Jump to content

LG L90 (D405N)


kassotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Θα εκτιμούσα όμως αν, αντί να μιλάμε γενικά, μπορούσαμε να αναφέρουμε κάποιες ενδεικτικές τιμές.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

α είχα αφήσει ανοικτό το θέμα και απάντησα μετά, δεν είδα την απάντηση σου, λοιπόν χωρίς να κάνω κάτι είναι στους 27 βαθμούς, με λίγο browsing σε firefox με 79% φωτεινότητα και wifi η θερμοκρασία έφτασε στο 31,3, το είχα 5 λεπτά να κάνω browsing, δεν ξέρω αν το έχω περισσότερο αν ανεβάσει και άλλο.
MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

Το είχα αναφέρει όταν είχα πρωτοπάρει τη συσκευή Δεκέμβρη μήνα που μου είχε ανεβάσει θερμοκρασία στο δρόμο με δεδομένα ανοικτά και έριξε τη φωτεινότητα στο 60%. Μάλιστα είχε ζεσταθεί πολύ η μπαταρία από πίσω και ανησύχησα τότε! Μεμονωμένο περιστατικό ήταν όμως και δεν έδωσα περαιτέρω σημασία. Αν παρατηρήσω κάτι άλλο θα σας πω... ελπίζω να μην έχουμε τέτοια κρούσματα και δε μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το κινητό καλοκαιριάτικα!!! Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Γενικά με firefox ζεσταίνεται σχετικά εύκολα οπότε δοκιμάστε κι άλλους browsers. Το είχαμε ξαναπεί μερικές σελίδες πριν.
Link to comment
Share on other sites

Με lolipop ανεβαζει θερμοκρασια η συσκευη?Με kit Kat δεν εχω παρατηρήσει να ανέβει η θερμοκρασία αισθητά και το έχω δοκιμάσει και σε game για ώρες .Αντίθετα στο s4 Από την μέρα που πέρασα το lolipop Τον καφέ τον ψήνει άνετα.Ίσως είναι άσχετο αλλά μήπως συμβαίνει και στο lg το ίδιο?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου την είχε ανεβάσει με KitKat στις αρχές που το είχα πάρει και το ψαχούλευα ακόμη αρκετά. Γενικά δεν τρέχω πολύ βαριές εφαρμογές και για browser χρησιμοποιώ τον Opera πλέον...μέχρι στιγμής όλα καλά!
Link to comment
Share on other sites

Θέμα για όσους χρησιμοποιούν τον LG Home Launcher !!!!!

3D Icons LGhome Theme!!!!

Δεν εχει τελειώσει βέβαια ακόμη δοκιμαστικα το έφτιαξα λοίπουν κάποια εικονίδια!!

[ATTACH]61766[/ATTACH][ATTACH]61767[/ATTACH]

[ATTACH]61768[/ATTACH][ATTACH]61769[/ATTACH]

 

https://drive.google.com/open?id=0BxSG-_lgAH9AMURjS2M4dlBqNzA&authuser=0

Edited by AGRIOS34

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,το χω το κινητακι περιπου 8 μηνες δουλευε αψογα μετα την αναβαθμιση ομως λες κ εχω αλλο κινητο...εχετε να προτεινετε κατι γιατι δε τη παλευω αλλο...με κουραζει...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,το χω το κινητακι περιπου 8 μηνες δουλευε αψογα μετα την αναβαθμιση ομως λες κ εχω αλλο κινητο...εχετε να προτεινετε κατι γιατι δε τη παλευω αλλο...με κουραζει...ευχαριστω

 

 

τι θες να πεις έχεις διαπιστώσει πτώση στην απόδοση;

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

Έχουν ακουστεί διάφορα για αυτήν εδώ την εφαρμογή, ότι δημιουργεί προβλήματα και αστάθεια στο λειτουργικό κλπ. Τσεκάρετε και αυτό το ενδεχόμενο όσοι λέτε ότι κολλάει το κινητό και τέτοια, γιατί στην KitKat δεν υπήρχε αυτή η εφαρμογή...μας την φόρτωσε η Google με την Lollipop! Εγώ προσωρινά την έχω απενεργοποιήσει πάντως (και τον Chrome επίσης που δεν χρησιμοποιώ) και δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,το χω το κινητακι περιπου 8 μηνες δουλευε αψογα μετα την αναβαθμιση ομως λες κ εχω αλλο κινητο...εχετε να προτεινετε κατι γιατι δε τη παλευω αλλο...με κουραζει...ευχαριστω

 

Στην ιδια κατασταση βρεθηκα και παραλιγο να το στειλω απο το παραθυρο σημερα.Οι εφαρμογες ηθελαν πατημα 2-3 φορες(οχι παντα)το wifi το βρηκα κλειστο κανα δυο φορες και ας εχω επιλεξει παραμενει σε λειτουργια παντα,ανεβαζει θερμοκρασια αισθητα και γενικα το βρηκα πολυ πιο αργο απο οτι πριν συν οτι η μπαταρια μου εβγαλε 1,30 ωρα οθονη λιγοτερο με την ιδια χρηση.Επαναφορα εκανα και πριν και μετα την εγκατασταση την ξαναφλασαρα με το flashtool μηπως δεν ειχε κατσει καλα αλλα παλι τα ιδια . Εδω θα βρεις τις stock rom(http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/) και χρειαζεσαι και το lg flash tool 2014 σε 8 λεπτα εισαι με κιτ κατ ξανα.Δεν χρειαζεται ροοτ ουτε ξεκλειδωματα κλπ.Αν δεν ξερεις πως να κανεις την διαδικασια στειλε μου μηνυμα να σου πω αναλυτικα

Link to comment
Share on other sites

παράξενο εγώ είμαι κοπλέ, δεν είδα διαφορά

 

Αυτο εχω δει οι μισοι δεν εχουν θεμα με το λολιποπ τι να πω εγω αγανακτησα παντως.Του περασα την κιτκατ και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση; έχω βάλει από το task manager να καθαρίζει την ram κάθε 1 ώρα και έχω βάλει greenify και πριν το κλειδώσω πατάω να "κλείσει" ότι είναι άχρηστο.
MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω και εγώ και είμαι ευχαριστημένος.

Μετά από αρκετό καιρό λοιπόν χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω το wifi direct αλλά όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να το βρω.

Πάω στο μενού κανονικά αλλά δεν μου δίνει καμία επιλογή πέρα από το να κάνω αναζήτηση.

 

Είναι δυνατόν να μην υπάρχει στο κινητό; Είχε κανείς το ίδιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω και εγώ και είμαι ευχαριστημένος.

Μετά από αρκετό καιρό λοιπόν χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω το wifi direct αλλά όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να το βρω.

Πάω στο μενού κανονικά αλλά δεν μου δίνει καμία επιλογή πέρα από το να κάνω αναζήτηση.

 

Είναι δυνατόν να μην υπάρχει στο κινητό; Είχε κανείς το ίδιο θέμα;

 

Είναι στα advanced settings νομίζω αλλά δε χρειάζεται να κάνεις τη ζωή σου δύσκολη.

 

Καέβασε και στις δύο συσκευές το SuperBeam για να κάνεις τη δουλειά σου εύκολα και γρήγορα.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση.

Το γνωρίζω το Super Beam αλλά δεν ξέρω αν θα με εξυπηρετησει γιατί θέλω να συνδέσω το τηλέφωνο με ένα Android tv box και να βλέπω την οθόνη του κινητού στην tv.

Link to comment
Share on other sites

άκυρο είχα βάλει hide notifications γιατί μου γέμιζε με πράγματα από instagram και fb, δεν φαντάστηκα ότι θα κρύβει και το τηλ.

 

το γρουσούζεψα μου φαίνεται που είπα ότι μια χαρά είναι, όσοι κάνατε την αναβάθμιση στην οθόνη κλειδώματος σας δείχνει αν έχετε αναπάντητες;

Αν ναι τι έχω κλείσει και δεν μου το δείχνει πλέον;

 

(έχω κλείδωμα με μοτίβο, είδα αλλάζει κάπως ανάλογα τι κλείδωμα έχεις)

 

Edited by nitro912gr
MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

Είναι στα advanced settings νομίζω αλλά δε χρειάζεται να κάνεις τη ζωή σου δύσκολη.

 

Καέβασε και στις δύο συσκευές το SuperBeam για να κάνεις τη δουλειά σου εύκολα και γρήγορα.

 

Πώς θα βρω τις advanced

settings στο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα βρω τις advanced

settings στο τηλέφωνο;

 

Θα πατησεις στο notification panel το σημα του wifi και στο μενου που θα σου βγαλει(με τα δικτυα) πατα το κουμπι των ιδιοτήτων (δεξια απο το κεντρικο κουμπι) και θα δεις wifi για προχωρημενους

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα ευχαριστω οσους απαντησαν για την βοηθεια τους.

 

Τελικα και επειδη στο κινητο μου ηταν αδυνατον να βρεθουν οι ρυθμισεις ιντερνετ και φυσικα το direct tv αποφασισα να κανω κατι παρατολμο,μετα απο ολα αυτα που διαβαζω,και να κανω ενημερωση του κινητου σε lollipop μηπως και εμφανιστει το χαμενο μου direct wifi.

Η αναβθμιση εγινε και με μεγαλη μου ικανοποιηση φυσικα και εμφανιστηκε η λειτουργια direct wifi αλλα και το κινητο δεν εχει κανενα απολυτως κολλημα και τελικα η μπαταρια οντως κραταει περισσοτερο πλεον.

Αρα με ενα σμπαρο δυο τρυγονια που λενε.

 

Τελικα συνδεσα ευκολα μεσω direct wifi το κινητο με το android tv box που εχω κοτσαρει στην τηλεοραση αλλα βρε παιδια δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κανω στην συνεχεια για να μεταφερθει επιτελους η οθομνη του κινητου στην tv.

 

Γι αυτο και ζηταω ακομη μια φορα την βοηθεια σας...αν γνωριζει καποιος να μου πει τι κανω στην συνεχεια αφου συνδεσω τις δυο

συσκευες

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα ευχαριστω οσους απαντησαν για την βοηθεια τους.

 

Τελικα και επειδη στο κινητο μου ηταν αδυνατον να βρεθουν οι ρυθμισεις ιντερνετ και φυσικα το direct tv αποφασισα να κανω κατι παρατολμο,μετα απο ολα αυτα που διαβαζω,και να κανω ενημερωση του κινητου σε lollipop μηπως και εμφανιστει το χαμενο μου direct wifi.

Η αναβθμιση εγινε και με μεγαλη μου ικανοποιηση φυσικα και εμφανιστηκε η λειτουργια direct wifi αλλα και το κινητο δεν εχει κανενα απολυτως κολλημα και τελικα η μπαταρια οντως κραταει περισσοτερο πλεον.

Αρα με ενα σμπαρο δυο τρυγονια που λενε.

 

Τελικα συνδεσα ευκολα μεσω direct wifi το κινητο με το android tv box που εχω κοτσαρει στην τηλεοραση αλλα βρε παιδια δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κανω στην συνεχεια για να μεταφερθει επιτελους η οθομνη του κινητου στην tv.

 

Γι αυτο και ζηταω ακομη μια φορα την βοηθεια σας...αν γνωριζει καποιος να μου πει τι κανω στην συνεχεια αφου συνδεσω τις δυο

συσκευες

 

και εμενα με ενδιαφερει να "δω" την οθονη του κινητου στο media player μου που υποστηριζει miracast!νομιζα οτι απο κιτκατ και πανω υπηρχε σε ολα τα κινητα αλλα δεν το βρισκω κι εγω!

Link to comment
Share on other sites

Άδικος κόπος παιδιά. Το L90 δεν υποστηρίζει σύνδεση miracast. Δεν είναι θέμα software, αλλά hardware.
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...