Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο 3 ωρες χρησης ωσπου να το φερω στα μετρα μου εχω να αναφερω οτι το κινητο πεταει.

Το ΜΕΓΑΛΟ κακο που εχω βρει ως τωρα ειναι ο dialer του, εχω cosmote kai vodafone. Δεν μου εμφανιζει να επιλεξω απο ποια σιμ θελω να καλεσω οι επαφες δεν φαινοντα στα μηνυματα λογω του +30, δεν βρισκω πως να επεξεργαστω τις επαφες και το κυριοτερο που ειναι οι Ρυθμισεις του προγραμματος ΟΕΟ? Ακομα και ο dialer του lenovo s650 ηταν πιο ευχρηστος... εχει να προτεινει κανεις κανενα αλλο dialer για 2 σιμ?

 

Κάνε εγκατάσταση το "dw contacts & phone & dialer pro"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Μολις εφυγε παραγγελια και απο μενα.:)

Επιστροφη στον ερωτα που λεγεται G4 ξανα, γιατι οθονη - μεγεθος και τωρα επεξεργαστης δεν παιζονται!

Ημουνα στο να δοκιμασω το Hongmi αλλα αφου θα παιξει μιουι και στο G4ποιος ο λογος?

Αναμονη λοιπον και θα τα λεμε!:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις εφυγε παραγγελια και απο μενα.:)

Επιστροφη στον ερωτα που λεγεται G4 ξανα, γιατι οθονη - μεγεθος και τωρα επεξεργαστης δεν παιζονται!

Ημουνα στο να δοκιμασω το Hongmi αλλα αφου θα παιξει μιουι και στο G4ποιος ο λογος?

Αναμονη λοιπον και θα τα λεμε!:)

Από που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα σήμερα στα χέρια μου. Εμφανισιακά είναι άψογο αν και είναι λίγο βαρύ και στιβαρό. Θέλω να βγάλω την κινέζικη root εφαρμογή και να βάλω καμιά αγγλική. Τι προτείνεται; Επίσης με την καινούρια rom τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τροπο τελικα δεν αλλαξα τον dialer του κινητου απλα προσθεσα σε καθε επαφη ακομα εναν αριθμο δλδ τον ιδιο με +30 μπροστα. αυτο που ειδα ειναι οτι σε παλιες σιμ δεν μπορεις να βαλεις 2 αριθμους μονο στις καιουργιες ( η καινουργια μου ειναι νανο-σιμ κοσμοτε η 2η παλια βονταφον κανονικη)
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τροπο τελικα δεν αλλαξα τον dialer του κινητου απλα προσθεσα σε καθε επαφη ακομα εναν αριθμο δλδ τον ιδιο με +30 μπροστα. αυτο που ειδα ειναι οτι σε παλιες σιμ δεν μπορεις να βαλεις 2 αριθμους μονο στις καιουργιες ( η καινουργια μου ειναι νανο-σιμ κοσμοτε η 2η παλια βονταφον κανονικη)

 

Ειναι πραγματικά σπάνιο, στο 2014, να αποθηκευουμε τις επαφές στην sim...!

Φτιάξε λογαριασμό google/gmail και περασε τις Επαφές εκεί - θα βρεις την υγειά σου (και θα λύσεις για πάντα θέματα μεταφοράς επαφων, backup, πολλαπλά τηλέφωνα σε ένα ονομα, κλπ)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις που το εχετε το βιντεο record 1080p τι λεει? εχει καλη εικονα? ειναι ομαλο? σε εσωτερικο χωρο τι λεει? το λεω γιατι μ ενδιαφερει πολυ το βιντεο και αν ειναι οκ σαν ενα galaxy s3 i s4 mini εφυγα για παραγγελια! οσοι το δοκιμασαν ας μου πουνε! ευχαριστω και καλοδουλευτο παιδια! το τηλεφωνακι πρεπει να μαμαει!!!
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα καλή τιμή αλλά για 10$, νομίζω δεν αξίζει το «ρίσκο»...

 

Δεν ειναι ρισκο..το μαγαζι το ξερω πολλα χρονια

Δεν εχει εξειδικευση στα κινητα...ειναι "γενικης χρησης"

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ρισκο..το μαγαζι το ξερω πολλα χρονια

Δεν εχει εξειδικευση στα κινητα...ειναι "γενικης χρησης"

Αφού το γνωρίζεις το μαγαζί ως αξιόπιστο.... πάω πάσο...

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες;

Vickmall 182.99dollars και δωρο εκτος απο θηκη σiλικονης, ακουστικα!:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Vickmall 182.99dollars και δωρο εκτος απο θηκη σiλικονης, ακουστικα!:)

Πως τα κατάφερες, παίζει κουπόνι για τέτοια τιμή;

Ποια ακουστικά σου έδωσαν γνωρίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Πως τα κατάφερες, παίζει κουπόνι για τέτοια τιμή;

Ποια ακουστικά σου έδωσαν γνωρίζεις;

Μιλησα online with Selina και ζητησα προσφορα και κατι ακομη εξτραδακι .......... μετα απο 3 λεπτακια μου εστειλε κουπονι και vuala!

Αυριο η μεθαυριο (παρακολουθησε το) θα παραλαβουν ακομη μερικα κομματια και θα τα βαλουν στην ιδια τιμη που μου εδωσαν εμενα.

Μετα μου ειπε θα ξανανεβει παλι η τιμη οποτε αν σε ενδιαφερει η μιλα της η περιμενε.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα online with Selina και ζητησα προσφορα και κατι ακομη εξτραδακι .......... μετα απο 3 λεπτακια μου εστειλε κουπονι και vuala!

Αυριο η μεθαυριο (παρακολουθησε το) θα παραλαβουν ακομη μερικα κομματια και θα τα βαλουν στην ιδια τιμη που μου εδωσαν εμενα.

Μετα μου ειπε θα ξανανεβει παλι η τιμη οποτε αν σε ενδιαφερει η μιλα της η περιμενε.

Ok, ακούστηκα τι σου έδωσαν, είναι συμβατά με την συσκευή;

 

------

Τελικά είχε δίκιο ο φίλος παραπάνω:

στα 183$ από σήμερα για 15 κομμάτια...

http://www.vickmall.com/jiayu-g4s-smart-phone-mtk6592-octa-core-android-4-2-with-4-7inch-ips-screen-2gb-ram-16gb-rom.html

και κουπόνι στην τύχη έβαλα myphone -1,83$ :p:lol:

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε κανείς να φλασάρει την καινούρια rom από το needrom? Δεν μου φορτώνει το scatter και δεν ξέρω γιατί...

 

http://www.ejiayu.com/en/News2-1-147.html 18/4/2014

 

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4s/#comment-64637 22/4/2014 (Είναι πιο καινούρια ημερολογιακά)

EDIT: Κάντε rename το αρχείο βγάζοντας τα κινέζικα και θα λειτουργήσει.

 

Ποια από τις 2 είναι η πιο αξιόπιστη και τι διαφορές έχουν;

Edited by deNordic
Link to comment
Share on other sites

καμια 4.4 σκοπευει να βγάλει αυτη η jiayu?Η mediatek εχει δωσει οτι χρειάζεται στους κατασκευαστές εδώ και καιρό ... elephone p8 , p9 ας πουμε εχουν βγάλει kit tat
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά!

Το εχω παραγγείλει κι εγω πριν λίγο, πιστευω πως την επόμενη βδομαδα θα το παρω. Εχει έρθει στην Ελλαδα, σ αεροδρόμιο βρίσκεται εδω κ 3 μερες.

Βλεπω πως κανένας εδω δεν ψωνίζει απο το Αliexpress. Γιατί; Επειδή δεν έχουν Paypal;

Η αληθεια ειναι βέβαια οτι κι εγω δεν εχω ψωνισει απο κει προϊόντα αξίας πάνω απο 20 ευρω, αλλα γενικα δεν ψωνίζω πολύ. Ομως ειναι σαν το ebay και δεν νομιζω οτι δεν βρισκεις κ εκει αξιοπιστο πωλητή. Αλλα και πάλι σε προστατεύει το site για 60 μερες.

Ετσι λοιπον το παρήγγειλα με $179 (την εκδοση 2/16) οταν το μινι το ειχε στα 190. Στην αρχη ηθελα το ασπρο, δεν το ειχαν πολλοί. Και ητανε ακριβότερο χωρίς να ξερουμε το γιατι. Λεγαν πως το πλαστικο φταίει :) Υστερα ανακαλυφθηκε οτι η διαφορά ειναι στης οθόνες. Αυτο επιβεβαιώνεται μεχρι σήμερα, δηλ. οσοι πηραν το λευκο εχουν οθόνη LG και στα μαυρα AUO. Λενε πως η AUO ειναι κάπως καλύτερη. Δεν ξερω...

Το αναφερω απλος για να το έχετε υποψιν σας οσοι θα το θελήσετε κ να ρωτάτε γι'αυτο των πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά!

Το εχω παραγγείλει κι εγω πριν λίγο, πιστευω πως την επόμενη βδομαδα θα το παρω. Εχει έρθει στην Ελλαδα, σ αεροδρόμιο βρίσκεται εδω κ 3 μερες.

Βλεπω πως κανένας εδω δεν ψωνίζει απο το Αliexpress. Γιατί; Επειδή δεν έχουν Paypal;

Η αληθεια ειναι βέβαια οτι κι εγω δεν εχω ψωνισει απο κει προϊόντα αξίας πάνω απο 20 ευρω, αλλα γενικα δεν ψωνίζω πολύ. Ομως ειναι σαν το ebay και δεν νομιζω οτι δεν βρισκεις κ εκει αξιοπιστο πωλητή. Αλλα και πάλι σε προστατεύει το site για 60 μερες.

Ετσι λοιπον το παρήγγειλα με $179 (την εκδοση 2/16) οταν το μινι το ειχε στα 190. Στην αρχη ηθελα το ασπρο, δεν το ειχαν πολλοί. Και ητανε ακριβότερο χωρίς να ξερουμε το γιατι. Λεγαν πως το πλαστικο φταίει :) Υστερα ανακαλυφθηκε οτι η διαφορά ειναι στης οθόνες. Αυτο επιβεβαιώνεται μεχρι σήμερα, δηλ. οσοι πηραν το λευκο εχουν οθόνη LG και στα μαυρα AUO. Λενε πως η AUO ειναι κάπως καλύτερη. Δεν ξερω...

Το αναφερω απλος για να το έχετε υποψιν σας οσοι θα το θελήσετε κ να ρωτάτε γι'αυτο των πωλητή.

Πολυ καλα εκανες:(

Κανεις λαθος και οσον αφορα εμενα εχω παραγγειλει πολλες φορες απο Alliexpres ακομη και ακριβοτερα πραγματα απο το G4.

Eχω παρει τουλαχιστον 3 tablet χωρις κανενα προβλημα. Το μονο μειον ειναι οτι αρκετοι απο αυτος ψευδονται για το αν το εχουν πραγματικα in stock και αυτο και μονο ειναι σχετικα αποτρεπτικο για να αγορασεις απο εκει, οπως επισης οτι παντα θα αργησεις να βρεις καποιον με καλο feedback ωστε να εμπιστευθεις μια αγορα μιας νεας κυκλοφοριας τηλεφωνου ή tablet etc.

παντως σε 1-2 στραβες που μου ετυχαν μην σου πω οτι πηρα τα λεφτα μου πισω ποιο γρηγορα ακομη και απο το Paypall γιατι απο οσο γνωριζω τα κρατανε τα λεφτα και αν δεν κανεις confirmed order recieved ο πωλητης δεν πληρωνεται:)

Οποτε ειναι καθαρα θεμα στο να μιλησεις και να πιστεψεις οτι το εχει καποιος......για να το παρεις!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά!

Το εχω παραγγείλει κι εγω πριν λίγο, πιστευω πως την επόμενη βδομαδα θα το παρω. Εχει έρθει στην Ελλαδα, σ αεροδρόμιο βρίσκεται εδω κ 3 μερες.

Βλεπω πως κανένας εδω δεν ψωνίζει απο το Αliexpress. Γιατί; Επειδή δεν έχουν Paypal;

Η αληθεια ειναι βέβαια οτι κι εγω δεν εχω ψωνισει απο κει προϊόντα αξίας πάνω απο 20 ευρω, αλλα γενικα δεν ψωνίζω πολύ. Ομως ειναι σαν το ebay και δεν νομιζω οτι δεν βρισκεις κ εκει αξιοπιστο πωλητή. Αλλα και πάλι σε προστατεύει το site για 60 μερες.

Ετσι λοιπον το παρήγγειλα με $179 (την εκδοση 2/16) οταν το μινι το ειχε στα 190. Στην αρχη ηθελα το ασπρο, δεν το ειχαν πολλοί. Και ητανε ακριβότερο χωρίς να ξερουμε το γιατι. Λεγαν πως το πλαστικο φταίει :) Υστερα ανακαλυφθηκε οτι η διαφορά ειναι στης οθόνες. Αυτο επιβεβαιώνεται μεχρι σήμερα, δηλ. οσοι πηραν το λευκο εχουν οθόνη LG και στα μαυρα AUO. Λενε πως η AUO ειναι κάπως καλύτερη. Δεν ξερω...

Το αναφερω απλος για να το έχετε υποψιν σας οσοι θα το θελήσετε κ να ρωτάτε γι'αυτο των πωλητή.

 

φιλε μου το θεμα με τις οθονες που το ανακαλυψες και κατα ποσο ισχυει??

εχεις βρε κανα σχετικο λινκ να μας δωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά!

Ετσι λοιπον το παρήγγειλα με $179 (την εκδοση 2/16) οταν το μινι το ειχε στα 190. Στην αρχη ηθελα το ασπρο, δεν το ειχαν πολλοί. Και ητανε ακριβότερο χωρίς να ξερουμε το γιατι. Λεγαν πως το πλαστικο φταίει :) Υστερα ανακαλυφθηκε οτι η διαφορά ειναι στης οθόνες. Αυτο επιβεβαιώνεται μεχρι σήμερα, δηλ. οσοι πηραν το λευκο εχουν οθόνη LG και στα μαυρα AUO. Λενε πως η AUO ειναι κάπως καλύτερη. Δεν ξερω...

Το αναφερω απλος για να το έχετε υποψιν σας οσοι θα το θελήσετε κ να ρωτάτε γι'αυτο των πωλητή.

 

Αυτό άραγε ισχύει; Το γνωρίζει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει οποίος το έχει πάρει ηδη (είναι 3-4 ατομα?), τι οθόνη έχει το δικο του.
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...