπαίνουμε εκεί μέσα και τα πειράζουμε αβέρτα, μόνο γι αυτές τις 2 ρυθμίσεις ξερω. Από τα υπόλοιπα δεν πείραξα τιποτα :!:

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν είδα κάτι 'κακο'. Όσον αφορά τη βελτίωση της μπαταρίας, είδα όντως μια διαφορά στην 30 και την 33 (μαζί με όλα τα υπόλοιπα μέτρα που πηρα). Στις επόμενες ρόμς δεν είχα πρόβλημα, τα έκλεισα από συνήθειο. Επίσης, πολλοί δεν αναφέρουν καμία βελτίωση γενικότερα. Εδώ το βρήκα: http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/general/guide-google-play-services-battery-t2832525

 

Πάντως καλά κανεις και ρωτάς, μη μπαίνουμε εκεί μέσα και τα πειράζουμε αβέρτα, μόνο γι αυτές τις 2 ρυθμίσεις ξερω. Από τα υπόλοιπα δεν πείραξα τιποτα :!:

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία του είναι για σεμινάριο και το λέω αυτό ερχόμενος απο το Note 3.

 

 

Έχω πάθει πλάκα κι εγώ! 39% σε ένα ολόκληρο εικοσιτετράωρο, με εγκαταστάσεις εφαρμογών, αναβαθμίσεις μιας και ήρθε με την 33, αρκετή πλοήγηση ίντερνετ και ομιλία, γενικότερο σκάλισμα για να το γνωρίσω !

 

Με full μπαταρία θα κλάψει η μάνα του Πελέ! :lol:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είδα κάτι 'κακο'. Όσον αφορά τη βελτίωση της μπαταρίας, είδα όντως μια διαφορά στην 30 και την 33 (μαζί με όλα τα υπόλοιπα μέτρα που πηρα). Στις επόμενες ρόμς δεν είχα πρόβλημα, τα έκλεισα από συνήθειο. Επίσης, πολλοί δεν αναφέρουν καμία βελτίωση γενικότερα. Εδώ το βρήκα: http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/general/guide-google-play-services-battery-t2832525

 

Πάντως καλά κανεις και ρωτάς, μη μπαίνουμε εκεί μέσα και τα πειράζουμε αβέρτα, μόνο γι αυτές τις 2 ρυθμίσεις ξερω. Από τα υπόλοιπα δεν πείραξα τιποτα :!:

 

Πολυ ενδιαφερον το link που ποσταρες, αξιζει να το ψαξεις για να δεις τι μπορει να κανεις. Δυστυχως, περα απο αυτα τα 2 που αναφερθηκαν, ολα τα αλλα απαιτουν root...Αυτες οι 2 επιλογες ,παντως, ξερετε που ακριβως χρειαζονται?

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει πλάκα κι εγώ! 39% σε ένα ολόκληρο εικοσιτετράωρο, με εγκαταστάσεις εφαρμογών, αναβαθμίσεις μιας και ήρθε με την 33, αρκετή πλοήγηση ίντερνετ και ομιλία, γενικότερο σκάλισμα για να το γνωρίσω !

 

Με full μπαταρία θα κλάψει η μάνα του Πελέ! :lol:

Δεν ξέρω τι γίνεται παντός εγώ με στοκ κερνελ είχα μεγάλη κατανάλωση και για αυτόν τον λόγο έκανα 3 φορές factory reset και την τελευταία δεν έβαλα και τίποτα έξτρα. Βάζοντας τον κερνελ του franko με στοκ ρομ (δεν υπάρχει λόγος να αλλάξω ρομ κατά την γνώμη μου) έπεσε η κατανάλωση και πήγε στα επίπεδα που έπρεπε. Ακόμα και το ρουτ που έκανα το έκανα πάνω από όλα για να δω τι έτρωγε μπαταρία και τελικά κατέληξε με άλλη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Άν κάποιος ενδιαφέρεται έχω βάλει το μαύρο 64 της cyanogen για πώληση στα 350 μαζί και με μια θήκη πλάτης της Nilkin. Όποιος δεν μπορεί να δει τις αγγελίες και το θέλει σε π.μ.

Παιδιά σόρυ, αλλά μόνον από Αθήνα για άμμεση συναλλαγή.

 

Δεν με βόλεψε στο μέγεθος καθόλου τελικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Αντιμετώπισα πριν λίγο ένα θεματάκι. Έμεινε το κινητό από μπαταρία και έκλεισε. Όταν το φόρτισα και το άνοιξα, προσπέρασε την οθόνη του pin και άνοιξε κατευθείαν. Συνεπώς δεν είχε κάλυψη δικτύου. Το wifi όμως ήταν ανοιχτό και ήρθαν ειδοποιήσεις που σημαίνει ότι λειτουργούσε κανονικά. Το πιο περίεργο όμως είναι ότι πατώντας το πλήκτρο επιστροφής στην οθόνη αναμονής, ανέβαζε το φόντο που έχω ελαφρώς πάνω από τα εικονίδια στο κάτω μέρος της οθόνης και επανερχόταν. Επίσης, μπαίνοντας σε εφαρμογές και πατώντας το για να επιστρέψω, δεν έκανε τίποτα. Του έκανα μερικές επανεκκινήσεις και δεν έστρωνε μέχρι που το άφησα ανοιχτό και έβγαλε μόνο του την οθόνη του pin, το έβαλα και από τότε όλα κανονικά. Τι φάση; Έχετε καμιά ιδέα;

 

Του έκανα πάλι επανεκκίνηση και το ξαναέκανε. Όταν πατάω το πλήκτρο κλειδώματος αντί για το μοτίβο όταν το πατάω μου λεέι να βάλω το pin. Και φτιάχνει.

Edited by ktc
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Αντιμετώπισα πριν λίγο ένα θεματάκι. Έμεινε το κινητό από μπαταρία και έκλεισε. Όταν το φόρτισα και το άνοιξα, προσπέρασε την οθόνη του pin και άνοιξε κατευθείαν. Συνεπώς δεν είχε κάλυψη δικτύου. Το wifi όμως ήταν ανοιχτό και ήρθαν ειδοποιήσεις που σημαίνει ότι λειτουργούσε κανονικά. Το πιο περίεργο όμως είναι ότι πατώντας το πλήκτρο επιστροφής στην οθόνη αναμονής, ανέβαζε το φόντο που έχω ελαφρώς πάνω από τα εικονίδια στο κάτω μέρος της οθόνης και επανερχόταν. Επίσης, μπαίνοντας σε εφαρμογές και πατώντας το για να επιστρέψω, δεν έκανε τίποτα. Του έκανα μερικές επανεκκινήσεις και δεν έστρωνε μέχρι που το άφησα ανοιχτό και έβγαλε μόνο του την οθόνη του pin, το έβαλα και από τότε όλα κανονικά. Τι φάση; Έχετε καμιά ιδέα;

 

Του έκανα πάλι επανεκκίνηση και το ξαναέκανε. Όταν πατάω το πλήκτρο κλειδώματος αντί για το μοτίβο όταν το πατάω μου λεέι να βάλω το pin. Και φτιάχνει.

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το που κλείνω την οθόνη και την ανοίγω πάλι τότε μου βγάζει το piη και τότε όλα είναι κανονικά,νόμιζα ότι είναι από έναν launcher που έβαλα....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι το eventx-xxx και προκαλεί την μεγαλύτερη κατανάλωση σε μπαταρία με όλα στοκ και χωρίς καμία εφαρμογή;Αυτό το είδα στο better battery stats
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του cyanogen στο 44s δεν συνδέεται στο internet (μέσω του δικτύου κινητής της Cosmote).

Δεν θυμάμαι τι ρυθμίσεις apn είχα πριν και έμπαινε αλλά τώρα έβαλα:

Όνομα: Cosmote Internet

APN: internet

και δεν συνδέεται. (μου τα είπαν τηλεφωνικά από την εξυπηρέτηση της Cosmote αυτά)

 

Μπορεί κάποιος που του δουλεύουν κανονικά τα δεδομένα να μου πει τις δικές του?

(Cosmote - Whats up έχω).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει ένα περίεργο: Χτες το βράδυ η οθόνη παρέμενε φωτισμένη, πήγα στις ρυθμίσεις και είδα ότι είχε γυρίσει από μόνο του στο να σβήνει μετά από 30 λεπτά αδράνειας. Το γύρισα στα 30 δευτερόλεπτα και σήμερα μου το ξαναγύρισε στα 30 λεπτά. Ελπίζω να μη συνεχίσει τις πρωτοβουλίες. Καμία ιδέα (έχω κάνει επανεκκινήσεις); Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κανείς για αγορά έχω μια πρόσκληση που περισσεύει.

Στείλτε μου PM να την προωθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπόψη του διαφορές στην ποιότητα της έντασης του μικροφώνου (δηλαδή αυτό που ακούει ο άλλος) όταν μιλάς με τηλέφωνο-ακουστικά-bluetooth; Ρωτάω επειδή μιλούσα στο Viber και ο συνομιλιτής μου με άκουγε καλύτερα από το κανονικά μικρόφωνο του τηλεφώνου, παρά με τα ακουστικά Samsung και το μικρόφωνο μέσα στο στόμα (handsfree). Εννοείται πως αν είσαι σε speaker ακούγεσαι χάλια. Έχεις κανείς υπόψη του τρόπους βελτίωσει, φταίνε τα ακουστικά, μπορείς να δυναμώσεις το μικρόφωνο;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

μου ήρθε πρόσκληση για Oneplus one - 64 GB Sandstone Black την οποία και χαρίζω.

 

όποιος ενδιαφέρεται, ας μου στείλει μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

...και ενώ από εχθές το έχω και "γουστάρω", σήμερα... μόλις μία ημέρα μετά την αγορά... το έβαλα εντελώς αφηρημένος μέσα στην (παραγεμισμένη) τσάντα μου, όπου στριμώχθηκε και εντέλει είχε μία στενή επαφή με τα κλειδιά μου :( Το αποτέλεσμα: 2 πολύ μικρές αμυχές στο επάνω μέρος του casing, στην μεταλική επιφάνεια. Να υποθέσω ότι δεν έχει βρει κάποιος συνάδελφος κάποια άκρη για τέτοιες επισκευές στην Ελλάδα???

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

...και ενώ από εχθές το έχω και "γουστάρω", σήμερα... μόλις μία ημέρα μετά την αγορά... το έβαλα εντελώς αφηρημένος μέσα στην (παραγεμισμένη) τσάντα μου, όπου στριμώχθηκε και εντέλει είχε μία στενή επαφή με τα κλειδιά μου :( Το αποτέλεσμα: 2 πολύ μικρές αμυχές στο επάνω μέρος του casing, στην μεταλική επιφάνεια. Να υποθέσω ότι δεν έχει βρει κάποιος συνάδελφος κάποια άκρη για τέτοιες επισκευές στην Ελλάδα???

Όχι και ούτε συμφέρει. Είναι εύθραυστο σε αυτή τη περιοχή και θέλει γενικά προσοχή το κινητό μιας και είναι και μεγάλο. Εγώ το έχω γυμνό πλέον χαχα έτσι και πάθει τπτ θα κλαίω :p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει ένα περίεργο: Χτες το βράδυ η οθόνη παρέμενε φωτισμένη, πήγα στις ρυθμίσεις και είδα ότι είχε γυρίσει από μόνο του στο να σβήνει μετά από 30 λεπτά αδράνειας. Το γύρισα στα 30 δευτερόλεπτα και σήμερα μου το ξαναγύρισε στα 30 λεπτά. Ελπίζω να μη συνεχίσει τις πρωτοβουλίες. Καμία ιδέα (έχω κάνει επανεκκινήσεις);

 

Σε μένα πειράζει μόνο του τον ηχο του ηχείου κλήσεων (που ακούς τον άλλον). Ότι και να κάνω, δεν κρατάει τη ρύθμιση. Έχει δική του βούληση :p

 

Ξέρει κανείς τι είναι το eventx-xxx και προκαλεί την μεγαλύτερη κατανάλωση σε μπαταρία με όλα στοκ και χωρίς καμία εφαρμογή;Αυτό το είδα στο better battery stats

Ακόμα; Άλλαξες ρομ, κερνελ και όλα τα αλλα που διαβάζω, κι ακόμα έχεις drain? Το γκούγκλαρες;

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Όχι και ούτε συμφέρει. Είναι εύθραυστο σε αυτή τη περιοχή και θέλει γενικά προσοχή το κινητό μιας και είναι και μεγάλο. Εγώ το έχω γυμνό πλέον χαχα έτσι και πάθει τπτ θα κλαίω :p

Ίσως να μην εχεις άδικο... Να μην συμφέρει εντέλει... Πάντως βρήκα όλο το housing case στο ebay στις 20 λίρες. Αν βρω ανθρωπο να το κανει, ίσως να το επιχειρησω.

Και μια ερώτηση: εσείς που έχετε προσκλήσεις ρε παιδιά, πως θα τα παραλαβετε αφού δεν στέλνουν Ελλάδα??? Έχω φιλο που ενδιαφέρεται και για αυτό και η χαζή ερώτηση...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση: εσείς που έχετε προσκλήσεις ρε παιδιά, πως θα τα παραλαβετε αφού δεν στέλνουν Ελλάδα??? Έχω φιλο που ενδιαφέρεται και για αυτό και η χαζή ερώτηση...

Στο άλλο νήμα, εχουμε "οδηγό"

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

'Εχω invite και θέλω να το πάρω αλλά ακούω ότι έχει θέμα με το touch, ισχύει; Υπήρχε και διορθώθηκε με software update ή ειναι hardware το θεμα; Πιστεύτε αξίζει να πάω απο nexus 5 στο oneplus; (απο 32 σε 64 με μια διαφορα 70Ε περιπου αν δωσω το δικο μου)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

μου ήρθε πρόσκληση για Oneplus one - 64 GB Sandstone Black την οποία και χαρίζω.

 

όποιος ενδιαφέρεται, ας μου στείλει μήνυμα

 

επειδή κανείς δεν ενδιαφέρθηκε για την πρόσκληση κι επειδή λήγει σήμερα στις 11:15 πμ, την ανεβάζω εδώ μήπως κάποιος την πάρει

 

https://account.oneplus.net/invite/claim/GLHS-R6YP-DE9L-9KMJ

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πειράζει μόνο του τον ηχο του ηχείου κλήσεων (που ακούς τον άλλον). Ότι και να κάνω, δεν κρατάει τη ρύθμιση. Έχει δική του βούληση :p

 

 

Ακόμα; Άλλαξες ρομ, κερνελ και όλα τα αλλα που διαβάζω, κι ακόμα έχεις drain? Το γκούγκλαρες;

Άσε μου έχει βγάλει την πίστη. 3 φορές wiped με στοκ μετά δοκιμή στοκ ρομ με franko μετά mahdi με AK (4 ώρες δοκιμή) και τώρα είμαι με Slim και τον δικό της κερνελ. Σε όλες τις περιπτώσεις εκτός σλιμ (έως τώρα) Android OS και μέσα από better battery stats eventx-xxx όχι απλά έτρωγαν μπαταρία την ξεσκιζαν. Να επισημάνω ότι στην φάση που έβαλα mahdi έκανα wipe και την εσωτερική μνήμη, το αδιασα εντελώς.(έπαθα ένα σοκ βέβαια που δεν άνοιγε μετά και φλασαρα από το tool την μαμά για να ανοίξει και μετά αφού άνοιξε φλασαρα mahdi).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...