Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ολο και συχνοτερα μου βγαζει σε διαφορες εφαρμογες "η εφαρμογη δεν ανταποκρινεται, θελετε να την κλεισετε;". ακριβως το ιδιο μουν εκανε και το g3t που ειχα μετα απο λιγο καιρο.. ξεκιναει απο το internet και περναει σιγα σιγα σε ολες τις εφαρμογες. ξερει κατι κανεις;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα παντως το αρχικο φιλμ, jiayu που εστειλε το minideal, σε πλαινη τσεπη βερμούδας, χωρις κατι αλλο, ξεκολλησε....

Ευχάριστα τα νέα για το αντιχαρακτικό screen, έβαλα το πληκτρολόγιο που μου είπες, εγκατέστησα το sygic και δείχνει να λειτουργεί jet, όλα καλά λοιπόν,

μάλλον παραμένω με την rom που φοράει μιας και δείχνει μια χαρά σε όλα, μιας και κανένας δεν μου πρότεινε κάτι άλλο θα περιμένω stable εκδόσεις rom να μην αρχίσει να κουδουνάει στα καλά καθούμενα σαν ξυπνητήρι μες τι νύχτα όπως του φίλου πιο πάνω χάχα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... Ναι όντως είναι κουμπωμένο καλά το κινητό... θα προσπαθήσω να σφηνώσω κάπως την βίδα γιατί φοβάμαι μη πάρει υγρασία από την τρύπα αυτή...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως το αρχικο φιλμ, jiayu που εστειλε το minideal, σε πλαινη τσεπη βερμούδας, χωρις κατι αλλο, ξεκολλησε σε δυο ωριτσες..ισως, ξαναλεω ισως, να επαιξε ρολο οτι κατευθειαν εβαλα και τη θηκη που ηρθε μαζι, οποτε και να υπηρξε επαφη κατα την κινηση μου κ να ξεκολλησε..παντως ηταν κατευθειαν αχρηστη γιατι οσο ξεκολλησε, τοσο σκονη κ χνουδι μαζεψε.

 

 

Στο μπεμπη έχεις και θήκη; :ninja:

εε, στο κινητο εννουσα βεβαίως βεβαιως, εχεις κάποια θήκη;

 

----

 

Όσον αφορά από apps για το φίλο, εγω εβαλα για αρχή το swift key για πληκτρολογιο, και κατοπιν το anutu γιατι το ειχα απορια. Dolphin browser, συνδυασμο fastergps για κλειδωμα δορυφορων κ Route66 αλλα μεχρι στιγμης στα πρωτα λεπτα που το ειδα δε καταλαβα και πολλα. Μονο simulate της διαδρομης καταφερα να κανω.

Απο εκει και περα, βασικη εφαρμογη απο την προηγουμενη συσκευη ηταν το wifi analyzer οποτε και προστεθηκε επισης, ενω ενα φακο που ηθελα, ειχε ηδη.

Με την καμερα δεν εχω ασχοληθει καθολου με καποιο app, προς το παρον σκαλωνω οσον αφορα το προβλημα που περιεγραψα νωριτερα με τις φωτογραφιες στις επαφες.

τη μαμισια σιλικονάτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Exω 2 κυρια προβλήματα με το κινητο πρώτα δεν κλειδώνει εύκολα δορυφόρους για το gps και οταν κλειδώσει χάνει πολύ εύκολα το στίγμα. με sygic και τοm τοm προηγητες.

Δευτερον δεν μου αναγνωριζει την external memory card. Αν μπορει κάποιος να μου δωσει λύση ευπροδεκτη ευχαριστώ, Τέλος το ΕPO δεν με αφήνει να κάνω download απο το mobile uncle

Link to comment
Share on other sites

Exω 2 κυρια προβλήματα με το κινητο πρώτα δεν κλειδώνει εύκολα δορυφόρους για το gps και οταν κλειδώσει χάνει πολύ εύκολα το στίγμα. με sygic και τοm τοm προηγητες.

Δευτερον δεν μου αναγνωριζει την external memory card. Αν μπορει κάποιος να μου δωσει λύση ευπροδεκτη ευχαριστώ, Τέλος το ΕPO δεν με αφήνει να κάνω download απο το mobile uncle

 

1. Τι κάρτα βάζεις και δεν σου την αναγνωρίζει;

2.Για ΕΡΟ κατέβασε το MT GPS EPO Fix απο μαρκετ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chxdev.mtgps&hl=el

Link to comment
Share on other sites

1. Τι κάρτα βάζεις και δεν σου την αναγνωρίζει;

2.Για ΕΡΟ κατέβασε το MT GPS EPO Fix απο μαρκετ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chxdev.mtgps&hl=el

 

H καρτα ειναι Τoshiba 16 gb.

 

Eπισης θέλω να αναφερω οτι πέρασα μια rom και μου εξαφανισε την sd card του κινητού..Δεν μπορω να την επαναφερω με τίποτα. Η ρομ ειναι αυτη http://www.needrom.com/download/g4sl-aosp-v1-laek-17/

 

Δεν ξερω πως να αντιμετωπισω την κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε με flash tool την εργοστασιακή ρομ

Η ρομ που έχεις βάλει λέει ότι πρέπει να φλασαρεις και ένα patch που δίνει για να δει την κάρτα . Το έκανες?

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε με flash tool την εργοστασιακή ρομ

 

Δηλαδη λιγο πιο αναλυτικα γιατί ειμαι αδαής

 

Δεν βλεπει το κινητο ο Η/Υ στην λειτουργια ''Χωρος αποθηκευσης USB''

Edited by Kteu95
Link to comment
Share on other sites

Οχι το μεγάλο μου λάθος και τωρα δεν ξέρω πως να το κάνω. Δεν μου δινει δυνατοτητα αποθηκευση πουθενα.
Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις >επιλογές για προγραματιστες, έχεις ενεργοποιήσει τον εντοπισμό σφαλμάτων usb?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις >επιλογές για προγραματιστες, έχεις ενεργοποιήσει τον εντοπισμό σφαλμάτων usb?
Τωρα το εκανα, αλλα και παλι δεν μπορω να συνδέσω τον Η/Υ με το κινητό Edited by Kteu95
Link to comment
Share on other sites

Στο καινουργιο antutu βγαζετε 32100 ή αναφερεστε στο προηγουμενο?

Γιατι ανεβηκε το rating σε ολα τα κινητα απο οτι λενε στο market.

 

Εμενα με την 20140609 της jiayu εβγαλε στο antutu beta 22800.....

Μαλλον θα φυγω απο την stable rom...

 

Τελικα γιατι ανεβηκαν τα ratings μαθαμε?υποπτο....

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου βγάζει κάθε ένα λεπτό το εξής μήνυμα "SL_ LEQ is rejected due not to network connection". Mπορεί κάποιος να μου πει σε τι αναφέρεται και πως εξαλείφεται το παραπάνω μήνυμα Ευχαριστώ. Edited by Kteu95
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου βγάζει κάθε ένα λεπτό το εξής μήνυμα "SL_ LEQ is rejected due not to network connection". Mπορεί κάποιος να μου πει σε τι αναφέρεται και πως εξαλείφεται το παραπάνω μήνυμα Ευχαριστώ.

 

και εμενα μου το βγαζει και εχει σχεση με το gps απ οσο ξερω

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ειχα μια καρτα sd micro toshiba 16 gb το jiayu τι διαβαζε για ενα μήνα περίπου από προχτες δεν τη διαβάζει ουτε το κινητό ούτε το pc. Kaμια λύση εχουμε παιδιά, πως μπορω να κάνω επανακτηση με κανένα πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα μια καρτα sd micro toshiba 16 gb το jiayu τι διαβαζε για ενα μήνα περίπου από προχτες δεν τη διαβάζει ουτε το κινητό ούτε το pc. Kaμια λύση εχουμε παιδιά, πως μπορω να κάνω επανακτηση με κανένα πρόγραμμα.
Κάτι παρόμοιο έπαθε η γυναίκα μου με το κινητό της. Ενώ έβλεπε την κάρτα, δεν εμφάνιζε τίποτα από μέσα. Την έβαλα στο G4S κι εκείνο το ίδιο. Αγόρασα ένα card reader usb, έβαλα την κάρτα στο PC και έβλεπε τα αρχεία κανονικά. Δες μήπως δεν χρειάζεται καν recovery και απλά έχει κάποιο θέμα στο να δει τα αρχεία μέσα.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα να αναφερω καποιο προβλημα με το giayu g4s μου. δηλωνω ασχετος με τα κινεζικα και γενικα με την ορολογια που χρησιμοποιειτε. λοιπον ενω δεν γνωριζω οπως προειπα να κανω "κολπα" με το κινητο δλδ ν'αλλαζω ρομ κ τετοια το κινητο μου αρχισε με ενα παγωμα της οθονης. επειτα κλεινει μονο του και ξαναανοιγει μονο του. δεν το εδωσα σημασια. αυτο μετα απο κανα 2,3 μερες γινοτανε πιο συχνα και μαλιστα δεν ανοιγε ξανα απλα κολλουσε η οθονη και εκλεινε απο μονο του. επρεπε να βγαλω μπαταρια κ να την ξαναβαλω για να ανοιξει. τωρα πλεον δεν μου ανοιγει καν. μετα απο μερες απραξιας που το ειχα, αποφασισα να το συνδεσω στον υπολογιστη. παλι τπτ. καποια στιγμη βαλε βγαλε το usb που το συνδεω με τον υπολογιστη εκανε τον ηχο οτι το εβρισκε κ καπακι οτι το αποσυνδεσα απο τον υπολογιστη. καποια στιγμη αρχισε να το φορτιζει.το αφησα κ φορτισε. αφου τελειωσε το ανοιξα κ λειτουργουσε...αλλα μονο για 5 λεπτα .μετα παλι τα ιδια κ τωρα πλεον παλι δεν ανοιγει. ξερει κανεις κατι για να κανω. απλα οπως δηλωσα ειμαι πολυ ασχετος κ δεν καταλαβαινω καν την ορολογια σας οποτε θα ηθελα λεπτομερειες σαν να ειμαι μικρο παιδι.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις εαν τα αξεσουάρ απο το jiayu g4, το παλιό, με τον 6589τ επεξεργαστή, ταιριάζουν και στο 4s (μπαταρία, καπάκι πίσω, screen protector κλπ);
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις εαν τα αξεσουάρ απο το jiayu g4, το παλιό, με τον 6589τ επεξεργαστή, ταιριάζουν και στο 4s (μπαταρία, καπάκι πίσω, screen protector κλπ);

Ταιριάζουν - το "σασί" δεν έχει αλλάξει!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα θα ηθελα να αναφερω καποιο προβλημα με το giayu g4s μου. δηλωνω ασχετος με τα κινεζικα και γενικα με την ορολογια που χρησιμοποιειτε. λοιπον ενω δεν γνωριζω οπως προειπα να κανω "κολπα" με το κινητο δλδ ν'αλλαζω ρομ κ τετοια το κινητο μου αρχισε με ενα παγωμα της οθονης. επειτα κλεινει μονο του και ξαναανοιγει μονο του. δεν το εδωσα σημασια. αυτο μετα απο κανα 2,3 μερες γινοτανε πιο συχνα και μαλιστα δεν ανοιγε ξανα απλα κολλουσε η οθονη και εκλεινε απο μονο του. επρεπε να βγαλω μπαταρια κ να την ξαναβαλω για να ανοιξει. τωρα πλεον δεν μου ανοιγει καν. μετα απο μερες απραξιας που το ειχα, αποφασισα να το συνδεσω στον υπολογιστη. παλι τπτ. καποια στιγμη βαλε βγαλε το usb που το συνδεω με τον υπολογιστη εκανε τον ηχο οτι το εβρισκε κ καπακι οτι το αποσυνδεσα απο τον υπολογιστη. καποια στιγμη αρχισε να το φορτιζει.το αφησα κ φορτισε. αφου τελειωσε το ανοιξα κ λειτουργουσε...αλλα μονο για 5 λεπτα .μετα παλι τα ιδια κ τωρα πλεον παλι δεν ανοιγει. ξερει κανεις κατι για να κανω. απλα οπως δηλωσα ειμαι πολυ ασχετος κ δεν καταλαβαινω καν την ορολογια σας οποτε θα ηθελα λεπτομερειες σαν να ειμαι μικρο παιδι.

 

Εμείς να σου μιλήσουμε σαν να είσαι μικρό παιδί, εσύ όμως μη γράφεις σα μικρό παιδί. Το μήνυμα σου με δυσκολία θα κάτσει κάποιος να το διαβάσει ολόκληρο. Καταρχήν γράψε κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας, η γραφή τύπου sms έχει απαγορευτεί και μηνύματα γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο διαγράφονται. Σε πρώτη φάση θα σου έλεγα να αλλάξεις rom, αν διαβάσεις στις πιο πίσω σελίδες θα βρεις σχετικές αναφορές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα εχω ενα προβλημα ,ενω εμενα στα μηνυματα εμενα εχει 160 γραμματα ,στο jiayu ενοs φιλου εχει πολυ λιγοτερα, με συνεπεια να γινεται mms εχει κανεναs λυση στο προβλημα......
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kαλησπερα εχω ενα προβλημα ,ενω εμενα στα μηνυματα εμενα εχει 160 γραμματα ,στο jiayu ενοs φιλου εχει πολυ λιγοτερα, με συνεπεια να γινεται mms εχει κανεναs λυση στο προβλημα......

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό και να γράφεις κανονικά 160 ελληνικούς χαρακτήρες / sms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα χρονο ηρθε η ωρα να δωσω το thl t100s στην γυναικα μου και να γινω κατοχος του jiayu G4S(octa) το αγορασα λογου μεγεθους2 οπου ειναι πολυ μικρο το κινητο ειναι φοβερο και με παρα πολυ καλη μπαταρια μπορειται να με βοηθησετε σας παρακαλω σε ενα θεμα μετα απο φορματ του pc εχασα τους drivers απο το mtk6592 και δεν μπορω με τιποτα να τους ξαναπερασω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...