Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μερικές φωτο από το εργαλείο μας.

 

http://imagizer.imageshack.com/img538/970/xYlAl5.jpg

 

https://imageshack.com/i/f0fv5PYOj

 

 

 

https://imageshack.com/i/iqh4mN2Qj

 

 

 

https://imageshack.com/i/p1bDfxglj

 

 

 

https://imageshack.com/i/pbOLBN0tj

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε αυτα τα toolkit παταω καποιες εντολες και δεν τις κανει...το κανει και σε εσας ?

 

αν θες βοήθεια πες μου φίλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτά είναι... της βιασύνης τα καμώματα... Καλορίζικο νάναι φίλε μου και μη στενοχωριέσαι...

 

πως και πλήρωσες? γράφανε κανονική τιμή πάνω?

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

EMS και μετά?

Μετά με ΕΛΤΑ courier θα έρθει σπίτι.

Πήρα τηλέφωνο για να πάω να το πάρω άμεσα αλλά μόλις μου είπε την λυπητερή, ξενέρωσα.Έκανε 8 μέρες να έρθει Ελλάδα και 12 μέρες για να το φέρουν μαζί με φιρμάνι κ θα ξοδέψω κ βενζίνη κ χρόνο για να πάω να το πάρω?

Ε,όχι βέβαια...

 

@steliost. .Δυστυχώς έτσι είναι.Η ειρωνεία είναι ότι πληρωσα κούριερ, θα πληρωσω τελωνείο και για να παραλάβω πέρασαν 3 βδομάδες....Θα παίξω κάνα τζόκερ σήμερα....

@ Xasta11 . Ακόμα δεν παρέλαβα, οπότε δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.Είμαι κ γω περίεργος να δω..

Edited by efrai
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επιτέλους θα παραλάβω το κινητό.Από vickmall με EMS,από της 17 /7 Ελλάδα και το φιρμάνι βγαίνει 100€...:mad:

Έχουμε θέμα εδώ με το σφαγείο:chair: ,εεε συγνώμη το τελωνείο...

Άντε να πάει καλά η μερά τώρα...

Με EMS και το σταματάνε στο τελωνείο οι γύφτοι;;;

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και μπορεί να σταματήσει και με EMS. Δεν αρκεί μονο να το στειλουν με EMS. Πρέπει να αναγράφουν και μικρή άξια max. 25-30 δολλάρια. Πραγμα το οποίο δεν το δέχονται ολά τα μαγαζιά για να μην τους ζητατε τα ρέστα σε περίπτωση στραβης. Διότι αν γίνει στραβη και χαθεί θα πάρετε αποζημίωση το αναγραφόμενο ποσο......δηλαδή τίποτα.

 

Βέβαια τα 100 ευρώ τουEMS δηλαδή ΕΛΤΑ, θα ηταν πανω απο τα διπλάσια σε περιπτωση courier Dhl, UPS, Fedex κλπ

Link to comment
Share on other sites

...@steliost. .Δυστυχώς έτσι είναι.Η ειρωνεία είναι ότι πληρωσα κούριερ, θα πληρωσω τελωνείο και για να παραλάβω πέρασαν 3 βδομάδες....Θα παίξω κάνα τζόκερ σήμερα....

 

Παίζει, αν είχες απλό ταχυδρομείο να είχες παραλάβει τώρα, ας παραλάβεις με το καλό και να είναι μια χαρά η συσκευή και τα υπόλοιπα βρίσκονται...:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεύτερη ωραίο φως (μας τα έκανε σαλάτα πάνω δεξιά), τρίτη καρτποστάλ:up: σε hdr, παρόλαυτά βγάζει θόρυβο ο ουρανός, σε γενικά πλαίσια για την τιμή αυτή δεν με χαλάνε οι φωτό του... Καλό υπόλοιπο διακοπών, εύχομαι...

 

@Xasta χρωστάς ένα review:whistle:...

Edited by steliost
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επιτέλους θα παραλάβω το κινητό.Από vickmall με EMS,από της 17 /7 Ελλάδα και το φιρμάνι βγαίνει 100€...:mad:

Έχουμε θέμα εδώ με το σφαγείο:chair: ,εεε συγνώμη το τελωνείο...

Άντε να πάει καλά η μερά τώρα...

 

συγνωμη να κανω μια ερωτηση αλλα σε ποια πολη βρισκεσαι ?

Link to comment
Share on other sites

ένα μινι review απο μένα:

http://click2order.gr/oneplus/oneplus_review.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίζει, αν είχες απλό ταχυδρομείο να είχες παραλάβει τώρα, ας παραλάβεις με το καλό και να είναι μια χαρά η συσκευή και τα υπόλοιπα βρίσκονται...:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεύτερη ωραίο φως (μας τα έκανε σαλάτα πάνω δεξιά), τρίτη καρτποστάλ:up: σε hdr, παρόλαυτά βγάζει θόρυβο ο ουρανός, σε γενικά πλαίσια για την τιμή αυτή δεν με χαλάνε οι φωτό του... Καλό υπόλοιπο διακοπών, εύχομαι...

 

@Xasta χρωστάς ένα review:whistle:...

 

τ ανέβασα απλά υπήρχε πρόβλημα με τις εικόνες.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη....φίλε μου.

 

έχετε αυστηρό τελωνείο εκεί γι'αυτό. απο αθήνα περνάνε έτσι.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

ένα μινι review απο μένα:

http://click2order.gr/oneplus/oneplus_review.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σωστό content και ωραίο template, καλή φάση!

 

Και μία υποσημείωση, επειδή είδα πως το πήρες και εσύ από meri, στο δικό μου είχαν βάλει μέσα στο μεγάλο κουτί και ακουστικά..

Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

@Xasta... Πολύ ωραίο το review σου φίλε, θα ήθελα κι εγώ να ξυπνήσω και να έχω το κουτί δίπλα μου...:)

Φίλε μπορώ να σου στείλω το δικό μου κουτί άμα θες να ξυπνάς παρέα του! :lol::lol: (Άδειο φυσικά :p)

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έχεις λινκ για τα ακουστικά;ακουστικά του g2 ξέρει κανείς αν παίζουν;

 

 

πάρτα απο εδώ είναι πιο φτηνά, με 20$

http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones_p/meri8529.htm

 

έχω ακούσει τα καλύτερα γι'αυτά.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή συλλογή της CM δεν μου αρέσει καθόλου.

Εγκατέστησα την Quick Pik και την έκανα εφαρμογή συστήματος με το titanium.

Ως γνωστόν είναι η καλύτερη εφαρμογή για προβολή φωτο και βίντεο.

Την έχω ρυθμίσει να ανεβάζει στο φούλ την φωτεινότητα όταν ανοίγω κάποια φωτο.

 

Κάτι άλλο που με βολεψε πολύ είναι η ρύθμιση του αριστερού button να ανοίγει τις recent apps και με παρατεταμένο πάτημα τις ρυθμίσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπορώ να σου στείλω το δικό μου κουτί άμα θες να ξυπνάς παρέα του! :lol::lol: (Άδειο φυσικά :p)

 

Στείλτο, να μου κάνει παρέα μέχρι να αξιωθώ να το παραγγείλω...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη....φίλε μου.

 

απο προσωπικη εμπειρια οτι πηρα με ems περασε απο τελωνειο θεσσαλονικης και πληρωσα

ενω απο αθηνα οταν εμενα εκει τιποτα ,πρεπει να ειναι πιο αυστηρο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έκανα όλα με το tool kit για Mac που τα έχει ενσωματωμένα τα πάντα.

Το one+ συνεργάζεται περίφημα με Mac.

 

Όσο το χρησιμοποιώ τόσο μ αρέσει περισσότερο.

Η οθόνη στον ήλιο δεν καταλαβαίνει τίποτα ακόμα και με γυαλιά στην παραλία.

 

Ο ήχος ξεκουφαινει, το είχα στο 30% ενώ έπαιζε μουσική γιατί παραπάνω άκουγε όλη η παραλία.

 

Η κάμερα είπαμε, την μέρα είναι μια χαρά. Καλύτερη απ ότι περίμενα.

 

Στο browsing διαβάζω το my phone χωρίς καθόλου zoom.

 

Αρνητικό τα gestures που ανοίγουν οθόνη και φλας χωρίς να το καταλάβεις.

Και δεν έχω ασχοληθεί ακόμα αφού είναι διακοπές. Είναι μια από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

το ακουστικο ειναι χαμηλο οντως,πρεπει να το εχεις τελειως στη σωστη θεση στο αυτι για να ακους δυνατα.καποιοι ελεγαν οτι του nexus 5 ηταν παρομοιο,ομως του Ν5 ειναι πολυ καλυτερο.χωρις μοντς κτλ,το ειχα παντα λιγο πιο κατω απο τη μεση,αλλιως ξεκουφαινομουν
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

όσοι εχουν πρόβλημα με τα gestures η λυση ειναι απενεργοποιηση με την μια και παυει το κινητο να ανοιγει στην τσέπη μεσα.
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

όσοι εχουν πρόβλημα με τα gestures η λυση ειναι απενεργοποιηση με την μια και παυει το κινητο να ανοιγει στην τσέπη μεσα.

 

Λύση δεν την λες.. μαιμουδολύση είναι.. το G3 πχ, που είχε double tap για wake up, γτ δεν ανοίγει τσέπη?..:p

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Λύση δεν την λες.. μαιμουδολύση είναι.. το G3 πχ, που είχε double tap για wake up, γτ δεν ανοίγει τσέπη?..:p

 

Μεχρι να φτιαχτεί στην επομενη εκδοση τις CM δεν μπορείς να κάνεις κάτι αλλο μονο να τα απενργοποιησεις.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να φτιαχτεί στην επομενη εκδοση τις CM δεν μπορείς να κάνεις κάτι αλλο μονο να τα απενργοποιησεις.

 

Αυτό που έκανα εγώ, καθότι τα υπόλοιπα gestures πλην του wake up δεν τα ήθελα, ήταν να βάλω pin για το ξεκλείδωμα.. Με αυτόν τον τρόπο έχω το double tap αλλά πρέπει να βάζω pin για να ξεκλειδώσει..:rolleyes:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έκανα εγώ, καθότι τα υπόλοιπα gestures πλην του wake up δεν τα ήθελα, ήταν να βάλω pin για το ξεκλείδωμα.. Με αυτόν τον τρόπο έχω το double tap αλλά πρέπει να βάζω pin για να ξεκλειδώσει..:rolleyes:

 

Εβαλά και εγω pin αλλα και μοτιβο αλλα δεν με βολευει τελικά διοτι καθε 3 και λιγο βαριεμαι να το ξεκλειδωνο :D

Τα απενεργοποιησα τα gestures και ησύχασα.

 

Offtopic

 

Ενημερωτικά ο φορτιστης που ειναι 2.1Α Μου φορτίζει το Nexus 5 σε χρόνο τετε :D

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...