Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι προβληματικη παιδια .παντα ολες οι εταιριες που βγαζουν ενα update σε android ετσι το κανουν αρχιζει απο μια χωρα και σιγα σιγα το βγαζουν παντου .σιγουρα θα υπαρξουν μικρα update που θα βελτιωσουν μερικα bug οπως κανουν ολοι .εκτος οτι ειναι ενα μεγαλο update και εχει πολλες αλλαγες ,τωρα πλεον τρεχει στανταρ σε art και ετσι μερικα προβληματακια τα δημιουργούν και εφαρμογες που δεν ειναι συμβατες με αυτο.μερα με την μερα αναβαθμίζονται και θα δουλευουν σε λιγο οκ.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

δεν ειναι προβληματικη παιδια .παντα ολες οι εταιριες που βγαζουν ενα update σε android ετσι το κανουν αρχιζει απο μια χωρα και σιγα σιγα το βγαζουν παντου .σιγουρα θα υπαρξουν μικρα update που θα βελτιωσουν μερικα bug οπως κανουν ολοι .εκτος οτι ειναι ενα μεγαλο update και εχει πολλες αλλαγες ,τωρα πλεον τρεχει στανταρ σε art και ετσι μερικα προβληματακια τα δημιουργούν και εφαρμογες που δεν ειναι συμβατες με αυτο.μερα με την μερα αναβαθμίζονται και θα δουλευουν σε λιγο οκ.

Εγω σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ικανοποιημενος, θα περιμενω λιγο ακομα για την εφαρμογη app δεν υπαρχει νομιζω λογος να παω πισω!

 

Αυτο που με εχει πραγματικα εντυπωσιασει ειναι η σταθεροτητα της μπαταριας! Καποιες φορες νομιζεις οτι κολλησε και δεν πεφτει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα, σήμερα συνηδητοποίησα ότι μου κόπηκε το λαστιχάκι που κρατά το καπάκι της θύρας usb, με αποτέλεσμα να το χάσω.:mad::mad::mad:. ξέρετε αν μπορώ να το αντικαταστήσω με άλλο αν πάω στο επίσημο service??? και πόσο κάνει?. Σε κάνεναν άλλον του έχει τύχει? και τι έκανε? ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα, σήμερα συνηδητοποίησα ότι μου κόπηκε το λαστιχάκι που κρατά το καπάκι της θύρας usb, με αποτέλεσμα να το χάσω.:mad::mad::mad:. ξέρετε αν μπορώ να το αντικαταστήσω με άλλο αν πάω στο επίσημο service??? και πόσο κάνει?. Σε κάνεναν άλλον του έχει τύχει? και τι έκανε? ευχαριστώ!!!

Πάρε από ebay φίλε μου μια βίδα είναι για να το βάλεις δεν είναι τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάρε από ebay φίλε μου μια βίδα είναι για να το βάλεις δεν είναι τίποτα.

Galaxy S5 Charging Port Cover Replacement and Fix:

Link to comment
Share on other sites

Πάρε από ebay φίλε μου μια βίδα είναι για να το βάλεις δεν είναι τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Galaxy S5 Charging Port Cover Replacement and Fix:

 

Ευχαριστώ πόλυ, πήρα και την smarttec και μου είπαν 35 ευρώ περίπου.... και τρελάθηκα άσε που θέλει και 2 μέρες!!!! θ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πόλυ, πήρα και την smarttec και μου είπαν 35 ευρώ περίπου.... και τρελάθηκα άσε που θέλει και 2 μέρες!!!! θ

1.5€ έχει σκέτη αγορά από smartec το πλαστικό, το είχα ρωτήσει γιατί του έχει κάνει γρατσουνιτσα η γυναίκα μου απ'το βάλε βγάλε στη μπριζα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

1.5€ έχει σκέτη αγορά από smartec το πλαστικό, το είχα ρωτήσει γιατί του έχει κάνει γρατσουνιτσα η γυναίκα μου απ'το βάλε βγάλε στη μπριζα

 

Πάντως στην smarttek μου είπαν ότι δεν το πουλάνε και ότι μόνο αυτοί το βάζουν..... ¨οτι να ναι λένε!!!! Πάντως σε ευχαριστώ πόλυ το παραγγείλα από το ebay 3 ευρώ περίπου και αναμένω να το παραλάβω για το βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην smarttek μου είπαν ότι δεν το πουλάνε και ότι μόνο αυτοί το βάζουν..... ¨οτι να ναι λένε!!!! Πάντως σε ευχαριστώ πόλυ το παραγγείλα από το ebay 3 ευρώ περίπου και αναμένω να το παραλάβω για το βάλω.

Κλασικη λαμοηια για 2 λεπτα να θελουν 35 ευρω!!!

Που να δεις τι μου ειχαν πει εμενα στην άλλη επισημη της σαμσουνγκ στην ελλαδα.

Ότι δεν αλλαζει και παει ΜΟΝΟ με τη ΠΛΑΚΕΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Οι κλεφτες,για 1 πλαστικη ταπιτσα!!

Αλλα εγω φταιω που δε το ειχα κανει θεμα στη μαμα Samsung,τελος παντων:angry:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κλασικη λαμοηια για 2 λεπτα να θελουν 35 ευρω!!!

Που να δεις τι μου ειχαν πει εμενα στην άλλη επισημη της σαμσουνγκ στην ελλαδα.

Ότι δεν αλλαζει και παει ΜΟΝΟ με τη ΠΛΑΚΕΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Οι κλεφτες,για 1 πλαστικη ταπιτσα!!

Αλλα εγω φταιω που δε το ειχα κανει θεμα στη μαμα Samsung,τελος παντων:angry:

 

Τέτοια γεγονότα δεν πρέπει να μένουν κρυφα!

Έπρεπε να το αναφέρεις εστω για να ξερουν με τι ζωα έχουμε να κάνουμε.

Αυτη η λαμογια είναι στο αίμα του Έλληνα νομίζω.

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια γεγονότα δεν πρέπει να μένουν κρυφα!

Έπρεπε να το αναφέρεις εστω για να ξερουν με τι ζωα έχουμε να κάνουμε.

Αυτη η λαμογια είναι στο αίμα του Έλληνα νομίζω.

Έπρεπε αλλά δε το έκανα, και αν δεν είχε γίνει αυτή η κουβέντα δε θα το έλεγα καθόλου δυστυχώς

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ικανοποιημενος, θα περιμενω λιγο ακομα για την εφαρμογη app δεν υπαρχει νομιζω λογος να παω πισω!

 

Αυτο που με εχει πραγματικα εντυπωσιασει ειναι η σταθεροτητα της μπαταριας! Καποιες φορες νομιζεις οτι κολλησε και δεν πεφτει!!

 

Μια από τα ίδια και στο δικό μου,ακόμα καλύτερη μπαταριά!

Αλλά και στο δικό μου υπάρχει το θέμα με το fb!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και στο δικό μου,ακόμα καλύτερη μπαταριά!

Αλλά και στο δικό μου υπάρχει το θέμα με το fb!

Δεν βρηκα λυση ακομα οποτε αναγκαστικα μεσω browser!

Link to comment
Share on other sites

Στο lolipop έχουμε την δυνατότητα να γράφουμε και να σβήνουμε στην κάρτα μνήμης ή είναι κλειδωμένη σαν το kitkat?
Link to comment
Share on other sites

Και επίσης δουλεύει το ACR call recorder?

Και εμένα με ενδιαφέρει γιατί μόλις χθες το αγόρασα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .. προερχόμενος απο S3 σκέφτομαι να αντικαταστησω με το S5. Θέλω μόνο να ρωτήσω σε θέματα μπαταρίας πριν κ μετα τις τελευταίες μικροαναβαθμίσεις πόσο σας βγάζει αντικειμενικα ? (Εννοώ με ψιλό σκληρή χρήση κ το wi-fi ανοιχτό συνέχεια) . Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .. προερχόμενος απο S3 σκέφτομαι να αντικαταστησω με το S5. Θέλω μόνο να ρωτήσω σε θέματα μπαταρίας πριν κ μετα τις τελευταίες μικροαναβαθμίσεις πόσο σας βγάζει αντικειμενικα ? (Εννοώ με ψιλό σκληρή χρήση κ το wi-fi ανοιχτό συνέχεια) . Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας .

Ανετα μια μερα εντονης χρησης!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .. προερχόμενος απο S3 σκέφτομαι να αντικαταστησω με το S5. Θέλω μόνο να ρωτήσω σε θέματα μπαταρίας πριν κ μετα τις τελευταίες μικροαναβαθμίσεις πόσο σας βγάζει αντικειμενικα ? (Εννοώ με ψιλό σκληρή χρήση κ το wi-fi ανοιχτό συνέχεια) . Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας .

εμένα , έχωντας μάλλον πρόβλημα λογισμικού , μου βγάζει γύρω στις 5 ώρες με έντονη χρήση ... Αναμένω την Lolipop και ίσως τα πράγματα φτιάξουν ...

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

εμένα , έχωντας μάλλον πρόβλημα λογισμικού , μου βγάζει γύρω στις 5 ώρες με έντονη χρήση ... Αναμένω την Lolipop και ίσως τα πράγματα φτιάξουν ...

 

Και εγώ μόλις έβγαλα lollipop και πάω για NeatRom rooted μιας και δεν γράφει το knox.

Απογοητεύτηκα από την 5.0 αν και έχει πολλά θετικά. Θέλει δουλειά ακόμα η Samsung με την lollipop δυστυχώς.

 

Με την NeatRom πάντως είχα τις πιο πολλές ώρες οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις έβγαλα lollipop και πάω για NeatRom rooted μιας και δεν γράφει το knox.

Απογοητεύτηκα από την 5.0 αν και έχει πολλά θετικά. Θέλει δουλειά ακόμα η Samsung με την lollipop δυστυχώς.

 

Με την NeatRom πάντως είχα τις πιο πολλές ώρες οθόνη.

 

 

Εισαι σιγουρος για το knox φιλε;

 

Εχεις καποιο λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Σημερα επαθα το εξης.Εγραφα sms και μολις παταω αποστολη...εσβησε η οθονη...Το κινητο ηταν κανονικα ανοιχτο απλα η οθονη κλειστη.Βγάζω μπαταρια και το ξανανοιγω αλλά πάλι το κινητο ανοιγε κανονικα(ακουγα το σημα της samsung)αλλά δεν εβλεπα το logo.Αφου εβγαλα και εβαλα την μπαταρια 5-6 φορες το ανοιγω και ξαφνικα εμφανιζεται το logo της samsung αλλά εκανε κατι σαν παράσιτα στην οθονη και ξαναεσβησε.

 

Παρεπιτόντως καποια στιγμή μου ηρθε sms και καθε φορα που το ανοιγα (χωρις να βλεπω τπτ βεβαια) χτυπουσε και ο ήχος μηνυματος...

Επικοινωνησα με smartec και τους το έστειλα.Δεν μου είπαν τι μπορει να έχει , παντως δεν μου εχει πέσει ποτε ουτε εχει βραχει ποτε!

 

Εχει κανείς καμια ιδεα για το τι μπορει να εχει συμβει???Επίσης επειδη με το s3 δε χρειαστηκα ποτε το service ποια είναι η εμπειρία σας?Θα αργήσει?Θα αντικατασταθει η οθόνη?Γενικα να ελπίζω σε λύση του προβλήματος σύντομα ή θα με ταλαιπωρησουν και θα πληρώσω κι απο πανω????Ενημερωτικά το κινητο το αγορασα Σεπτέμβριο απο μαγαζι Αρτας και είναι Ιταλικο...

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και στο δικό μου,ακόμα καλύτερη μπαταριά!

Αλλά και στο δικό μου υπάρχει το θέμα με το fb!

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις την έκδοση 22.0.0.0.4 εμένα με αυτή δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ανετα μια μερα εντονης χρησης!!

 

marios_ch K SkenaDena ... ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας. Εχω αποφασίσει να το παρω το κιν. κ ελπιζω σε κανεναν μηνα πανω κατω κ με την lolipop να ισιώσει. ! Επειδη ηδη εχω κανει την παραγγελία κ το περιμενω μπορειτε να βοηθησετε πως περνας απο το GMAIL το ημερ.γιο {με γιορτες ..σημειώσεις κτλ.} ... γιατι ενω με τις επαφες κάνοντας συγχρονισμό ολα καλα αφου τα τσεκαρω κ στο pc μου ...με το ημερ.γιο ποτε /! :rolleyes:

Edited by NOTHS77
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις την έκδοση 22.0.0.0.4 εμένα με αυτή δουλεύει κανονικά.

 

Οκ θενκς και σε μενα δεν το χα σκεφτει!

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος για το knox φιλε;

 

Εχεις καποιο λινκ;

 

Ναι είμαι σίγουρος φίλε. Το έχω κάνει ήδη 2 φορές (και μία πριν από κανα 1,5 μηνα)

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s5/development/rom-neatrom-v1-t2828562

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...