Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα,παρατηρησα κατι πως αργει να φορτιση το κινητο μου το βαζω στης 01.00 και στο 20 τοις εκατο και μεχρι της 6.30 δεν εχει γινει 100 τοις εκατο εχει καποιο θεμα?με κλειστα τα wifi 4g ολα.το εχει παρατηρισει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

καλησπερα,παρατηρησα κατι πως αργει να φορτιση το κινητο μου το βαζω στης 01.00 και στο 20 τοις εκατο και μεχρι της 6.30 δεν εχει γινει 100 τοις εκατο εχει καποιο θεμα?με κλειστα τα wifi 4g ολα.το εχει παρατηρισει καποιος?
Έχεις θέμα ,δοκίμασε με άλλο φορτιστή κάνε επαναφορά εργοστασιακόν ρυθμίσεων και αν έχεις τα ίδια πας services.
Link to comment
Share on other sites

μηπως παιζει ρολο που βαζω μια προεκταση στον φορτιστη απο usb σε usb για να μου μεγαλωνει το μηκος?

σε ποση ωρα κανει πληρη φορτιση σε εσας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Κάπου διάβασα ότι δεν υποστηρίζεται η προ-εγκατασταση χαρτών. Ισχύει? Δηλ. υποτίθεται το smartphone είναι φτιαγμένο με τη λογική ότι πρέπει να τους κατεβάζει επιτόπου?

 

Επίσης υπάρχουν apps στο Play που κάνουν αυτή τη δουλειά? Και αν ναι χρησιμοποιούν το google maps ή τίποτα άλλο.

 

Ευχαριστώ! :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Συντομα και εγω στην παρεα του s5. Απο την επομενη εβδομαδα θα εχω το δικαρτο απο dubai (4g)

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ,δοκίμασε χωρίς την προέκταση .

 

το δοκιμασα χωρις προεκταση τελικα εφταιγε η προεκταση.

απο 24% σε 1ωρα και 30 λεπτα εγινε 100%

τελικα το καλωδιο εφταιγε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καθαρισμο ram με το clean master αξιζει να κανω η δεν κανει κατι ουσιωδες?

Χρησιμοποιούσα το clean master στο S4 για κάμποσο καιρό. Κάποια στιγμή το έσβησα.Δεν κατάλαβα καμία μα καμία διαφορά πριν και μετά.Στο S5 το χρησιμοποίησα δέκα μέρες και μετά το έσβησα.Τα ίδια και εδώ.Γνώμη μου είναι ότι δεν κάνει και πολλά πράγματα.Για να μην πω δεν κάνει τίποτα...

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το clean master στο S4 για κάμποσο καιρό. Κάποια στιγμή το έσβησα.Δεν κατάλαβα καμία μα καμία διαφορά πριν και μετά.Στο S5 το χρησιμοποίησα δέκα μέρες και μετά το έσβησα.Τα ίδια και εδώ.Γνώμη μου είναι ότι δεν κάνει και πολλά πράγματα.Για να μην πω δεν κάνει τίποτα...

Θενκς για την απαντηση!!

 

Οι αλλοι τι λετε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ. Σε ελάχιστες περιπτώσεις θα σου χρειαστεί.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εκει που λεει καθαριζει σκουπιδια κανει δουλεια η?

Παντως αμα θες να καθαρισεις τη μνημη, στην καθαριζει. Τωρα κατα ποσο χρειάζεται αυτο οταν εχεις 2 ραμ μνημη είναι συζητησιμο. Προσωπικά κάποιες φορες μου χρειάστηκε για δικους μου λογους.

Επίσης οταν θες να καθαρίσεις διάφορα σκουπιδια, κανει δουλειά. Φυσικά πρέπει να κοιτας τι σου προτείνει να σβησεις. Πχ εσβησα ολες τις εφαρμογές που κατεβαζα στο φάκελο download, ενω τις ήθελα για λόγους backup. Μου βρήκε και αρχεια ομως που ειχα ξεχασει οτι υπάρχουν και ηθελαν οντως σβησιμο. Γενικά είναι απο τις καλύτερες εφαρμογές του είδους, που δε χρειάζεται καθε μερα, αλλά καλο είναι να υπάρχει.

Στο galaxy-s2 που εχει 1 γιγα μου ηταν πολυ ποιο χρησιμη.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αμα θες να καθαρισεις τη μνημη, στην καθαριζει. Τωρα κατα ποσο χρειάζεται αυτο οταν εχεις 2 ραμ μνημη είναι συζητησιμο. Προσωπικά κάποιες φορες μου χρειάστηκε για δικους μου λογους.

Επίσης οταν θες να καθαρίσεις διάφορα σκουπιδια, κανει δουλειά. Φυσικά πρέπει να κοιτας τι σου προτείνει να σβησεις. Πχ εσβησα ολες τις εφαρμογές που κατεβαζα στο φάκελο download, ενω τις ήθελα για λόγους backup. Μου βρήκε και αρχεια ομως που ειχα ξεχασει οτι υπάρχουν και ηθελαν οντως σβησιμο. Γενικά είναι απο τις καλύτερες εφαρμογές του είδους, που δε χρειάζεται καθε μερα, αλλά καλο είναι να υπάρχει.

Στο galaxy-s2 που εχει 1 γιγα μου ηταν πολυ ποιο χρησιμη.

Θενκς να σε καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Περνώντας επίσημο firmware με odin δεν γράφει το knox .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχω το SM-G900F ποιο ειναι το τελευταίο firmware που έχει κυκλοφορήσει?

 

Αυτό απο μόνο του δε λέει τίποτα υπάρχουν άπειρα CSC για το 900F. Εδώ μπορείς να δεις τις τελευταίες εκδόσεις http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-G900F

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει μετα θεμα με το updateμέσω wifi

 

Ναι,αν δεν αλλάξει και το csc ώστε να μπει το σωστό.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Κάπου διάβασα ότι δεν υποστηρίζεται η προ-εγκατασταση χαρτών. Ισχύει? Δηλ. υποτίθεται το smartphone είναι φτιαγμένο με τη λογική ότι πρέπει να τους κατεβάζει επιτόπου?

 

Επίσης υπάρχουν apps στο Play που κάνουν αυτή τη δουλειά? Και αν ναι χρησιμοποιούν το google maps ή τίποτα άλλο.

 

Ευχαριστώ! :)

 

Είπα να ξαναρωτήσω μιας και αρχικά δεν έλαβα απάντηση...

 

Sorry για το multi-posting! :(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Το SM-G900X από ποια χώρα είναι η έστω πιο μοντέλο? Το είδα στο public....

G900X είναι όσα έχουν τα μαγαζιά για επίδειξη. Δεν έχει sim slot και να το κλέψει κανεις δεν χρησιμεύει σαν τηλέφωνο. Δηλαδη είναι πιο πολύ σαν ipod

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...