Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξέρω αν θα δούλευε το gps σωστά χωρίς ''πείραγμα''... το πείραξα μολις το πηρα στα χέρια μου!

οσο για τη ποιότητα, πρώτη εντύπωση, πραγματικά άψογη..... αλλα ο χρόνος θα δείξει, φυσικά....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το ξεχώρισα για τα specs του αλλά και για τη μεγάλη μπαταρία του, κάτι βασικό, γιατί με αυτές τις οθονάρες και τις τόσες λειτουργίες δεν υπάρχει μεγάλη αυτονομία. Τώρα είμαι ανάμεσα σε Jiayu G4S, Coolpad F1 και TCL s960 αλλά μάλλον για Jiayu με βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

...Έχω δύο μέρες το g4s,και ... Φανταστικό!!! Είναι πολύ γρήγορο στα πάντα. Καλή ποιότητα κατασκευής, wifi άψογο, ακόμα και το Gps είναι μια χαρά!όλα τέλεια , σε ήχο, οθόνη κτλ. ...το προηγούμενο κινητό τηλέφωνο ήταν ένα s3 ...

... η οθόνη είναι πολύ φωτεινή, σήμερα με τον ήλιο να χτυπάει και φορώντας γυαλιά ηλίου δεν είχα κανένα πρόβλημα! η μπαταρία επίσης πολύ καλή! απο τις 8.30 το πρωί μέχρι τις 21.38, με λίγη ομιλία και πολύ ίντερνετ με 3g και καμιά ώρα τωρα που κατέβαζω εφαρμογες, ειναι στο 24%!...

...τωρα ειδα το Gps... σε περίπου 20'' ειδε 8 δορυφόρους, κλείδωσε στους 6 και 11 πόδια απόκλιση. βέβαια εχω καθαρό ουρανό!

Όλα φαίνονται κατ' αρχή πολύ καλά! Να ρωτήσω ένα δύο πράγματα:

-- Ποιότητα σήματος κινητής τηλεφωνίας; (και σε σύγκριση με το S3;!)

-- Φλας, είναι δυνατό;

-- Το USB του, φαίνεται σταθερό σαν κατασκευή; (Σε κάποια S4, υπήρχε πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

μέχρι στιγμής το μοναδικό πρόβλημα.... μετά από θέαση ταινίας μιας ώρας, η θερμοκρασία της μπαταρίας πήγε στους 49 βαθμούς, έβγαλε μήνυμα, το έκλεισα για 10 λεπτά και ολα καλά! πρώτη φορά που το είδα αυτό σε κινητό!

οσο για το πάχος... ειναι χοντρό! 1cm περίπου, αλλά ποιο στενο λίγο απο το s3!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το usb φαίνεται στιβαρό!

σήμα κινητής μια χαρά, παροτι εχω πρόβλημα στο σπίτι, ισως και καλύτερο απο το s3(αν και δεν το πίστευα στην αρχη).... αλλα μη ξεχνατε οτι το εχω 3 μερες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το φλας αρκετά καλό, αλλα οχισαν το s3!αλλα καλύτερο απο αλλα κινέζικα που ειδα!

Link to comment
Share on other sites

μέχρι στιγμής το μοναδικό πρόβλημα.... μετά από θέαση ταινίας μιας ώρας, η θερμοκρασία της μπαταρίας πήγε στους 49 βαθμούς, έβγαλε μήνυμα, το έκλεισα για 10 λεπτά και ολα καλά! πρώτη φορά που το είδα αυτό σε κινητό!

οσο για το πάχος... ειναι χοντρό! 1cm περίπου, αλλά ποιο στενο λίγο απο το s3!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το usb φαίνεται στιβαρό!

σήμα κινητής μια χαρά, παροτι εχω πρόβλημα στο σπίτι, ισως και καλύτερο απο το s3(αν και δεν το πίστευα στην αρχη).... αλλα μη ξεχνατε οτι το εχω 3 μερες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το φλας αρκετά καλό, αλλα οχισαν το s3!αλλα καλύτερο απο αλλα κινέζικα που ειδα!

 

Κανονικά δεν έπρεπε να το κάνει αυτό με τη θερμοκρασία, γιατί για προβολή μόνο ενός έργου δεν χρειάζονται και οι 8 πυρήνες.

Ξαναδοκίμασε πάλι το ίδιο αλλά δες αν ξεφορτίστηκε η μπαταρία πολύ, γιατί η υπερθέρμανση μπορεί να οφείλετε αλλού και όχι στη μπαταρία ,απλά να το έδειξε ο αισθητήρας της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

ναι, δεν θα έπρεπε.. τωρα μετα απο αλλα 45 λεπτά, ολα καλά. βέβαια ζεσταίνεται, αλλά, το βλέπει και ο ήλιος και το φορτίζω.... θα δούμε!

οσο για το gps, βλέπει 13,κλείδωσε στους 4-5,με απόκλιση 4-5 μέτρα. Μεσα στη Θεσσαλονίκη, σε αυλη σχολείου!

δυστυχώς δεν έχω μαζί μου και το. s3 να συγκρίνω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Φόρουμ,

Ενδιαφέρομαι & εγώ για αγορά άμεσα. Αγαπητέ thatan, τι λέει το κινητό από φωτογραφική; Πώς είναι σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού & εσωτερικούς χώρους; Πως στέκεται σε σχέση με το S3;

Link to comment
Share on other sites

απο τα 16gb τα χωρίζει σε 3.95gb εσωτερικός χώρος και 9.55gb μνημη τηλεφώνου. για τη μεταφορά αρχείων σε εξωτερική κάρτα θα δω αν γίνεται!

οσο για φωτογραφίες κάτι θα γίνει!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, μεταφορά αρχείων γίνεται μεταξύ αυτών των δύο χώρων.... απο τα 4 στα 9gb...δεν μπορώ να τα στείλω στην external sd... νομίζω.... θα το ξαναδώ βέβαια!
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες φίλε thatan να ελέγξεις (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) την ένταση της μουσικής απο ακουστικά και να τη συγκρίνεις με αυτη στο S3.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να γίνω κουραστικός, παρακαλώ θερμά το φίλο thatan, για ένα mini review της κάμερας, μιας & πολλοί από εμάς βρισκόμαστε σε φάση αγοράς της συσκευής. Σε σχέση με το s3 & συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης χωρίς να γίνω κι εγώ κουραστικός, αν θα μπορούσε ο thatan να κάνει μια σύγκριση του GPS με το S3.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει,ενταξει!!!υπομονη!πρωτη φορα γραφω....δεν εχω και χρονο,με το μαλακο!!:)

 

Είναι που "καιγόμαστε" να το παραγγείλουμε βλέπεις. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να παραγγειλω αυριο.

Καλυτερη τιμη βρικα στο http://www.ibuymi.com στα 175$ το 2g ram.

Υπαρχει καμια καλυτερη τιμη ? (να εχει και εγγυηση αν γινεται)

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες φίλε thatan να ελέγξεις (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) την ένταση της μουσικής απο ακουστικά και να τη συγκρίνεις με αυτη στο S3.

με τα ακουστικα του s3,μου πονεσαν τα αυτια!αρκετο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ερχονται!φωτο και βιντεο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να παραγγειλω αυριο.

Καλυτερη τιμη βρικα στο http://www.ibuymi.com στα 175$ το 2g ram.

Υπαρχει καμια καλυτερη τιμη ? (να εχει και εγγυηση αν γινεται)

Δες μην πιάνει και το κουπόνι "MYPHONE"

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω ετοιμος για παραγγελια! το τηλεφωνακι πρεπει να φυσαει! βλεπω να τον τρελανουμε τον φιλο που το πηρε πρωτος!! και εγω. μια ερωτηση με την σειρα μου:) το pinch zoom στον browser ειναι βουτυρο?κανει καθολου σπασιματα?το σερφαρισμα ειναι απολυτα smooth?

ευχαριστω ! και η αυτονομια του πρεπει να ειναι φοβερη! πρεπει να ειναι καλυτερη και απο του lg g2! πιστευω τουλαχιστον!

και κατι τελευταιο! το 1080 video που βγαζει ειναι καλο? στα 30 fps?σε εσωτερικο χωρο το auto focus kai τα fps ειναι οκ?

και παλι συγνωμη για το ζαλισμα!!!:p

Link to comment
Share on other sites

με τα ακουστικα του s3,μου πονεσαν τα αυτια!αρκετο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ερχονται!φωτο και βιντεο!

 

Σ'ευχαριστω πολύ φίλε thatan :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...