Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι. Θήκη η οποία κολλάει πάνω στο κινητό απορρίπτεται... Μεμβράνη θα πάρω από αλλού μάλλον.

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το gps το βλεπω να αργει λιγο ...υπαρχει αλλα δεν υπαρχει

 

δεν ξερω αν βρισκετε μεσα σε κανα υπογειο και δεν πιανει ....!!!!

Edited by xariscd
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το gps το βλεπω να αργει λιγο ...υπαρχει αλλα δεν υπαρχει

 

δεν ξερω αν βρισκετε μεσα σε κανα υπογειο και δεν πιανει ....!!!!

 

αν ηταν 1η προσπαθεια σε νεο κινητο,δεκτο,

 

σε επομενη που εχει τα epo ειναι το θεμα..

 

φυσικα εχω δει πιο ανετα κυριως κινητα (6589t,6592) σε θεμα χωρου,(το g4 σχεδιαστικα

ειναι το χειροτερο στο θεμα χωρος δλδ ολα στενα),να κλειδωνουν χωρις epo σε 5sec..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

http://jiayumart.com/jiayu-g4-c-31.html

 

Εδώ βλέπω G4S Advanced και G4S. Ποια η διαφορά τους γιατί δεν μπορώ να δω κάτι;

Βασική διαφορά: G4S==> Accessories 1 x 3000mAh Battery G4S Advanced==>Accessories 1 x 1850mAh Battery

Σαν πρώτη ανάγνωση αυτό είδα εγώ.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Στα comments γράφουν για 0.5W/kg

http://www.etotalk.com/jiayu-g4s-octa-core_p4739.html

Αν ισχύει είναι σε καλό επίπεδο, από την άλλη πόσο μπορεί να έχεις εμπιστοσύνη σε ένα comment?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: αυτα που δηλώνουν οι εταιρείες πως ξέρουμε ότι ειναι αληθή? Υπάρχει καποιο SARόμετρο να το διασταυρώσουμε?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω όλους με το SAR...

Το ρωτούσαμε πριν από 6-7 χρόνια.

Όλα πλέον είναι πολύ λιγότερο από ότι τότε. Και παίζουμε με ελάχιστες μονάδες πάνω-κάτω.

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω όλους με το SAR...

Το ρωτούσαμε πριν από 6-7 χρόνια.

Όλα πλέον είναι πολύ λιγότερο από ότι τότε. Και παίζουμε με ελάχιστες μονάδες πάνω-κάτω.

 

Λες και ξέρουν τι διαφορές έχει το 0.5 με το 0.6 . Έχει γραφτεί αρκετές φορές ότι το 90% των κινέζικων έχουν δείκτη χαμηλότερο από γνωστές μάρκες . Είναι καινούργιο φρούτο αυτό με το SAR ..........

Link to comment
Share on other sites

Λες και ξέρουν τι διαφορές έχει το 0.5 με το 0.6 . Έχει γραφτεί αρκετές φορές ότι το 90% των κινέζικων έχουν δείκτη χαμηλότερο από γνωστές μάρκες . Είναι καινούργιο φρούτο αυτό με το SAR ..........

Το θέμα δεν είναι αν θα έχει 0,5 ή 0,6 αλλά 1,2 ή 1,3 όπως για παράδειγμα υπάρχουν κάποιες αναφορές για το xiaomi mi3... το κεφάλι σου το βάζεις σε φούρνακι μικροκυμάτων, δεν κατάλαβα γιατί δεν πρέπει να μας απασχολεί...

Link to comment
Share on other sites

Το gps δεν με απασχολει ιδιαιτερα.Να μπορω να βρω την τοποθεσια μου μονο και ας περιμενω και 1 λεπτο.

Αλλα προβληματα που εχει το g4s?

Link to comment
Share on other sites

Γειάείναι μια χαρά μια χαρά είναι τη φορά που γράφω! Έχω δύο μέρες το g4s,και ενα έχω να πω.... Φανταστικό!!! Είναι πολύ γρήγορο στα πάντα. Καλή ποιότητα κατασκευής, wifi άψογο, ακόμα και το Gps είναι μια χαρά!όλα τέλεια , σε ήχο, οθόνη κτλ. Απλά να σημειώσω ότι το προηγούμενο κινητό τηλέφωνο ήταν ένα s3 και πριν από αυτό ένα s2!για την ώρα δεν παρατήρησα απολύτως κανένα πρόβλημα με το κινητό!!! Απλά πετάει!!
Link to comment
Share on other sites

Γειάείναι μια χαρά μια χαρά είναι τη φορά που γράφω! Έχω δύο μέρες το g4s,και ενα έχω να πω.... Φανταστικό!!! Είναι πολύ γρήγορο στα πάντα. Καλή ποιότητα κατασκευής, wifi άψογο, ακόμα και το Gps είναι μια χαρά!όλα τέλεια , σε ήχο, οθόνη κτλ. Απλά να σημειώσω ότι το προηγούμενο κινητό τηλέφωνο ήταν ένα s3 και πριν από αυτό ένα s2!για την ώρα δεν παρατήρησα απολύτως κανένα πρόβλημα με το κινητό!!! Απλά πετάει!!

 

Καλησπέρα σε όλους, χαιρετώ το Forum καταρχήν. :)

 

Πρώτο μου μήνυμα αφού τελικά υπέκυψα στον πειρασμό να αγοράσω κάτι μεγαλύτερο από το xperia mini που είχα έως τώρα. :lol:

 

Δώσε μας καμμιά πληροφορία παραπάνω για το συγκεκριμένο τηλέφωνο γιατί πρέπει να ομολογήσω ότι το έχω βάλει στο μάτι αφού συνδυάζει πλήρεις λειτουργίες, μεγάλη μπαταρία και όχι τεράστιο μέγεθος. Οι αμφιβολίες και τα παράπονα εντοπίζονται γύρω από την απόδοση του GPS απ' ό,τι διαβάζω, οπότε κάνε κάποιο τεστ αν μπορείς και πες μας τα αποτελέσματα. :)

Link to comment
Share on other sites

Tο gps φτιάχνει πολύ εύκολα στα jiayu όπως και σε όλα με αυτήν την cpu...δεν νομίζω νάνε πρόβλημα πλέον αυτό όταν υπάρχουν 59238 tutorials για το πως να το φτιάξεις.
Link to comment
Share on other sites

Γειάείναι μια χαρά μια χαρά είναι τη φορά που γράφω! Έχω δύο μέρες το g4s,και ενα έχω να πω.... Φανταστικό!!! Είναι πολύ γρήγορο στα πάντα. Καλή ποιότητα κατασκευής, wifi άψογο, ακόμα και το Gps είναι μια χαρά!όλα τέλεια , σε ήχο, οθόνη κτλ. Απλά να σημειώσω ότι το προηγούμενο κινητό τηλέφωνο ήταν ένα s3 και πριν από αυτό ένα s2!για την ώρα δεν παρατήρησα απολύτως κανένα πρόβλημα με το κινητό!!! Απλά πετάει!!

 

καλησπέρα και καλορίζικο!!! σκέφτομαι να το αγοράσω και γω

ποια έκδοση αγόρασες και από ποιο store το αγόρασες?

από κάμερα τι λέει μπόρεις να ανεβάσεις καμιά φωτό να δούμε ποιότητα?

και κάτι τελευταίο αν το παρατήρησες, όταν είσαι σε ήλιο φαίνεται καθαρά η οθόνη?

ευχαριστώ πολύ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από το minideal, 199$,και ήρθε σε 12 μέρες με singpost. ειχε δωρο μια ζελατίνα για την οθόνη και θηκη σιλικόνης . Το gps το διόρθωσα με το mt gps, και δουλεύει αψογα! η οθόνη είναι πολύ φωτεινή, σημερα με τον ηλιο να χτυπάει και φορώντας γυαλιά ηλίου δεν είχα κανενα πρόβλημα! η μπαταρία επίσης πολύ καλή! απο τις 8.30 το πρωί μέχρι τις 21.38, με λίγη ομιλία και πολύ ίντερνετ με 3g και καμιά ώρα τωρα που κατέβαζω εφαρμογες, ειναι στο 24%!οτι και να κάνεις δηλαδή, μια μέρα την εχεις ανετα! οτι καλύτερο πέρασε από τα χέρια μου μεχρι τωρα!
Link to comment
Share on other sites

Γειάείναι μια χαρά μια χαρά είναι τη φορά που γράφω! Έχω δύο μέρες το g4s,και ενα έχω να πω.... Φανταστικό!!! Είναι πολύ γρήγορο στα πάντα. Καλή ποιότητα κατασκευής, wifi άψογο, ακόμα και το Gps είναι μια χαρά!όλα τέλεια , σε ήχο, οθόνη κτλ. Απλά να σημειώσω ότι το προηγούμενο κινητό τηλέφωνο ήταν ένα s3 και πριν από αυτό ένα s2!για την ώρα δεν παρατήρησα απολύτως κανένα πρόβλημα με το κινητό!!! Απλά πετάει!!

 

Μπορεις να κανεις ενα βιντεο που να τεσταρεις το GPS με το GPS TEST σε καθαρο χωρο ?

https://www.youtube.com/watch?v=rJ18MyfoQYE πιανει τοσους δορυφορους σαν αυτο το βιντεο η παραπανω ?

Edited by xariscd
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μιλαω για το 8πυρηνο,με 2gb ram!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το τηλέφωνο μοιάζει με ενα iPhone μέ μεγάλη οθόνη! είναι λίγο χοντρό, με τη μεγάλη μπαταρία, αλλά εμένα μου αρέσει αυτό... φωτογραφία και βίντεο επίσης πάρα πολύ καλά! μην ξεχνάτε οτι πριν ειχα το galaxy s3!ίσως αύριο να βρω χρόνο να ανεβάσω κάτι!

Link to comment
Share on other sites

μιλαω για το 8πυρηνο,με 2gb ram!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το τηλέφωνο μοιάζει με ενα iPhone μέ μεγάλη οθόνη! είναι λίγο χοντρό, με τη μεγάλη μπαταρία, αλλά εμένα μου αρέσει αυτό... φωτογραφία και βίντεο επίσης πάρα πολύ καλά! μην ξεχνάτε οτι πριν ειχα το galaxy s3!ίσως αύριο να βρω χρόνο να ανεβάσω κάτι!

 

ωραίος!!!ευχαριστούμε για τις πληροφορίες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:-) :-)ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:-) :-)ευχαριστώ.

τωρα ειδα το Gps... σε περίπου 20'' ειδε 8 δορυφόρους, κλείδωσε στους 6 και 11 πόδια απόκλιση. βέβαια εχω καθαρό ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό, περιμένουμε περισσότερα ακόμα.:p
Link to comment
Share on other sites

Tο gps φτιάχνει πολύ εύκολα στα jiayu όπως και σε όλα με αυτήν την cpu...δεν νομίζω νάνε πρόβλημα πλέον αυτό όταν υπάρχουν 59238 tutorials για το πως να το φτιάξεις.

Πρέπει όλοι να γνωρίζουν τα 59238 tuttorial;; Για να παίζει ένα gps; Δεν μπορεί δηλαδή να έρθει με σωστό gps από την αρχή;

 

:-) :-)ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:-) :-)ευχαριστώ.

τωρα ειδα το Gps... σε περίπου 20'' ειδε 8 δορυφόρους, κλείδωσε στους 6 και 11 πόδια απόκλιση. βέβαια εχω καθαρό ουρανό!

 

Πρέπει να γίνει τροποποίηση δηλαδή με κάποιο προγραμμα για να παίξει σωστά;;

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει όλοι να γνωρίζουν τα 59238 tuttorial;; Για να παίζει ένα gps; Δεν μπορεί δηλαδή να έρθει με σωστό gps από την αρχή;

 

Στο jiayu G4Advanced που ειχα παρει εγω ηταν αψογο απο την αρχη...

απλα λεω γενικα ειναι κατι απλο να το φτιαξεις ΑΑΑΝ δεν ειναι καλα απο την αρχη.

Και ναι λογικο ειναι ναχεις δει 1-2 tutorial για το κινητο που σε ενδιαφερει εστω απο περιεργια! :p

Ξαναλεω ΑΝ εχει προβλημα το g4s που αποτι λενε δεν εχει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...