Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δευτερόλεπτα. Απλά δεν τράβηξα αμέσως τη φωτό, έκανα κάτι άλλο με το κινητό στο χέρι και όταν αποφάσισα να τραβήξω είχαν φριζάρει όλα.

 

 

Γενικά πολλοί αντιμετωπίζουν θέμα:

https://forums.oneplus.net/threads/my-camera-keeps-crashing-on-me.98289/

 

Δοκιμασα αυτό που ειπες, άφησα 30 δευτερόλεπτα την κάμερα ανοιχτή χωρίς να τραβηξω κάτι αλλά δε κόλλησε η συσκευή. Ρομ 33r.

 

Ο δοκιμασα και εγώ με 33R την είχα 4 λεπτα περιπου και όλα Οκ.

 

Θήκη έχετε να προτεινετε καμια;Ελλάδα παίζει τίποτα;ο λέω καθαρά για πιο άμεσα.

Θα μ εενδιαφερε λεπτή θήκη να μην δίνει όγκο.

Ευχαριστω

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ παίδες. Ίσως όταν βρω χρόνο να του τραβήξω κάνα reset μπας και στρώσει.
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εγω ακομα δεν το εχω παρει το ΟΝΕ+,το σκεφτομαι. βρηκα ενα βιντεο που το ριχνουν σε νερο και δεν παθαινει τιποτα.

 

 

ωραιο τεστ αλλα μην το κανετε!

Link to comment
Share on other sites

Ξαναφρίζαρε :( Σκρόλαρα τα modes της κάμερας απλά, και μεταξύ 2 επιλογών πάγωσε. Επανεκκίνηση.. Έχω σοβαρό πρόβλημα μου φαίνεται. Για να ξαναπεράσω την 33 χειροκίνητα πρέπει να μπλέξω με command prompt όπως στον οδηγο του Davout ή από EZPZ απλά επιλέγω το zip με τη ROM και την ξαναπερνάει από πάνω; Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το δικό μου 16αρι λευκό το έδωσα πριν 15 μέρες και κράτησα το oppo find 7....

Και πάλι θα το έπαιρνα αυτή την φορά σε μαύρο 64αρι...

Πάντως αν με βάλετε να κάνω συγκρίσεις μεταξύ των δύο την ψήφο Μου θα την δώσω στο oppo.

Οριακά μεν αλλά εκεί θα πήγαινε.

Το έδωσα κι εγώ Νίκο. Το 16αρι το είχα πάρει για δοκιμή αν μου αρέσει να πάω σε 64 μαύρο.

Μου το ζήτησε μια κυρία εδώ σε πολύ καλή τιμή και δεν μπορούσα να αρνηθώ γιατί στην Ελλάδα τέλος Οκτώβρη δεν θα έπιανα πάνω από 200.

 

Για να είναι ειλικρινής θορυβηθηκα πολύ από το θέμα support και θα το σκεφτώ πολύ για να το ξαναπάρω.

Πολύ ωραία συσκευή και τα μικροθεματακια της διορθώνονται γρήγορα.

Ιδανικό μέγεθος οθόνης για να τα κάνεις όλα με μια συσκευή παρόλο ότι την καταλαβαίνεις όταν είναι στην τσέπη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ξαναφρίζαρε :( Σκρόλαρα τα modes της κάμερας απλά, και μεταξύ 2 επιλογών πάγωσε. Επανεκκίνηση.. Έχω σοβαρό πρόβλημα μου φαίνεται. Για να ξαναπεράσω την 33 χειροκίνητα πρέπει να μπλέξω με command prompt όπως στον οδηγο του Davout ή από EZPZ απλά επιλέγω το zip με τη ROM και την ξαναπερνάει από πάνω;

 

Κάνε απλά μια επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων από το μενού των ρυθμίσεων και θα είσαι οκ...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ξαναφρίζαρε :( Σκρόλαρα τα modes της κάμερας απλά, και μεταξύ 2 επιλογών πάγωσε. Επανεκκίνηση.. Έχω σοβαρό πρόβλημα μου φαίνεται. Για να ξαναπεράσω την 33 χειροκίνητα πρέπει να μπλέξω με command prompt όπως στον οδηγο του Davout ή από EZPZ απλά επιλέγω το zip με τη ROM και την ξαναπερνάει από πάνω;

 

Δεν το κάνει σε μένα, κανε clear setting την κάμερα μπας και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ο δοκιμασα και εγώ με 33R την είχα 4 λεπτα περιπου και όλα Οκ.

 

Θήκη έχετε να προτεινετε καμια;Ελλάδα παίζει τίποτα;ο λέω καθαρά για πιο άμεσα.

Θα μ εενδιαφερε λεπτή θήκη να μην δίνει όγκο.

Ευχαριστω

 

Ελάδα δε νομίζω να παίζει τίποτα. Εγώ έχω βάλει αυτή

http://www.oppomart.com/accessories/official-colorful-protective-cover-shield-for-oneplus-one.html

και περιμένω να μου έρθει και αυτή

http://www.ebay.com/itm/171406728132?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 να δω πως περίπου είναι η αίσθηση sandstorm...

Γενικά αυτού του τύπου οι θήκες δε προσθέτουν πολύ όγκο αλλά δε νομίζω να προσφέρουν και πολύ προστασία στο κινητό (μόνο από γρατζουνιές στη πλάτη και στο πλάϊ). Για καλύτερη προστασία θα πρέπει να πάς σε κάποια σιλικόνης που ισοδυναμεί με αύξηση του όγκου...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ελάδα δε νομίζω να παίζει τίποτα. Εγώ έχω βάλει αυτή

http://www.oppomart.com/accessories/official-colorful-protective-cover-shield-for-oneplus-one.html

και περιμένω να μου έρθει και αυτή

http://www.ebay.com/itm/171406728132?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 να δω πως περίπου είναι η αίσθηση sandstorm...

Γενικά αυτού του τύπου οι θήκες δε προσθέτουν πολύ όγκο αλλά δε νομίζω να προσφέρουν και πολύ προστασία στο κινητό (μόνο από γρατζουνιές στη πλάτη και στο πλάϊ). Για καλύτερη προστασία θα πρέπει να πάς σε κάποια σιλικόνης που ισοδυναμεί με αύξηση του όγκου...

 

Να θυμίσω ότι έχουμε ξεχωριστό θέμα στο οποίο συζητάμε για τα αξεσουάρ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397537

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για κάντε μια καταχώρηση, να δούμε πόσοι μαζευόμαστε?

http://oneplus.flyy.eu/

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και περιμένω το κινητό έχω ξεκινήσει το ψάξιμο για θήκες στο eBay, και συγκεκριμένα για bumper και flip cover.

Παραθέτω τα links, αν υπάρχει feedback είναι δεκτό. :)

 

Το μεταλικό bumper το έχω, είναι ωραίο, δεν μου δίνει την αίσθηση ότι μεγαλώνει το κινητό αλλά δεν μου δίνει και την αίσθηση ότι το προστατεύει..

Edited by Moundoul

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Το μεταλικό bumper το έχω, είναι ωραίο, δεν μου δίνει την αίσθηση ότι μεγαλώνει το κινητό αλλά δεν μου δίνει και την αίσθηση ότι το προστατεύει..

 

Επειδή το χω παραγγείλει κι εγώ, σε βιντεάκια που έχω δει, δείχνουν οτι εξέχει ελάστιχα από την οθόνη με σκοπό όταν πέσει με την οθόνη στο πάτωμα να ακουμπήσει αυτό πρώτα.

 

Δεν ισχύει;

 

Η αχίλλειος πτέρνα των κινητών είναι όταν πέσει το κινητό με την οθόνη φάτσα.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα ένα παραπλήσιο (αλουμινένιο) bumper, περιμένω και το Nillkin Tempered glass, να τα περάσω μαζί...

Flip case δεν μ' αρέσει, Silicon case παρέλαβα το original OpO αλλα δεν το βάζω, χάνεται η γοητεία του SandStone back...

Υπάρχουν ορισμένες "μαρτυρίες" για μείωση του σήματος WiFI από το bumper (OnePlus Forum) αλλα δεν μου είναι ευκολο να το πιστέψω...

 

Η αίσθηση του sandstone back ειναι πραγματικά μοναδική. Ωστόσο η θήκη της Pelosi (προσοχή μόνο στο μπλε/μαυρο/γκρι χρώμα) έχει αυτή την σαγρέ αίσθηση που θυμίζει ελαφρόπετρα που πραγματικά ειναι οτι πιο κοντινό στην original εχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει τη μαύρη σιλικόνης που μου στείλε δώρο το to2c και είμαι ευχαριστημένος. Πάει με το χρώμα, εξέχει μπροστά λίγο οπότε θέλω να πιστεύω ότι προστατεύει την οθόνη και το βασικό είναι ότι δε χρειάζεται άνοιξε-κλείσε που είναι κουραστικό. Παρόλα αυτά έχω αγοράσει και μια που είναι σαν βιβλίο με κενό στο πάνω τμήμα της πρόσοψης.

 

Βοηθήστε λίγο με το LTE ρε παιδιά τώρα που γύρισα Αθήνα. Βασική και πρώτη ερώτηση: Το LTE είναι το 4G ή είναι άλλο πράγμα; Αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει ότι για να έχω πρόσβαση πρέπει να κάνω κάποια αίτηση και εφόσον το πακέτο μου στην Cosmote είναι πάνω από 45 ευρώ δεν έχω επιπρόσθετη χρέωση; Στο κινητό εφόσον ενεργοποιώ LTE σβήνει λίγο το σήμα κινητής και επανέρχεται, απλά όταν επιλέγω data on μου δείχνει H+ (και ακυρώνονται οι επιλογές 2G/3G).

 

Μίλησα τώρα με Cosmote και μου λέει ότι αρκεί να στείλω μήνυμα 4G στο 1333 για να γίνει η ενεργοποίηση, αλλά να προσέχω διότι "η κατανάλωση των Mb γίνεται πιο γρήγορα". Αυτό σημαίνει ότι υπάρχει μεγαλύτερη κατανάλωση ανεξαρτήτως του τι κάνεις, δηλαδή ξοδεύεις περισσότερα για να είσαι συνδεμένος με 4G;

Edited by Davout
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το LTE είναι το 4G. Τώρα για τα της cosmote επικοινώνησε μαζί τους ή απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=25

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει σε μένα, κανε clear setting την κάμερα μπας και στρώσει.

 

Κάνε απλά μια επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων από το μενού των ρυθμίσεων και θα είσαι οκ...

 

Έκανα και τίποτα. Πήγα να βγάλω μια φωτο για ενα dispute στο ebay (άλλα τραβήγματα και εκει) και κόλλησε. Το θέμα αρχίζει να γίνεται ανυπόφορο/απαράδεκτο. Χώρια οτι γίναν μύλος οι επαφές πάλι, παρόλο που είχα πάρει backup μόλις τις είχα τακτοποιήσει και τις κάνω και sync με google. Αλλά αυτό είναι άλλο..

 

Θα περάσω πάλι την 33 αλλιώς RMA

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το χω παραγγείλει κι εγώ, σε βιντεάκια που έχω δει, δείχνουν οτι εξέχει ελάστιχα από την οθόνη με σκοπό όταν πέσει με την οθόνη στο πάτωμα να ακουμπήσει αυτό πρώτα.

 

Δεν ισχύει;

 

Η αχίλλειος πτέρνα των κινητών είναι όταν πέσει το κινητό με την οθόνη φάτσα.

 

Ακριβώς για αυτό δεν νιώθω ότι το προστατέυει.. Ούτε το πίσω μέρος(γιατί η πλάτη του One έχει κοιλιά) αλλά και από την οθόνη εξέχει τόσο λίγο που αν βάλεις tempered glass στην οθόνη έρχετε στην ευθεία με το bumper..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς για αυτό δεν νιώθω ότι το προστατέυει.. Ούτε το πίσω μέρος(γιατί η πλάτη του One έχει κοιλιά) αλλά και από την οθόνη εξέχει τόσο λίγο που αν βάλεις tempered glass στην οθόνη έρχετε στην ευθεία με το bumper..

 

Δεν ισχύει για όλα τα tempered glass, έχει να κάνει με το παχος του καθενός. Ο συνδυασμός που έχω εγω με pelosi back case και την ΤΙΤΑΝ GDS tempered glass αφήνει ικανό διάστημα ανάμεσα έτσι που στην περίπτωση που σου πέσει με την οθόνη να προστατευτεί απο το back case. Ακομα και σε bumper που εχω δοκιμασει ισχύει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι αν πέσει με την οθόνη φάτσα με glass tempered προστασία θα γίνει θρύψαλα η προστασία και η οθόνη δεν θα πάθει τίποτα ή μας δουλεύουν;
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι αν πέσει με την οθόνη φάτσα με glass tempered προστασία θα γίνει θρύψαλα η προστασία και η οθόνη δεν θα πάθει τίποτα ή μας δουλεύουν;

 

μόνο μια δοκιμή θα σας πείσει :wacko:

 

Στο oneplus forum πάντως αναφερθηκε περιστατικο οπου ενός του έπεσε έτσι ακριβώς και επειδή φορούσε tempered glass δεν του έπαθε τίποτα. Το glass βέβαια διαλύθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.

Ειμαι σε αναζητηση κινητου μιας και χθες εδωσα το note 2.

Ημουν ετοιμος για το lg g2 αλλα δεν...κατι με χαλαει δε ξερω.Και εχω διαβασει και αρκετα προβληματα.

Αυτο που θελω να ρωτησω για να μη βγω και εκτος τοπικ ειναι αν υπαρχουν καποια τρανταχτα προβληματα (καμερα,gps,σημα,κατασκευη) που να αφορουν το oneplus one.

Update μπορω να κανω κανονικα χωρις να φοβαμαι μη χαθουν τα ελληνικα και το playstore?

Ειστε σχεδον ολοι κατοχοι και σιγουρα θα εχετε παρατηρησει κατι αν υπαρχει.

Ηθελα κατι σε πιο μικρο απο της 5.5 αλλα με τετοια χαρακτηριστικα θα τις δεχτω και θα πω κ ενα τραγουδι.

Παρακαλω οποιος μπορει..

 

Επισης με προσκλησεις κλπ δε τα ξερω και δε τα γνωριζω οποτε λεω να παρω απο vickmall.

Ειναι το γνησιο αυτο που εχουν εκει?

Edited by TakisStam
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το κινητό εδώ και 2 μέρες.

Παιδιά ειλικρινά και πριν ήξερα ότι γενικά έχει κάποια προβλήματα, όπως όλα, αλλά όσο περισσότερο το ψάχνω, τόσο περισσότερο βρίσκω ότι τα προβλήματα (κιτρινάδες, μη ανταποκρινόμενη οθόνη κλπ), μάλλον πολλά είναι παρά λίγα....

 

Δεν ξέρω αν αναφέρονται σε αρχικές εκδόσεις του κινητού ή όχι, αλλά θα ήθελε κανείς να μου πει, από εσάς που το πήρατε μέσω πρόσκλησης αν παρατηρήσατε προβλήματα στην οθόνη, στον ήχο κλπ;;;;....

 

Edit:

Παράδειγμα.

Αυτό εδώ φαίνεται να είναι πολύ common λειτουργικό πρόβλημα και δεν φαίνεται να υπάρχει software fix

Edited by ShevaGR
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το κινητό εδώ και 2 μέρες.

Παιδιά ειλικρινά και πριν ήξερα ότι γενικά έχει κάποια προβλήματα, όπως όλα, αλλά όσο περισσότερο το ψάχνω, τόσο περισσότερο βρίσκω ότι τα προβλήματα (κιτρινάδες, μη ανταποκρινόμενη οθόνη κλπ), μάλλον πολλά είναι παρά λίγα....

 

Δεν ξέρω αν αναφέρονται σε αρχικές εκδόσεις του κινητού ή όχι, αλλά θα ήθελε κανείς να μου πει, από εσάς που το πήρατε μέσω πρόσκλησης αν παρατηρήσατε προβλήματα στην οθόνη, στον ήχο κλπ;;;;....

 

Α ωραια αυτα τωρα τα διαβαζω,"σαμπως" θα περιμενω να πεσει το Note 3 να τελειωνουμε για τα επομενα 2 χρονια.

Παντως ας μας πει και καποιος κατοχος τι γινεται με αυτα που λεει ο φιλος πιο πανω.

Edited by TakisStam
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...