Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο που το πηρες δημητρη?

Από Minideal. Υπάρχει ειδικό νήμα για παραγγελίες να δεις το πληροφορίες θες ;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Από Minideal. Υπάρχει ειδικό νήμα για παραγγελίες να δεις το πληροφορίες θες ;)

 

απλα κολλησα στο χρωμα,οι περισσοτεροι προτεινουν το μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

απλα κολλησα στο χρωμα,οι περισσοτεροι προτεινουν το μαυρο.

Εγώ είμαι του λευκού

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι του λευκού

 

στο review του techmania ειπε οτι ειναι σαν γομα το πισω μερος.δλδ ειναι γυαλισμενο οπως στα samsung?

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

στο review του techmania ειπε οτι ειναι σαν γομα το πισω μερος.δλδ ειναι γυαλισμενο οπως στα samsung?

 

Στο review του myphone ένας _&&€&&@ς γράφει ότι ΔΕΝ είναι glossy το πίσω μέρος. Έχει ένα μικρό grip, κρατάει στο χέρι καλά. Αλλά λόγω μεγέθους δεν είναι εύκολο γενικά να το χειρίζεσαι.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι σε μερικους ηρθε με κατι μικρα σημαδακια επανω στο νικελακι,ισχυει?

Ισχύει. Δεν ξέρω σε τι βαθμό. Το δικό μου έχει 2-3 πολύ μικρά που φαίνονται δύσκολα και είναι κατασκευαστικές ατέλειες.

Πιθανώς όσα προορίζονται για Κίνα να μην έχουν το ίδιο αυστηρό final control.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

στο review του techmania ειπε οτι ειναι σαν γομα το πισω μερος.δλδ ειναι γυαλισμενο οπως στα samsung?

Προσωπικά μετάνιωσα που πήρα το λευκό... Η αλήθεια είναι ότι γλιστράει σε αντίθεση με το μαύρο, ανεξαρτήτως προτίμησης χρώματος.

Βέβαια αυτό πρέπει να ενδιαφέρει όσους το θέλουν χωρίς θήκη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχει παρατηρήσει κανείς οτι το σημα wifi ειναι ασθενες σε σχέση με αλλα κινητά; εχω περασει την 25, περιμένω να ερθει η καινούργια αλλα δεν ξερω μήπως φταίει το ραδιο που ειναι περασμένο. Υπαρχει καποια λυση; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετάνιωσα που πήρα το λευκό... Η αλήθεια είναι ότι γλιστράει σε αντίθεση με το μαύρο, ανεξαρτήτως προτίμησης χρώματος.

Βέβαια αυτό πρέπει να ενδιαφέρει όσους το θέλουν χωρίς θήκη.

 

κανει ευκολα σημαδια το λευκο?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετάνιωσα που πήρα το λευκό... Η αλήθεια είναι ότι γλιστράει σε αντίθεση με το μαύρο, ανεξαρτήτως προτίμησης χρώματος.

Βέβαια αυτό πρέπει να ενδιαφέρει όσους το θέλουν χωρίς θήκη.

Κι εγώ το ίδιο παρόλο που μετά από μερικές μέρες χωρίς θήκη, αρχίζει να αποκτά λίγο καλύτερο grip.

 

Όταν το πήρα δεν υπήρχε κινέζικο 16αρι μαύρο.

 

Θα περιμένω να βγουν τα έξτρα καπάκια και θα χτυπήσω ένα carbon.

Πάντως η θήκη που παρέλαβα είναι πανέμορφη και δεν το μεγαλώνει στο πιάσιμο, τουλάχιστον όχι τόσο πού να ενοχλεί. Πολύ καλύτερη από κάθε gel.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μία Nilkin Frosted μαύρη και μία μπεζ και όλα ΟΚ :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

για το λευκο εννοεις?

 

Ναι, αλλά μην ψαρώνεις, δεν είναι glossy το λευκό. Έχει κράτημα καλό, μην διαβάζεις όσα λένε. Δεν είναι και Nexus 5 η πλάτη του βέβαια, αλλά δεν γυαλίζει κιόλας.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά μην ψαρώνεις, δεν είναι glossy το λευκό. Έχει κράτημα καλό, μην διαβάζεις όσα λένε. Δεν είναι και Nexus 5 η πλάτη του βέβαια, αλλά δεν γυαλίζει κιόλας.

 

φιλε επειδη ακουω πολλα κ διαφορα,εγω θα το παραγγειλω απο το vickmail και οτι θελει ας γινει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά μην ψαρώνεις, δεν είναι glossy το λευκό. Έχει κράτημα καλό, μην διαβάζεις όσα λένε. Δεν είναι και Nexus 5 η πλάτη του βέβαια, αλλά δεν γυαλίζει κιόλας.

Έτσι ακριβώς. Το g2 και το m8 δεν κρατούνται με τπτ! Γλιστράνε πάρα πολύ. Το λευκό αυτο έχει αρκετά καλύτερο grip γιαυτό είπα ότι γλιστράει ελαφρώς σε αντίθεση με το με το μαύρο. Ωραίες θήκες ;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη ακουω πολλα κ διαφορα,εγω θα το παραγγειλω απο το vickmail και οτι θελει ας γινει.

 

Το έχεις κουράσει πολύ το θέμα, κινητό είναι όχι «πιέζω το κουμπί σε πυρηνική έκρηξη»... :p Άντε καλορίζικο.

 

Έτσι ακριβώς. Το g2 και το m8 δεν κρατούνται με τπτ! Γλιστράνε πάρα πολύ. Το λευκό αυτο έχει αρκετά καλύτερο grip γιαυτό είπα ότι γλιστράει ελαφρώς σε αντίθεση με το με το μαύρο. Ωραίες θήκες ;)

 

Και full αντιολισθητικές, τις προτείνω ανεπιφύλακτα Δημήτρη :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αυστηρά για ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ :)

 

http://imagizer.imageshack.com/img906/1627/g05WhX.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυστηρά για ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ :)

 

http://imagizer.imageshack.com/img906/1627/g05WhX.jpg

 

Γκίζα είσαι ρε θεε; Αυτά είναι :up:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Γκίζα είσαι ρε θεε; Αυτά είναι :up:

 

Τα τελευταία 8 χρόνια :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

To M8 υστερεί σε κάμερα, αυτονομία, ισχύ, επιδόσεις. Αν σου αρέσει η ποιότητα του Μ8, κρατάς το Μ8, μην ξεχνάς κοστίζει τα διπλά λεφτά όμως :p

Υπερτερεί όμως σε ποιότητα, αξιοπιστία, ήχο, εγγύηση. Και το ότι το opo βγάζει μεγαλύτερα σκορ στα benchmarks δεν λέει κάτι για την ταχύτητα και το smoothness.

 

Αν κάποιος θέλει πειράματα και "παιχνίδι" διαλέγει opo. Αν κάποιος θέλει ένα αξιόπιστο εργαλείο out of the box παίρνει m8, με μόνο συμβιβασμό τα λιγότερα megapixel και μικρότερη αυτονομία, η οποία είναι παρά πολύ καλή όμως.

Link to comment
Share on other sites

Σε ταχύτητα και smoothness το OPO είναι μπροστά απο το Μ8, όχι γιατί τα λένε τα benchmarks αλλά γιατί στο λέω εγώ που τα έχω δίπλα δίπλα! ;)
Link to comment
Share on other sites

Υπερτερεί όμως σε ποιότητα, αξιοπιστία, ήχο, εγγύηση. Και το ότι το opo βγάζει μεγαλύτερα σκορ στα benchmarks δεν λέει κάτι για την ταχύτητα και το smoothness.

 

Μην γράφεις κάτι απλά για να το γράψεις, επειδή έτσι διάβασες κάποιον άσχετο να λέει. Θέλεις δεν θέλεις η ταχύτητα στα benchmarks λέει ΠΑΝΤΑ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟ. αυτό που δεν προσδιορίζει ακριβώς είναι οι μικρές διάφορες μεταξύ συσκευών.

 

Αυτές φαίνονται σε καθημερινή χρήση. Δεν προσβάλλει κανένας το Μ8, αντιθέτως, είναι από τα κορυφαία στην αγορά, δεν δικαιολογεί όμως σε καμία περίπτωση το διπλάσιο κόστος του σε σχέση με το 1+1. Αν προτιμάς μεταλλική υφή και λίγο μικρότερο μέγεθος συσκευής τότε ναι παίρνεις Μ8.

 

Στον ήχο θεωρώ μηδαμινή την διάφορα πραγματικά. Σε αξιοπιστία δεν μου λέει κάτι. Έχω κινέζικο που άντεξε 1 χρόνο σκληρής χρήσης και iPad 600€ που σε μια εβδομάδα είχε ελαττωματικό digitizer. So what?

 

Δεν ανακαλύψαμε την Αμερική με το 1+1 αλλά μην διαστρεβλωνουμε και την πραγματικότητα. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις δεν θέλεις η ταχύτητα στα benchmarks λέει ΠΑΝΤΑ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟ. αυτό που δεν προσδιορίζει ακριβώς είναι οι μικρές διάφορες μεταξύ συσκευών.

 

Κάνεις μεγάλο λάθος εδώ. Τα benchmarks τεστάρουν την συσκευή σε εξωπραγματικές συνθήκες που δεν μπορεί να τις αναπαράγει ο χρήστης. Το one plus one είναι παρόμοιο σε specs με HTC one m8 και στα benchmarks σε κάποια είναι η πιο γρήγορο το m8 και σε καποια το one plus one. Δεν σημαίνει ότι αν μια συσκευή φέρει 1κ παραπάνω στο Antutu ότι είναι πιο γρήγορη η πιο smooth από την άλλη. Αυτό μας απέδειξε και πρόσφατα η Samsung που είχε κρυφές ρουτίνες στο λειτουργικό να κάνουν overclock cpu/gpu κατά την εκτέλεση κάποιου benchmark αλλά όταν έκανες scrolling στον touchwiz είχε lag ( lol ). Αυτό το παπατζιλικι με τα benchmarks είναι ξεπερασμένο και απορώ γιατί το αναφέρετε ακόμη.

Edited by Brolly
Link to comment
Share on other sites

Εάν έπρεπε να κρατήσω ένα απο τα 2, θα κρατούσα το Μ8 :p

Στο χέρι και σαν μέγεθος το Μ8 μου κάθετε πιο σωστά. Επίσης η ποιότητα κατασκευής του Μ8 για τα δικά μου γούστα είναι κορυφή. Δεν λεώ ότι η ποιότητα κατασκευής του One δεν είναι καλή και ποιοτική, αλλά εδώ το συγκρίνουμε με το Μ8.

 

Τώρα απο θέμα λογισμικόυ και ταχύτητας το One είναι λίγο πιο μπροστά. Η CM δίνει όμορφες πινελιές customisation που η HTC δεν...

 

Σαν μεγεθος το opo το συνηθιζεις ευκολα!!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...