Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

παιδια, το δικο μου ηρθε ρουταρισμενο, ελληνικα εβαλα εγω και μια κινέζικη εφαρμογή που είχε, την εβγαλα με καποιο πρόγραμμα απο το playstore!! δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι!

με ποια εφαρμογη την αφαιρεσες?και απο πιο site το αγορασες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι εννοεις?

σε καθε comment και ποστ εδω βλεπω να λετε για root και αν δινουν.

στα comments

http://www.minideal.net/jiayu-g4s-smart-phone-mtk6592-octa-core-android-4-2-with-4-7inch-ips-screen-ram-2gb-rom-16gb.html

ρωταει ενας αν εχει root και του λενε οτι εχει..

αρα πως γινεται μια να λενε οτι εχει και μια οτι δεν εχει..

για πρωτο κινητο android που θα παρω δε θα εχω το αγχος να ψαχνω να βρω πως θα το κανω εγω root.

 

και επισης δε βλεπω τροπο να κανω cancel order..ξερει κανεις?

 

Αν θέλεις να μάθεις για το λειτουργικό android θα πρέπει να ψαχτείς λίγο. Όπως έγραψα και πριν, αν δεν μπορείς να κάνεις μόνος σου root την συσκευή όπου είναι μία απλή διαδικασία, τότε δεν θα ξέρεις να αξιοποιήσεις και αυτή τη λειτουργία.

Επίσης ο τρόπος που έκανες την παραγγελία ήταν λάθος. Πρώτα μιλάς με το κατάστημα και κάνεις τις συμφωνίες και έπειτα προχωράς στην παραγγελία.

 

Οπότε πλέον πράττεις όπως νομίζεις. Αν θέλεις να ακυρώσουν την παραγγελία στείλε email και προσπάθησε να επικοινωνήσεις ξανά στο chat νωρίς το πρωί για να τους προλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

με ποια εφαρμογη την αφαιρεσες?και απο πιο site το αγορασες?

 

απο minideal ,ηρθε σε 12 μερες,και η εφαρμογη ηταν η root app delete (topdev)

Link to comment
Share on other sites

1) Από όσο διαβάζω έχει μία κανονική SIM και μία micro-SIM.

Ποια από τις δύο είναι η 3G;

Για να είμαι έτοιμος όταν μου έρθει.

 

2) Να κουμπάκια κάτω τα τρία που έχει δεν ανάβουν έτσι; :(

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να μάθεις για το λειτουργικό android θα πρέπει να ψαχτείς λίγο. Όπως έγραψα και πριν, αν δεν μπορείς να κάνεις μόνος σου root την συσκευή όπου είναι μία απλή διαδικασία, τότε δεν θα ξέρεις να αξιοποιήσεις και αυτή τη λειτουργία.

Επίσης ο τρόπος που έκανες την παραγγελία ήταν λάθος. Πρώτα μιλάς με το κατάστημα και κάνεις τις συμφωνίες και έπειτα προχωράς στην παραγγελία.

 

Οπότε πλέον πράττεις όπως νομίζεις. Αν θέλεις να ακυρώσουν την παραγγελία στείλε email και προσπάθησε να επικοινωνήσεις ξανά στο chat νωρίς το πρωί για να τους προλάβεις.

 

αυτο ειχα παει να κανω αλλα ημουν στο chat πανω απο 10 λεπτα και δεν απαντουσαν..μολις εκανα τη παραγγελια ξαφνικα απαντησε.

τεσπα, ειχα στειλει χτες στο serviceminideal@gmail.com και ρωτησα αν γινεται τελικα root ή οχι και μου απαντησαν αυτο

Ok,we will root it for you.Not all octa core phone can be rooted,but JIAYU G4S can be rooted.

 

Επίσης ο τρόπος που έκανες την παραγγελία ήταν λάθος. Πρώτα μιλάς με το κατάστημα και κάνεις τις συμφωνίες και έπειτα προχωράς στην παραγγελία.

αυτο πρωτη φορα το ακουω βεβαια..σε οτι αξιοπιστο site εχω κανει παραγγελια ποτε δε μιλαω στο chat ή με email πριν παραγγειλω.

εκτος αν εννοεις οτι συμβαινει μονο στο minideal.

Edited by r00
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία διαφορά όταν παραγγέλνεις από το Amazon (και όχι τα stores του) και όταν παραγγέλνεις από οποιοδήποτε άλλο κατάστημα.

Ακόμα και με το e-bay εγώ πάντα μιλάω με τον πωλητή όταν πρόκειται για οτιδήποτε δεν είναι μάρκας για να είμαι σίγουρος τι παραγγέλνω.

 

Ειδικά σε καταστήματα όπως minideal (το οποίο είναι αξιόπιστο - 6 αγορά μου από εκεί χωρίς πρόβλημα) και ειδικά για κινητά που μόλις βγήκαν και θέλεις να τα ανοίξουν και να βάλουν χέρι πριν στα δώσουν.

 

Από το Amazon ούτε root θα είχες, ούτε Ελληνικά ούτε τίποτα. Θα έπαιρνες ένα σφραγισμένο κινητό όπως το έβγαλε το εργοστάσιο. Ακόμα και με το Amazon για αυτό θα έπρεπε να μιλήσεις :)

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω για τις απαντησεις..εστειλα ξανα στο ιδιο email για να μη ξεχασουν τα Greek Language,Google Play Store γιατι στο chat κανει εκατο ωρες να μπει..
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια διαφορα οσον αφορα την παραγγελια στο θεμα wcdma??

Πρεπει να του πω οτι ειναι για ελλαδα για να μοθ το στειλει με την σωστη κεραια?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια διαφορα οσον αφορα την παραγγελια στο θεμα wcdma??

Πρεπει να του πω οτι ειναι για ελλαδα για να μοθ το στειλει με την σωστη κεραια?

δεν υπάρχει καμιά διαφορά στην παραγγελία όσον αφορά το wcdma.

το κινητό υποστηρίζει wcdma 900/2100 (3G) και μάλιστα είναι unlocked (δηλ. ανοικτό για χρήση και στην Ελλάδα) , στην Ελλάδα παίζει wcdma 2100 άρα όλα καλά...δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

To πακέτο μέσα δεν έχει ακουστικά? Γενικά τι έχει μέσα?

στο minideal στο βασικό πακέτο έχει τα εξής:

1 x 3000mAh Battery

1 x USB Cable

1 x Charger

1 x User Manual

 

δε λέει τίποτα για ακουστικά

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα το παραλάβει ένας φίλος μου. Τι ακριβώς πρέπει να του πω να κάνει για το GPS;

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα το παραλάβει ένας φίλος μου. Τι ακριβώς πρέπει να του πω να κάνει για το GPS;

εάν αργεί υπερβολικά να κλειδώσει (αν και νομίζω ότι σε αυτή την έκδοση αυτό έχει βελτιωθεί) δες αυτή τη διαδικασία

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2709026

 

πιστεύω να σε βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Το παρρειγγειλα και γω χθες απο vickmall αφου μπορει να το εχει φτηνοτερα το ibuymi.com αλλα κανεις ακομα δε μπορει να βγαλει ασφαλη συμπερασματα για το μαγαζι.

 

PS Μολις ειδα αυτο

Τελικα ειχα δικιο και δεν επεσα στους απατεωνες

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, υπαρχει και εκδοση με 1gb ram και 4gb rom, εχει παραγγειλει κανεις αυτο ?

και ποια η διαφορα στη rom 4gb με 16gb ?

Ευxαριστω..

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειχα παει να κανω αλλα ημουν στο chat πανω απο 10 λεπτα και δεν απαντουσαν..μολις εκανα τη παραγγελια ξαφνικα απαντησε.

τεσπα, ειχα στειλει χτες στο serviceminideal@gmail.com και ρωτησα αν γινεται τελικα root ή οχι και μου απαντησαν αυτο

 

 

Δεν είναι μεγάλο χρόνος τα 10 λεπτά. Μου έχει τύχει σε άλλο κατάστημα να κάνω chat και να μου απαντάνε κάθε ένα τέταρτο ή και μετά από μισή ώρα. Αν ο καθένας έκανε μία αναζήτηση από μόνος του για τέτοιου είδους πράγματα, θα υπήρχε περισσότερος χρόνος για τους Κινέζους ώστε να απαντάνε πιο άμεσα! ;)

Τα 10 λεπτά που περίμενες μπορούσες να κάνεις μία αναζήτηση στο google για να μάθεις πως γίνεται root η συσκευή.

 

αυτο πρωτη φορα το ακουω βεβαια..σε οτι αξιοπιστο site εχω κανει παραγγελια ποτε δε μιλαω στο chat ή με email πριν παραγγειλω.

εκτος αν εννοεις οτι συμβαινει μονο στο minideal.

 

Το αξιόπιστο είναι πάντα σχετικό. Για μένα κανένα κατάστημα δεν θεωρείται αξιόπιστο στο 100%. Όπως και να έχει τέτοιου είδους συνεννοήσεις γίνονται πάντα πριν την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, υπαρχει και εκδοση με 1gb ram και 4gb rom, εχει παραγγειλει κανεις αυτο ?

και ποια η διαφορα στη rom 4gb με 16gb ?

Ευxαριστω..

H διαφορά ανάμεσα στην έκδοση 4gb & 16gb είναι στο partition που έχει γίνει εργοστασιακά...και εξηγούμε αφορά πόσα από αυτά τα gb θα χρησιμοποιηθούν σαν χώρος για εγκατάσταση εφαρμογών και πόσα για εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου...συνήθως 1gb (στην περίπτωση 4gb ROM) χρησιμοποιείται για εφαρμογές (το έχω δει σε άλλα κινέζικα κινητά) οπότε μετά πρέπει να μπείς σε διαδικασία repartitioning ώστε να αυξήσεις αυτό τον χώρο (να γίνει 2,5-2,7gb) για να έχεις τη δυνατότητα να εγκαταστήσεις περισσότερες εφαρμογές...άρα αποψή μου καλύτερα να έχεις μεγαλύτερη ROM εάν δεν θέλεις να αγοράσεις εξωτερική κάρτα μνήμης. Εάν από την άλλη έχεις εξωτερική κάρτα μνήμης και τα 4gb είναι καλά αλλά ενδέχεται να πρέπει να κάνεις repartition (υπάρχει διαδικασία αναλυτική)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά άλλο πραγμα 1gb ram κι άλλο 2gb. Και τη ram δεν την αυξανεις με repartitioning.
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

H διαφορά ανάμεσα στην έκδοση 4gb & 16gb είναι στο partition που έχει γίνει εργοστασιακά...και εξηγούμε αφορά πόσα από αυτά τα gb θα χρησιμοποιηθούν σαν χώρος για εγκατάσταση εφαρμογών και πόσα για εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου...συνήθως 1gb (στην περίπτωση 4gb ROM) χρησιμοποιείται για εφαρμογές (το έχω δει σε άλλα κινέζικα κινητά) οπότε μετά πρέπει να μπείς σε διαδικασία repartitioning ώστε να αυξήσεις αυτό τον χώρο (να γίνει 2,5-2,7gb) για να έχεις τη δυνατότητα να εγκαταστήσεις περισσότερες εφαρμογές...άρα αποψή μου καλύτερα να έχεις μεγαλύτερη ROM εάν δεν θέλεις να αγοράσεις εξωτερική κάρτα μνήμης. Εάν από την άλλη έχεις εξωτερική κάρτα μνήμης και τα 4gb είναι καλά αλλά ενδέχεται να πρέπει να κάνεις repartition (υπάρχει διαδικασία αναλυτική)

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, ειχα την εντυπωση οτι τα 4gb ROM αναφερονται στο λογισμικο JB 4.2 (ως partition) και οχι στον χωρο του χρηστη για εφαρμογες, αρα, με 4gb εχεις περιπου 2,5 Gb χωρο για εφαρμογες που οντως ειναι αρκετος κι αν βαλεις καρτα μνημης μαλλον δεν εχεις προβλημα και το υπολοιπο που μενει αφορα το λειτουργικο ? να υποθεσω..δηλαδη αν βγει νεα rom 4.3 ή 4.4 θα υπαρχει προβλημα λογω του 4GB Rom ? η ολα καλα ?

Ευχαριστω και παλι..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα,

 

είμαι κι εγώ έτοιμος για αγορά από minideal. θα είναι η δεύτερη φορά που θα αγοράσω από Κίνα αλλά με αγχώνει το τελωνείο γιατί την προηγούμενη που πήρα από lightinthebox (2 χρόνια πριν), μου ήρθε με EMS και για 2 κινητά πλήρωσα 100Ε extra!

 

τι προτείνετε εσείς για αποστολή;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα,

 

είμαι κι εγώ έτοιμος για αγορά από minideal. θα είναι η δεύτερη φορά που θα αγοράσω από Κίνα αλλά με αγχώνει το τελωνείο γιατί την προηγούμενη που πήρα από lightinthebox (2 χρόνια πριν), μου ήρθε με EMS και για 2 κινητά πλήρωσα 100Ε extra!

 

τι προτείνετε εσείς για αποστολή;

Εγώ μέχρι στιγμής όσες φορές έχω κάνει παραγγελία από minideal με SingPost (το οποίο φτάνει με ΕΛΤΑ σπίτι σου) δεν είχα πρόβλημα.

Καθυστερεί βέβαια 2-3 βδομάδες να σου έρθει αλλά δεν περνάει από τελωνείο.

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι στιγμής όσες φορές έχω κάνει παραγγελία από minideal με SingPost (το οποίο φτάνει με ΕΛΤΑ σπίτι σου) δεν είχα πρόβλημα.

Καθυστερεί βέβαια 2-3 βδομάδες να σου έρθει αλλά δεν περνάει από τελωνείο.

 

δε με πειράζει και τόσο ο χρόνος που κάνει, σ'ευχαριστώ φίλε jannerman

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο minideal στο βασικό πακέτο έχει τα εξής:

1 x 3000mAh Battery

1 x USB Cable

1 x Charger

1 x User Manual

 

δε λέει τίποτα για ακουστικά

 

τι γίνεται τελικά σε αυτή την περίπτωση; ταιριάζουν άλλα ακουστικά; γιατί συγκεκριμένα στο minideal δεν έχουν σαν extra να τα παραγγείλεις. καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται τελικά σε αυτή την περίπτωση; ταιριάζουν άλλα ακουστικά; γιατί συγκεκριμένα στο minideal δεν έχουν σαν extra να τα παραγγείλεις. καμιά ιδέα;

 

Αν έχεις ήδη ακουστικά από προηγούμενο κινητό περίμενε να δεις αν ταιριάζουν.

Εγώ έχω ακόμα τα ακουστικά από το SE K750 που πήρα πριν κάτι αιώνες και σε Nokia,ZTE μέχρι τώρα δουλέψανε τέλεια!!

Και αν δεν έχεις δοκίμασε κάποιου γνωστού σου και πάρε τα ίδια. Για να μην πάρεις κάτι που δεν θα λειτουργεί :)

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...