Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν είναι τόσο τρελή, παρότι είχα αναφέρει αρχικά για την αυξημένη κατανάλωση. Από τα διάφορα updates που έχουμε πάρει βρίσκεται κάπου στην μέση όσον αφορά την κατανάλωση. Από εκεί και έπειτα παρατηρώ καλύτερη σταθερότητα κατά το άνοιγμα των εφαρμογών, καθώς και κατά την έξοδό τους όπου γυρνώντας στην αρχική οθόνη τα tiles φορτώνουν πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απ' ότι βλέπω παίζουν συνέχεια με την ταχύτητα των εφέ. Ανέβασαν πάλι λίγο την ταχύτητα. Το έχουν ξανακάνει. Κι απ' ότι βλέπω κάθε φορά που το κάνουν αυξάνεται και η κατανάλωση. Σε 9 ώρες έπεσε από 100% σε 89% χωρίς να το χρησιμοποιήσω καθόλου.

 

εννοεις η ταχυτητα των tiles η γενικα? απο προηγουμενα ποστ που ειδα ολοι λενε οτι εχουνε προβλημα με τη μπαταρια αλλα με αυτο που λες εσυ απο 100% σε 89% σε 9 ωρες δεν ειναι τοσο τραγικο. απλα θελω να επιβεβαιωσω πριν την βαλω. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν η μπαταρία είναι φορτισμένη το ποσοστό της πέφτει πιο αργά σε σχέση με όταν είναι χαμηλότερο. Θυμάμαι παλιά που το φόρτιζα, το έβγαζα από την πρίζα, έπεφτα να κοιμηθώ και όταν ξυπνούσα μπορεί να το έβρισκα και 100% ή 99% με 98%. Βέβαια όταν η μπαταρία έπεφτε πιο χαμηλά η κατανάλωση γινόταν πιο γρήγορα. Η συγκεκριμένη κατανάλωση δεν αντιπροσώπευε την πραγματικότητα οπότε ίσως να το διόρθωσαν και το ποσοστό να πέφτει αναλογικά σε οποιοδήποτε επίπεδο κι αν βρίσκεται.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν η μπαταρία είναι φορτισμένη το ποσοστό της πέφτει πιο αργά σε σχέση με όταν είναι χαμηλότερο. Θυμάμαι παλιά που το φόρτιζα, το έβγαζα από την πρίζα, έπεφτα να κοιμηθώ και όταν ξυπνούσα μπορεί να το έβρισκα και 100% ή 99% με 98%. Βέβαια όταν η μπαταρία έπεφτε πιο χαμηλά η κατανάλωση γινόταν πιο γρήγορα. Η συγκεκριμένη κατανάλωση δεν αντιπροσώπευε την πραγματικότητα οπότε ίσως να το διόρθωσαν και το ποσοστό να πέφτει αναλογικά σε οποιοδήποτε επίπεδο κι αν βρίσκεται.

 

ναι ισχυει αυτο που λες.ειδικα τωρα που το αγορασα παλι σε αλλο χρωμα η μπαταρια επειδη ειναι καινουργια φορτισμενη δε πεφτει ποτε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

μέχρι σήμερα το πρωί είχα το 920 μου με WP 8.1 Update 1 με Dev Preview (συγκεκριμένα την 8.10.14176.243) και ενώ έκανα για έλεγχο για ενημερώσεις μου ήρθε το update σε Cyan (επιτέλους!). Μετά το update αυτό ξαναπέρασε μονο του παλιότερες ενημερώσεις Dev Preview για κάποιο λόγο που δεν κατάλαβα αλλά αυτή την στιγμή είμαι με 8.10.14176.243 και Cyan.

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι δοκίμασα να γυρίσω το κινητό σε English US (την κύρια γλώσσα και την περιοχή) αλλά δεν μου εμφανίστηκε η Cortana... Παλιότερα, πριν την 8.1, είχα κάνει το ίδιο και την είχα δοκιμάσει για λίγο. Ξέρει κανείς αν χρειάζεται κάτι παραπάνω για να ενεργοποιηθεί η Cortana εκτός από English US σε γλώσσα και περιοχή και ενεργή την τοποθεσία;

 

Update: Μετά από ψάξιμο στο ιντερνετ, βρήκα ότι ίσως ευθύνεται το Update 1 (Dev Preview) για την εξαφάνιση της Cortana παρόλο που ορίζω ως περιοχή και γλώσσα English US

Edited by Sotirisko
Update
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Τρελη καταναλοωση μπαταριας μετα την τελευτεα αναβαθμιση.. ειχα 91% το αφησα για 4 ωρες σε αδρανη κατασταση και το βρηκα 76% .Ελπιζω συντομα να το διορθωσουν.

 

Κάποιο πρόγραμμα είναι ανοιχτό και σου τρώει μπαταρία. Από τις ρυθμίσεις πάνε και απενεργοποίησέ το. Με την αναβάθμιση μερικά προγράμματα που ανανεώνονται αρχίζουν και τρέχουν στο παρασκήνιο. Είχα το ίδιο πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ρίξτε μια ματιά σε ανοιχτά προγράμματα που πιθανόν να τρέχουν στ παρασκήνιο. Είχα το ίδιο πρόβλημα μετά από αναβαθμίσεις και μόλις έκλεισα bluetuth klp klp η μπαταρία μου επανήλθε.

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνει η MS! Είχα ξαναγράψει παλαιότερα ότι, μετά από ένα update, το extras + info δεν άνοιγε... Τελικά η επίσημη Cyan ήρθε σήμερα ( :lol: ), αλλά πάλι δεν άνοιγε το συγκεκριμένο μενού.. ( τι ήταν τελικά εκείνο το update; :P ) Πέρα από hard reset, είχα δοκιμάσει τα πάντα, εκτός από το να αλλάξω γλώσσα ( έχω πάντα τα κινητά μου στα Αγγλικά ). Η ρύθμιση ανοίγει μια χαρά, αλλά με γύρισμα στα Αγγλικά, πάλι δεν ανοίγει. Αλλά και στα Ελληνικά που λειτουργεί μια χαρά είναι. Και κάτι τελευταίο. Πώς μπορείτε με τα Ελληνικά; :P :lol:

 

Γαλλικό Nokia Lumia 820, με DP.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να ξετικάρω p4d

Θα υπάρξει σοβαρή αναβάθμιση πριν την Denim;

Ποια είναι τα τελευταία νέα;

Τι ακούγεται;

3>4
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το 1520, ηρθε χθες μια ενημερωση ,αλλα στην εγκατασταση βγαζει σφαλμα 80188309 και δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα της

το εχει παθει καποιος αλλος ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το 1520, ηρθε χθες μια ενημερωση ,αλλα στην εγκατασταση βγαζει σφαλμα 80188309 και δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα της

 

 

το εχει παθει καποιος αλλος ?

 

 

 

Και σε μένα το ίδιο ακριβώς στο 1520. Δεν έχω βρει λυση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το 1520, ηρθε χθες μια ενημερωση ,αλλα στην εγκατασταση βγαζει σφαλμα 80188309 και δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα της

το εχει παθει καποιος αλλος ?

 

Από ότι είδα στο wpcentral σε o Joe Belfiore της Microsoft, αναφέρει οτι το προβλημα προκείπτει από ελειψη μνήμης του κινητου...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα στο wpcentral σε o Joe Belfiore της Microsoft, αναφέρει οτι το προβλημα προκείπτει από ελειψη μνήμης του κινητου...

 

έχεις εγκαταστήσει το preview for developers?

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

έχεις εγκαταστήσει το preview for developers?

 

nai και μαλιστα "πέρασε" κανονικά οταν απεγκατέστησα εφαρμογες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αληθεια, ξέρεις κανεις για το update 2?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

nai και μαλιστα "πέρασε" κανονικά οταν απεγκατέστησα εφαρμογες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αληθεια, ξέρεις κανεις για το update 2?

 

 

Αν μπορείς στείλε το πρόβλημα που έχεις στη microsoft. Λογικά θα λύσουν το θέμα και όταν ξαναδοκιμάσεις θα λυθεί. Εν το μεταξύ δοκίμασε να διαγράψεις temporary files που έχεις.

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 1020 με το τελευταίο update της DP κ τη cyan update μέσω ΟΤΑ, αν το κάνω φορμάτ θα φύγει η DP και θα πρέπει να τη περάσω πάλι?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα φύγει...

 

 

Είτε θα το φλασάρεις με μία ρομ:

Διαδικασία flashing και debranding Lumia WP8 συσκευής

 

Είτε θα κάνεις downgrade σε Cyan:

Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Άλεξ! :).

Μιας και θα το κρατήσω σκέφτομαι να βγάλω τη DP μόνο κ μόνο να δω αν η κάμερα θα είναι καλύτερη με μαμά cyan, αλλιώς είμαι υπέρ ευχαριστημένος απ'τη DP σε όλα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Lumia Cyan με DP δεν θα αλλάξει αν γυρίσεις σε καθαρή Cyan... Οι αλγόριθμοι ίδιοι θα μείνουν...

 

Αν έχεις Lumia Black με DP θα αλλάξει πολύ προς το καλύτερο καθώς οι αλγόριθμοι της Cyan είναι πολύ καλύτεροι...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Cyan έχω.

 

Μου έχει έρθει ΟΤΑ update.

 

Οπότε μόνο φορματ θα κάνω και είμαι οκ.

 

Και πάλι ευχαριστώ:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Cyan έχω.

 

Μου έχει έρθει ΟΤΑ update.

 

Οπότε μόνο φορματ θα κάνω και είμαι οκ.

 

Και πάλι ευχαριστώ:)

 

Και γιατί να κάνεις φορματ???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να διώξω σαβούρα από μέσα και να το έχω καθαρό με μόνο 5-10 εφαρμογές που με εξυπηρετούν :)

Παρεπιπτόντως βρήκα επιτέλους και εφαρμογή να έχω το hangout στα wp, πολύ χαίρομαι :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις Hard Reset... Απλά σβήσε ότι δεν χρειάζεσαι από εφαρμογές και κάνε και μια διαγραφή προσωρινών δεδομένων και θα είσαι κομπλέ... Στο λέω για να μην το ξαναστήσεις...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι γίνεται και έτσι αλλά 1ον μου δίνει μια αίσθηση χαράς,νομίζω παίρνω νέα συσκευή και τη στήνω όπως θέλω(αρκεί να έχω χρόνο βεβαίως) αλλά και 2ον και πιο σημαντικό μου έχει μείνει κατάλοιπο τόσα χρόνια με τα Android αλλά και τα Windows mobile(&Symbian βεβαίως)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι γίνεται και έτσι αλλά 1ον μου δίνει μια αίσθηση χαράς,νομίζω παίρνω νέα συσκευή και τη στήνω όπως θέλω(αρκεί να έχω χρόνο βεβαίως)

 

Χαχαχαχα... Ωραίος :lol::lol::lol:

 

αλλά και 2ον και πιο σημαντικό μου έχει μείνει κατάλοιπο τόσα χρόνια με τα Android αλλά και τα Windows mobile(&Symbian βεβαίως)

 

Ναι αλλά δεν έχουν κάποια σχέση... Αν έχεις χρόνο κάνε το hard reset αλλά δεν θα δεις κάποια διαφορά (εκτός αν αντιμετωπίζεις κάποιο bug)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...